» »

težave z baterijo prenosnik acer travelmate 5320

težave z baterijo prenosnik acer travelmate 5320

ne_kdo ::

lep pozdrav

zadnji teden imam zelo velike težave s samo beterijo na zgoraj omenjenem prenosniku. Ko ga izklopim od napajanja (baterija polna) ne zdrži več kot 10 min, to se pred tem ni dogajalo. Ko ga izklopim kaže da je polna baterija in da je lahko na napajanju preko baterije od 20 do 30 min nato pa kr naenkrat javi nizko stanje akumolatorja. ali obstaja pri acer tudi kakšen podoben program kot ga ima hp battery check? sam ga na internetu namreč nisem našel zato prosim za pomoč, ob enem pa tudi za kakšen nasvet kaj se da naredit oz kako preverit ali je res baterija zanič.
hvala za pomoč

Pyr0Beast ::

Kupi novo. Ta je/bo mrknila. Ena ali več celic v njej je defektnih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ne_kdo ::

pc je tak pod garancijo še tako da bom prvo koristil garancijo pol bomo pa videli kaj narobe.

Omelo ::

Hja preveri, če je PC pod garancijo še ne pomeni da je tudi baterija... Ponavadi imajo samo 6 mesecev garancije.

ne_kdo ::

nikjer ne piše da je baterija samo 6 mesecev piše samo garancija 2 leti

uroszo ::

Običajno je pri Acerjih garancija na baterijo 6 mesecev. Razlog za tako kratko garancijo je verjetno tudi sama kvaliteta baterij, ki jih imajo omenjeni prenosniki. Tudi jaz predlagam, da baterijo nadomestiš z novo.
http://www.ozvocenja.si

Bones ::

Podobno situacijo sem imel tudi sam (TM4600). Baterija kar na enkrat ni več delala niti 10min. Vendar pa, ko sem v winsih izklopil avtomatsko ugašanje, ko pade baterija na 3% je prenosnik živel še skoraj dve uri. Seveda ob tem nikoli ne veš kdaj bo baterije res zmanjkalo in se prenosnik brez opozorila samo ugasne :) Glede na izpis BatteryMon-a pa sklepam da je problem v eprom čipu, ki pošilja čudne podatke.
Za design capacity javi 63640 mWh
za full charge pa kar 802826 mWh
:)
Če so samo celice fuč lahko pokličeš ebatt, ki obnavlja baterijske sklope, drugače pa ti ostane samo nakup nove baterije.

Pyr0Beast ::

Gledaš napetost.

Ponavadi je treba baterijo tudi skalibrirati, kar win ne omogoča ker prej izklopi - praznenje do nule in nato filanje na 100%.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ne_kdo ::

aha hvala za nasvete.
danes sem se dogovoril da ga naj pošljem na servis da bodo pogledali. ker pa v mojem garanicijskem listu ne piše da je baterija posebej v garanciji potem je tam stric reko da mi bodo po vsej verjetnosti morali zamenjati novo baterijo. ker meni piše v garancijskem listu samo 3 leta garancije nič druga.

koliko pa kaj stane druga baterija?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ne_kdo ()

Pyr0Beast ::

30-50€ pri kitajcih, 100€ v Si.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ne_kdo ::

aha super
hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kapaciteta baterije vedno manjša

Oddelek: Strojna oprema
151868 (1372) clix
»

Baterija v prenosniku - delovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
162326 (1949) domenc
»

Kako ravnati z litij-ionskimi baterijami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6020291 (16918) MrStein
»

Baterije prenosnikov

Oddelek: Strojna oprema
425099 (4085) WyattEarp
»

Ima kdo tak notebook?

Oddelek: Strojna oprema
91883 (1591) jobber

Več podobnih tem