» »

Binance VISA debetna kartica

Binance VISA debetna kartica

««
12 / 12
»
»»

Hepanlol ::

delavec44 je izjavil:

Plutus ti da po novem virtualni iban s katerega lahko tudi brezplačno nakazuješ preko sepa instant. Direktne bremenitve še delajo.


Tako torej, sklepam, da je prijava Fursu obvezna, četudi je IBAN "virtualen"?

IgorCardanof je izjavil:

Bi se držal stran od Nexo in Crypto.com.


Se dobro zavedam dejstva, da vsa ta scena stoji na prhkih tleh, zato me niti ne skrbi potencialni kolaps, saj polnim kartico le po potrebi v zmernih zneskih. Prevladujoči faktor izbire tako ostaja preprostost uporabe in zanesljivost storitve glede na pretekle trende.

delavec44 ::

Jaz ga nisem prijavil ravno zato, ker je virtualen. Namreč niso sposobni sproducirati izpiska kjer bi bili gor tvoji podatki, davčna in iban. Vse kar je so neki interni IDji.
Prav tako dvomim, da so sredstva zavarovana do 100k€. Po moje so vse fiduciarni računi in virtual IBAN uporabijo samo za routing.

forward ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Binance Pay pa deluje?

dela le z Revolut banko.

Hepanlol ::

delavec44 je izjavil:

Jaz ga nisem prijavil ravno zato, ker je virtualen. Namreč niso sposobni sproducirati izpiska kjer bi bili gor tvoji podatki, davčna in iban. Vse kar je so neki interni IDji.
Prav tako dvomim, da so sredstva zavarovana do 100k€. Po moje so vse fiduciarni računi in virtual IBAN uporabijo samo za routing.


Zanimivo, hvala. Če bi se sam podal na to pot bi raje vseeno pri pristojnih organih preveril, če je dotična interpretacija pravilna, že zaradi notranjega miru, ampak ja, po želji.

Sem poizvedel pri Nexo glede IBAN-a:

"Since Nexo is not a bank but a cryptocurrency institution, the Nexo Card is linked to your Portfolio Balance directly, instead of a Bank Account."
"If you are located in the European Union, you will have Personal EUR Bank Details (Beneficiary, IBAN), which you will be able to use for Top-Ups from your bank account."

Torej brez osebnega IBAN-a.

Čakam še na Crypto.com odgovor, sicer je bilo nekaj let nazaj v tej temi že dorečeno, da nima IBAN-a, a me zanima trenutno stanje oz. če je prišlo do kakih sprememb.

APPluk ::

APPluk je izjavil:


...
Glede FURSa, pa sem pisal na support od Crypto.com in so mi takrat odgovorili, da so ti "personalizirani" IBANi, ki jih dobiš v fiat wallet v bistvu virtual IBAN, ki jih kolikor razumem Crypto.com ustvari zato, da nima dela s "sortiranjem" depositov oz. ni možnosti napak pri vpisovanju referenc, ker ima pač vsak uporabnik "svoj" IBAN. Tako, da IBAN ni last uporabnika in tako, ta ni ustvaril računa v tujini, ki bi ga bilo potrebno prijaviti. Saj bi bilo tudi malo čudno, če bi ga, kajti ko ustvariš fiat wallet ne soglašaš s nobenimi pogoji (v bistvu s ničimer) oz. te ničesar (razen v kateri valuti naj bo fiat wallet) ne vprašajo ali opozorijo, kaj bi te ob ustvarjanju bančnega računa skoraj zagotovo.
...

Tako so meni odgovorili, sem pa moral eniih parkrat postavit vprašanje, da so potem odgovorili na široko in podrobno, sem pa pisal v aplikaciji preko supporta in je bil "pogovor v živo" tako, da ni trajalo dologo.

delavec44 ::

Hepanlol je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Jaz ga nisem prijavil ravno zato, ker je virtualen. Namreč niso sposobni sproducirati izpiska kjer bi bili gor tvoji podatki, davčna in iban. Vse kar je so neki interni IDji.
Prav tako dvomim, da so sredstva zavarovana do 100k€. Po moje so vse fiduciarni računi in virtual IBAN uporabijo samo za routing.


