» »

Napredna regulacija

Napredna regulacija

TheBlueOne ::

Morda pozna kdo kaksno odprtokodno alternativo Mathlabu za izdelavo modela za napredne regulacije?

A110 ::

Octave. Ukazi večinoma enaki matlabu le da je open source

TheBlueOne ::

Sem ravno nalozil. Ima kdo kaksno dobro dokumentacijo ali pa primere? Zanima me predvsem regulacija; kalmanov filter, LQG, LQR itn.

A110 ::

Nisem nikoli delal tega. Sem delal v obojem dosti drugih stvari. včasih študenti niso dobili matlab akademskih licenc in je bil octave standard če nisi želel piratizirati. Ukazi so načeloma enaki tako da lahko poskusiš kar z matlabovo dokumentacijo in primeri.

Zimonem ::

TheBlueOne ::

Kaj je Julia script. Potrebujem baby steps. :D

Siddh ::

Si še mogoče študent? Vsaj na FERi imamo po novem licence za Matlab. Ali je kak drug razog da hočeš opensource?


TheBlueOne ::

Siddh je izjavil:

Si še mogoče študent? Vsaj na FERi imamo po novem licence za Matlab. Ali je kak drug razog da hočeš opensource?


Nisem student, potrebujem za hobi zadeve.

CaqKa ::

TheBlueOne je izjavil:

Sem ravno nalozil. Ima kdo kaksno dobro dokumentacijo ali pa primere? Zanima me predvsem regulacija; kalmanov filter, LQG, LQR itn.

Glede na to da se to načeloma koristi v elektrotehniki in glede na to da si zelo specifičen in sam tega nisem še iskal... Bi rekel ali pa dal namig, če si slučajno kaj pogledal v python in raspberry pi?

Jaz se sicer ukvarjam z pythonom trenutno v bolj programerskem smislu. Lahko pa rečem, da je zelo podoben matlabu. Nekaj podobnega kot je matlabov simulink ki smo ga na feriju uporabljali sicer ne poznam...
Vem pa in sem se naučil, da je python trenutno eden izmed najbolj obširnih programskih paketov in ima polno razširitev za različne uporabe. Definitivno je python zelo močan v matematičnih operacijah, ki pa jih seveda potrbuješ pri regulaciji.

/edit
nekaj hitrih gugl searchev:
https://www.google.com/search?q=kalman+...
https://www.google.com/search?q=lqr+pyt...

zgleda dobro kot iztočnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

TheBlueOne ::

Ne vem ce, ker ko na hitro gledam gre skozi simulink, ki pripravi parametre, ki jih potem koristis v pythonu.

Te regulacije delujejo tako, da postavis enacbo, ki ima nekaj neznanih koeficientov, potem naredis test sistema kako reagira, to nafutras v Mathlab, ki ti preracuna koeficiente. Te zadeve sem sem imel pri svojih projektih ampak nisem racunal koeficientov. To mi je delal koncernov megageek.

Ce naredis kontroler, lahko v pythonu ali kjerkoli in znas postaviti regulacijo, potem lahko naceloma od tega sluzis.

Sem si pa nasel pakistanskega profesorja ni Fiverrju, ki bi mi znal zadeve razloziti.

CaqKa ::

aha. mislim da sem narobe razumel. Ti najprej potrebuješ model procesa ki ga imaš, da bpš lahko zanj naredil regulator.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IEEE: najpriljubljenejši jezik je Python

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
225995 (3512) Qushaak
»

Matrix multiplication program Pycuda in Mathlab

Oddelek: Programiranje
292327 (1902) Senitel
»

Python za numericno matematiko

Oddelek: Programiranje
5987 (755) majana
»

Pipin odprti termin: Zakaj Python?

Oddelek: Novice / Kiberpipa
154142 (3678) flush
»

MATLAB 7 problem

Oddelek: Programska oprema
5958 (887) teoo

Več podobnih tem