» »

Asus router ne omogoča maksimalnega downloada na wifi

Asus router ne omogoča maksimalnega downloada na wifi

trulex ::

Imam Asus RT-AC53, ki bi moral po specifikacijah omogočat 433 Mbps downloada na 5 GHz: https://www.asus.com/us/Networking/RT-A.... Če napravo povežem v router s kablom, dosežem 300 Mbps, tako kot mi ISP omogoča. 5 GHz wifi pa ne spusti čez 220 Mbps, ne glede na to s katero napravo testiram.
Poskušal sem spreminjati wifi nastavitve, ampak ni nič pomagalo.

Mavrik ::

Pa tvoja naprava sploh podpira 80MHz 802.11ac? Pa koliko kletki in zidov je vmes?
The truth is rarely pure and never simple.

trulex ::

Ja, vse s katerimi testiram podpirajo ac. Sem imel en čas 80 MHz only, ampak ni bilo nobenega efekta. Ni ovir med routerjem in napravami.

Nikonja ::

Tukaj je ogrooomno stvari katere lahko uplivajo na hitrost, mogoče je da taj laptop/mobitel ne podpira večjo hitrost, mogoče sploh nisi priklopljen na 80Hz, pa še 433 je teoretična max hitros. Če pogledaš ta test spodaj vidiš da je cca 200Mbit max kaj lahko dobiš na wirelesu iz tega ruterja žal.

https://www.digitalcitizen.life/review-...

trulex ::

Nikonja je izjavil:

Tukaj je ogrooomno stvari katere lahko uplivajo na hitrost, mogoče je da taj laptop/mobitel ne podpira večjo hitrost, mogoče sploh nisi priklopljen na 80Hz, pa še 433 je teoretična max hitros. Če pogledaš ta test spodaj vidiš da je cca 200Mbit max kaj lahko dobiš na wirelesu iz tega ruterja žal.

https://www.digitalcitizen.life/review-...

Hvala, sem iskal takšen review pa mi ni uspelo najti. Mislim, da je to vse kar zmore ta router.

hojnikb ::

bo treba it na hitrejsi ac ali ax, ce hoces kaj vec. papirnata hitrost je obicajno polovicna v praksi v idealnih pogojih
#brezpodpisa

Nikonja ::

wifi 6 ali ax ni še dovolj zrel, in ruterji so predragi za tisto kaj ponujajo (osnovni modeli se začnejo šele pri cca 120 eur), ampak naj bi čez par mesecev prišla nova verzija 6e kje naj bi bili odpravljeni minusi stare 6ke.
Tko da priporočam počakat na nove 6e ruterje ali kupi nekaj bolj kvalitetnega ac ruterja.

modelno1 ::

Afaik je treba navedene wifi hitrosti razpoloviti, ker navajajo seštet bandwidth za upload in download. Torej dosegaš +/- polno hitrost.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

XS!D3 ::

trulex je izjavil:

Imam Asus RT-AC53, ki bi moral po specifikacijah omogočat 433 Mbps downloada na 5 GHz: https://www.asus.com/us/Networking/RT-A.... Če napravo povežem v router s kablom, dosežem 300 Mbps, tako kot mi ISP omogoča. 5 GHz wifi pa ne spusti čez 220 Mbps, ne glede na to s katero napravo testiram.
Poskušal sem spreminjati wifi nastavitve, ampak ni nič pomagalo.

Ti meriš throuput ali celo goodput, medtem ko je 433Mb/s maksimalna teoretična hitrost linka (brez overheada) v idealnih pogojih (torej pri maksimalni širini kanala z najvišjo modulacijo, najkrajšim zaščitnim intervalom in z najnižjim zaščitnim razmerjem). Najmanj kar moraš odbit je overhead (headerji, potrjevanje paketov, itd., pri g standardu je bilo tega cca. 50% torej si na 54Mb/s v najboljšem primeru prenašal polovico tega. Novejši standardi imajo overheada precej manj, še vedno pa ni zanemarljiv so pa po drugi strani višje modulacije toliko bolj občutljive na šum). Ker v luftu nisi sam (tudi na 5GHz je kljub slabši penetraciji skozi zidove in bistveno večjem spektru, počasi vedno več motilcev), se zaradi šuma hitro spremeni modulacija in zaščitno razmerje. V praksi imaš vedno še občasne retransmissione, ki ti spet poberejo nekaj air timea in posledično pasovne širine. Pa pasovna širine se seveda deli med vse odjemalce na isti dostopni točki v obe smeri, s tem da več kot je odjemalcev, več overheada imaš že za samo koordinacijo. V praksi je prenos po luftu z nekje polovico teoretičnega linkspeeda čisto normalna stvar.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4125 126 127 128 )

Oddelek: Kaj kupiti
63521217848 (4229) mikromiki
»

Kateri wifi router za 100Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8831724 (24594) mevden
»

Router za običajnega uporabnika na optiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539700 (7936) XS!D3
»

Kateri ruter?

Oddelek: Kaj kupiti
394761 (2866) Redman
»

Routerji.. zakaj so tako dragi?

Oddelek: Strojna oprema
476825 (4843) Furbo

Več podobnih tem