» »

Javno objavljene plače MNZ

Javno objavljene plače MNZ

««
16 / 21
»»

chucki ::

Bom pisal Jansi, da ti enga policaja dajo za vrat 24/7, te spremlja pri napakah in pise pildeke, si bos hitro premislil.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

showsover ::

poweroff je izjavil:

Namesto, da bi bilo vprašanje "zakaj nimamo ostali višjih plač", gre debata v smer "policisti imajo previsoke". Kaj pa če bi rekli: "direktorji imajo previsoke plače"?

To sta dva različna problema, sploh, ker primerjaš vloge direktorjev in policistov; osnovni problem je asimetrija v plačah, varnosti zaposlitve, pogajalske moči glede na ZS - ki tekmuje s praviloma ZS iz cenejših držav, če bo ZS preglasen (in to vemo vsi v ZS, razej iz JS), bo pač industrija šla tja, država mora že plačevati subvencije in odpustke (če ne želi, da se ji podvoji ali več število brezposelnih), da takšni naročniki sploh ostanejo v Sloveniji. Eni pač neselektivno valite krivdo na povojne poosamosvojitvene podjetnike, ki se niso imeli kje naučiti pravega podjetništva, ker je Ivan Cankar v šoli bolj pomemben kot znanje o upravljanju lastnih financ.

Seveda, zdaj boš velepomembno zamahnil z roko v smislu, let them eat cake earn more in da so si sami krivi, zakaj pa delajo v slovenskem ZS in stokajo, ko jim JS vsako leto zaplenjuje večji delež plače. Še dobro, da je vsaj na severu blizu Avstrija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

poweroff ::

Mato989 je izjavil:

Koliko profita pa naredi policist? In ker so nekatera dela in poklici neodvisni od profita jih moramo vrednotit glede na parametre kot je to, kakšna je verjetnost da izgubiš službo, kakšna je verjetnost da gre "podjetje" oz. zaposlovalec v stečaj ter kakšno znanje moraš met.

Če je vse od tega nizko pač plača ne bi smela bit nadpovprečna, sploh ker ne delaš profita...

Saj pravim. Tukaj se ne strinjamo.

Jaz mislim, da slovenska policija dela velik profit. Samo večina tega ne vidi.

Zato sem rekel, da pojdi v Somalijo pogledat.

Profit, ki ga dela slovenska policija je,da živimo v varnem okolju. Kjer te ne oropajo ali ugrabijo vsak večer. Kjer so raziskani praktično vsi umori. Kjer je relativno vsoska prometna varnost. Kjer je tudi poslovno okolje stabilno in lahko posluješ precej bolj mirno kot v kakšni drugi državi.

Jasno, to ima svojo ceno. Samo nekateri tega ne vidite.

So pa države, kjer rabiš imeti osebnega varnostnika, kjer so bogate soseske ograjene z zidom, ki ga stražijo oboroženi varnostniki, kjer so poslovne in druge goljufije vsakdan, kjer se v službo voziš v oklepniku... ampak ja, policaji imajo pa tam nizke plače in ne "zajedajo" davkoplačevalcev.

chucki je izjavil:

Bom pisal Jansi, da ti enga policaja dajo za vrat 24/7, te spremlja pri napakah in pise pildeke, si bos hitro premislil.

Da ne boš mislil, da sem navdušen nad policijo. Nisem. Ampak zavedam pa se, da policijo rabimo, da nam zagotavlja varnost. In da ima to svojo ceno.

In ja, zaupam slovenski policiji, da bi v takem primeru političnega pritiska rekla NE.

Med tem ko pri policiji iz Bosne, ki je precej manj plačana, nisem prepričan, da bi se takim pritiskom uprli.


gtfo, kar se tiče slovenskih podjetnikov bom pa rekel samo tole... znajo jokati o visokih davkih in na ves glas prepevati o vitki državi. Vse lepo in prav, se tudi strinjam, da je potrebno opozarjati na večjo učinkovitost porabe javnih sredstev.

Ampak ko potem naj vitko državo zagovarjajo tudi pri subvencijah, nepovratnih pomočeh in javnih naročilih. Ta država preko raznih skladov deli milijone davkoplačevalskega denarja, preko javnih naročil pa predrago preplačuje storitve zasebnega sektorja. Dajmo narediti red in zahtevati vitkost na tem področju, potem pa dalje.

Aja, to pa ne... :))
sudo poweroff

carovnik1900 ::

+1 Matthai

Najbolj so glasni tisti "podjetniki", ki živijo na račun joške države (tako ali drugače).

showsover ::

poweroff je izjavil:

Ampak ko potem naj vitko državo zagovarjajo tudi pri subvencijah, nepovratnih pomočeh in javnih naročilih. Ta država preko raznih skladov deli milijone davkoplačevalskega denarja, preko javnih naročil pa predrago preplačuje storitve zasebnega sektorja. Dajmo narediti red in zahtevati vitkost na tem področju, potem pa dalje.

Aja, to pa ne... :))

Ne, ne, iz svoje varne JS arogantne vzvišenosti se čisto napačno posmehuješ. Nihče ne sili za subvencije, javna naročila, nepovratni moči. Je pa jasno, da bo gospodarska situacija še slabša (in z zamikom, tudi za JS in za samo vlado) - niti teh poslov ne bo v Sloveniji, ker naročniki sploh ne bodo prišli v Slovenijo. Tega denarja načeloma ne talajo razni vase zaverovani zagovorniki JS iz slo-tech foruma, za deljenje subvencije se odločijo nekateri, ki imajo vsaj upanje (če ne že popolnega zavedanja), da bodo na dolgi rok dosegli večjo učinkovitost in se zavedajo zgodovinskega primankljaja glede podjetnosti in učinkovitosti. Je kar težko je tekmovati z (nekdanjimi?) imperiji z drugačno zgodovino in, očitno, tudi miselnostjo.

Vidiš, vi JS slo-tech forumaš se pač posmehujete ZS (kjer niso samo direktorji), so tudi podplačani ljudje. Ampak to ni bistveno, ker se pač NE ZNAJO zorganizirati, a ni tako?

