» »

FRI - UNI/VS/IŠRM

FRI - UNI/VS/IŠRM

WolfOfRivia ::

Živjo!

Prej vsega se bom opravil če obstaja nekakšna napaka v textu, ker se še učim slovensko (nisem iz Slovenije).
Tudi bom omenil da sem prebral precej tema o ta temi ampak spet sploh nevem kakšne so razlike in nevem kaj bom vpisal.

Kaj sam do zdaj razumel:
UNI: Več teorije, manj prakse, manj možnosti izbire predmeta, fizika v prvom letniku.
VS: Manj teorije, več prakse, več možnosti izbire predmeta (v 2. letniku), nima fizike.
IŠRM: Več teorije, več matematike, nima low-level predmeta.

Ali lahko nekdo pojasni ali še neka razlika obstaja med zgoraj omenutim študijima.

Zahvaljujem vam se vnaprej, in spet se opravičujem če obstaja nekakšna napaka!

WolfOfRivia ::

Še eno vprašanje kar se tiče IŠRM, ali se splača imeti toliko matematike in koliko je težka?

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Tega zadnjega se izogibaj, ker matematiki niso programerji večinoma ...

Zimonem ::

WolfOfRivia je izjavil:

Še eno vprašanje kar se tiče IŠRM, ali se splača imeti toliko matematike in koliko je težka?

Matematika je edina poštena veda. Čim več.

nergac ::

Česa se je potem bolje držati, matematike ali programiranja?

Ali celo to nekako združiti?

Ali potem izbrati sorodni program na fmf ali fri ...

Vsekakor priporočam fri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

WolfOfRivia ::

nergac je izjavil:

Tega zadnjega se izogibaj, ker matematiki niso programerji večinoma ...


Hvala! Ali vedeš kakšna je razlika med VS in UNI? VS mi se zdi več software engineering in mi več vseč zaradi več izbirnih predmeta.

Zimonem ::

Oba sva že prestara za Bologno. Delava proti karbonizaciji. Sicer pa Vs je manj teoretičen.

nergac ::

Se absolutno strinjam.

OP-u bi tudi sam predlagal VS.

WolfOfRivia ::

Zimonem je izjavil:

Oba sva že prestara za Bologno. Delava proti karbonizaciji. Sicer pa Vs je manj teoretičen.


nergac je izjavil:

Se absolutno strinjam.

OP-u bi tudi sam predlagal VS.


Hvala vam za pomoč!

Zimonem ::

Nič hvala, carbonara pašto častiš, ko diplomiraš.

Lonsarg ::

IŠRM je bolj za analitske vode. Recimo nekdo, ki bo v pythonu pisal alrogitem ali kake analize (zgolj primer za filing).

Ostala dva sta bolj splošna, ven pridejo in programerji in sistemci in še kaj najbrž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ajdov ::

vs je lažji

vsaj včasih je bilo tko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajdov ()

Ma_en_tm ::

Moja izkušnja letošnjega prvega letnika na FRI UNI:
- fizika je "zahtevna"(ne me popljuvat, vem da bi lahko bila težja, lahko bi bila pa tudi lažja ali vsaj manj obsežna. Nekaj težav imam, maturo iz fizike naredil z dobro 4)
- osnove matematične analize so dokaj preproste, če znaš integrale, odvode, limite in kompleksna števila(sploh limite se poudarja)
- diskretne strukture so confusing, kot matematika, kjer se dela bolj malo matematičnega
- osnove digitalnih vezij so z malo logičnega razmišljanja in pazljivosti pri reševanju nalog preprosto razumljive
- programiranje 1 tudi ni težko, brez predznanja sem ga (se mi zdi) dokaj v redu osvojil(dela se v Javi), profesor na predavanjih hiti, vendar so zanimiva

Še ena dokaj splošna stvar: letos je zaradi koronce oteženo pisanje izpitov, kar vodi v komplikacije z raznimi 5 kamera setupi in drugimi glupostmi. Nekaj izpitov je open notes, zato so težji in daljši. Drugi gredo čisto po drugem kopitu kot prejšnja leta in si z prejšnjimi izpiti ne moreš dosti pomagati.

