» »

Španija omejuje hitrost na 30km/h

Španija omejuje hitrost na 30km/h

««
10 / 10
»
»»

m0LN4r ::

Ni samo v lenobi, ampak komfortu oz. udobju. Jaz sem se tudi vozil z avtom iz centra v Qlandijo delat z avtom, ker prvic vreme, drugic obleka, tretjic vzames koga s sabo, cetrtic imas se kaj drugega za obavit, petic vzames vec kot eno vrecko fasunge s sabo.
Z avtom sem bil tam v MAKSIMALNO 10ih minutah, vcasih pa tudi v 5ih minutah.

Pes sem pa ze tudi bil. Poleti, 30+, sem si mislil, super lepo vreme, google maps pravi 50 minut. A ves kaj, na koncu je blo ena ura 20 minut, pa bil sem crknjen od vrocine asfalta, zgalo me je v podplate, presvican sem pa bil tko, da sem cote lahko dal direkt v pralni stroj in sel pod tus.

Ni prijetno. Ajde prijetno je 1km, maks 2km dokler si mlad. Pa se to kot receno, 30 stopinj v mestu, ni samo 30 stopinj v zraku, asfalt in plocnik pa mata 40+ pa ko cakas 5 minut na prehodu za pesce brez sence, ni glih to to.

Kot receno, sem ooogrooomno prepesacil in kolesaril, dokler nisem imel avta v mestu. Najvecje olajsanje je prislo ravno z avtom.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

solatko ::

techfreak :) - Dokler se ves promet odvija tudi po pasu, kjer vozijo vozila mestnega prometa, ne more bit bolje, tudi, če bo omejitev 30 ali nižja.
m0LN4r - Tema je omejitev, nehaj se kregat s troli, saj zadnji dve strani, nimata veze z naslovom teme!!!!!!
Ali pa naj se moderator zbudi in zapre vse skupaj!
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

Saj zato pa sem nalimal zemljevid in zravn napisal, kako je to, ker sem sprobal. Tam je zaradi mene lahko 30, pa tam okoli faksov. Ostalo pa naj pustijo pri miru. 50-70 tako kot je zdaj je idealno.
Celo zvecer, bi lahko dvignili hitrosti za x2, ker je mesto prazno, ko trgovine in pisarne zaprejo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

techfreak :) ::

m0LN4r je izjavil:

Ni prijetno. Ajde prijetno je 1km, maks 2km dokler si mlad. Pa se to kot receno, 30 stopinj v mestu, ni samo 30 stopinj v zraku, asfalt in plocnik pa mata 40+ pa ko cakas 5 minut na prehodu za pesce brez sence, ni glih to to.
Ok, torej ce ne dezuje, ni snega, je spluzeno, ni prehladno, in ni prevroce, vidimo uporabnost elektricnega skiroja?:P

gddr85 ::

techfreak :) je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ni prijetno. Ajde prijetno je 1km, maks 2km dokler si mlad. Pa se to kot receno, 30 stopinj v mestu, ni samo 30 stopinj v zraku, asfalt in plocnik pa mata 40+ pa ko cakas 5 minut na prehodu za pesce brez sence, ni glih to to.
Ok, torej ce ne dezuje, ni snega, je spluzeno, ni prehladno, in ni prevroce, vidimo uporabnost elektricnega skiroja?:P

Če imaš samo zase za poskrbet in svojo rit prevažat naokoli z lahkim nahrbtničkom, potem definitivno. ;)

m0LN4r ::

techfreak :) je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ni prijetno. Ajde prijetno je 1km, maks 2km dokler si mlad. Pa se to kot receno, 30 stopinj v mestu, ni samo 30 stopinj v zraku, asfalt in plocnik pa mata 40+ pa ko cakas 5 minut na prehodu za pesce brez sence, ni glih to to.
Ok, torej ce ne dezuje, ni snega, je spluzeno, ni prehladno, in ni prevroce, vidimo uporabnost elektricnega skiroja?:P
Tako, pa ce nimas nekih drugih poslov, otrok za razvozit po vrtcih, k dohtarju hodit, da imas se v redu kolke, kolena ipd. sranje. Pac samski nolifer hypster style z praznim hladilnikom v garsonjeri. 90% al pa si trmast k hudic.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

WizzardOfOZ ::

A110 je izjavil:

Prav tako tudi lokalci ki imajo avto večinoma lppja ne uporabljajo ampak vsepovsod z avtom. da je nebodo 5min čakali na bus ali 100m prehodili peš.


Z veseljem bi se na bus usedel, ampak moram iz črnuč do gospodarskega, pa tam prestopit, da pridem do BTC. Poleti 25 do 30 minut, pozimi 45 minut, če je slabo vreme, 60 minut, če je sneg. Če grem pa z avtom, pa pridem v 7 minutah v službo.
Pa težim že vsaj 10 let, ampak iz črnuč do šentjakoba, pa potem po šmartinski mimo BTC nočejo narest linije LPP.