Sicer pa, če je tvoja kvantna aktivnost (če si sposodim iz druge teme) dovolj močna, lahko spremeniš iz danes na jutri, moja kvantna dejavnost je premajhna, da bi na to imel sploh kakšen poseben vpliv.

carovnik1900 je izjavil:

+1 Matthai

Najbolj so glasni tisti "podjetniki", ki živijo na račun joške države (tako ali drugače).

Ja, jasno, še en tak 'let them eat cake earn more', iz danes na jutri, sploh glede na zgodovino, ki je v tem primeru, očitno, povsem nepomembna, ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Mato989 ::

Saj pravim. Tukaj se ne strinjamo.

Jaz mislim, da slovenska policija dela velik profit. Samo večina tega ne vidi.

Zato sem rekel, da pojdi v Somalijo pogledat.

Profit, ki ga dela slovenska policija je,da živimo v varnem okolju. Kjer te ne oropajo ali ugrabijo vsak večer. Kjer so raziskani praktično vsi umori. Kjer je relativno vsoska prometna varnost. Kjer je tudi poslovno okolje stabilno in lahko posluješ precej bolj mirno kot v kakšni drugi državi.

Jasno, to ima svojo ceno. Samo nekateri tega ne vidite.

So pa države, kjer rabiš imeti osebnega varnostnika, kjer so bogate soseske ograjene z zidom, ki ga stražijo oboroženi varnostniki, kjer so poslovne in druge goljufije vsakdan, kjer se v službo voziš v oklepniku... ampak ja, policaji imajo pa tam nizke plače in ne "zajedajo" davkoplačevalcev.


@Mathai

Narobe, če misliš da je SLovenska policija tako dobra jo daj v Somalijo in da naredijo tam takšen red kot je tu... Nima red tu pri nas toliko zveze s policijo (Recimo poglej samo kako se kršijo ukrepi za zajezitev Covid19 in policija ne zmore naredit popolnega reda) ampak ima red pri nas veliko z karakterjem ljudstva in hlapčevsko mentaliteto...

Kaj misliš da je Nizozemska policija zanič? Pa poglej kakšne nerede imajo ki jih ne morejo kar tren oka uredit... enako bi bilo pri nas če bi narod bil še malce bolj vročekrven kot so Srbi in še kdo.

Kakšen red so policisti naredili ko se spokajo Green Dragonsi in Viole ali pa ko so goreli radarji v MBju... Ne ocenjuj dela policije v mirnih časih, kot ne ocenjuj vojske v mirnih časi, vojska in policija si oceno prislužita ko je vojna ali izredne razmere oz. izgredi...

Me prav zanima kako bi naša policija delovala če jo pošljemo v Somalijo delat red... no to bi pa plačeval 4.500 bruto da gledam po live-cam!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

Mato989 je izjavil:

kjer se v službo voziš v oklepniku

Hmm, komaj zdaj tole vidim. Srednji sloj, ki praviloma hodi v službo, se nikjer ne vozi v oklepniku :-) Morda kakšni highend managerji, ki jih, čisto poenostavljeno, lahko prištevaš v srednji sloj, ker (še) ne živijo od rente. Z oklepniki - mogoče oklepljenimi avti, pa še to ni za 'redne službarje'. Matthai, jao, kakšne prispodobe ti daješ, eni pa ti še ploskajo. Ja, saj je jasno, zakaj in kdo - takšni iz JS, ki se ZNAJO UČINKOVITO zorganizirati, saj bo ljudstvo plačalo, kot vse ostalo.

poweroff ::

showsover je izjavil:

Ne, ne, iz svoje varne JS arogantne vzvišenosti se čisto napačno posmehuješ.

Bom povedal primer.

Imaš Univerzo v Ljubljani, kjer so zaposleni predavatelji, ki izvajajo javni študijski program in morajo sami privabit študente h vpisu. Včasih pa naredijo tudi kakšno raziskavo, ki ni financirana iz javnega denarja. In ti ljudje so del javnega sektorja. Potem imaš pa Univerzo v Novi Gorici, kjer so ravno tako zaposleni predavatelji, ki izvajajo javni študijski program, ampak ti ljudje pa niso del JS in njihove plače niso omejene s pravili ZS. Skratka, oboji so plačani iz javnega denarja, ampak eni so del javnega sektorja, drugi pa čudežno ne.

Zakaj že?

Oziroma, gre mogoče tukaj za neenakost?


V glavnem, res je, da sem jaz zaposlen v JS. Ampak moj oddelek dobiva od slovenske države minimalno denarja. 90%+ denarja za plače in opremo dobimo od EU in drugih mednarodnih projektov ter od čisto zasebnega sektorja (privat podjetja v glavnem iz ZDA) in od mednarodnih organizacij (UN,...). Moja plača je direktno odvisna od teh projektov.

Če ne prijavimo in ne dobimo dovolj projektov, ali če jih izvedemo slabo, potem plače ni. In konkurenca je huda. In ja, vsako leto kdo od sodelavcev gre drugam, med drugim tudi zaradi plače ali ker projekcije kažejo, da bo finančno stanje morda slabo.

Ni to tako kot je v slovenskem zasebnem sektorju, kjer se malo posluje (nateguje) z državo, vsake toliko pade kakšna subvencija ali državna pomoč, itd., pa se nekako pregura.

Ja, delavci v ZS tenko piskajo. Ampak direktorjem in lastnikom gre pa dobro - tudi ko je kriza. Ko zmanjka denarja za nov mercedes, se pač par ljudi odpusti ali jim zmanjša plače. In če kdo kaj pisne, je takoj izgovor "pogoltna država", "kriza", "razbohoten JS", itd. In delavci v ZS si ne upajo piskati. In to je narobe.

