» »

Zmrzovanje mašine po poskusu zbujanja iz avtomatsko ugasnjenega monitorja

Zmrzovanje mašine po poskusu zbujanja iz avtomatsko ugasnjenega monitorja

akulp ::

Živjo.


Konfiguracija:

Ryzen 3450G (vsi gonilniki za GPU na zadnji verziji s strani AMD), uporabljam CPU grafiko

Asus B550

WIndow 10 (20H2)

HTPC je povezan na 4K Sasmung TV preko HDMI (2.0) pri resolucuji 4k@60Hz.



Ker se TV ugaša, PC pa je 24/7 večkrat na dan prižigam TV nazaj in opazil sem, da v primeru, če imam nastavitev WIN za "Turn off the display" (30 min) se mašina praktično nikoli ne pobere, vedno TV javi "No input".
Najprej sem "obtožil" HDMI, vendar sem danes testiral in priklopil zraven monitor na VGA. Opazil sem, da se tudi ta ni prižgal, torej je nekaj s HW/OSom.



Če imam nastavljeno avtomatsko ugašanje monitorja na 20-30 min, se vedno zgodi, da po tem, ko hočem zbuditi mašino nazaj, ni signala do TVja7Monitorja. Če nastavim za 1 min ali recimo 3 min, pa pustim vse skupaj npr. dodatne 2, 3 minute (toliko da ugasne in potem še malo počakam) pa se navadno prižge nazaj. Tako da, težko zagotovo trdim, da je kriva funkcija avtomatskega ugašanja oz. je nekaj povezano s samo dolžino nekativnosti PCja.

Našel sem nekaj postov, ki pravijo, da bi lahko bil problem ULPS. Danes bom onemogočil še to, ampak predvsem me zanima, če se je že kdo srečal s tako težavo?
Lukcc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dell XPS 13 ali 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6910458 (6718) Mavrik
»

Xerox phaser 3010 in Win 10

Oddelek: Strojna oprema
121452 (1208) BladE_
»

težave z baterijo prenosnik acer travelmate 5320

Oddelek: Pomoč in nasveti
101693 (1602) ne_kdo
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353523 (2590) Bostjan99
»

samo zagon racunalnika

Oddelek: Programiranje
7918 (781) elasto_mania

Več podobnih tem