» »

12th Gen Intel Core - Alder Lake

12th Gen Intel Core - Alder Lake

««
19 / 35
»»

FireSnake ::

Zato pa eni imajo, ker znajo z denarjem.

Pri nas pa eni na minimalcu, pred najemniškim stanovanjem 10 let star BMW v katerega vso plačo zmečejo.
Hladilnik pa prazen.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DarwiN ::

Naaah, gre zgolj za racionalen nakup in odziv na vso nategovanje, ki se danes dogaja na trgu. Zakaj bi za nekaj plačal 3-5x več, če ti bo nudilo praktično enako uporabniško izkušnjo? Retorično vprašanje!

Zdaj pa nehajte spamat in nazaj na temo. ;)

U24ever je izjavil:

kje si to kupil Darwin?

link ?

Mindfactory. Ampak akcija za 11.11, tko da je že mimo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Darwin, respect! Tudi jaz imam r5 1600 in low to midrange komponente pa mi nič ne manjka, edino kar sem spremenil v zadnjem letu je večji dodatni ssd.

Aja, pa psu imam LeadexIII, tukaj nisem šparal.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

meho7 ::

FireSnake ::

Čuden zaključek (da ne rečemo ravno neumen):
- najprej pohvali konkurenco :))
- nato reče, da sicer žre več v isti sapi pa omeni, da je tudi hitrejši. Torej potrdi, da žre. :))
- to, da programje ne zna izkoristiti vseh niti je pa plus za to pečko (kaj???).

Zdaj pa ne vem, a se samo meni zdi tole malo čudno?

Če ne bi bilo Ryzen procesorjev bi nam Intel še vedno prodaja 4/8 i7 procesorje.
Povezave, kot ponavadi, nisi pokomentiral. Tako tvojega stališča ne poznamo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

In če bi tisti znali meriti, bi napisali koliko energije je bilo porabljenih* za neko delo. Potem bi se lahko napisali, koliko časa je trajalo, in na koncu wate. Povprečne, ker trenutne ne zanimajo nobenega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FireSnake ::

Tako pa ja!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

GrimReaper2 ::

12-ta (in 13-ta) generacija je itak vmesna za tiste, ki so neučakani ali tiste ki so še na 7. do 9. ali še starejši.
Pravi preskok bo 14th gen Meteor Lake, naslednji pa potem 17th gen Nova Lake s povsem novo arhitekturo vse od 2006 in Core arhitekture.

https://www.techpowerup.com/review/inte...
Techpowerup je včeraj tudi nekaj testiral različne power limite. V igrah je itak dovolj PL1 in PL2 125W. Pa še pri 100W je boljši od vseh Ryzen 5000. Za aplikacije pa tam 190W.

Vprašanje kaj je najbolje za mojega 10900K, verjetno kar stock 125W in 250W za 56s. Edini problem tam je piskanje tuljav na plati, je treba izklopiti C-state in C1E.

MrStein ::

MrStein je izjavil:

In če bi tisti znali meriti, bi napisali koliko energije je bilo porabljenih* za neko delo. Potem bi se lahko napisali, koliko časa je trajalo, in na koncu wate. Povprečne, ker trenutne ne zanimajo nobenega.

* - seveda: pretvorjenih
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mr.B ::

GrimReaper2 je izjavil:

12-ta (in 13-ta) generacija je itak vmesna za tiste, ki so neučakani ali tiste ki so še na 7. do 9. ali še starejši.
Pravi preskok bo 14th gen Meteor Lake, naslednji pa potem 17th gen Nova Lake s povsem novo arhitekturo vse od 2006 in Core arhitekture.

https://www.techpowerup.com/review/inte...
Techpowerup je včeraj tudi nekaj testiral različne power limite. V igrah je itak dovolj PL1 in PL2 125W. Pa še pri 100W je boljši od vseh Ryzen 5000. Za aplikacije pa tam 190W.

Vprašanje kaj je najbolje za mojega 10900K, verjetno kar stock 125W in 250W za 56s. Edini problem tam je piskanje tuljav na plati, je treba izklopiti C-state in C1E.