Pa bi bila odlična krožna, če bi šlo še mimo gospodarca, pa potem po dunajski do črnuč.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

SansoteW ::

solatko je izjavil:

Pa dejta se že preselt v svojo temo in tam debatirajta o porabi in proizvodnji elelktrike in naprav.
TU JE TEMA O OMEJITVAH V NASELJIH NA 30 KM/H.

Logično bi bilo, da se omejitve odražajo glede na prometne tokove tekom dneva, bedarija je, ob pol noči, se vozit 30 skozi celo LJ, bedarija je 30 omejitev na štiripasovnicah in dvopasovnicah s kolesarsko stezo in dovolj širokim pločnikom,.....

Boljše od teh idiotizmom zaustavitev prometa v naseljih, bi bilo načrtno izobraževanje za udejstvovanje v prometu za vse državljane, saj so največji problem vozniki, ko zapustijo volan in postanejo pešci, večina kolesarjev, ki si pravila razlagajo po svoje in seveda s pristopom urejanja prometa podobno, kot je to urejeno na Slovenski cesti, kjer morajo sobivat vse oblike.
Šele tako se bo ponovno vzpostavilo stanje, ko ljudje začnejo razmišljat o svoji varnosti, ne le o "prednosti", ki naj bi jo imeli samo zato, ker so šibek člen v prometu.
Zaščitit je potrebno take, ki o tem, da so šibek člen, niso sposobni razmišljat vedno in povsod - invalide, otroke in starejše.
Nikakor mi ne gre v glavo, da lahko mentalno in psihično zdravi ljudje, skočijo pred 1t+ vozečo gmoto, samo zato, ker imajo prednost.


Pa dejta se že preselt v svojo temo in tam debatirajta o porabi in proizvodnji elelktrike in naprav.
TU JE TEMA O OMEJITVAH V NASELJIH NA 30 KM/H.


Dragi solatko. Saj jaz govorim točno o omejitvah na 30 km/h. Moj point je da če znižamo hitrosti v mestih na 30 km/h bomo vzpodbujali uporabo koles in drugih učinkovitih načinov prevoza. Ti sploh ne veš kako nevarno je ko avto nalašč te prehiti samo 20 cm stran od tebe pri hitrosti 60 km/h! Če bi bila hitrost 30 km/h bi bilo dosti bolje.

večina kolesarjev, ki si pravila razlagajo po svoje


Naj te opozirim da vse študije kažejo da kolesarji manjkarat kršijo prometne predpise od avtomobilistov. In še takrat ko jih kršijo je potencilna škoda ki jo lahko povzročijo veliko veliko manjša. Z 2000 kg težkim avtom seveda pride tudi velika odgovornost, kar bi se moral zavedati vsak voznik.

SansoteW ::

m0LN4r je izjavil:

Sem bil tudi jaz in lažeš.
Nc ne lazem, sem se lepo z avtom vozil po mestih, tako kot vsi ostali danci, ki imajo avto in se ne grejo samo malo hypstersko vozit po mestu s kolesom, ampak hocejo se kaj drugega nardit, kot samo do pekarne za vogalom.
Pac kolo je sila neprakticno, ali zasvicas in smrdis ali si moker, ali te zebe ali pades ali se zaserjes z ketno, ni da ni. Ne govor ti men, ker sem prekolesaril ca. aktivno 10 let in je vse drugo kot zabavno, udobno in prakticno.
Ter z leti je to se toliko bolj.


Seveda lažeš. Sej kolo ni samo za hipsterje, daleč od tega, je izredno uporabna zadeva v tri četrt vseh primerov! To je tvoj IZGOVOR oz. RACIONALIZACIJO. To praviš zato ker tvoji možgani iščejo izgovore za opravičevanje tvojih dejanj da vsak da zjutraj sedeš v avto namesto na kolo. Kolo je lahko tudi električno. Skiro tudi. NIč ne zašvicaš. Nobena ketna dol ne pade ker jo ni. Ne smrdiš ker ne rabiš poganjat. Padeš samo če si štor. Zebe te nikoli če se oblečeš tako kot je treba, večino časa v letu so temeprature visoke tako ali tako.

m0LN4r je izjavil:

Eh problem je, da se tale erik in njegov skiro z nebroj racuni pojavil od vceraj vsepovsod. Neki casa je blo mir, zdaj pa se je ocitno spet zbudil med lockdownom.

Potem pa vse od zacetka, skiro 5minut, ljuljana, lalala. Pa ker se on vozi s skirojem, misli da bi blo pametno po nevem si izmislim, po celem mariboru imeti hitrost 30kmh.

Jaz nimam nobene tezave od zeleznice do bauhausa se peljat 75kmh, ampak on bo s skirojem seveda hitrejsi. Cudno, zkaj smo potem mi dostavo vozili z avtom po celem mariboru in to bistveno hitreje, kot s biciklom al skirojem na vse konce mesta.


Motiš se o meni. Vozim se tudi z skirojem, ker probam uporabo avta zmanjpati na mimimum.

misli da bi blo pametno po nevem si izmislim, po celem mariboru imeti hitrost 30kmh.