Imam občutek, da so delavci v ZS nevoščljivi zaposlenim v JS predvsem zato, ker so slednji bolje organizirani in se zavedajo svojih pravic. Namesto da bi ZS zahteval še svoje pravice in pokazal sredinca izkoriščevalskim direktorjem in lastnikom, pa raje pljuva v lastno skledo in se prepira z delavci v JS, ki se za svoje pravice še znajo postaviti.

Zato pravi, da je treba policiste podpreti.

Mato989 je izjavil:

Kaj misliš da je Nizozemska policija zanič?
...
Kakšen red so policisti naredili ko se spokajo Green Dragonsi in Viole ali pa ko so goreli radarji v MBju...

Ja, je zanič. Ker ukrepa napačno. Slučajno se na to področje malo spoznam in ja, ne znajo pravilno ukrepat oziroma bi naši ukrepali precej boljše.

In tudi glede ukrepov policije na nogometnih tekmah slučajno kar nekaj vem iz prve roke. In ja, policija tam kar ustrezno ukrepa.

showsover je izjavil:

Hmm, komaj zdaj tole vidim. Srednji sloj, ki praviloma hodi v službo, se nikjer ne vozi v oklepniku

V oklepljenem avtu. Pa s pištolo na sedežu. Pa otrok gre do šole 200m z osebnim varnostnikom. Ne, ne samo high end managerji, tudi precej navadni uslužbenci. Poznam primere iz Južne Amerike. ni vse samo Evropa.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

BuDi79 ::

poweroff je izjavil:

moj oddelek dobiva od slovenske države minimalno denarja. 90%+ denarja za plače in opremo dobimo od EU
Ker EU denar pa pride od svetega duha.

Mato989 ::

Imam občutek, da so delavci v ZS nevoščljivi zaposlenim v JS predvsem zato, ker so slednji bolje organizirani in se zavedajo svojih pravic. Namesto da bi ZS zahteval še svoje pravice in pokazal sredinca izkoriščevalskim direktorjem in lastnikom, pa raje pljuva v lastno skledo in se prepira z delavci v JS, ki se za svoje pravice še znajo postaviti.


Narobe, delavci v ZS večinoma nismo fauš zaposlenim v JS, mi samo pričakujemo in želimo da se z denarjem vseh davkoplačevalcev DELA RACIONALNO in se ne razmetava več kot je NUJNO ptorebno, sploh ker imamo primankljaj in dolg v višini 80%+ BDPja...

Tako kot moj kolega ki ima s.p. in če ni denarja pač nakaže minimalno plačo, enako pričakujem od državnega proračuna, moj kolega se kot s.p. pač ne zadolži za 80% letnega prometa (BDP državni dolg razmerje) in potem fura 4.000€ bruto plače, ampak ima 0 dolga in minimalca...

Enako potem pričakuješ od države kot dobrega gospodarja ali je to tako nerazumno? Naj se plače omejijo na BDP oz. pobrane davke, manj je pobranih davkov, nižje plače so.. Da bo JU in JS razumel da njihove plače ne pridejo iz lufta ampak glede na pobrane davke.

S tem bi naredili "večni" red
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

poweroff ::

BuDi79 je izjavil:

poweroff je izjavil:

moj oddelek dobiva od slovenske države minimalno denarja. 90%+ denarja za plače in opremo dobimo od EU
Ker EU denar pa pride od svetega duha.

Ja, tako kot polovica poslov slovenskih podjetij, ki živijo od slovenskih javnih naročil... :))
sudo poweroff

Mato989 ::

BuDi79 je izjavil:

poweroff je izjavil:

moj oddelek dobiva od slovenske države minimalno denarja. 90%+ denarja za plače in opremo dobimo od EU
Ker EU denar pa pride od svetega duha.


Ja tale pa itak zmaga... V EU vplačujejo vse države in v vse države davkoplačevalci in potem logika majstra iz JU da ne plača to država ampak EU kot da je EU denar od boga poslan z Marsa ne pa od davkoplačevalcev znotraj EU

TROLOLOL
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

poweroff je izjavil:

Imam občutek, da so delavci v ZS nevoščljivi zaposlenim v JS predvsem zato, ker so slednji bolje organizirani in se zavedajo svojih pravic. Namesto da bi ZS zahteval še svoje pravice in pokazal sredinca izkoriščevalskim direktorjem in lastnikom, pa raje pljuva v lastno skledo in se prepira z delavci v JS, ki se za svoje pravice še znajo postaviti.

Dojemanje ZS se ti ustavi pri nakupu Mercedeza (pa recimo, AMG)? Mater, od kod si ti padel? Če ne gre za 20+ meterski Dominator (na leasing, jasno, kdo bo pa to sploh keširal), se sploh ne oglašaj o bogatiji podjetnikov.

In seveda je ZS jezen (ne favš!) - ne da se ne zna, ne more se. Še sploh, ko vidi, kako se v varnem JS talajo plače. Ko v ZS postanejo predragi, ne bo več posla, niti tega, podplačanega. Čez nekaj mesecev tudi vlade ne bo več.

Evo, točno to, tipična vzvišenost (niti ne nerazumevanje situacije) glede ZS s strani (nekaterih, prav vseh ne) JS slo-tech forumašev, povsem v stilu Marie Antoinette - Nimajo za Fiat? Pa naj zaslužijo za Mercedez, kdo jim je kriv...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

poweroff je izjavil:

moj oddelek dobiva od slovenske države minimalno denarja. 90%+ denarja za plače in opremo dobimo od EU
Ker EU denar pa pride od svetega duha.

Ja, tako kot polovica poslov slovenskih podjetij, ki živijo od slovenskih javnih naročil... :))


Vir za polovico poslov prosim.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

poweroff ::

Mato989 je izjavil:

Narobe, delavci v ZS večinoma nismo fauš zaposlenim v JS, mi samo pričakujemo in želimo da se z denarjem vseh davkoplačevalcev DELA RACIONALNO in se ne razmetava več kot je NUJNO ptorebno, sploh ker imamo primankljaj in dolg v višini 80%+ BDPja...