No rečmo da je pri 75W tasko jhiter kot 5600X
 75W

75W



Pri 4k testih
 4k

4k


je pa vse nekje znotraj 2%

Pač igre ravno niso nek multicore pokazatelj, tako da verjetno res ne msiliš da bo kdom kupoval i9 gen 12 zaradi iger. Doker eno jedro lahko gre višje, kot vedno, se to kaj dosti ne spremeni...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

meho7 ::

FireSnake je izjavil:

Čuden zaključek (da ne rečemo ravno neumen):
- najprej pohvali konkurenco :))
- nato reče, da sicer žre več v isti sapi pa omeni, da je tudi hitrejši. Torej potrdi, da žre. :))
- to, da programje ne zna izkoristiti vseh niti je pa plus za to pečko (kaj???).

Zdaj pa ne vem, a se samo meni zdi tole malo čudno?

Če ne bi bilo Ryzen procesorjev bi nam Intel še vedno prodaja 4/8 i7 procesorje.
Povezave, kot ponavadi, nisi pokomentiral. Tako tvojega stališča ne poznamo.

Se vedno to drkas?
Poglej si od Intela roadmap 2016-17
mainstream coffee lake 6c/12t je bil najavlen za 2018 Q2
Zaradi Ryzena so ga launchal predcasno - 2017 q4

https://www.extremetech.com/computing/2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

MrStein ::

Ja, zahvaljujoč AMD smo dobili 6 jedrni coffee lake pol leta prej!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mr.B ::

meho7 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Čuden zaključek (da ne rečemo ravno neumen):
- najprej pohvali konkurenco :))
- nato reče, da sicer žre več v isti sapi pa omeni, da je tudi hitrejši. Torej potrdi, da žre. :))
- to, da programje ne zna izkoristiti vseh niti je pa plus za to pečko (kaj???).

Zdaj pa ne vem, a se samo meni zdi tole malo čudno?

Če ne bi bilo Ryzen procesorjev bi nam Intel še vedno prodaja 4/8 i7 procesorje.
Povezave, kot ponavadi, nisi pokomentiral. Tako tvojega stališča ne poznamo.

Se vedno to drkas?
Poglej si od Intela roadmap 2016-17
mainstream coffee lake 6c/12t je bil najavlen za 2018 Q2
Zaradi Ryzena so ga launchal predcasno - 2017 q4

https://www.extremetech.com/computing/2...


Sej je sedaj standard da ima intel sedaj dva "launcha" na leto. V pol leta se proces izbboljša pa pridobiš 100 Mhz pri isti porabi. Važno da si v testih prvi.
Mora biti res facepalm, da kupiš i9 in potem zmanjšaš PL1/2, zato da ti ni potrebno dokupiti / narediti custom loop. Ampak ja povosd boš pa bil glasen da je energetsako učinkovitejsši.

Merjenje na umičnici je smešno :
* Ker 100W razlike pomeni tudi do 10% razlike v učinkovitosti napajalnika.
* Ker imajo različni VRM-ji, oziroma napajalni sklopi različne učinkovitosti…

Normalno bi od testa, ki si ga prilimal , tudi pričakoval da se pove vsaj katere komponente so uporabljene. Priznam da verjetno bralci tega cajtnga ok internetne strani ravno niso tehnično podkovani in je ram ram, plata plata, napajalnik pa napajalnik…
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

In the roughly 10-minute run, the Core i5-12600K manages to render 14 frames in almost the same time the Ryzen 5 can only render 9 frames. That's a huge time savings under what is arguably one of the worst case scenarios for an Alder Lake CPU.
 i5 12600K

i5 12600K


Da i5 je učinkovitejši na čas, toda če bi bil čas res kritičen, potem se nebi sekiral o ceni CPU-ja in šel dirketno na TR platformo. V končni fazi je vsaj v tem testu primerjave i5 vs R5 in v kontekstu argumentacija avtorja teksta , je vsaj po mojem razumevanju napačen zaključek.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FireSnake ::

meho7 je izjavil:


Poglej si od Intela roadmap 2016-17


Sem pogledal. Tudi že prej sem ga pogledal. Za 2015 so obljubili 10nm.
Pa se je "malo" zavleklo.

