» »

Varčevanje v zlatu

Varčevanje v zlatu

Barakuda1 ::

Nekateri moji znanci in prijatelji, menijo, da bo po coronski krizi, sledila velika ekonomska kriza.
Morda imajo prav, morda ne. To trenutno tudi ni nekaj, kar bi me posebej zanimalo, čeprav bi me morda moralo.

Ti isti znanci in prijatelji, pa me nagovarjajo, naj svoje trenutne prihranke v EUR valuti, spremenim v zlato.
Menda se s prodajo žlahtnih kovin, kot kredibilen partner pri nas, s tem okvarja družba MORO

A je komu med vasmi kaj več znanega o tej firmi?
Men je njihova spletna stran, za neko resno finančno ustanovo, malce "kičasta".
Nekako, kot da gre za malce cenen nateg.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem
  • spremenilo: Barakuda1 ()

vostok_1 ::

Vrjetno bo res kriza, saj jo želijo sprožiti. Treba namreč spremeniti globalno rezervno valuto. To pa se ne zgodi kar tako, brez šoka.

Glede MORO...pojma nimam kako kredibilna. Imaš pa tudi druge "kovnice".

Ali varčevati v zlatu?
Who knows. Države so večkrat že zaplenile zlato.

Komot lahko prepovedo dvih digitalnega evra z palico zlata...vsaj na belem trgu.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

shark99 ::

V BTC! Če pa hočeš fizično rezervo, je pa srebro bolj potecialno.

reeves ::

Jaz kupujem pri Zlatarni Celje preko njihovega Zlatega koraka.
Lahko ploščice pustiš pri njih, lahko jih dvigneš v vsaki poslovalnici ali pa jih prodaš direktno njim in dobiš denar v poslovalnici.

Mike_Rotch ::

Moro je legit firma. Na trgu so od leta 1993, imajo poslovne prostore v Ljubljani v WTC.

O tem koliko je smiselno varčevati v zlatu pa ne bi preveč, mnenja so deljena. IMHO ne škodi, če imaš del premoženja v kovinah, koliko in katerih je pa načeloma odvisno od vsakega posameznika.

vostok_1 ::

Problem so exit pointi.
Vsi legalni exit pointi bodo potencialno imeli zakonske omejitve.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Invictus ::

Dobiček pri zlatu je edini neobdavčen... Zato je zlato zanimivo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Old Spice ::

Če bi euro kar zgrmel na nulo, bomo verjetno imeli bistveno večje težave, kot kako unovčiti tistih par 100g zlata. Nepremičnine so trenutno absurdno drage. Kripto vlak s konkretnimi donosi je (verjetno?) že odpeljal, poleg tega jih je tukaj verjetno malih tistih, ki bi vložili recimo 50k v kripto (za nek konkreten donos). Zlato pa je dolgoročna naložba in ne špekulativna, poleg tega tudi ne bi stavil vse na enega konja. Se pa sam sprašujem podobno, še največje "donose" sem naredil zadnje 2-3 leta, ko sem ugotovil, da nimam več potrebe po pretiranem zapravljanju :)

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Ne govorimo o donosih, ampak o ohranjanju vrednosti preko (umetne) krize.
Sicer pa ta umetnost krize, je dejansko tudi prednost. Tisti, ki zna prebrati, kdaj jo planirajo izvesti in končati, lahko preračuna koliko zaloge bo potreboval.

Jz mislim, da bo kriza trajala zgolj do tedaj, ko bodo večji delež plebstva uspeli spraviti do nivoja še ne upirajočega tlačana. Takrat bo plenjenja dovolj in lahko se začne z rekonstrukcijo.

(pa prosim ne mi sedaj kako je kriza naravna...vsak finančni analitik ti bo znal povedati, da vse finančne krize zadnjih 100 let so bile fake as fuck)
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Uporabnik ::

Moro in Elementum sta legit.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Barakuda1 ::

No, jaz osebno vidim pri nakupu zlata, zaradi ohranjanja vrednosti, dva problema.