Tudi jaz pričakujem, da se dela z denarjem racionalno. Verjetno še bolj kot ti. ;)

Mimogrede, ko že opletaš s primanjkljajem, se raje pošteno vprašaj od kje je nastal...

Mato989 je izjavil:

Vir za polovico poslov prosim.

Erar.si. Pa si izračunaj sam.

Če JS neha naročati, pol podjetij crkne takoj.

Mato989 je izjavil:

Ja tale pa itak zmaga... V EU vplačujejo vse države in v vse države davkoplačevalci in potem logika majstra iz JU da ne plača to država ampak EU kot da je EU denar od boga poslan z Marsa ne pa od davkoplačevalcev znotraj EU

Seveda tega nisem rekel. Celo posebej sem poudaril, da dobivamo prihodke tudi od čisto komercialnih poslov od zasebnih podjetij. Ampak dejstvo je, da je na EU razpisih bistveno težje sodelovati in zmagati kot pri javnem naročilu za lokalno občino. Ampak nek lokalni mali podjetnik, ki lokalnemu vrtcu prodaja storitve je seveda biggg boss, on dela na trgu... :))
sudo poweroff

showsover ::

poweroff je izjavil:

Ampak nek lokalni mali podjetnik, ki lokalnemu vrtcu prodaja storitve je seveda biggg boss, on dela na trgu... :))

Ok, točno se vidi, da zavestno podcenjuješ ZS s takšnimi banalnimi primerjavami.

m0LN4r ::

chucki je izjavil:

Bom pisal Jansi, da ti enga policaja dajo za vrat 24/7, te spremlja pri napakah in pise pildeke, si bos hitro premislil.
Torej si ti za to, da v 8 urnem delovniku, policaj efektivno dela samo eno uro in za to dobi nekaj tisoc brutto oz. 2t netto?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

poweroff je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Koliko profita pa naredi policist? In ker so nekatera dela in poklici neodvisni od profita jih moramo vrednotit glede na parametre kot je to, kakšna je verjetnost da izgubiš službo, kakšna je verjetnost da gre "podjetje" oz. zaposlovalec v stečaj ter kakšno znanje moraš met.

Če je vse od tega nizko pač plača ne bi smela bit nadpovprečna, sploh ker ne delaš profita...

Saj pravim. Tukaj se ne strinjamo.

Jaz mislim, da slovenska policija dela velik profit. Samo večina tega ne vidi.

Zato sem rekel, da pojdi v Somalijo pogledat.

Profit, ki ga dela slovenska policija je,da živimo v varnem okolju. Kjer te ne oropajo ali ugrabijo vsak večer. Kjer so raziskani praktično vsi umori. Kjer je relativno vsoska prometna varnost. Kjer je tudi poslovno okolje stabilno in lahko posluješ precej bolj mirno kot v kakšni drugi državi.

Jasno, to ima svojo ceno. Samo nekateri tega ne vidite.

So pa države, kjer rabiš imeti osebnega varnostnika, kjer so bogate soseske ograjene z zidom, ki ga stražijo oboroženi varnostniki, kjer so poslovne in druge goljufije vsakdan, kjer se v službo voziš v oklepniku... ampak ja, policaji imajo pa tam nizke plače in ne "zajedajo" davkoplačevalcev.

chucki je izjavil:

Bom pisal Jansi, da ti enga policaja dajo za vrat 24/7, te spremlja pri napakah in pise pildeke, si bos hitro premislil.

Da ne boš mislil, da sem navdušen nad policijo. Nisem. Ampak zavedam pa se, da policijo rabimo, da nam zagotavlja varnost. In da ima to svojo ceno.

In ja, zaupam slovenski policiji, da bi v takem primeru političnega pritiska rekla NE.

Med tem ko pri policiji iz Bosne, ki je precej manj plačana, nisem prepričan, da bi se takim pritiskom uprli.


gtfo, kar se tiče slovenskih podjetnikov bom pa rekel samo tole... znajo jokati o visokih davkih in na ves glas prepevati o vitki državi. Vse lepo in prav, se tudi strinjam, da je potrebno opozarjati na večjo učinkovitost porabe javnih sredstev.

Ampak ko potem naj vitko državo zagovarjajo tudi pri subvencijah, nepovratnih pomočeh in javnih naročilih. Ta država preko raznih skladov deli milijone davkoplačevalskega denarja, preko javnih naročil pa predrago preplačuje storitve zasebnega sektorja. Dajmo narediti red in zahtevati vitkost na tem področju, potem pa dalje.

Aja, to pa ne... :))
Ti malo pretiravas s tvojo Somalijo. Tudi z polovico policije, bi bilo stanje enako. Ljudem se tega prakticno vec ne da. Umorov za raziskovat prakticno ni tolko, koliko bi rad prikazal. Ropov prakticno tudi ni.

Ce se kaj zgodi, da mora Policija pri nas ukrepati se to zgodi za praznike, pa ker je taksna redkost pride v novice.
Edino kaj se zelo pogosto dogaja in policaji imajo vsak dan za delat prinas je, da nekdo odleti s ceste in se naredi zapisnik vuala in ce kak dedek poklice policaje, da studenti v sosednjem stanovanju prevec muzko nabijajo.

Vse ostalo, se pa dogaja tako redko, da je ze senzacija ce se. Tako, da s Somalijo lahko koncas, ce ze nas rajsi primerjaj s 7. bezirkom v Budimpesti.
Tam imajo policaji vec dela na dan, kot prinas na mesec.

In ja, vsako leto kdo od sodelavcev gre drugam, med drugim tudi zaradi plače ali ker projekcije kažejo, da bo finančno stanje morda slabo.
Kruto, koliko pa jih dobi dejansko odpoved na leto?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

poweroff ::

showsover je izjavil:

poweroff je izjavil:

Ampak nek lokalni mali podjetnik, ki lokalnemu vrtcu prodaja storitve je seveda biggg boss, on dela na trgu... :))

Ok, točno se vidi, da zavestno podcenjuješ ZS s takšnimi banalnimi primerjavami.

Ti pa JS s svojimi neumnimi primerjavami.