Zanimivo, hvala. Če bi se sam podal na to pot bi raje vseeno pri pristojnih organih preveril, če je dotična interpretacija pravilna, že zaradi notranjega miru, ampak ja, po želji.


Trade Republic, Trade123, Crypto.com ti isto dajo enolični virtualni IBAN in ga ni treba prijaviti. Sredstva imajo spravljena pri bankah (Modul, Solaris, itd.) ampak sami ponudniki pa niso banka. Trade Republic ima celo garancijo do 100k€.

Minimalni riziko pri Plutus je, ampak do sedaj je Furs še vedno najprej pozval kar je dobil in ni bilo prijavljeno v nekem roku za prijavo in šele potem dajal kazni.

Hepanlol ::

Hvala obema, trenutno se nagibam k Nexo kartici, provizije so privlačnejše od CDC, prav tako je strošek stejkinga NEXO kovancev precej nižji od CRO zahtev. Le odbijajoče mi deluje njihova mobilna aplikacija, saj izgleda, da celoten sistem sloni na njej, sam pa redko uporabljam mobilca za karkoli "kripto". Tako da če si morda kdo že lasti Nexo kartico me zanima, če se da mobilni aplikaciji izogniti in urejati vse na desktop platformi.

Vuli ::

coinbase ima tudi kartico.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

|janezvalva¤ ::

Ker Binance ukinja Visa kartico, me zanimajo alternative.
Omenjate različne metode, Nexo, Plutus, Trade republic...
Vse zgleda podobno kot Binance pay + Revolut

Mogoče kdo uporablja kartico Adv Cash? Sam se nagibam k njim. Izkušnje in prednosti, slabosti z njimi in njihovo kartico?

energetik ::

|janezvalva¤ je izjavil:

Ker Binance ukinja Visa kartico, me zanimajo alternative.
Omenjate različne metode, Nexo, Plutus, Trade republic...
Vse zgleda podobno kot Binance pay + Revolut

Mogoče kdo uporablja kartico Adv Cash? Sam se nagibam k njim. Izkušnje in prednosti, slabosti z njimi in njihovo kartico?
Prodaš kripto in si nakažeš € na TRR?
Sicer ne vem, zakaj bi sicer kupoval kripto, da bi z njim plačeval. Ko/če narediš dober profit, pač prodaš in si nakažeš.
vires in numeris

kriptobog ::

|janezvalva¤ je izjavil:

Ker Binance ukinja Visa kartico, me zanimajo alternative.
Omenjate različne metode, Nexo, Plutus, Trade republic...
Vse zgleda podobno kot Binance pay + Revolut

Mogoče kdo uporablja kartico Adv Cash? Sam se nagibam k njim. Izkušnje in prednosti, slabosti z njimi in njihovo kartico?


Ledger cl card

energetik je izjavil:

|janezvalva¤ je izjavil:

Ker Binance ukinja Visa kartico, me zanimajo alternative.
Omenjate različne metode, Nexo, Plutus, Trade republic...
Vse zgleda podobno kot Binance pay + Revolut

Mogoče kdo uporablja kartico Adv Cash? Sam se nagibam k njim. Izkušnje in prednosti, slabosti z njimi in njihovo kartico?
Prodaš kripto in si nakažeš € na TRR?
Sicer ne vem, zakaj bi sicer kupoval kripto, da bi z njim plačeval. Ko/če narediš dober profit, pač prodaš in si nakažeš.


Težava je, če dobivaš plaila v kriptu in ne želiš plačati davka, imeti spja itd, itd. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

¤janezvalva| ::

@kriptobog
zanimivo.
sam pri sebi razmislim, če se mi splača dat 80€ za ledger zato da dobim kartico?

_janezvalva_ ::

trustee plus card in BinancePay. ima že kdo? izkušnje?
««
12 / 12
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KuCard - Kucoin exchange bo izdal visa kartico

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
81422 (333) Trubar
»

Plutus (Visa kartica + cashback) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
18617035 (3587) Pahuljone
»

BINANCE SEPA nakazilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13233243 (6695) Tidule
»

Crypto.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
6111902 (6877) scorpio5
»

Obdavčitev manjšega holdinga kriptovalut

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
263408 (1935) gruntfürmich

Več podobnih tem