Da, to bi bilo pametno, vse študije pravijo tako in modern urban planning gre v tej smeri.

Jaz nimam nobene tezave od zeleznice do bauhausa se peljat 75kmh, ampak on bo s skirojem seveda hitrejsi.


Na večino destinacij si z skirojem hitrejši (obstajo izjeme), pa vendar pri večini voženj prej prideš z skirojem kot z avtom. Ti z avtom stojiš na rdeči, jaz pa se lepo po pločniku 30 km/h peljem svoji destinaciji nasproti. Ti prideš tja in rabiš parkirat in nato pešačiš do vhoda. Jaz pa se zapeljem direktno do vhota z skirojem in ga vzamem sabo.

Cudno, zkaj smo potem mi dostavo vozili z avtom po celem mariboru in to bistveno hitreje, kot s biciklom al skirojem na vse konce mesta.


Poglej Wolt ali E-hrana, vsi razvažajo z kolesi, mopedi ali elekričnimi skiroji. Je hitreje znotraj ljubljane.Večinokrat je hitreje, sploh popoldne ko se naredi gužva je 2 do 3x hitreje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SansoteW ()

SansoteW ::

solatko je izjavil:

m0LN4r - Govora je o predlogih omejitev hitrosti v naseljih na 30km/h!
Pusti e-trole na miru.


Spoštovani solatko, naj vam povem da me po krivici obravnavate kot trola in tega od vas nisem pričakoval! Tudi jaz govorim o tem da bi bilo pametno znotraj mesta zmanjšati hitrost na 30 km/h (razen ponoči).

SansoteW ::

Ko si nastudiras neko relacijo in ugotovis, da si s kolesom hitrejsi na tej relaciji, ni panike. Je tko, ampak moras pa biti tolko realen, da se mama pri 50, z otroci glih ne bo vozila po 5km cez ljubljano.


Seveda saj nihče ne govori o omejitvi 5 km/h po Ljubljani. Govora je bilo o omejitvi 30 km/h po Ljubljani, kar je popolnoma realno znotraj obvoznice.

Marsikdo ne more prit presvican v trenirki v sluzbo, tudi tusirati se ne more, lahko se nastevam celo stran, zakaj to ne gre. Ne recem pa da ni mozno.


Razumem tvoje pomisleke glede znojenja na navadnem kolesu. Pa vendar na električnem kolesu ali skiroju se čisto nič ne znojiš in tega problema ni.

Potem pa imas se ljudi, ki se ne vozijo samo 5km, ampak nekajkrat vec.


Saj ni nihče rekel da morajo tisti ki se vozijo več kot 15 km uporaljati skiro ali kolo. Ni kolo za vse namene. Ampak večina ljudi ki živi v Ljublani bi pa kumot uporabljala skiro ali kolo, do 10 km z skirojem gre brez težav (10 km narediš v okoli 20 mintah).

Nebi rekel, da bi bil s kolesom hitrejsi, razen ce za kolesarje prometni predpisi semaforjev in stop znakov in prednosti ne veljajo, potem mogoce.


Tako je. Dostikrat je tako da avtomobili na semaforju stojijo, ti pa lahko po pločniku neovirano šibaš mimo.

Ljudje imajo vec kot samo eno stvar za opravit ponavadi. Pa v zlikani beli srajci bos ti poleti teral kolo z papirji pa nevem kaj? Pa ne hecajte se no.


Saj ni treba kolo, ker tam je res nevarnost da zašvicaš, sploh če nisi treniran. Lahko pa kumot električn kolo ali skiro, tam te težave ni in lahko greš tudi v straci, ni noben problem.

SansoteW ::

e ze moras v lepem vremenu med 10-30 stopinj, ko pa bo imel ze asfalt 30 stopinj, pa good luck prit nepresvican, kot prasec kamorkoli.


Kot pravim: zašvicanje je samo za navdadno kolo. Pri električnem čisto nič ne zašvicaš ker ni treba gonit.

Splošna omejitev iz 50 ne 30 je totalna bedarija, ki ne prinese nič drugega, kot to, da bo v naseljih slabši zrak, izgorevanje notranjih motorjev pi 30km/h je porazno.


Se ne strinjam solatko. Omejitev iz 50 na 30 bi bila samo v mestu, to pozabljaš in v mestu bi bila izredno koristna za vse. Onesnaževanje pa bi bilo manjše zaradi zmanjšanja prometa z avtomobili če bi bila omejitev na 30 km/h, prav tako bi bila večja varnost in manjši hrup v mestu. Poleg tega bi še več ljudi začelo kolesariti, ker bi bile hitrosti nižje in ne bi bilo "skeri" peljat po mestu z kolesom (for me, not a problem, je pa to problem za večino ljudi, sploh starejših oz. upokojencev). Pri 30 km/h je pa izgorevanje motorjev popolnoma super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SansoteW ()

techfreak :) ::

SansoteW je izjavil:

Naj te opozirim da vse študije kažejo da kolesarji manjkarat kršijo prometne predpise od avtomobilistov. In še takrat ko jih kršijo je potencilna škoda ki jo lahko povzročijo veliko veliko manjša.
Glede na stevilo kolesarjev, ki vozijo po napacni strani ceste, in jo tudi preckajo po napacni strani, bi malo dvomil v to, da manjkrat krsijo predpise.

