» »

Online sestanki ...

Online sestanki ...

Vladislav ::

Pozdravljeni,
glede na trenutne razmere v Sloveniji zaradi covid-19 imam stortiveno podjetje, kjer sem predhodno posloval z sestanki ena na ena.
Ker trenutno to ni mogoče oziroma dovoljeno me zanima katero aplikacijo oziroma program priporočate za izvajanje sestankov.
Če prav razumem, so sedaj "moderni" zoom, skype, microsoft team ...

Torej, kateri se po vaših izkušnjah najbolje obnese ter je primeren za izvajanje sestankov 1:1

Hvala

wajdouc ::

Mi uporabljamo Zoom in Skype. Jaz osebno za moje potrebe ne vidim neke hude razlike med programoma za nezahtevnega uporabnika.

Pimoz ::

Za enostavne sestanke vzami tisto, kar ti najbolj pade v oko. Pa magari samo po ikoni. Je vse kar si naštel tam-tam.

matobeli ::

Za 1:1 so vsi praktično enaki. Uporabljaj tisto kar uporablja stranka. Trenutni igralci so: Snapchat (FB), Meet (Google), Zoom (Zoom), Skype (MS), Teams (MS).

Če je že treba:
Teams - 60min zastonj
Zoom - 40min zastonj
Meet - zastonj
Skype - zastonj (baje da deluje najslabše od vseh)
Snapchat - zastonj

Moja osebna izbira je Meet

Bolj kot SW je pomemben HW:
Če si sam v pisarni si priskrbi nek boljši mikrofon ter vsaj zadovoljivo ozvočenje (boljše od leptopa), če ni moteče je najbolje da imaš slušalke z mikrofonom oziroma headset, malo si uredi ozadje, svetlobo in pazi da ti nenamenoma ne skačejo otroci in psi v kader.

ripmork ::

Nobenih aplikacij - preprost "Google meet" kjer se share-a link, to je to :). Dnevno uporabljamo za sestanke že od spomladi praktično. Če uporabljaš Chrome brskalnik imaš pa na voljo še lično funkcijo, da lahko zabluraš ozadje in malo bolj "profesionalno" izgleda, kot pa če je v ozadju random del stanovanja.

Pimoz ::

Če si sam v pisarni si priskrbi nek boljši mikrofon ter vsaj zadovoljivo ozvočenje (boljše od leptopa), če ni moteče je najbolje da imaš slušalke z mikrofonom oziroma headset, malo si uredi ozadje, svetlobo in pazi da ti nenamenoma ne skačejo otroci in psi v kader.

This!

Invictus ::

Vsi programi zdaj podpirajo custom background...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

;-) ::

Mi uporabljamo Skype for Buisness, dvema ali trem od 11 ne dela. Nikakor ne na mac os ne na windows ne odpre linka nevem kaj je narobe, ali kaki porti, ve kdo na pamet katere uporablja Skype ?

Potem preko istega wifija se nam poveže in dela normalno preko telefona.

Pimoz ::

Na žalost nimam odgovora zate, ampak čim prej menjajte. Podpora za Skype for Business je samo še do julija 2021. In je resnično najslabši od vseh.

Invictus ::

;-) je izjavil:

Mi uporabljamo Skype for Buisness, dvema ali trem od 11 ne dela. Nikakor ne na mac os ne na windows ne odpre linka nevem kaj je narobe, ali kaki porti, ve kdo na pamet katere uporablja Skype ?

Potem preko istega wifija se nam poveže in dela normalno preko telefona.

Ni več podprt produkt. Zdaj je Teams. Bistveno boljši...

In kot že rečeno, že zadnja 4 leta junk...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Vladislav ::

Hvala za odgovore!

Malo sem skeptičen, ker ne vem, katerega stranke največ uporabljajo. Eni so zoom, skype, teams ... In uporabljati xx različnih programov se mi ne zdi smiselno.
Mogoče potem še najbolj pride v poštev meet od google.com, ker google pa uporablja večina :)

Pimoz ::

Zakaj se s tem ukvarjaš? Saj pošlješ invite, ki ne zahteva prijave in vsi že podpirajo, da si ne rabiš namestit klienta ampak lahko uporabijo browser.
Predvsem bodi konsistenten, da ni zmede. Če se pa hočeš prilagajat pa izberi tistega, ki ga ima največ strank. Vsem ne boš nikoli ustregel.

Gagatronix ::

Grem stavit, da je 99% sestankov takih, da bi lahko bili e-mail.

Pimoz ::

Ja se strinjam. Samo ga razumem, če gre pač za stranke. Tu nima kaj rešit, če bi rad živel.
Sem pa že parim povedal, da se je cel operacijski sistem razvil prek mailov pa še vedno vztrajajo, da je potrebena avdio vizualna komunikacija za dobro delo. Da brez tega, da človeka vidiš in slišiš pač ne gre. Eni imajo pač raje, da vidijo in slišijo kako jih ne poslušaš/upoštevaš. Jbg.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zoom: od stranskega igralca do trendsetterja

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
438732 (5376) SeMiNeSanja
»

Razgovor za službo preko Skype-a

Oddelek: Loža
314358 (2105) PreviousUser
»

Sistem za delo od doma in remote sodelovanje

Oddelek: Loža
484762 (3617) Tear_DR0P
»

Skype dobiva šifriranje in snemanje klicev

Oddelek: Novice / Ostale najave
417686 (5837) poweroff
»

Skype v podjetju?

Oddelek: Programska oprema
121502 (1096) St235

Več podobnih tem