» »

HP Netserver E45

HP Netserver E45

HyperGL ::

Pozdrav,

pred par dnevi sem dobil v roke HP Netserver E45, ga razstavil, očistil vse (res vse) in danes sem ga tudi zagnal.

Glasno ko p.....! :D

V glavnem, na serverske mašine se res ne spoznam, ampak kolikor vem, bi poleg biosa, moral po POSTu se naložit tudi "bios" od SCSI karte. Disk se sicer zažene in po ledici sodeč naj bi tudi bil aktiven, ampak od njega ni nič.
Pravtako se nič ne zgodi, če dam v CD-ROM zagonski CD za Win95 (trenutno je edini, ki ga imam pri roki). CD-Rom je na IDE kanalu. V biosu sem sprobal vse kombinacije za boot, je pa bios precej okrnjen. Predvsem pa je v italijanščini (s katero nimam težav) ampak sem navajen na angleški bios (oz. mi je lažje interperitati tehnični jezik v angleščini kot italijanščini).
Vsakokrat napiše, da ni sistema prisotnega.
Je kdo tu na forumu kdaj uporabljal tako mašino in mi približno zna povedat postopek za oživitev le te?
Jutri bom sicer sprobal še dodati navaden IDE HDD in nanj naložiti WIN95, oziroma kak NT ali 2000, če dobim...
Mašina je sicer letnik 1997. Po specifikacijah je vse original, razen dodaten ram.

Hvala in LP

PS: Išče se tudi kakšna PCI grafika ali ISA, vsaj 2MB, raje 4MB! ;) pa kak 2gb disk,...
  • spremenil: HyperGL ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjena grafika na 486 računalniku

Oddelek: Strojna oprema
291967 (904) c3p0
»

PC se resetira (ali zmrzne) pri kopiranju s cd-roma

Oddelek: Strojna oprema
7822 (746) Maxtor
»

TEAC CD-ROM problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91537 (1277) rockeye
»

Kako pospešit Pentium 100 PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533637 (3031) AtaStrumf
»

disk riba

Oddelek: Pomoč in nasveti
141212 (1025) matevzm

Več podobnih tem