» »

Usability eNaročanja na ezdrav.si

Usability eNaročanja na ezdrav.si

poweroff ::

Mene pa zanima kdo je naredil portal https://narocanje.ezdrav.si/?

Poglejmo konkreten primer.



Ko dobiš izpis elektronske napotnice, sta gor številka eNapotnice in ZZZS številka pacienta. V redu. Greš na portal https://narocanje.ezdrav.si/ kjer je treba v spletni obrazec vnesti ti dve številki. Vendar pa v obratnem vrstnem redu - najprej ZZZS številko in potem številko eNapotnice.

Saj je malenkost, ampak starejši ljudje se mimogrede zmotijo. In je takoj par klikov več, slaba volja, itd... Zakaj? Ker nekdo ni znal premisliti usabilitya celotnega sistema (ne gre samo za spletno stran, pač pa za kombinacijo - spletna stran, papirnati izpis)!

Zato me zanima kdo je ta sistem dizajniral in kaj je ob tem razmišljal. Mislim, resno, rad bi spoznal tega človeka in šel z njim na kavo, da se malo pogovoriva, da malo vidim kako človek razmišlja, če je strokovnjak na svojem področju, itd.
sudo poweroff

oemdzi ::

Si pomislil, da se je morda design izpisa napotnice vmes spremenil? Dvomim, da je celoten sistem, vključno z izpisi izdelal en sam človek. Sicer pa to ni nič, sem kot support v drugih firmah videl svašta in moral tisto žalost tudi supportat :)
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

HotBurek ::

Zato me zanima kdo je ta sistem dizajniral in kaj je ob tem razmišljal. Mislim, resno, rad bi spoznal tega človeka in šel z njim na kavo, da se malo pogovoriva, da malo vidim kako človek razmišlja, če je strokovnjak na svojem področju, itd.

In zakaj bi se zdej "un" dobival s teboj, fdv ekonomistom, ki mu bo na kavi moraliziral o "ux/ui"? Zakaj? Na podlagi kirih referenc, kire izobrazbe, kirih dosežkov?

Če greš v hosto zobotrepce pobirat, bo več koristi. lol 8-O:O8-)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

poweroff ::

Ker me zanima kaj je ta tip razmišljal, če sploh kaj. :))
sudo poweroff

Apofis ::

Hja, zdej k sm fotru parkrat izpolnjeval zadevo sm se isto spraševal...

HotBurek ::

Mogoče sta pa dva delala, nista povezana, nimata istega šefa, ni bilo v istem časovnem obdobju itn.

Oni tam ziher vejo, treba je njih vprašat. Ne pa v naprej pisat na tak način, da že kar veš, da so bumbarji, sam najdit (in v šokantnih medijih izpostavit) jih je še treba.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

delavec44 ::

Utk ::

Portal je naredila ena firma, izpis je pa iz programa, ki ga uporablja zdravnik. To se je delalo najbrž vzporedno. Ampak zanimiv del pride šele tu: poskusi enemu zdravniku podturit "pravilen" izpis. Pritožil se bo, da ni enak kot tist, na katerega je navajen. Garantiram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Phantomeye ::

sej bi lahko samo obrnili formo :P

Lonsarg ::

Celostna izkušnja za tak sistem ni naloga posameznih ITjevcev, ki dobijo delčke za naredit. Ampak so to navadno non-IT ljudje, ki so odgovorni da to spelejo, testirajo, prilagajajo če zaznajo usability kikse, delajo mock design, itd itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Vetrpiha ::

Enaročanje je v alfa dati že 5 let. Za to je kriva država, ki je dala projekt nesposobnim parazitom. Pogoj je seveda bil, da je ta parazit že poprej parazitiral državo.