Samo malo ti skušam nastaviti ogledalo.

Sicer je pa tema o plačah policistov,
sudo poweroff

m0LN4r ::

Pa kje se skrivajo nasi policaji, ker jih prakticno ne vidis nikjer, razen na protestu pa ko imajo tisto hitrost ubija akcijo 3-4x na leto ??

@gtfo in @gar15
Bi se nekje dalo dobiti podatek, koliko zaposlenih smo imeli, ko smo imeli meje s cariniki?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

showsover ::

poweroff je izjavil:

Ti pa JS s svojimi neumnimi primerjavami. Samo malo ti skušam nastaviti ogledalo.

Uff, čisto narobe me razumeš, verjetno sva v kakšni sobani z več ogledali, ki namerno ne kažejo čisto prave slike. Jaz nič ne podcenjujem JS, če nisi razumel, pač povem sedaj. JS si je preveč odlično uredil (torej ga hvalim), ker ima (relativno) visoke plače in (blizu absolutnosti) varne zaposlitve za (zelo) malo odgovornosti. Pač posledica zgodovine in strahu vseh dosedanjih vlad; opozarjam pa, čeprav očitno ne razumeš, da gre vse to PRIMARNO na račun ZS, ki mora tekmovati za svoj obstanek.

facepalm ::

Pa obcutek imam, da pri nas naredijo vec reda sodniki kot pa policaji.
Kdo pa ima sploh se spostovanje do slednjih? Ali celo strahospostovanje?

V nasi drzavi funkcionira red zaradi sistema. Zelo malo je pravih revezev in zelo veliko (velika vecina) je "navadnih" revezev, ki shajajo cez mesec, imajo kredite in si ne morejo privosciti denarne kazni, niti stavke in izgube zaposlitve, ker bi s tem padli v prvo kategorijo.
Zato so pridni. Imajo zelo malo, vendar dovolj da imajo kaj izgubiti. Zato tudi policaji delajo intenzivno le med stavko.
Ce bi delali tako vsak dan, bi vedno vec ljudi bilo nastrojenih proti njim, veliko jih ne bi moglo placati kazni, sledile bi izvrsbe, ljudje bi izgubili tisto malo kar imajo, povecal bi se kriminal, policaji bi imeli otezeno delo, veliko bi jih zamenjalo sluzbo.

poweroff ::

showsover je izjavil:

Uff, čisto narobe me razumeš, verjetno sva v kakšni sobani z več ogledali, ki namerno ne kažejo čisto prave slike. Jaz nič ne podcenjujem JS, če nisi razumel, pač povem sedaj. JS si je preveč odlično uredil (torej ga hvalim), ker ima (relativno) visoke plače in (blizu absolutnosti) varne zaposlitve za (zelo) malo odgovornosti. Pač posledica zgodovine in strahu vseh dosedanjih vlad; opozarjam pa, čeprav očitno ne razumeš, da gre vse to PRIMARNO na račun ZS, ki mora tekmovati za svoj obstanek.

Ja, se strinjam. Zato tudi jaz v resnici ne mislim, da so subvencije ZS slabe. Naloga JS je, da ustvari ugodno okolje za rast in delo ZS. In delo policije spada v to kategorijo. Policija pomaga pri ohranjanju okolja, ki je ugodno in varno za naše bivanje in poslovanje. In ta del se mi zdi zelo pomemben.

Samo na jetra mi gre, ko se govori, da je problem JS. Ni res. Problem so politiki. Njihovo razmetavanje z denarjem, kadriranje, itd.

Če recimo Janozs na ministrstvo za kulturo zaposli enega Iršiča to zame ni JS. To je politika. Pa ko se preplača zanič teste in zanič maske to tudi ni problem JS. To je problem politike.

Samo politiki so zviti... pozornost preusmerijo od nase na JS.

Se pa strinjam - JS bi nujno rabil več odgovornosti, konkurenčnosti, spremljanja kvalitete...
sudo poweroff

Mato989 ::

Ja, se strinjam. Zato tudi jaz v resnici ne mislim, da so subvencije ZS slabe. Naloga JS je, da ustvari ugodno okolje za rast in delo ZS. In delo policije spada v to kategorijo. Policija pomaga pri ohranjanju okolja, ki je ugodno in varno za naše bivanje in poslovanje. In ta del se mi zdi zelo pomemben.


Se absolutno strinjam (razen s čisto prvim delom subvencij) in ravno zato ker je to delo policije in JS, bi VEDNO morala biti možnost da na vsako delovno mesto JS se prijavi katerikoli državljan RS in če ponudi da bo delal za vsaj 10% manj, se zamenja zaposleni zaradi racionalnosti... Da omejiš skakanje ven in not, mora cenejši delat vsaj 1 leto, kar je 1,2 plače manj stari ga pa mora še za 1 plačo 1 mesec uvajat (večina delovnih mest je dovolj izven specialistov ala kirurgi ipd...) tako instant letno privarčujemo 20% plače pri vsakem ki se zamenja!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Fritz ::

Mato989 je izjavil:

Ja, se strinjam. Zato tudi jaz v resnici ne mislim, da so subvencije ZS slabe. Naloga JS je, da ustvari ugodno okolje za rast in delo ZS. In delo policije spada v to kategorijo. Policija pomaga pri ohranjanju okolja, ki je ugodno in varno za naše bivanje in poslovanje. In ta del se mi zdi zelo pomemben.


Se absolutno strinjam (razen s čisto prvim delom subvencij) in ravno zato ker je to delo policije in JS, bi VEDNO morala biti možnost da na vsako delovno mesto JS se prijavi katerikoli državljan RS in če ponudi da bo delal za vsaj 10% manj, se zamenja zaposleni zaradi racionalnosti... Da omejiš skakanje ven in not, mora cenejši delat vsaj 1 leto, kar je 1,2 plače manj stari ga pa mora še za 1 plačo 1 mesec uvajat (večina delovnih mest je dovolj izven specialistov ala kirurgi ipd...) tako instant letno privarčujemo 20% plače pri vsakem ki se zamenja!