Med voznjo na kolesu se moram vedno umikati kolesarjem, ki proti meni vozijo v napacno smer, med voznjo v avtu, pa moram vedno paziti, da mi kje ne bo priletel kolesar iz napacne smeri.

SansoteW ::

m0LN4r je izjavil:

Ni samo v lenobi, ampak komfortu oz. udobju. Jaz sem se tudi vozil z avtom iz centra v Qlandijo delat z avtom, ker prvic vreme, drugic obleka, tretjic vzames koga s sabo, cetrtic imas se kaj drugega za obavit, petic vzames vec kot eno vrecko fasunge s sabo.
Z avtom sem bil tam v MAKSIMALNO 10ih minutah, vcasih pa tudi v 5ih minutah.

Pes sem pa ze tudi bil. Poleti, 30+, sem si mislil, super lepo vreme, google maps pravi 50 minut. A ves kaj, na koncu je blo ena ura 20 minut, pa bil sem crknjen od vrocine asfalta, zgalo me je v podplate, presvican sem pa bil tko, da sem cote lahko dal direkt v pralni stroj in sel pod tus.

Ni prijetno. Ajde prijetno je 1km, maks 2km dokler si mlad. Pa se to kot receno, 30 stopinj v mestu, ni samo 30 stopinj v zraku, asfalt in plocnik pa mata 40+ pa ko cakas 5 minut na prehodu za pesce brez sence, ni glih to to.

Kot receno, sem ooogrooomno prepesacil in kolesaril, dokler nisem imel avta v mestu. Najvecje olajsanje je prislo ravno z avtom.



Jaz sem se tudi vozil z avtom iz centra v Qlandijo delat z avtom, ker prvic vreme, drugic obleka, tretjic vzames koga s sabo, cetrtic imas se kaj drugega za obavit, petic vzames vec kot eno vrecko fasunge s sabo.


vreme: pojdi samo takrat ko je grdo z avtom, ostalo lahko z skirojem
obleka: skiro je električni torej problema z zašvicanjem ni, torej obleka ni razlog
koga s sabo: pojdi z avtom
kaj drugega za opravit: odvisno kaj: če vlačiš pralni stroj iz trgovine pojdi z avtom, če greš na banko pojdi z skirojem
več kot eno vrečko fasunge z sabo: odvisno koliko jo je: če je do 3 vrećke pojdi z skirojem, če je nad pojdi z avtom.

Pes sem pa ze tudi bil. Poleti, 30+, sem si mislil, super lepo vreme, google maps pravi 50 minut. A ves kaj, na koncu je blo ena ura 20 minut, pa bil sem crknjen od vrocine asfalta, zgalo me je v podplate, presvican sem pa bil tko, da sem cote lahko dal direkt v pralni stroj in sel pod tus.


Seveda če si šel peš. Nihče te ne sili hoditi 50 minut peš, to daješ neke ektremne primere in dato narediš logični fail ker zaključke na osnovi ektremnega primera applajaš na vse primere. 50 minut peš je okoli 9 minut z skirojem. Zašvican ne bi bil na skiroju nič.

Ni prijetno. Ajde prijetno je 1km, maks 2km dokler si mlad. Pa se to kot receno, 30 stopinj v mestu, ni samo 30 stopinj v zraku, asfalt in plocnik pa mata 40+ pa ko cakas 5 minut na prehodu za pesce brez sence, ni glih to to.


Nihče te ne sili hoditi pri 30 stopinjah in 40 stopinjah na asfaktu peš. Pojdi z skirojem. Lepo ti pihlja celo vožnjo in se čisto nič ne zašvicaš ker ni treba poganjat.

Kot receno, sem ooogrooomno prepesacil in kolesaril, dokler nisem imel avta v mestu. Najvecje olajsanje je prislo ravno z avtom.


Ti bom rekel direktno: nisi se lotil zadeve pravilno in uporabljal modernih tehnologij. Uporabljat bi moral električno kolo ali električni skiro, ne pa pešačit ali poganjat kolesa. Električni bajk je mnog hitrejši od navadnega, poleg tega se nič ne zsašvicaš in šibaš brez napora.

techfreak :) je izjavil:

SansoteW je izjavil:

Naj te opozirim da vse študije kažejo da kolesarji manjkarat kršijo prometne predpise od avtomobilistov. In še takrat ko jih kršijo je potencilna škoda ki jo lahko povzročijo veliko veliko manjša.
Glede na stevilo kolesarjev, ki vozijo po napacni strani ceste, in jo tudi preckajo po napacni strani, bi malo dvomil v to, da manjkrat krsijo predpise.