Prvi je, kje in kako to zlato hraniti?
- V bančnem trezorju?
- Doma, na skritem mestu?
Nobena od možnosti se mi ne zdi ravno posebej dobra (zanimiva).

Če hraniš v bančnem (ali temu podobnem) trezorju, se v času krize zlahka zgodi, da ti bo dostop obemogočen, vsebina pa lahko tudi zaplenjena. Ne bi bilo prvič. ZDA imajo s tem kar konkretno izkušnjo.

Čuvanje doma na skritem mestu.
No ja. Kaj pa če vas kdo "obišče", ker ve, da ga hranite doma.

Pa tudi če odmislim to nevšečnost. Če bi prišlo do hitrega padca vrednosti valute, se zastavlja vprašanje:
- kje in komu bom lahko zlato prodal, ne da bi izgubil na vrednosti?

Se bojim, da bi bil črni trg zelo - zelo oderuški, legalna prodaja pa enako, kot če bi imel zlato v trezorju (torej nemogoča)
Če še tako razmišljam, se ne morem znebiti občutka, da nakup zlata, kot neke razerve za hude čase (če nisi ravno velik igralec, pač pa nekdo, ki lahko dolgoročno da na stran max 10.000,oo EUR), ni ravno neka odrešujoča formula.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

vostok_1 ::

Res je. Zlato ni silver bullet.

Tehnično gledano...če bi kriza dovolj velika, bi toaletni papir bil super opcija.
Ne bo pa prišlo do tega.
Bo pa toaletni papir občutno dražji.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Old Spice ::

Mi je pa nekaj zanimivo, ampak nisem ekonomist in mi na tem področju odpove logika. Če imaš maso ljudi, kateri se plača zaradi krize zmanjša, kako lahko to splošno gledano rezultira v višjih cenah?

Če folk ne bo imel kruh, kako se lahko cena še kar zvišuje? Podobno z nepremičninami. Razumem, da elita pokupi pač elitne lokacije, ampak zakaj bi to rezultiralo v astronomskih cenah na periferiji? Leta 2008 sicer še nisem bil na trgu dela, ampak po spominu so takrat cene dobrin padle (spomnim se predvsem nepremičnin). Tudi ves stiskan denar, zaenkrat dela obvoz v delnice in kripto in ne realen svet.

GupeM ::

Jaz zlato vidim bolj kot res dolgoročno naložbo.

Recimo, danes kupim za 1000 € zlata (za nek dokaj soliden PC). Ko grem čez 30 let v penzijo, bom za 1000 € takrat lahko kupil polovico low end PC-ja. Zlato pa (naj bi) obdržalo vrednost. Danes kupljeno zlato pa bo čez 30 let še vedno vredno za nek dokaj soliden PC.

To pomeni, da z naložbo nisem nič zaslužil, sem pa tistim 1000 evrom obdržal vrednost.

Kvinta ::

Zlato je meni zanimivo samo na papirju oz. v taki obliki da lahko kupuješ in prodajaš vse ostalo je kr nekaj. Mam raje kriptovalute :D
A.C.A.B

vostok_1 ::

Kvinta je izjavil:

Zlato je meni zanimivo samo na papirju oz. v taki obliki da lahko kupuješ in prodajaš vse ostalo je kr nekaj. Mam raje kriptovalute :D


Si v napačni temi torej.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

St235 ::

Tako kot ti, pa se vseeno še naprej oglašaš.

Barakuda1 ::

St235 je izjavil:

Tako kot ti, pa se vseeno še naprej oglašaš.


Definitivno si of topic.
Če bi hotel debato o kriptovalutah, bi to napisal. Pa nisem. Kaj ti torej ni jasno?
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Kvinta ::

vostok_1 je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Zlato je meni zanimivo samo na papirju oz. v taki obliki da lahko kupuješ in prodajaš vse ostalo je kr nekaj. Mam raje kriptovalute :D


Si v napačni temi torej.