Faks mi je drugače všeč, ogromno je teorije(nekaj tudi nepotrebne in filozofske). Pravijo, da se zanimivosti začnejo v 3. letniku, le do tam je treba prigurat

WolfOfRivia ::

Ma_en_tm je izjavil:

Moja izkušnja letošnjega prvega letnika na FRI UNI:
- fizika je "zahtevna"(ne me popljuvat, vem da bi lahko bila težja, lahko bi bila pa tudi lažja ali vsaj manj obsežna. Nekaj težav imam, maturo iz fizike naredil z dobro 4)
- osnove matematične analize so dokaj preproste, če znaš integrale, odvode, limite in kompleksna števila(sploh limite se poudarja)
- diskretne strukture so confusing, kot matematika, kjer se dela bolj malo matematičnega
- osnove digitalnih vezij so z malo logičnega razmišljanja in pazljivosti pri reševanju nalog preprosto razumljive
- programiranje 1 tudi ni težko, brez predznanja sem ga (se mi zdi) dokaj v redu osvojil(dela se v Javi), profesor na predavanjih hiti, vendar so zanimiva

Še ena dokaj splošna stvar: letos je zaradi koronce oteženo pisanje izpitov, kar vodi v komplikacije z raznimi 5 kamera setupi in drugimi glupostmi. Nekaj izpitov je open notes, zato so težji in daljši. Drugi gredo čisto po drugem kopitu kot prejšnja leta in si z prejšnjimi izpiti ne moreš dosti pomagati.

Faks mi je drugače všeč, ogromno je teorije(nekaj tudi nepotrebne in filozofske). Pravijo, da se zanimivosti začnejo v 3. letniku, le do tam je treba prigurat


Hvala! VS mi je več vseč ker, vsaj po predmetniku, že v 2. letniku začnejo zanimivi predmeti (in manj poudarek na teoriji mi je tudi vseč).

d_DJ ::

Če imaš namen iti še na drugo stopnjo računalništvo in informatika. Potem se ti mogoče bolj splača VS, kajti kriterij za sprejem na MAG računalništva in informatike je za vse isti neglede na smer. VS je nekoliko lažji od UNI in si lahko nabereš nekoliko več točk.

WolfOfRivia ::

d_DJ je izjavil:

Če imaš namen iti še na drugo stopnjo računalništvo in informatika. Potem se ti mogoče bolj splača VS, kajti kriterij za sprejem na MAG računalništva in informatike je za vse isti neglede na smer. VS je nekoliko lažji od UNI in si lahko nabereš nekoliko več točk.


Še ne vem za magisterij, baby steps, a ne?:))

WhiteAngel ::

d_DJ je izjavil:

Če imaš namen iti še na drugo stopnjo računalništvo in informatika. Potem se ti mogoče bolj splača VS, kajti kriterij za sprejem na MAG računalništva in informatike je za vse isti neglede na smer. VS je nekoliko lažji od UNI in si lahko nabereš nekoliko več točk.


... če opravi sprejemce, ki so izrazito UNI usmerjeni.

d_DJ ::

WhiteAngel je izjavil:

d_DJ je izjavil:

Če imaš namen iti še na drugo stopnjo računalništvo in informatika. Potem se ti mogoče bolj splača VS, kajti kriterij za sprejem na MAG računalništva in informatike je za vse isti neglede na smer. VS je nekoliko lažji od UNI in si lahko nabereš nekoliko več točk.


... če opravi sprejemce, ki so izrazito UNI usmerjeni.


S tem se ne bi strinjal. Sam sem šel iz VS matematike ne te sprejemce in sem imel neki čez 90%. Naloge so matematične, in tipa kaj bo vrnila napisana koda v napisana javi, avtomati, nič kaj preveč kompliciranega... Če je meni takrat uspelo to naredit, s tem da tekom študija na FMF nisem imel nobene jave ali avtomatov pol že ni izrazito UNI usmerjen.

A110 ::

IŠRM, ali še bolje FMF matematiko. Vrjemi, tistega balasta (večinoma) iz frija neboš rabil. Najpomembnejše stvari, pravega razmišljanja pa se boš na fmf naučil veliko več. Pa tudi algoritmi so na višjem nivoju. IŠRM ima drugače dosti low-level predmetov. Sploh vse matematične :D Je pa povsod tako, da se zanimive stvari začnejo šele v tretjem letniku

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

A110 ::

Se mi pa zdi, da samo isces potrditev, ker bi se rad vpisal na VS fri. Ker nergac je napisal kar nekaj bedarij. Zapomni si, sintakse se lahko nauci vsak. In tudi plačila so temu primerna. Če pa znaš kaj globjega si že avtomatsko v prednosti. In ja, matematiki so v splošnem boljši programerji od frijevcev. Res je, da nebodo znali ravno delali spletnih strani in podobnega junka ampak ampak večina težjih problemov se rešuje na papirju. Pretopiti to v kodo je načeloma trivialno. presenečen bi bil koliko "nalog" iz resničnega zivljenja je v bistvu cisto matematicnih

WolfOfRivia ::

A110 je izjavil:

IŠRM, ali še bolje FMF matematiko. Vrjemi, tistega balasta (večinoma) iz frija neboš rabil. Najpomembnejše stvari, pravega razmišljanja pa se boš na fmf naučil veliko več. Pa tudi algoritmi so na višjem nivoju. IŠRM ima drugače dosti low-level predmetov. Sploh vse matematične :D Je pa povsod tako, da se zanimive stvari začnejo šele v tretjem letniku


Rad tega mi je IŠRM med izbirami (več matematike me res bo naučil več problem-solving vešcinama), ampak mi se zdi da je preveč matematike in premal poudarka na računalništvo.