Med voznjo na kolesu se moram vedno umikati kolesarjem, ki proti meni vozijo v napacno smer, med voznjo v avtu, pa moram vedno paziti, da mi kje ne bo priletel kolesar iz napacne smeri.


To da kolesarji kršijo manjkrat je bilo dokazano z študijami: poglej tukaj na 5:09 in glej pol minutke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SansoteW ()

SansoteW ::

m0LN4r je izjavil:

Saj zato pa sem nalimal zemljevid in zravn napisal, kako je to, ker sem sprobal. Tam je zaradi mene lahko 30, pa tam okoli faksov. Ostalo pa naj pustijo pri miru. 50-70 tako kot je zdaj je idealno.
Celo zvecer, bi lahko dvignili hitrosti za x2, ker je mesto prazno, ko trgovine in pisarne zaprejo.


NE ni idealno, daleč od tega, na račun avtomobilistov trpijo vsi prebivalci v mestu, kakovost življenja je precej slabša kot bi bila če bi bila omejite vznotraj obvoznce v Ljubljani 30 km/h. Poglejte kako imajo to narejeno Nizozemci, Danci, Švedi ipd.

m0LN4r je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ni prijetno. Ajde prijetno je 1km, maks 2km dokler si mlad. Pa se to kot receno, 30 stopinj v mestu, ni samo 30 stopinj v zraku, asfalt in plocnik pa mata 40+ pa ko cakas 5 minut na prehodu za pesce brez sence, ni glih to to.
Ok, torej ce ne dezuje, ni snega, je spluzeno, ni prehladno, in ni prevroce, vidimo uporabnost elektricnega skiroja?:P
Tako, pa ce nimas nekih drugih poslov, otrok za razvozit po vrtcih, k dohtarju hodit, da imas se v redu kolke, kolena ipd. sranje. Pac samski nolifer hypster style z praznim hladilnikom v garsonjeri. 90% al pa si trmast k hudic.


90 % voženj za avtomobilom bi znotraj mesta bi lahko bilo opravljenih z kolesom /el. skiroje./el kolesom. Ni treba sa si samski nolifer hypster z praznim hladilnikom v garsonjeri. Na Danskem vsakodnevno kolesari 25 % ljudi. Več kot polovica ljudi kolesari vsakih par dni. Torej se da, dokazano se da. In ne mi s tem da so Danci kakšni superhuman, ker niso. Če oni lahko, lahko vsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SansoteW ()

SansoteW ::

WizzardOfOZ je izjavil:

A110 je izjavil:

Prav tako tudi lokalci ki imajo avto večinoma lppja ne uporabljajo ampak vsepovsod z avtom. da je nebodo 5min čakali na bus ali 100m prehodili peš.


Z veseljem bi se na bus usedel, ampak moram iz črnuč do gospodarskega, pa tam prestopit, da pridem do BTC. Poleti 25 do 30 minut, pozimi 45 minut, če je slabo vreme, 60 minut, če je sneg. Če grem pa z avtom, pa pridem v 7 minutah v službo.
Pa težim že vsaj 10 let, ampak iz črnuč do šentjakoba, pa potem po šmartinski mimo BTC nočejo narest linije LPP.

Pa bi bila odlična krožna, če bi šlo še mimo gospodarca, pa potem po dunajski do črnuč.


Zato pa vzemi električno kolo /skriro. Od črnič do gospodarskega imaš 7 km cca kar je okoli 15 minut z skirojem in kakšne 10 minut z električnim kolesom. Z avtom zdele trenutno na tej relaciji kaže da je 10 minut vožnje. Ampak ko se zagužva je pa 20-30 minut. Soo.. v najboljšem orimeru za avto je enako kot električni bajk, drugače pa je bajk hitrejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SansoteW ()

SansoteW ::

Evo zato je treba omejit hitrost v mestu na 30 km/h če vam še to ni jasno! Ker več kot tolk ni varno!









Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SansoteW ()

WizzardOfOZ ::

SansoteW je izjavil:

Zato pa vzemi električno kolo /skriro. Od črnič do gospodarskega imaš 7 km cca kar je okoli 15 minut z skirojem in kakšne 10 minut z električnim kolesom. Z avtom zdele trenutno na tej relaciji kaže da je 10 minut vožnje. Ampak ko se zagužva je pa 20-30 minut. Soo.. v najboljšem orimeru za avto je enako kot električni bajk, drugače pa je bajk hitrejši.


Zakaj bi šel čez cele črnuče in bežigrad do gospodarskega razstavišča in od tam v btc, če se pa vsedem v avto, pa grem po trzinski obvoznici do rondoja, tam zapeljem na ljubljansko obvoznioc in naslednji izvoz dol, pa sem v btc-ju? Za to rabim celih 7 minut. Raje tiste pol ure dlje spim.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

SansoteW ::

Okej 7 minut. Z električnim bajkom bi imel 10 minut. Razlike 3 minute. Ne pa pol ure kot ti misliš/napačno sklepaš. Zanemarljiva razlika.