Tu se morete eni res v vse vpiknit .... po tem takem bi moral pisat najprej v Delniice ,ker zlato na papirju spada tja in nikamor drugam pa ker sem pač samo omeno ,da mam pač raje kriptovalute sem naenkrat v narobe temi.

Pa veselo 10+ letno čakanje vam želim vsem ko za zlato navijate v fizični obliki.
A.C.A.B

St235 ::

Barakuda1 je izjavil:

St235 je izjavil:

Tako kot ti, pa se vseeno še naprej oglašaš.


Definitivno si of topic.
Če bi hotel debato o kriptovalutah, bi to napisal. Pa nisem. Kaj ti torej ni jasno?


O kskih kriptovalutah sanjaš? Če pojma nimaš o trgovanju z zlatom (hit: ni nujno da poteka v obliki fizičnih palic) potem je tako kot ponavadi boljše, da si tiho in ne delaš bedaka iz sebe. Tako, da res ne vem kati torej ni jasno.

Smrekar1 ::

Barakuda1 je izjavil:

Nekateri moji znanci in prijatelji, menijo, da bo po coronski krizi, sledila velika ekonomska kriza.
Morda imajo prav, morda ne. To trenutno tudi ni nekaj, kar bi me posebej zanimalo, čeprav bi me morda moralo.

Ti isti znanci in prijatelji, pa me nagovarjajo, naj svoje trenutne prihranke v EUR valuti, spremenim v zlato.
Menda se s prodajo žlahtnih kovin, kot kredibilen partner pri nas, s tem okvarja družba MORO


Ti tvoji znanci po nekem čudnem naključju delajo za to družbo, kajne?

https://www.nalozbenozlato.com/si/
https://elementum.si/nakup-zlata-in-sre...
https://edisongold.com/

Kredibilnih trgovcem z zlatom imaš pri nas vsaj pol ducata. Če te je nekdo nagovarjal v nakup naložbenega zlata in izrecno izpostavil kako firmo verjetno dela za njih.

Velja tudi zate btw. Gre za astroturfanje?

Furbo ::

Barakuda1 je izjavil:

Nekako, kot da gre za malce cenen nateg.

So povsem legit, še preveč obsedeni s pravili po mojem osebnem mnenju (vedno hočejo osebno, pa tudi če kupiš samo za 100€).
Celo za bitcoin lahko kupuješ zlato in srebro pri njih.

In ja, v času norega tiskanja denarja, ko bo šel eur kmalu po poti Zimbabwe dolarja ali dobrega starega dinarja, je fino nekaj imeti v zadevi, ki ohranja realno vrednost.

Seveda so opcija tudi konzerve, wc papir in ostalo, kar tečnobe privlečejo v vsako temo o zlatu, ampak zlato čez 2 leti ne bo zanič in je precej bolj likvidno.

Če imaš pa dovolj časa, je pa smotrno tudi malo pogledati po srebru.

i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mato989 ::

Barakuda1 je izjavil:

No, jaz osebno vidim pri nakupu zlata, zaradi ohranjanja vrednosti, dva problema.

Prvi je, kje in kako to zlato hraniti?
- V bančnem trezorju?
- Doma, na skritem mestu?
Nobena od možnosti se mi ne zdi ravno posebej dobra (zanimiva).

Če hraniš v bančnem (ali temu podobnem) trezorju, se v času krize zlahka zgodi, da ti bo dostop obemogočen, vsebina pa lahko tudi zaplenjena. Ne bi bilo prvič. ZDA imajo s tem kar konkretno izkušnjo.

Čuvanje doma na skritem mestu.
No ja. Kaj pa če vas kdo "obišče", ker ve, da ga hranite doma.

Pa tudi če odmislim to nevšečnost. Če bi prišlo do hitrega padca vrednosti valute, se zastavlja vprašanje:
- kje in komu bom lahko zlato prodal, ne da bi izgubil na vrednosti?

