» »

Redarji Radovljica

Redarji Radovljica

GR2 ::

Se jim je že povsem zmešalo ali kaj? Nisem še dobro začel urejati tisto kar so mi poslali julija, mi že pišejo novo kazen.
Ma ne vozim se več po tej cesti pa če oni meni plačajo, grem raje okoli in me pride ceneje. Enkrat v življenju ne grem več po tej cesti, ker da kje tako pogosto merijo pa še nisem videl. Pa praktično samo do naše firme vodi cesta skozi dolino.

Moram jim sicer priznati, da so vsaj tolk, da me niso slikali tik pred znakom pred katerim moraš vzeti zalet, ampak pred klancem pred prehodom za pešce. Za vožnjo striktno po PS tudi mojih 200KM ni dovolj, kaj naj zdaj vozim do sredine klanca, pri znaku šaltam v drugo in potegnem. Sicer dobro, ker ko sem videl pošto sem mislil da bom moral takoj zamenjati avto, ampak se samo iz tega primera vidi da nimaš kaj delat s 100KM.
Sem bil siguren da sem od lanskoletne kazni pazil v vseh naseljih, ampak točno 50 pa tudi nisem vozil, pa na kakšnih mestih sem se pregrešil. Tudi sem danes gledal števec in je bilo nekje 45, nekje 55. Pa dobro, 55 je v bistvu 50 ali 51 in tako 0 ali 20EUR, tako da to se še da preživet parkrat na leto.
FU s takimi forami, tukaj sem v mojih zlatih časih iz zaleta dobil tudi 140 v klanec, zdaj ko so me umirili pa tam 100.

Kaj sploh hočejo s to represijo? Če se jim gre res za varnost pešcev in ne za denar, mar ne bi raje vprašali pešce kaj imajo raje.
Ker jaz sem tudi v vlogi pešca in me res jezi če gre kdo hitro mimo mene, pa imam tudi raje da skrbim sam kako grem čez cesto kot pa da redarji talajo kazni za prehitro vožnjo.

Pa ravno ob taki uri, ko dobro vedo da gredo domov iz naše firme tisti z malo več pod palcem, okoli 15-te. Če bi vedeli kakšne plače imamo, povprečje 700EUR, 1000EUR so redke, moraš biti že skoraj vodja. To se potem komaj še sploh splača delat.

Tudi opažam da so od lanskega leta prevzeli vlogo policije. Prej te je vsaj na mestu ustavil policaj, zdaj pa po koncu trdega šihta dobivaš lepa presenečenja v kaslcu.
  • zaklenil: bluefish ()

vnetidebater ::

zalet moraš vzeti da spelješ klanec?

Kaj imaš jugota?

GR2 je izjavil:

Za vožnjo striktno po PS tudi mojih 200KM ni dovolj, kaj naj zdaj vozim do sredine klanca, pri znaku šaltam v drugo in potegnem.


Če drugače ne moreš voziti..ja, seveda. Če imate 25 stopinjski naklon se itak vozi po takem klancu v 1. prestavi, razen če imaš terensko vozilo s temu primernim prestavnim razmerjem.

V Radovljici sicer nikjer ni tako hudih klancov lol. :D XD

Zgodovina sprememb…

GR2 ::

Hja, z zaletom prideš do višje hitrosti in hitreje do te hitrosti ne glede na moč avta. Z vožnjo po pravilih iz druge prestave boš prišel komaj do 100. Ko so bila dela na cesti in si moral štartat iz prve, si še do 100 komaj prišel.

vnetidebater ::

Poznam Radovljico..nikjer nimaš takega klanca da bi moral vozit preko 50 kmh da bi lahko "speljal klanec".

Raje se nauči vozit v klance pa ne bo več kazni. Resno. Tole je wtf.

Zgodovina sprememb…

GR2 ::

50 km/h, to je vaš problem. Užitek pospeševanja v klance je ravno pri hitrostih nad 100 km/h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

vnetidebater ::

Speljevanje pomeni da se začneš premikati iz stoječega stanja.

GR2 je izjavil:

50 km/h, to je vaš problem. Užitek speljevanja v klance je ravni pri hitrostih nad 100 km/h.