Katerikoli državljan RS se lahko prijavi na katerokoli razpisano delovno mesto v JS - če izpolnjuje zahtevane pogoje. Pa pustimo spet na stran dejstvo, da politična raven tudi to debelo izkrivlja.

Kar se tiče napredovanj, razmerij znotraj organizacije itn. pa so zadeve določene in ne podlegajo izključno tržnim zakonitostim. Ti bi neizkušenega kirurga postavil na mesto predstojnika zato, ker je ta pripravljen delati za 20% manjšo plačo. Včasih bi bilo res bolje, da se ugrizneš v jezik kot da na spletu razglašaš lastno sociopatsko vedenje.

Sicer vam poskuša Matthai nekaj dopovedati a kaže, da se zaman trudi.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Mato989 ::

Fritz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja, se strinjam. Zato tudi jaz v resnici ne mislim, da so subvencije ZS slabe. Naloga JS je, da ustvari ugodno okolje za rast in delo ZS. In delo policije spada v to kategorijo. Policija pomaga pri ohranjanju okolja, ki je ugodno in varno za naše bivanje in poslovanje. In ta del se mi zdi zelo pomemben.


Se absolutno strinjam (razen s čisto prvim delom subvencij) in ravno zato ker je to delo policije in JS, bi VEDNO morala biti možnost da na vsako delovno mesto JS se prijavi katerikoli državljan RS in če ponudi da bo delal za vsaj 10% manj, se zamenja zaposleni zaradi racionalnosti... Da omejiš skakanje ven in not, mora cenejši delat vsaj 1 leto, kar je 1,2 plače manj stari ga pa mora še za 1 plačo 1 mesec uvajat (večina delovnih mest je dovolj izven specialistov ala kirurgi ipd...) tako instant letno privarčujemo 20% plače pri vsakem ki se zamenja!

Katerikoli državljan RS se lahko prijavi na katerokoli razpisano delovno mesto v JS - če izpolnjuje zahtevane pogoje. Pa pustimo spet na stran dejstvo, da politična raven tudi to debelo izkrivlja.

Kar se tiče napredovanj, razmerij znotraj organizacije itn. pa so zadeve določene in ne podlegajo izključno tržnim zakonitostim. Ti bi neizkušenega kirurga postavil na mesto predstojnika zato, ker je ta pripravljen delati za 20% manjšo plačo. Včasih bi bilo res bolje, da se ugrizneš v jezik kot da na spletu razglašaš lastno sociopatsko vedenje.

Sicer vam poskuša Matthai nekaj dopovedati a kaže, da se zaman trudi.


Ne jaz bi neizkušenega administratorja ki bi delal za 940 bruto zamenjal z zanič administratorjem ki dela zato ker je magister za 200EUR bruto več samo zato ker je magister in še 400EUR več samo zato ker je tam že 20 let... tako bi ogromno prihranili!

Ni problem 7 "preplačanih" kirurgov in 10 specialistov v JU/JS, problem je na tisoče ali 10 tisoče delavcev ki nimajo NOBENIH SPECIALNIH ZNANJ dobivajo pa plačo za 30% višje kot bi jo dobili če bi šli v ZS (ne štejem zdaj covid dodatkov) če pa vštejemo še covid dodatkov pa vsaj 50% višjo...

In na teh lahko prihranimo komot 300mil letno če ne več.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

poweroff ::

Poglejte si aktualni posnetek vodnega topa v akciji na Nizozemskem... in kako je pršil na protestih pri nas. Tam direktno protestnico v glavo, tukaj iz razdalje z nižjo močjo.

S tem boste tudi videli razliko med nestrokovno in nasilno policijo na Nizozemskem in med tem, kako je naša policija učinkovita z najmanjšo možno mero sile.

Ja, sem dostikrat kritičen do naše policije, ampak če gledamo širši kontekst so zelo na nivoju in strokovni.
sudo poweroff

49106 ::

poweroff je izjavil:

Poglejte si aktualni posnetek vodnega topa v akciji na Nizozemskem... in kako je pršil na protestih pri nas. Tam direktno protestnico v glavo, tukaj iz razdalje z nižjo močjo.

S tem boste tudi videli razliko med nestrokovno in nasilno policijo na Nizozemskem in med tem, kako je naša policija učinkovita z najmanjšo možno mero sile.

Ja, sem dostikrat kritičen do naše policije, ampak če gledamo širši kontekst so zelo na nivoju in strokovni.


Ja, na podlagi curka jih bomo čislali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Fritz ::

Mato989 je izjavil:


Ni problem 7 "preplačanih" kirurgov in 10 specialistov v JU/JS, problem je na tisoče ali 10 tisoče delavcev ki nimajo NOBENIH SPECIALNIH ZNANJ dobivajo pa plačo za 30% višje kot bi jo dobili če bi šli v ZS (ne štejem zdaj covid dodatkov) če pa vštejemo še covid dodatkov pa vsaj 50% višjo...

In na teh lahko prihranimo komot 300mil letno če ne več.

Večina nesposobnih v JS jih je politično nastavljenih ali zaposlenih in so posledica delovanja politike in ne JS.

300 milijonov letno ni malo a je drobiž v primerjavi z denarjem, ki ga izgubimo zaradi sistemske korupcije.

In ker tukaj govorimo o policistih, kot vam lepo razlaga Matthai, so ti ustrezno usposobljeni in tista višja šola za policiste očitno ima svoj smisel in namen.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Valvoline ::

Fritz je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja, se strinjam. Zato tudi jaz v resnici ne mislim, da so subvencije ZS slabe. Naloga JS je, da ustvari ugodno okolje za rast in delo ZS. In delo policije spada v to kategorijo. Policija pomaga pri ohranjanju okolja, ki je ugodno in varno za naše bivanje in poslovanje. In ta del se mi zdi zelo pomemben.