Se bojim, da bi bil črni trg zelo - zelo oderuški, legalna prodaja pa enako, kot če bi imel zlato v trezorju (torej nemogoča)
Če še tako razmišljam, se ne morem znebiti občutka, da nakup zlata, kot neke razerve za hude čase (če nisi ravno velik igralec, pač pa nekdo, ki lahko dolgoročno da na stran max 10.000,oo EUR), ni ravno neka odrešujoča formula.


Jaz hranim doma samo toliko zlata kot menim, da bo stal black market pištola ali AK47 z kakšnim šeržerjem in liter viskija... da potem grem ropat... več zlata ne rabim
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Valvoline ::

Edina prava valuta je zemlja.

gruntfürmich ::

po mojem je moro pri nas največji trgovec in zame najbolj zaupanja vreden.
se je pa za pozanimat, po kakšnih cenah ali provizijah odkupujejo od drugih prodajalcev; če misliš kupiti pri enem ter prodati pri drugem.
pa kakšne količine so to; če so prevelike količine morda neradi odkupijo!

drugače pa tiste škatlice komodt doma hraniš. če ne boš vsem v vasi povedal kaj in kje imaš te nobeden ne bo kar tako obiskoval...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SuperKripto ::

Old Spice je izjavil:

Mi je pa nekaj zanimivo, ampak nisem ekonomist in mi na tem področju odpove logika. Če imaš maso ljudi, kateri se plača zaradi krize zmanjša, kako lahko to splošno gledano rezultira v višjih cenah?

Če folk ne bo imel kruh, kako se lahko cena še kar zvišuje? Podobno z nepremičninami. Razumem, da elita pokupi pač elitne lokacije, ampak zakaj bi to rezultiralo v astronomskih cenah na periferiji? Leta 2008 sicer še nisem bil na trgu dela, ampak po spominu so takrat cene dobrin padle (spomnim se predvsem nepremičnin). Tudi ves stiskan denar, zaenkrat dela obvoz v delnice in kripto in ne realen svet.

Zato, ker fiat denar se printa brez kritja in zgublja na vrednosti. Tako potem potrebujes vec denarja, da bi kupil isto stvar. V praksi to zgleda tako, da se cene visajo. V bistvu pa se kupna moc denarja manjsa.

Furbo ::

gruntfürmich je izjavil:

po mojem je moro pri nas največji trgovec in zame najbolj zaupanja vreden.
se je pa za pozanimat, po kakšnih cenah ali provizijah odkupujejo od drugih prodajalcev; če misliš kupiti pri enem ter prodati pri drugem.
pa kakšne količine so to; če so prevelike količine morda neradi odkupijo!

Ja točno tako. Dosti ljudi preleta celo Slovenijo in išče najceneje zlato, ko je treba prodati, gre pa vsak najraje v Moro, ker ti takoj nakažejo.

Tedaj pa izgubiš ves prihranek za nazaj in še kaj, ker je cena nižja, če si kupil drugje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gdjv ::

poglejte si nakupe kovin preko Valores.si

glede na nakup fizičnih kovin nisem dobil primerljive ponudbe.

vostok_1 ::

Kvinta je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Zlato je meni zanimivo samo na papirju oz. v taki obliki da lahko kupuješ in prodajaš vse ostalo je kr nekaj. Mam raje kriptovalute :D


Si v napačni temi torej.


Tu se morete eni res v vse vpiknit .... po tem takem bi moral pisat najprej v Delniice ,ker zlato na papirju spada tja in nikamor drugam pa ker sem pač samo omeno ,da mam pač raje kriptovalute sem naenkrat v narobe temi.

Pa veselo 10+ letno čakanje vam želim vsem ko za zlato navijate v fizični obliki.


Ni bilo to mišljeno kot žalitev.

Zgolj sem želel sporočiti, da tu se diskutira o metodah z majhnimi donosi a varnostjo.

Mato989 je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:

No, jaz osebno vidim pri nakupu zlata, zaradi ohranjanja vrednosti, dva problema.