Ne, ni. Užitek nima veze s tvojim znanjem vožnje v klanec in temu primernimi kaznimi, ki jih dobivaš.

Zgodovina sprememb…

GR2 ::

Ma saj to je problem, ker ste ostali enako neumni kot ti redarji in jim še dajete prav.

vnetidebater ::

Seveda jim dam prav, nimaš razloga vozit 100 kmh kjer je omejitev 50 kmh zato da bi doživel nekakšno ekstazo po koncu službe kjer več kot očitno ne uživaš.

GR2 ::

Saj 90 greš lahko od znaka naprej, ampak je ravno potem ko se že začne klanec.

free_rider ::

majstr, s takim odnosom ti Begne ne uidejo, slej ko prej
samo vprašanje časa

vnetidebater ::

Sploh pa v Radovljici absolutno nikjer nima klancov kjer bi vožnja 100 kmh pomenila užitek.

Morda tam kjer imajo japka, drugega klanca pa itak nimate v Radolc. Tam je pa itak omejitev 90.

POvsod kjer je omejitev 50 v radolc je naselje in so stavbe. Nevem kaj maš tam za noret.
Edini zanimivi klanci se začnejo v Lescah mogoč, pa to zgolj od železniške navzgor.

Zgodovina sprememb…

GR2 ::

Pomisli malo širše, ne na mesto, na občino če želiš.
Naselje, kaj pa od krožnega do krožnega kjer je po novem 50 in imajo sedaj dela na podvozu. To si šel prej lahko komot 90, meni pa pišejo kazen 500EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

s7nf ::

Legenda, upam da plačuješ še naprej, kaj pa je par sto evrov :)

zobnik ::

Pridi v občine Vrhnika, Brezovica, Žiri, Gorenja vas, Horjul...tukaj so radarji že več let, pogosto merijo po različnih lokacija, skriti za hišo, živo mejo, ob cesti kar na travniku, lokacije se dnevno spreminjajo.No ja se je pa norenje v zadnjih letih premaknilo na nulo...razen tam kjer je 90.

Jaz mislim, da občine rabjo denar za 1x občinske pomoči, ki jih ljudje vlagajo. Za vzdrževanje cest, razvoj podeželja itd

vnetidebater ::

GR2 je izjavil:

Pomisli malo širše, ne na mesto, na občino če želiš.
Naselje, kaj pa od krožnega do krožnega kjer je po novem 50 in imajo sedaj dela na podvozu. To si šel prej lahko komot 90, meni pa pišejo kazen 500EUR.


lol :D

GR2 ::

Danes sem šel čez Posavec, tam se da vozit 50 in 90 in imaš tudi nekaj dinamike.
Čeprav nazajgrede bo tudi zanimivo v klanec proti Brezjam kjer imaš sedaj znak 60. Pa potem 70 od AC izvoza vse do semaforja.
Res ubili so ves užitek v vožnji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

vnetidebater ::

GR2 je izjavil:

Danes sem šel čez Posavec, tam se da vozit 50 in 90 in imaš tudi nekaj dinamike.


Kaj pa vem, jaz uživam v hudo dinamični vožnji tudi znotraj omejitev brez najmanjšega problema. Kjer se vozi konstantno 50 kmh pa lepo v miru srkaš coffee to go in je to to :)

Redarji očitno služijo svojemu namenu. Ti boš moral poskrbeti malce drugače za lastne užitke veš.

GR2 je izjavil:

Danes sem šel čez Posavec, tam se da vozit 50 in 90 in imaš tudi nekaj dinamike.
Čeprav nazajgrede bo tudi zanimivo v klanec proti Brezjam kjer imaš sedaj znak 60. Pa potem 70 od AC izvoza vse do semaforja.
Res ubili so ves užitek v vožnji.


Hja tisti del ceste je boring as hell, se strinjam. Kar pa ne pomeni da moraš divjat tam.

Its the little things. Pač ko imaš možnost pohodi gas da boš čutil tiste pospeške ampak zgolj do omejitve. Če želiš obiskat bolnico se okuži s covidom..ni razloga da bi silil v nesrečo z divjanjem po cesti.