Kaj si torej želel povedati?

GrimReaper2 je izjavil:


Vprašanje kaj je najbolje za mojega 10900K, verjetno kar stock 125W in 250W za 56s. Edini problem tam je piskanje tuljav na plati, je treba izklopiti C-state in C1E.


Za kakšen namen uporabe si ti to kupil, če ni skrivnost?
Pa, če prav razumem, ga boš zdaj "nazaj držal", ker sicer pride do scenarijev, ki ti niso všeč?

Prav jaz to razumem?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

GrimReaper2 je izjavil:

12-ta (in 13-ta) generacija je itak vmesna za tiste, ki so neučakani ali tiste ki so še na 7. do 9. ali še starejši.
Pravi preskok bo 14th gen Meteor Lake, naslednji pa potem 17th gen Nova Lake s povsem novo arhitekturo vse od 2006 in Core arhitekture.

https://www.techpowerup.com/review/inte...
Techpowerup je včeraj tudi nekaj testiral različne power limite. V igrah je itak dovolj PL1 in PL2 125W. Pa še pri 100W je boljši od vseh Ryzen 5000. Za aplikacije pa tam 190W.

Vprašanje kaj je najbolje za mojega 10900K, verjetno kar stock 125W in 250W za 56s. Edini problem tam je piskanje tuljav na plati, je treba izklopiti C-state in C1E.

Ja tile 14th in 15th gen bodo zanimivi. Moj 10900X bo tedaj že počasi zastarel. Predvidevam, da bodo tedaj mainstream procesorji že 20 core.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

GrimReaper2 ::

FireSnake je izjavil:

Za kakšen namen uporabe si ti to kupil, če ni skrivnost?
Pa, če prav razumem, ga boš zdaj "nazaj držal", ker sicer pride do scenarijev, ki ti niso všeč?

Prav jaz to razumem?

Igre in malo kratkočasenja pri navijanju in testiranju novega CPU-ja. Itak sem po cele dneve na šihtu in se popoldne bolj priležejo serije in filmi. Pač tisto ko je DarwiN ravno opisoval, da vsak kupi več kot dejansko rabi. 5600X bi bil zame drugače dovolj, ampak sem hotel ekvivalentnega Intela, predvsem zato ker imam lahko rame na 4400 namesto 3600. V naslednje itak da bom kupoval i5. Zdaj tudi ni več tak problem slabši memory controller, ker imaš 1:2 gear. Pri 10600K je bil pa kar problem, 4266 je še nekako šlo.
Trenutno imam klasičnih 5 GHz 1.25V, tukaj ni nobenih problemov. Edino seveda če zaženeš Prime95 AVX, to je instant BSOD, ker rabi 1.35V, ampak v real world nikjer ne rabiš tolk. BSOD-ja nisem dobil že 12 dni. Tako da so bile ali CPU nastavitve ali pa okvarjeni sistemski fajli.
Stock nastavitve moram še enkrat probat in se poigrat s temi C-stati. Najprej sem mislil da mi piska grafična, ker je CPU ravno na višini grafične. Napajalnik sem pa ugotovil da mi ne, ker na tisti višini že pojenja piskanje. No potem ko sem malo prebiral, sem pa hitro ugotovil da so C-stati.

Ne vem če ga bom kaj nazaj držal, potemtakem bi dal 4.5 GHz.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

I5 10400 za 160eur je top shit za nezahtevne.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

GrimReaper2 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Za kakšen namen uporabe si ti to kupil, če ni skrivnost?
Pa, če prav razumem, ga boš zdaj "nazaj držal", ker sicer pride do scenarijev, ki ti niso všeč?

Prav jaz to razumem?

