» »

PC se resetira (ali zmrzne) pri kopiranju s cd-roma

PC se resetira (ali zmrzne) pri kopiranju s cd-roma

Maxtor ::

Torej v službi imam naslednji problem. Imam PC-ja (300MHz) na eni intel plati disk fujitsu 4GB in cd-ROm ter CD-RW. Ko kopiram iz kateregakoli CD-ROM-a na disk računalnik zmrzne. To se dogaja pri vseh cd ploščah in vseeno v kateremkoli cd-romu kopiram.

Sprobal sem že:
- menjati kabel IDE
- drugi napajalnik
- na novo naložit windows (začuda, to je pa šlo normalno razen enkrat je javil za eno datoteko da ne more prebrat pa sem cd prestavil v drugo enoto in se je namestitev nadaljevala.)
- prestavljat cd emote na drugi IDE kabel

Nič od tega ni pomagalo, razen to da prej ko je bil gor win95 se je zadeva resetirala sama od sebe, sedaj pa zmrzne.

Nikakor tudi ne morem namestiti scanerja, saj napiše, da je naprava v sporu, čeprav scaner deluje na drugem računalniku normalno. Scaner je Acer 640p.

Kaj še lahko sprobam, preden nesem na servis?

LP

CaqKa ::

a to stalno z enim in istim cdjem sprobavaš? kaj če ima cd kakšno napako na sebi.. kakšen crc error.
pa kaj pa kaj bios pove o enotah?
če prav razumem cd v dosu dela vredi?


si probal vklopit ali pa izklopit dma?
se cdrom slučajno pregreva?

Maxtor ::

Sem sprobal različne cd-je in vse preveril v biosu, kjer je vse ok. Zgleda pa da je plata v k**** saj tudi scanerja nisem mogel namestiti, windows kar zmerne po ponovnem zagonu potem pa napiše, da v bodoče ne bo nalagal tega gonilnika. Scaner je na LPT. Tudi printer povzroča reset računalnika, tako da sploh ne vem kaj je krivo.

Še kakšna ideja?

nodes ::

Očitno, kot si trdil instalacija Windows-ev ni šla brez problema.

CaqKa ::

preveri če so dovolj dobro vtaknjeni vsi konektorji na motherboardu.

nodes ::

Si preveril control panel... gonilnike... prekinitve, sredstva...nekaj mora biti v sporu.

speed machine ::

No jz mam isti scaner kot ga mas ti, in vem da sem lahko cel doktorat naredu preden sem to zadevo instaliru v win 98. Z 98SE je slo lazje. Ce se se kej spomnem sem pobrisu vse porte (COM,LPT) iz nadzorne plosce in ponovno zagnal winse. Scaner je seveda bil prizgan, pa tud printer, ker sem mel scaner vezan na njega. Takrat mi je ponavadi zagrabl.

Maxtor ::

To že, saj scaner znam namestit, moraš ga vžgati pač prej, ko vklopiš računalnik, vendar imam še druge probleme in sicer z zmrzovanjem oz. resetiranjem pri kopiranju s CD-romov. Zmrzne včasih tudi pri namestitivi katerega programa iz diska ali pa mreže.

Ga bom dal kar na servis, mislim da je plata v k****.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umax AstraNET iA101

Oddelek: Pomoč in nasveti
151319 (1319) gm80
»

lpt to usb

Oddelek: Kaj kupiti
51294 (1238) Brane2
»

Umax Astra 1220S, kup vprašanj

Oddelek: Strojna oprema
71616 (1529) lopov
»

astra 3400

Oddelek: Programska oprema
5855 (784) zdravc
»

pomoč scanner

Oddelek: Kaj kupiti
71289 (1207) kuglvinkl

Več podobnih tem