Se absolutno strinjam (razen s čisto prvim delom subvencij) in ravno zato ker je to delo policije in JS, bi VEDNO morala biti možnost da na vsako delovno mesto JS se prijavi katerikoli državljan RS in če ponudi da bo delal za vsaj 10% manj, se zamenja zaposleni zaradi racionalnosti... Da omejiš skakanje ven in not, mora cenejši delat vsaj 1 leto, kar je 1,2 plače manj stari ga pa mora še za 1 plačo 1 mesec uvajat (večina delovnih mest je dovolj izven specialistov ala kirurgi ipd...) tako instant letno privarčujemo 20% plače pri vsakem ki se zamenja!

Katerikoli državljan RS se lahko prijavi na katerokoli razpisano delovno mesto v JS - če izpolnjuje zahtevane pogoje. Pa pustimo spet na stran dejstvo, da politična raven tudi to debelo izkrivlja.

Kar se tiče napredovanj, razmerij znotraj organizacije itn. pa so zadeve določene in ne podlegajo izključno tržnim zakonitostim. Ti bi neizkušenega kirurga postavil na mesto predstojnika zato, ker je ta pripravljen delati za 20% manjšo plačo. Včasih bi bilo res bolje, da se ugrizneš v jezik kot da na spletu razglašaš lastno sociopatsko vedenje.

Sicer vam poskuša Matthai nekaj dopovedati a kaže, da se zaman trudi.

LOL
Dobrih 90% drzavnoparazitskih razpisov je zgolj sminka tj formalnost. Sprejeti kandidati so seveda vedno *nasi* in stolcki so ze vnaprej rezervirani.

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

MadMen je izjavil:

poweroff je izjavil:

Lepo ste se ujeli v past.

Namesto, da bi bilo vprašanje "zakaj nimamo ostali višjih plač", gre debata v smer "policisti imajo previsoke".

Kaj pa če bi rekli: "direktorji imajo previsoke plače"?


Kdo je rekel da policisti, ob zviševanju poprečne slovenske plače, ne bi zahtevali višjo plačilo? In si v catch 22

Saj to je dejstvo. Včasih so bili policisti zadovoljni s plačami, ki so bile nižje od teh, s katerimi danes niso več zadovoljni.
Prav nobenega razloga ni, da se to ne bo ponavljalo tudi v prihodnje.
ostali višje plače -> višje cene -> nezadovoljni policisti -> višje plače policistov -> nezadovoljni ostali -> ostali višje plače ...

Ampak Matthai je mnenja, da morajo biti policisti privilegirani. On bi rad tja privabil najsposobnejše. Potem bo imel pa požar in bodo prišli nesposobni gasilci (ker je sposobne pač pobrala policija) in mu bo zaradi tega do tal pogorel dom.
On bi rad, da se za dobre policiste pač malce več vzame inženirjem. Sposobni inženirji bodo odšli v tujino, ostali bodo manj sposobni in vprašanje časa je, kdaj se bo zrušil kak viadukt.
Ampak pomembno je le, da so policisti zadovoljni in sposobni. Če nič drugega bodo policijski zapisniki po požarih in zrušenih viaduktih kvalitetni :)

poweroff je izjavil:

Ampak ko potem naj vitko državo zagovarjajo tudi pri subvencijah, nepovratnih pomočeh in javnih naročilih. Ta država preko raznih skladov deli milijone davkoplačevalskega denarja, preko javnih naročil pa predrago preplačuje storitve zasebnega sektorja. Dajmo narediti red in zahtevati vitkost na tem področju, potem pa dalje.

Aja, to pa ne... :))
Od kje ta povsem zgrešena ideja, da bi ZS bil proti temu, da se to področje uredi? Subvencije, javna naročila in podobno so velikokrat prilagojeni tako, da jih dobijo privilegiranci. Marsikomu v gospodarstvu bi precej koristilo, če bi bila ta področja urejena in poštena. To, da je nek javni razpis prilagojen nekemu dvornemu dobavitelju, ki zaračunava večkratnih normalnih cen, v splošnem gospodarstvu dela več škode kot koristi.
Korist od tega ima zgolj lastnik in njegovi politični prijatelji.

Fritz ::

jernejl je izjavil:


Od kje ta povsem zgrešena ideja, da bi ZS bil proti temu, da se to področje uredi? Subvencije, javna naročila in podobno so velikokrat prilagojeni tako, da jih dobijo privilegiranci. Marsikomu v gospodarstvu bi precej koristilo, če bi bila ta področja urejena in poštena. To, da je nek javni razpis prilagojen nekemu dvornemu dobavitelju, ki zaračunava večkratnih normalnih cen, v splošnem gospodarstvu dela več škode kot koristi.
Korist od tega ima zgolj lastnik in njegovi politični prijatelji.

Dobro jutro. Proti temu bi bil tisti del ZS, ki ima od tega koristi in ni majhen.

Kakorkoli se obrneš imaš vedno rit zadaj, tako kot imaš vedno probleme, ki izvirajo iz politične ravni, ki takšno kot je, vsi volimo in toleriramo že desetletja.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

m0LN4r ::

poweroff je izjavil:

Poglejte si aktualni posnetek vodnega topa v akciji na Nizozemskem... in kako je pršil na protestih pri nas. Tam direktno protestnico v glavo, tukaj iz razdalje z nižjo močjo.

S tem boste tudi videli razliko med nestrokovno in nasilno policijo na Nizozemskem in med tem, kako je naša policija učinkovita z najmanjšo možno mero sile.

Ja, sem dostikrat kritičen do naše policije, ampak če gledamo širši kontekst so zelo na nivoju in strokovni.
Za jokalice ne rabis mocnega curka, bi jih lahko z slaufom mrzle vode pa bi vseeno spakirali domov.
Pa si ti primerjal Nizozemski protest s Slovenskim. A so prnah goreli avti? Metali granate?
Ne prinas se vozijo protestniki "hipsterji" z bicikli. Proti softicem ne rabis nic posebnega, da se razbezijo.
V MB jih ze vecina pobegne, ko zatuli sirena, ko pridejo policaji so ze zbezali.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Fritz ::

m0LN4r je izjavil:

Za jokalice ne rabis mocnega curka, bi jih lahko z slaufom mrzle vode pa bi vseeno spakirali domov.
Pa si ti primerjal Nizozemski protest s Slovenskim. A so prnah goreli avti? Metali granate?
Ne prinas se vozijo protestniki "hipsterji" z bicikli. Proti softicem ne rabis nic posebnega, da se razbezijo.
V MB jih ze vecina pobegne, ko zatuli sirena, ko pridejo policaji so ze zbezali.