Igre in malo kratkočasenja pri navijanju in testiranju novega CPU-ja. Itak sem po cele dneve na šihtu in se popoldne bolj priležejo serije in filmi. Pač tisto ko je DarwiN ravno opisoval, da vsak kupi več kot dejansko rabi. 5600X bi bil zame drugače dovolj, ampak sem hotel ekvivalentnega Intela, predvsem zato ker imam lahko rame na 4400 namesto 3600. V naslednje itak da bom kupoval i5. Zdaj tudi ni več tak problem slabši memory controller, ker imaš 1:2 gear. Pri 10600K je bil pa kar problem, 4266 je še nekako šlo.
Trenutno imam klasičnih 5 GHz 1.25V, tukaj ni nobenih problemov. Edino seveda če zaženeš Prime95 AVX, to je instant BSOD, ker rabi 1.35V, ampak v real world nikjer ne rabiš tolk. BSOD-ja nisem dobil že 12 dni. Tako da so bile ali CPU nastavitve ali pa okvarjeni sistemski fajli.
Stock nastavitve moram še enkrat probat in se poigrat s temi C-stati. Najprej sem mislil da mi piska grafična, ker je CPU ravno na višini grafične. Napajalnik sem pa ugotovil da mi ne, ker na tisti višini že pojenja piskanje. No potem ko sem malo prebiral, sem pa hitro ugotovil da so C-stati.

Ne vem če ga bom kaj nazaj držal, potemtakem bi dal 4.5 GHz.


Hvala za izčrpno razlago.
Edino tistih 12 dni med BSOD-jem me malo skrbi.
12 dni ni ravno veliko.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MrStein ::

12 dni po popravku.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

MrStein je izjavil:

In če bi tisti znali meriti, bi napisali koliko energije je bilo porabljenih za neko delo.

To je sicer Anand naredil že večkrat. Lahko kdo izbrska člane za Alder Lake...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GrimReaper2 ::

FireSnake je izjavil:

Hvala za izčrpno razlago.
Edino tistih 12 dni med BSOD-jem me malo skrbi.
12 dni ni ravno veliko.

Kot je rekel MrStein, prej mi je od konca marca 2021, ko sem ga kupil, kar lepo delal. Zdaj ko sem spet začel lovit nižjo porabo, sem jih spet dobili ene 4. Trije so bili kar zapovrstjo, tako da sem skoraj siguren da je bil bolj okvarjen Win kot pa CPU nastavitve. Zaženeš Dism in je spet ok. Vem da moram zdaj pustiti vsaj 30 dni pri miru, da vidim če imam vsaj s temi nastavitvami rešeno.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

MrStein je izjavil:

MrStein je izjavil:

In če bi tisti znali meriti, bi napisali koliko energije je bilo porabljenih za neko delo.

To je sicer Anand naredil že večkrat. Lahko kdo izbrska člane za Alder Lake...

Je pa Dr. Ian kar Intel lover.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mirancar ::

zen3 ni ravno nek biser porabe...
idle ma nekam visok, mogoče zaradi chiplet designa (mobile ryzen nima tega problem)
x570 chipset je tud bil svoja cvetka, zdej mamo sicer b550 in x570s
isto je navit praktično do zadnjega mhz out of the box
zaradi tega navitja je common usage single thread poraba precej visoka, daleč od varčnosti
ne ponujajo manj navitih budget opcij, najnižje kar dobiš je 5600G (~260EUR) ... kje so cajti slavnega intel G4560 za 40EUR, ki kuri nekje 15W max "full load" in pod 1W v idle

stanje je daleč od perfect pri obeh, apple m1 je tista prava next gen zadeva, ostali bomo čakal verjetno na 2023.. maybe, če nebo qualcomm jih prej povozu

Mr.B ::

mirancar je izjavil:

zen3 ni ravno nek biser porabe...
idle ma nekam visok, mogoče zaradi chiplet designa (mobile ryzen nima tega problem)
x570 chipset je tud bil svoja cvetka, zdej mamo sicer b550 in x570s
isto je navit praktično do zadnjega mhz out of the box
zaradi tega navitja je common usage single thread poraba precej visoka, daleč od varčnosti
ne ponujajo manj navitih budget opcij, najnižje kar dobiš je 5600G (~260EUR) ... kje so cajti slavnega intel G4560 za 40EUR, ki kuri nekje 15W max "full load" in pod 1W v idle

stanje je daleč od perfect pri obeh, apple m1 je tista prava next gen zadeva, ostali bomo čakal verjetno na 2023.. maybe, če nebo qualcomm jih prej povozu