Ko se zagužva popoldne ti bo z bajkom hitreje.

gddr85 ::

SansoteW je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Saj zato pa sem nalimal zemljevid in zravn napisal, kako je to, ker sem sprobal. Tam je zaradi mene lahko 30, pa tam okoli faksov. Ostalo pa naj pustijo pri miru. 50-70 tako kot je zdaj je idealno.
Celo zvecer, bi lahko dvignili hitrosti za x2, ker je mesto prazno, ko trgovine in pisarne zaprejo.


NE ni idealno, daleč od tega, na račun avtomobilistov trpijo vsi prebivalci v mestu, kakovost življenja je precej slabša kot bi bila če bi bila omejite vznotraj obvoznce v Ljubljani 30 km/h. Poglejte kako imajo to narejeno Nizozemci, Danci, Švedi ipd.

m0LN4r je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ni prijetno. Ajde prijetno je 1km, maks 2km dokler si mlad. Pa se to kot receno, 30 stopinj v mestu, ni samo 30 stopinj v zraku, asfalt in plocnik pa mata 40+ pa ko cakas 5 minut na prehodu za pesce brez sence, ni glih to to.
Ok, torej ce ne dezuje, ni snega, je spluzeno, ni prehladno, in ni prevroce, vidimo uporabnost elektricnega skiroja?:P
Tako, pa ce nimas nekih drugih poslov, otrok za razvozit po vrtcih, k dohtarju hodit, da imas se v redu kolke, kolena ipd. sranje. Pac samski nolifer hypster style z praznim hladilnikom v garsonjeri. 90% al pa si trmast k hudic.


90 % voženj za avtomobilom bi znotraj mesta bi lahko bilo opravljenih z kolesom /el. skiroje./el kolesom. Ni treba sa si samski nolifer hypster z praznim hladilnikom v garsonjeri. Na Danskem vsakodnevno kolesari 25 % ljudi. Več kot polovica ljudi kolesari vsakih par dni. Torej se da, dokazano se da. In ne mi s tem da so Danci kakšni superhuman, ker niso. Če oni lahko, lahko vsi.

Če imaš samo sebe v mislih se logično da, magar se vmes še mal ustaviš in nabereš par rožic. BTW a ima gor sploh še kdo familijo, al so vsi samski na kolesih? :)) Ko bo pa gospa mama na kolesu/skiroju morala po šihtu še po 4 vreče hrane za domače + še par drugih opravkov nardit preden bo odfurala domov, bo pa nazaj mičken manj veselo prikolesarila in to v idealnem vremenu, kje je šele vročina/dež ;)

WizzardOfOZ ::

SansoteW je izjavil:

Okej 7 minut. Z električnim bajkom bi imel 10 minut. Razlike 3 minute. Ne pa pol ure kot ti misliš/napačno sklepaš. Zanemarljiva razlika.

Ko se zagužva popoldne ti bo z bajkom hitreje.


Z električnim bajkom nebi mogel it po obvoznici, torej je treba
- ali do bežigrada in potem po pst do btc-ja
- ali do šentjakoba (tam ni kolesarske - je prenevarno)
- ali po makadamu ob obvoznici čez tomačevo (kjer boš ves blaten prišel v službo)

Ne splača se. V avtu je klima, avtomatik skoraj sam vozi in pozimi gretje, ter veliko bolj udobno kot pa na biciklu ali kur*evi skerci.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

SansoteW ::



Tole je nevarno, 15 centi od 60 km/h 2 toni težke krave!

Poglejte tukaj na 0:09. Zato je treba omejit na 30 km/h!



gddr85 je izjavil:

SansoteW je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Saj zato pa sem nalimal zemljevid in zravn napisal, kako je to, ker sem sprobal. Tam je zaradi mene lahko 30, pa tam okoli faksov. Ostalo pa naj pustijo pri miru. 50-70 tako kot je zdaj je idealno.
Celo zvecer, bi lahko dvignili hitrosti za x2, ker je mesto prazno, ko trgovine in pisarne zaprejo.


NE ni idealno, daleč od tega, na račun avtomobilistov trpijo vsi prebivalci v mestu, kakovost življenja je precej slabša kot bi bila če bi bila omejite vznotraj obvoznce v Ljubljani 30 km/h. Poglejte kako imajo to narejeno Nizozemci, Danci, Švedi ipd.

m0LN4r je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ni prijetno. Ajde prijetno je 1km, maks 2km dokler si mlad. Pa se to kot receno, 30 stopinj v mestu, ni samo 30 stopinj v zraku, asfalt in plocnik pa mata 40+ pa ko cakas 5 minut na prehodu za pesce brez sence, ni glih to to.
Ok, torej ce ne dezuje, ni snega, je spluzeno, ni prehladno, in ni prevroce, vidimo uporabnost elektricnega skiroja?:P
Tako, pa ce nimas nekih drugih poslov, otrok za razvozit po vrtcih, k dohtarju hodit, da imas se v redu kolke, kolena ipd. sranje. Pac samski nolifer hypster style z praznim hladilnikom v garsonjeri. 90% al pa si trmast k hudic.