Zgodovina sprememb…

nergac ::

A110 je izjavil:

Se mi pa zdi, da samo isces potrditev, ker bi se rad vpisal na VS fri. Ker nergac je napisal kar nekaj bedarij. Zapomni si, sintakse se lahko nauci vsak. In tudi plačila so temu primerna. Če pa znaš kaj globjega si že avtomatsko v prednosti. In ja, matematiki so v splošnem boljši programerji od frijevcev. Res je, da nebodo znali ravno delali spletnih strani in podobnega junka ampak ampak večina težjih problemov se rešuje na papirju. Pretopiti to v kodo je načeloma trivialno. presenečen bi bil koliko "nalog" iz resničnega zivljenja je v bistvu cisto matematicnih


A potemtakem sem vseeno programer? >:D

Škoda, da se tem postom ni pridružil še uporabnik kuall ...

Skratka, če OP-a zanima matematika tudi, lahko vpiše FMF ...

Tam je bila svoj čas velika večina uporabnih matematikov, ostalih treh vrst manj skupaj kot prvih.

A110 ::

Nisem rekel da nisi. In isto kuall. Za web development (kot se ukvarja kuall), nevem s čem se ti, pac nerabis nekih globokih razmislekov. Zato pa tudi rastejo kot gobe po dezju razni udemy in smartninja (ex FF in fdv) programerji. Ki so na žalost marsikdaj skoraj popolnoma enakovredni frijevcem. Seved tu govorim o povprečnih, kot je večina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

nergac ::

WolfOfRivia je izjavil:

A110 je izjavil:

IŠRM, ali še bolje FMF matematiko. Vrjemi, tistega balasta (večinoma) iz frija neboš rabil. Najpomembnejše stvari, pravega razmišljanja pa se boš na fmf naučil veliko več. Pa tudi algoritmi so na višjem nivoju. IŠRM ima drugače dosti low-level predmetov. Sploh vse matematične :D Je pa povsod tako, da se zanimive stvari začnejo šele v tretjem letniku


Rad tega mi je IŠRM med izbirami (več matematike me res bo naučil več problem-solving vešcinama), ampak mi se zdi da je preveč matematike in premal poudarka na računalništvo.


Na FMF ni poudarka preveč na HW, bolj na algoritme.

Na FRI je vsekakor več poudarka na HW.

Upam da sem s tema kratkima dostavkoma pomagal.

A110 ::

No, s tem zadnjim postom se pa absolutno strinjam

nergac ::

A110 je izjavil:

Nisem rekel da nisi. In isto kuall. Za web development (kot se ukvarja kuall), nevem s čem se ti, pac nerabis nekih globokih razmislekov. Zato pa tudi rastejo kot gobe po dezju razni udemy in smartninja (ex, FF in fdv) programerji. Ki so na žalost marsikdaj skoraj popolnoma enakovredni frijevcem. Seved tu govorim o povprečnih, kot je večina.


Sam menim, da dober programer mora dobro obvladati tako HW kot algoritme in seveda angleščino.

Slednje večina obvlada.

Sam zelo dobro obvladam algoritme, HW pa skorajda nič.

WolfOfRivia ::

nergac je izjavil:

WolfOfRivia je izjavil:

A110 je izjavil:

IŠRM, ali še bolje FMF matematiko. Vrjemi, tistega balasta (večinoma) iz frija neboš rabil. Najpomembnejše stvari, pravega razmišljanja pa se boš na fmf naučil veliko več. Pa tudi algoritmi so na višjem nivoju. IŠRM ima drugače dosti low-level predmetov. Sploh vse matematične :D Je pa povsod tako, da se zanimive stvari začnejo šele v tretjem letniku


Rad tega mi je IŠRM med izbirami (več matematike me res bo naučil več problem-solving vešcinama), ampak mi se zdi da je preveč matematike in premal poudarka na računalništvo.


Na FMF ni poudarka preveč na HW, bolj na algoritme.

Na FRI je vsekakor več poudarka na HW.

Upam da sem s tema kratkima dostavkoma pomagal.


A110 je izjavil:

No, s tem zadnjim postom se pa absolutno strinjam


Hvala! Oba sta mi res pomogla!:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FERI ali FRI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7517146 (11876) KraitPay
»

FRI ali IŠRM

Oddelek: Šola
102789 (2217) Yacked2
»

Magisterij FRI vs. IŠRM

Oddelek: Šola
73066 (2559) xardas
»

IŠRM/FRI nasvet

Oddelek: Šola
93700 (3332) AndyS
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146495 (34015) awy

Več podobnih tem