Apple m1 , smo ze ugotovili, da je zgolj pri izjemno specifičnih vido obdelavh hitrejši. Ampak ja resnično pri zelo spečifičnih....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FireSnake ::

mirancar je izjavil:

zen3 ni ravno nek biser porabe...
idle ma nekam visok, mogoče zaradi chiplet designa (mobile ryzen nima tega problem)
x570 chipset je tud bil svoja cvetka, zdej mamo sicer b550 in x570s
isto je navit praktično do zadnjega mhz out of the box
zaradi tega navitja je common usage single thread poraba precej visoka, daleč od varčnosti
ne ponujajo manj navitih budget opcij, najnižje kar dobiš je 5600G (~260EUR) ... kje so cajti slavnega intel G4560 za 40EUR, ki kuri nekje 15W max "full load" in pod 1W v idle

stanje je daleč od perfect pri obeh, apple m1 je tista prava next gen zadeva, ostali bomo čakal verjetno na 2023.. maybe, če nebo qualcomm jih prej povozu


Obstaja še 5600GE in 5700GE.
35W TDP varianta. Ampak daleč od tega, kar si zgoraj naštel.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mirancar ::

končno se nekaj premika z ddr5 rami, včeraj je mind factory mel prvič listed za 799 eur 32gb 1 stick 4800mhz samsung (kar je seveda nesprejemljiva cena), danes je znižana cena na 729 + pojavil se je še crucial 32gb modul za 489€ (še zmeraj previsoko). Vse je "Lagernd", tores se ne proda isto sekundo kot je listed, cena bi se torej lahko hitro še malo bolj normalizirala

meho7 ::

korenje3 ::

DDR5 so se že začeli pojavljat po trgovinah. Že zmeraj po napihnjenih cenah vsaj za x2.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

tikitoki ::

Pomankanje je zgolj zacasno, v roku leta ali dveh bo DDR% prevzel primat in to bo to do DDR6.

GrimReaper2 ::

To je tudi res, normalen uporabnik kupi RAM za nekaj let, se pravi bo najboljši čas nakupa ob izidu Raptor Lake in Meteor Lake, 2022-2023. Ker DDR6 bo verjetno zunaj že 2027, pa spet 2 leti počakat in je 2029. No kaj pa vem, vmes se mogoče splača še enkrat nadgradit.
Saj takole ko sem zdaj kupil na koncu, DDR4-4000 CL16, je že ok, ampak ne bo pa prav za dolgo.
Teli DDR5-6000 CL36 meni že kar ustrezajo, samo še cena mora iti dol na enih 300EUR za 2x16GB in se nabrat zaloga, ob izidu Raptor Lake bi to skoraj moglo bit. V igrah sicer ni neke razlike, ampak pri 13th gen pa res ne bi kupoval zraven DDR4.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

DDR5 standard je drugače namesto klasičnih faktor 2 skoka naredil malo več.
DDR4: 1.6 - 3.2Gbps
DDR5: 4.8 - 8.4Gbps

Kar mu bo dalo kar dolgo življensko dobo. Tudi dejstvo da je voltage regulation preseljen v RAM namesto matično ploščo pomeni da lahko RAM proizvajalci malce več inovirajo na tem področju brez da rabijo nov standard.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

FlyingBee ::

To je bolj 2022 affair.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

m0LN4r ::

Pocasi me bo Intel preprical, da naredim Upgrade, ME GUSTA !

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

pegasus ::

Ni vse tako rožnato: https://www.phoronix.com/scan.php?page=...
Nekaj velikih sw vendorjev se je že potrudilo speglati svoj sw, večina je pa še random hit and miss ...

m0LN4r ::

DDR5 i9 sem kr zbrisal, ker je insane.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:

Pocasi me bo Intel preprical, da naredim Upgrade, ME GUSTA !


Ce pa zardi točne tega specifičnega programa kupuješ i9, potem se ne ustrašiti kako pri tem programu seka verjetno Apple. Pa ne se tud ustrašit da včasih na sliki ni 5950X.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Apple tu sploh nic ne seka kokr vem, edino v finalcutu

Mr.B je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pocasi me bo Intel preprical, da naredim Upgrade, ME GUSTA !