Prvi je, kje in kako to zlato hraniti?
- V bančnem trezorju?
- Doma, na skritem mestu?
Nobena od možnosti se mi ne zdi ravno posebej dobra (zanimiva).

Če hraniš v bančnem (ali temu podobnem) trezorju, se v času krize zlahka zgodi, da ti bo dostop obemogočen, vsebina pa lahko tudi zaplenjena. Ne bi bilo prvič. ZDA imajo s tem kar konkretno izkušnjo.

Čuvanje doma na skritem mestu.
No ja. Kaj pa če vas kdo "obišče", ker ve, da ga hranite doma.

Pa tudi če odmislim to nevšečnost. Če bi prišlo do hitrega padca vrednosti valute, se zastavlja vprašanje:
- kje in komu bom lahko zlato prodal, ne da bi izgubil na vrednosti?

Se bojim, da bi bil črni trg zelo - zelo oderuški, legalna prodaja pa enako, kot če bi imel zlato v trezorju (torej nemogoča)
Če še tako razmišljam, se ne morem znebiti občutka, da nakup zlata, kot neke razerve za hude čase (če nisi ravno velik igralec, pač pa nekdo, ki lahko dolgoročno da na stran max 10.000,oo EUR), ni ravno neka odrešujoča formula.


Jaz hranim doma samo toliko zlata kot menim, da bo stal black market pištola ali AK47 z kakšnim šeržerjem in liter viskija... da potem grem ropat... več zlata ne rabim


Prekleto mato. Moram priznati, da imaš pogosto dobre ideje.
+1
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

gruntfürmich ::

to je najslabša ideja. prvič ker bodo takrat cene orožja zelo zasoljene, drugič ker ne boš znal z orožjem.
zato je bolje že sedaj imeti legalno orožje in ga ZNATI uporabljati.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

to je najslabša ideja. prvič ker bodo takrat cene orožja zelo zasoljene, drugič ker ne boš znal z orožjem.
zato je bolje že sedaj imeti legalno orožje in ga ZNATI uporabljati.


Kako ga ne bom znal uporabljat? Če sem par mesec v strelskem društvu bil pa zdaj grem na rokovanje z orožjem tečaj...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Furbo ::

Ti boš torej do tipa, ki ima orožje, prišel neoborožen in z zlatom v roki?

Morda še malo dodelaj tvoj načrtovan roparski pohod. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mato989 ::

Furbo je izjavil:

Ti boš torej do tipa, ki ima orožje, prišel neoborožen in z zlatom v roki?

Morda še malo dodelaj tvoj načrtovan roparski pohod. :))


Kako pa danes prideš do orožja? Sem predvideval da na enak način :O Kako kupiš prvo puško ali pištolo na Black Market... a tako da prideš s pištolo po njo? WTF... pol več ni prva ane =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

Mato989 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

to je najslabša ideja. prvič ker bodo takrat cene orožja zelo zasoljene, drugič ker ne boš znal z orožjem.
zato je bolje že sedaj imeti legalno orožje in ga ZNATI uporabljati.


Kako ga ne bom znal uporabljat? Če sem par mesec v strelskem društvu bil pa zdaj grem na rokovanje z orožjem tečaj...
no to je prava pot.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

andmer99 ::

Furbo je izjavil:

ko bo šel eur kmalu po poti Zimbabwe dolarja



po mojem vedenju za rekorden primer tega ne rabiš hoditi v Zimbabve. Dovolj je, če greš v sosednjo državo, ki jo tako obožuje naš PV - googlaj kaj pomeni milpengo.

res pa, da je šlo v tistem časovnem obdobju za zelo ekstremne pretrese...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Padec zlata (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31448045 (22670) Furbo
»

denar ali zlato? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346225 (15910) DeusB
»

Se splača denar vložiti v zlato ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9943469 (27933) mat xxl
»

Varčevanje denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5313500 (10237) Invictus
»

NaloŽbeno zlato (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6522440 (16431) Furbo

Več podobnih tem