ToniT ::

Izpis pri zdravniku je predpisan od ZZZS in je v vsej Sloveniji enak.
Kar se pa tiče sistema eNaročanje, pa vam povem, da je z IN2 zelo težko komunicirati.
V principu pa ima roko nad vsem NIJZ, tako da so oni pravi naslov za vse....

max00slo ::

ToniT je izjavil:

Izpis pri zdravniku je predpisan od ZZZS in je v vsej Sloveniji enak.
Kar se pa tiče sistema eNaročanje, pa vam povem, da je z IN2 zelo težko komunicirati.
V principu pa ima roko nad vsem NIJZ, tako da so oni pravi naslov za vse....

Klasika... NJIZ... now it makes sense :))
Si non confectus, non reficiat.

poweroff ::

Hehe, kot sem predvideval.

Čista kloaka, očitno.
sudo poweroff

5erson ::

Čak, maš dve varjanti. Ena je ta, da tipkaš številke, druga je, da se prijaviš s certifikatom, izbereš napotnico, izvajalca, okvirni/točni termin in to je to.

poweroff ::

In koliko od starejših ima certifikate??
sudo poweroff

starfotr ::

Starejši dobijo naprintano e-napotnico in lahko pokličejo v ordinacijo ter se naročijo. Tako je UX portala povsem ok ;) Hehe

poweroff ::

Da nisi ti na ZZZS zaposlen? >:D
sudo poweroff

#000000 ::

poweroff je izjavil:

In koliko od starejših ima certifikate??


BTW na FF mi ezdrav stran sicer odpre, ko pa se hočem prijavit pa vedno napiše "
NAPAKA Prišlo je do napake pri preverjanju vašega certifikata v Varnostni shemi. Prosimo poizkusite ponovno. Če se težava ponovi se prosim obrnite na pomoč uporabnikom."

Dočim edge odpre brez problema, pred dvema mesecema nekak se je začel, podal sem jim info da ne špila pa so rekl kaj pa z drugim brskalnikom Dela? Dela OK pol je zadeva rešena. HAHA

5erson ::

Men na FF@Ubuntu 18 dela prijava.
Tle so to že nekaj pisal: https://slo-tech.com/forum/t754245/p649...

Phantomeye ::

starfotr je izjavil:

Starejši dobijo naprintano e-napotnico in lahko pokličejo v ordinacijo ter se naročijo. Tako je UX portala povsem ok ;) Hehe


ux ni nekaj, kar ima spletna stran, ux je nekaj, kar ima uporabnik pri uporabi spletne strani. In, če imajo ljudje pri uporabi slabo uporabniško izkušnjo, potem nekaj ni ok.

poweroff ::

#000000 je izjavil:

Dočim edge odpre brez problema, pred dvema mesecema nekak se je začel, podal sem jim info da ne špila pa so rekl kaj pa z drugim brskalnikom Dela? Dela OK pol je zadeva rešena. HAHA

Priceless. Bom še jaz to uvedel pri nas v službi. :))
sudo poweroff

Rias Gremory ::

Vetrpiha je izjavil:

Enaročanje je v alfa dati že 5 let. Za to je kriva država, ki je dala projekt nesposobnim parazitom. Pogoj je seveda bil, da je ta parazit že poprej parazitiral državo.

Ime firme?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

ToniT ::

Imaš zgoraj. IN2.hr

poweroff ::

ToniT je izjavil:

Kar se pa tiče sistema eNaročanje, pa vam povem, da je z IN2 zelo težko komunicirati.

Očitno jim gre predobro. No, sem zdaj poslal vprašanje na podporo eZdravje.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

e-zdravje - Dela komu prijava?

Oddelek: Omrežja in internet
253580 (2075) Stayerc
»

E-napotnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5814795 (7903) simnov
»

Nov vrhunec digitalne transformacije v slovenskem zdravstvu: do podatkov zdravstveneg (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
18341554 (27911) SeMiNeSanja
»

UKC Ljubljana kot nova slovenska potemkinova vas za blagor naroda

Oddelek: Novice / Varnost
309086 (6274) Saul Goodman
»

Odgovorno razkritje ali neodgovorno nerazkritje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13949803 (39940) fujtajksel

Več podobnih tem