90 % voženj za avtomobilom bi znotraj mesta bi lahko bilo opravljenih z kolesom /el. skiroje./el kolesom. Ni treba sa si samski nolifer hypster z praznim hladilnikom v garsonjeri. Na Danskem vsakodnevno kolesari 25 % ljudi. Več kot polovica ljudi kolesari vsakih par dni. Torej se da, dokazano se da. In ne mi s tem da so Danci kakšni superhuman, ker niso. Če oni lahko, lahko vsi.

Če imaš samo sebe v mislih se logično da, magar se vmes še mal ustaviš in nabereš par rožic. BTW a ima gor sploh še kdo familijo, al so vsi samski na kolesih? :)) Ko bo pa gospa mama na kolesu/skiroju morala po šihtu še po 4 vreče hrane za domače + še par drugih opravkov nardit preden bo odfurala domov, bo pa nazaj mičken manj veselo prikolesarila in to v idealnem vremenu, kje je šele vročina/dež ;)


Vse si pomešal/zajebal.

Če imaš samo sebe v mislih se logično da, magar se vmes še mal ustaviš in nabereš par rožic.


MOtiš se o meni. Imaš steriotipično predstavo kolesarja ki je DALEČ od resnice. Si ubog. V razmišljaju in dojemanju sveta.

bo pa gospa mama na kolesu/skiroju morala po šihtu še po 4 vreče hrane za domače + še par drugih opravkov nardit preden bo odfurala domov, bo pa nazaj mičken manj veselo prikolesarila in to v idealnem vremenu, kje je šele vročina/dež ;)


1. Mama gre samo 1 krat na 20 voženj po 4 vreče hrane. Torej lahko 19 voženj opravi z kolesom/skirojem. Nihče jo ne sili prevažati 40 kil hrane na skiroju, čeprav se tudi to da. Sploh pa 4 vreče hrane ni problema, bolj je problem 10 vreč. Ampak kot pravim: če nabavlja za en mesec hrane skupaj naj gre z avtom. Ostalih 19 primerov od 20 primerov naj gre z skirojem. Za slabo vreme velja isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SansoteW ()

SansoteW ::

WizzardOfOZ je izjavil:

SansoteW je izjavil:

Okej 7 minut. Z električnim bajkom bi imel 10 minut. Razlike 3 minute. Ne pa pol ure kot ti misliš/napačno sklepaš. Zanemarljiva razlika.

Ko se zagužva popoldne ti bo z bajkom hitreje.


Z električnim bajkom nebi mogel it po obvoznici, torej je treba
- ali do bežigrada in potem po pst do btc-ja
- ali do šentjakoba (tam ni kolesarske - je prenevarno)
- ali po makadamu ob obvoznici čez tomačevo (kjer boš ves blaten prišel v službo)

Ne splača se. V avtu je klima, avtomatik skoraj sam vozi in pozimi gretje, ter veliko bolj udobno kot pa na biciklu ali kur*evi skerci.


Torej prideta v poštev točka 1 in točka 2 (se da tudi brez kolesarske lepo ob desni strani vozišča). Noben se ne zmeni za okolje in za svojo denarnico, pa kaj pol če onesnaži 100 x več in je hkrati 95x dražje na kilometer ane!Vidiš to je problem. Viš tako razmišljanje in nedodraslost je problem.

POglejte tukaj na 1:23!! Evo zato rabimo omejitev na 30 km/h v mestu!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SansoteW ()

gddr85 ::

1. Mama gre samo 1 krat na 20 voženj po 4 vreče hrane. Torej lahko 19 voženj opravi z kolesom/skirojem. Nihče jo ne sili prevažati 40 kil hrane na skiroju, čeprav se tudi to da. Sploh pa 4 vreče hrane ni problema, bolj je problem 10 vreč. Ampak kot pravim: če nabavlja za en mesec hrane skupaj naj gre z avtom. Ostalih 19 primerov od 20 primerov naj gre z skirojem. Za slabo vreme velja isto.

...reče samski hypster na skiroju ;)

SansoteW ::

gddr85 je izjavil:

1. Mama gre samo 1 krat na 20 voženj po 4 vreče hrane. Torej lahko 19 voženj opravi z kolesom/skirojem. Nihče jo ne sili prevažati 40 kil hrane na skiroju, čeprav se tudi to da. Sploh pa 4 vreče hrane ni problema, bolj je problem 10 vreč. Ampak kot pravim: če nabavlja za en mesec hrane skupaj naj gre z avtom. Ostalih 19 primerov od 20 primerov naj gre z skirojem. Za slabo vreme velja isto.