Tista ženska ni nič požigala ali zganjala kakšno nasilje. Vsak normalen človek, ki je videl tisti posnetek je razumel, da je bila uporaba sile nepotrebna in močno pretirana. Podobna temu kar radi počnejo kriminalci v policijskih uniformah - v ZDA.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

m0LN4r ::

Jaja, seveda, selektivno gremo analizirat in izrezat koscke protesta kak komu pase. Poglej si tudi tiste radikalne protestnike, ne samo hipije.

Men prav zanima, kaj bi nasa policija delala, ce bi bil kak bolj radikalen vecji protest prinas, ne pa tejle mirni shodi.
Na sreco smo zelo mirne dusice in do taksnih protestov prinas niti ne bo prislo nikoli.



Sam se kuhancek fali obem v rokah.

Na metal koncertih se dosti hujse prerivajo :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Kok staro je ze to?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

misticnimrk ::

Hojsek je obljubil, da bo objavljal plače policistov vsak mesec. Kdaj se lahko veselimo naslednjega njegovega izpisa v PDF dokumentu?

(Asking for a friend)

showsover ::

Ja, ne vem, tudi pportal še ni bil reloaded z decemberskim pregledom, nenavadno dolgo časa jemlje vse tole (to bi morala delati v bistvu avtomatika). V metapodakih se vidi, da je novemberski bil (dodatno) updatan še včeraj (!), oktoberski pa 5.1. Verjetno bo enkrat te dni, za popi*dit.

forplan ::

misticnimrk je izjavil:

Hojsek je obljubil, da bo objavljal plače policistov vsak mesec. Kdaj se lahko veselimo naslednjega njegovega izpisa v PDF dokumentu?

(Asking for a friend)



Že kaj novega?
da se strinjam

m0LN4r ::

showsover je izjavil:

Ja, ne vem, tudi pportal še ni bil reloaded z decemberskim pregledom, nenavadno dolgo časa jemlje vse tole (to bi morala delati v bistvu avtomatika). V metapodakih se vidi, da je novemberski bil (dodatno) updatan še včeraj (!), oktoberski pa 5.1. Verjetno bo enkrat te dni, za popi*dit.
Kako to mislis, da se podatki za nazaj spreminjajo? Hm?
Bi trebalo vodit evidenco sprememb nekje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Fritz ::

Zakaj spet lažeš?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Pimoz ::

Zanimivo. Primerjava bruto plač, ki so bile objavljene decembra in bruto plač, ki so bile objavljene januarja z odštetim covid dodatkom:
|           | december | januar  |
+-----------+----------+---------+
| št. plač  |     8694 |    8677 |
| povprečje |  2999,00 | 2536,28 |
| mediana   |  3056,46 | 2526,12 |

Fritz ::

Moj prejšnji post je letel na Matotovega, ki je bil zbrisan in ne na molnarjevega.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

WizzardOfOZ ::

Koliko imata sedaj tista čistika in hišnik plače?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Pimoz ::

Top plačan hišnik v decembru:
Maselj Branko, hišnik V, december: 2.624,22€, januar: ni na seznamu

Top drugi plačan hišnik v decembru:
Velej Aleš, hišnik V, december: 2.509,56€, januar: 2.366,83€ (505,15€ COVID dodatek)

Top plačana čistilka v decembru:
Velikonja Nives, čistilka I, december: 1.832,35€, januar: 1.744,09€ (461,40€ COVID dodatek)

D3m ::

Mi je, kar nerodno plačo pokazat.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Zka pa rabita hisnik pa cistilka sploh covid dodatek ?? The fck?
Za dohtarja al zobarja zastopim al blagajnicarko v lidlu, sparu, ni mi pa jasno zakaj kr vsi v JU dobijo dodatek, pa sej niso vsi izpistavljeni...

Celo pa tisti ne, ki sedijo v svojih pisarnah cel dan.

Pa fak no.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ajdov2 ::

m0LN4r je izjavil:

Zka pa rabita hisnik pa cistilka sploh covid dodatek ?? The fck?
Za dohtarja al zobarja zastopim al blagajnicarko v lidlu, sparu, ni mi pa jasno zakaj kr vsi v JU dobijo dodatek, pa sej niso vsi izpistavljeni...

Celo pa tisti ne, ki sedijo v svojih pisarnah cel dan.

Pa fak no.

S tem se kupuje podpora za ukrepe. Zakaj misliš da še vedno toliko ljudi podpira trenutno situacijo?

poweroff ::

m0LN4r je izjavil:

Zka pa rabita hisnik pa cistilka sploh covid dodatek ?? The fck?

Ti se delaš neumnega, ali dejansko si? :))

Brez zamere, ampak za čistilko bi ti bilo lahko jasno. Čisti okužene prostore.

Si predstavljaš da tam pripeljejo v sobo za zaslišanje enega tipa, krvavi, pljuva po tleh, itd... nekdo pa mora potem to počistiti. In ta oseba naj ne bi dobila COVID dodatka? Saj si ga skoraj najbolj zasluži.
sudo poweroff

ajdov2 ::

Si predstavljaš da tam pripeljejo v sobo za zaslišanje enega tipa, krvavi, pljuva po tleh, itd...

Koliko takih so že imeli na zaslišanju?
««
16 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plače v javni upravi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35549981 (31757) feryz
»

Radikalna transparentnost (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / NWO
40750958 (32254) Mato989
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26746258 (40378) dstr17_

Več podobnih tem