Ce pa zardi točne tega specifičnega programa kupuješ i9, potem se ne ustrašiti kako pri tem programu seka verjetno Apple. Pa ne se tud ustrašit da včasih na sliki ni 5950X.

Lahko gres na pugetovo stran in pogledas 5950x ni nic kaj posebnega

https://www.pugetsystems.com/labs/artic...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Skyman ::

recimo ze kar ok cena...glede na prejšne dni ko so bili po 899EUR:)) se caseking ga je vceraj imel 600EUR+.Da se zastopi še vedno prevec glede na ddr4 oz ostale zadeve.
32GB G.Skill Trident Z5 silber DDR5-5600 DIMM CL36 Dual Kit 399EUR
https://www.mindfactory.de/product_info...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

FlyingBee ::

Za primerjavo, 3070ti je bila na caseking.de okoli 900eur v začetku julija.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

bimr ::

Do izida Raptor Lake bo ravno prava cena, 350€, tolk so bli že boljši DDR4. S 6000 CL36 sem že kar zadovoljen za začetek, potem pa verjetno še ena nadgradnja na 7200 CL36 ali CL34. Seveda ko bo šla cena že proti 200€.

mirancar ::

men je par dni nazaj ratal plačat na amazonu za 449 eur trident z5 6000 cl36, dobava predvidoma med "6. jan - 28 feb"
dokler ne shippajo imam možnost dat "cancel items", tko da če bojo zdaj cene zgrmele in ne bojo shippal...

DarwiN ::

Pri MF imaš te iste na zalogi za enako ceno.. Zakaj bi čakal mesec dni?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mirancar ::

te čisto isti so 479 ("RGB"), poleg tega to da piše laegernd samo v teoriji pomen da pošlejo takoj, ker majo info "5 verkauft", in sem ziher da več kot 5 ljudi je prpravlenih plačat ta ram. Tko da morda bom isto pršu v "čakalno listo" za dostavo, kot sem zdaj na amazonu

also po mojih izkušnjah z amazonom, če je kdaj blo estimate 2 mesca, sem vseen dobil item v nekih 2-3 tednih, vglavnem vedno sem dobil prej
če bo pa cena recimo padla na 400 ali manj, bom pa scanclal verjetno

Horas ::

https://www.guru3d.com/news-story/intel...

v nekem nam tujem in oddaljenem peruju že na voljo??
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

bimr ::

Na Mindfactory, če piše Lagernd > 5 St., boš sigurno dobil. Včeraj si tako dobil še zelo popularno RTX 3080, vsaj ene 3 ure si imel časa za nakup.
To se posodablja v realnem času, za nakup rabiš max 2 minuti, to ni šans da vmes prodajo 6 kos ali več.
6000 kiti so več ali manj že šli, samo še en srebrn je, se pravi imaš drugič največ 3 ure časa.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Skyman ::

Sej sam gledam pa mislim da se pod 6000 Kit ne splaca vzeti,edino 5600min.Na uradni corsair strani se prodajajo 6200kit Dominator za 535EUR


@mirancar
Kaj imas še ostale komponente oz kaj imas v nacrtu vzeti? ce ni skrivnost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

mirancar ::

Skyman je izjavil:


@mirancar
Kaj imas še ostale komponente oz kaj imas v nacrtu vzeti? ce ni skrivnost?

doma mam že vse:
-12700k
-aorus master z690
-noctua nh-d15 black
-2x 2tb samsung 980 pro
-2x 2tb samsung 970 evo
-1x 2tb ws black sn850
-1x 4tb samsung qvo (sata)
-silent base 802 ohišje z pleksi
-seasonic tx-1000w napajalnik
-grafična bo iz starega računalnika 1080ti, kasneje kupim rtx 4080/90, mogoče radeon, bomo vidl kaj bo na voljo

upgrejdal bom pa iz 4790k/24gb ram/asus hero z97

Horas ::

kaj si dobil 10k€ božičnce?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd
««
19 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil procesorje Ryzen 7000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
10917202 (608) D3m
»

Procesorji Alder Lake prispejo 4. novembra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9213009 (8043) FireSnack
»

11th Gen Intel Core (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
78786589 (43768) mtosev

Več podobnih tem