...reče samski hypster na skiroju ;)


Nisem samski hypster. Sem pa včasih na skiroju. ;) Kar se povedal so dejstva pa ne glede če jih reče Donalt Trump ali pa Borut Pahor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SansoteW ()

WizzardOfOZ ::

SansoteW je izjavil:

Torej prideta v poštev točka 1 in točka 2 (se da tudi brez kolesarske lepo ob desni strani vozišča). Noben se ne zmeni za okolje in za svojo denarnico, pa kaj pol če onesnaži 100 x več in je hkrati 95x dražje na kilometer ane!Vidiš to je problem. Viš tako razmišljanje in nedodraslost je problem.

Vožnja s kolesom v prometu je manj zdrava od vožnje s kolesom o naravi. Zato zjutraj raje spim pol ure več, potem pa se vsedem v avto, ki ima ogljene filtre za zrak ki prihaja v kabino. Pa vsedem se na topel in udoben sedež, ki ga kolo nima. Zakaj nebi pol ure več spal, pa se z avtom na šiht odpeljal? Kok onesnažujem je vseeno. Ko boš ustavil vse ladje in letala, pridi meni jokat, da se bom z avtom nehal vozit.

Ti bi se vozil skozi šentjakob s kolesom? V jutranji prometni konici? Se vidi, da nisi prav dolgo na cesti. Pa tudi prav dolgo ne boš, ko se boš enkrat usedel na kolo. Tam te namreč lahko vsako jutro kakšen od zaspanih voznikov zbije pa še opazil ne bo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

SansoteW ::

Zato zjutraj raje spim pol ure več


Ni pol ure! Spiš 3 minute več, če imaš res z avtom 7 minut kar ti ne verjamem, ker zjutraj niso prazne ceste! Spiš 5 minut MANJ v realnosti če greš z avtom v realnosti.

Zakaj nebi pol ure več spal, pa se z avtom na šiht odpeljal?


Jebo spet tvojih deludnih pol ure. Sem ti že povedal da razlike ni.

Kok onesnažujem je vseeno.


Ne ni vseeno, daleč od tega. Plačaj za vso škodo na zdravju ki jo povzročiš z svojim ravnanjem!

o boš ustavil vse ladje in letala, pridi meni jokat, da se bom z avtom nehal vozit.


Letalo onesnažuje tam gor nekje na nebu 11 kilometrov od zemljine površine kjer ni žive duše. Ladja onesnažuje sredi oceana kjer ni žive duže. Ti z avtom pa onesnažuješ 2 metra stran od pešcev/kolesarjev/ostalih ljudi v avtomobiih da ja dobijo vse v pluča.

Ti bi se vozil skozi šentjakob s kolesom? V jutranji prometni konici? Se vidi, da nisi prav dolgo na cesti. Pa tudi prav dolgo ne boš, ko se boš enkrat usedel na kolo. Tam te namreč lahko vsako jutro kakšen od zaspanih voznikov zbije pa še opazil ne bo.


Ne jaz bi šel do bežigrada in potem po pst do btc-ja. Torej prva točka. Ne pa druga. In sem že kar dolgo na cesti v takih in drugačnih oblikah prevoznih sredstev (situaciji primerno pač).

POglejte tukaj na 1:23!! Evo zato rabimo omejitev na 30 km/h v mestu!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SansoteW ()

gddr85 ::

SansoteW je izjavil:

Letalo onesnažuje tam gor nekje na nebu 11 kilometrov od zemljine površine kjer ni žive duše. Ladja onesnažuje sredi oceana kjer ni žive duže.

Aha, preostalo zemljo, morje in živa bitja v njem se pa lahko onesnažuje? heh, kakšna dvoličnost :P

SansoteW ::

gddr85 je izjavil:

SansoteW je izjavil:

Letalo onesnažuje tam gor nekje na nebu 11 kilometrov od zemljine površine kjer ni žive duše. Ladja onesnažuje sredi oceana kjer ni žive duže.

Aha, preostalo zemljo, morje in živa bitja v njem se pa lahko onesnažuje? heh, kakšna dvoličnost :P


Nisem napisal da se jo lahko in ni nobene dvoličnosti. Je pa dejstvo da ladja ki onesnažuje sredi ocenana kjer ni blizu žive duše povzroči veliko MANJ škode kot ti z avtom sredi nepreluftane Ljubljane kjer si 2 metra stran od folka in kjer je skupno 300.000 ljudi. Ker važno je to kaj ljudje vdihejo. Obviously. :P

Poleg tega fejlaš še na eni točki. A+B je zmeraj več kot samo A. Če nekdo počne nekaj slabega, ni treba tebi početi isto, ker če ne bo zadeva 2x slaba, tako bi bila pa samo enkrat slaba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SansoteW ()

SansoteW ::

Solatko: Pozabil si vpliv pospeševanja. če je hitrost 30 km/h je pospeševanja manj in s tem onesnženje manjše, ker glavnina onesnaževanja je med pospeševanjem v mestu.

««
10 / 10
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14222011 (14838) zmaugy
»

Motor za službo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11011686 (8948) hojnikb
»

24 ur anketa: Ali zagovarjate prepoved elektičnih skirojev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22836708 (32586) c3p0

Več podobnih tem