Zgodovina sprememb…

GR2 ::

Ne vem kaj je potem fora se vozit z motorjem tukaj okoli. Fotr se zadnja leta tudi vozi samo okol 80.

vnetidebater ::

Užitek v vožnji z motorjem nikdar ni bil v divjanju ampak v občutku svobode na asfaltu in v biker gangih s katerimi greš na vikend potovanja v oddaljene kraje.
Tam pa itak voziš konstantno tako hitro da se grupa ne raztrga.

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Če imaš res 200 konjski avto pa ne potegne do 100 v klanec vrni izpit ali avto pelji na servis. V omejitve se ne bom spuščal, ker jih v tistem koncu ne poznam.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

vnetidebater ::

mailer je izjavil:

Če imaš res 200 konjski avto pa ne potegne do 100 v klanec vrni izpit ali avto pelji na servis. V omejitve se ne bom spuščal, ker jih v tistem koncu ne poznam.


Marsikje so čisto smiselne ker je cesta taka da te hitro zavede in kakšni bebčki mislijo da bodo lahko precej raven ovinek zvozil s 180 kmh ampak jim začne pri 100 kmh avto drseti ven iz ovinka.
Tam okoli Radolce in proti Žirovnici je kar nekaj doooolgih ravnih ovinkov kjer je asfalt grozljivo slab.

Tam redno vidiš bedake ki drsijo ven iz ovinka ker iščejo neke adrenalinske šoke.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

po tej ceste se večkrat vozil od Kranja-Jesenic je 30km, čez POsavca in po tistem klančku dol do Radovoljice, a so kake nove omejitve v zadnjem letu dodal.

GR2 ::

So dodal, glavne nove 60 in 70 sem že omenil. Nič pretresljivega sicer, saj po svoje so omejitve pravilne.

mailer je izjavil:

Če imaš res 200 konjski avto pa ne potegne do 100 v klanec vrni izpit ali avto pelji na servis. V omejitve se ne bom spuščal, ker jih v tistem koncu ne poznam.

Uf, avto gre kar dobro. Sem pa res imel problem ko ni šel nikamor, ker mi je kuna prežrla cevko za turbo ventil.
Ampak če imaš ti klanec. Imaš različne primere:
1. Moraš štartati iz prve prestave. 100 lahko dobiš odvisno od dolžine klanca in koliko potegneš kakšno prestavo. Ti si pa zdaj kar posplošil da v vsakem primeru dobiš 100.
2. Moraš štartati iz druge prestave, spet enako kot prej, ko imaš enkrat v tretji sicer prideš čez 100.
3. Zalet iz tretje, šele tukaj gre lepo brez čakanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

vnetidebater ::

V glavnem razmisli kako drugače uživat v svojem avtu kot da daješ gas do podna in uživaš le če avto dosega končno hitrost. Resno se da. Sicer štekam da je zdaj jeba ker si omejen na svojo občino in so omejitve v pizdi.

Moraš štekat da tega "problema" nimaš zgolj ti.

Prevozim veliko preveč in poizkušam vsak kilometer uživati maksimalno...ampak tako da bom lahko še nekaj milijonov kilometrov prevozil, ne pa da se bo moja pot končala v trugi na naslednjem ovinku.

Užitek na cesti nima prav dobesedno nobene povezave s hitrostjo vožnje. To moraš razumet.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Vozis malo hitreje si kriminalec. Imas avto z visjo prostornino si kriminalec (280 *#7364; cestne takse za 2500-3000 ccm). Imas avto z malo vec konji in moras placat zavarovanje se za par ljudi s svoh avti.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

vnetidebater ::

Blinder je izjavil:

Vozis malo hitreje si kriminalec. Imas avto z visjo prostornino si kriminalec (280 *#7364; cestne takse za 2500-3000 ccm). Imas avto z malo vec konji in moras placat zavarovanje se za par ljudi s svoh avti.


Kot je rekel je dobil 500 € kazni. Ni vozil "malo" hitreje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Astra K 1.6T 200 - lučka za motor (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14015309 (11438) hojnikb
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16332743 (30495) Heavy
»

Avto dolgi klanec (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7722733 (20602) Zheegec

Regionalna cesta Naklo-Jesenice

Oddelek: Na cesti
283923 (2994) medenko

Več podobnih tem