» »

kablski modem-> ruter-> 2 compa

kablski modem-> ruter-> 2 compa

TICKO ::

hmm... moj problem pa je takle! imam kabelski modem ki je prikljucen na ruter in sedaj imam na ruterju ven 2 compa kjer na enem laufam streznik vendar imam problem saj imata racunalnika enak ip! kje anstimam da bota imela drugacnega in ko bom napisal ip od streznika fda mi bo pokazalo domaco stran? ce sedaj napisem ip mi pokaze nastavitve streznika!8-O help!

darkolord ::

kabelski internet nima moznosti vecih IPjev pri nas kakor vem...

TICKO ::

uhh. a ne!?hmmm ja kako pa naj pridem do streznika prek neta! v bistvu potem sploh ni mozno postaviti streznika na kabelskem internetu z ruterjem?!????;((

darkolord ::

ja itaq da lahko... samo kar gre prek pota 80 preusmeri na lokalni IP od streznika...

TICKO ::

uh a lahka opises kako ker imam dva racunalnika ededn laufa tako za na net drugi pa hocem da je streznik. imam win xp in pa aapserv!:|

darkolord ::

na routerju imas v web vmesniku za konfiguracijo nekaj v stilu "special applications, "nat", pa take stvari... tm mal poglej kjer imas "public port", "local port" ter lokalni IP... tam vneses port 80 pod public in local ter lokalni ip od streznika....

TICKO ::

em ni mi uspelo! em poklicu sm na amis pa mi je reku da more met vsak racunalnik svoj ip ker oni dodelijo en ip na modem pol pa ruter razdeli to pa da vsakmu drugega ampak man ni jasno ker je ip isti reku je pa se da ce je isti ip na compih pol pa sploh ni mogoce prid na net ker bi se kregala med sabo!!! hm. se kaksna ideja?;((

darkolord ::

to kar sem ti jaz povedal deluje 100%, pa itaq da je lahko model isti sej router uporablja NAT

Zgodovina sprememb…

TICKO ::

ka pa ce ti js dam dostop do ruterja pa ti zrihtas?:))

darkolord ::

lahko... a si na IRCu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372337408 (37864) ignats
»

Ipconfig 192.168.1.2 (remote dekstop

Oddelek: Omrežja in internet
223022 (2616) StratOS
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384832 (4351) SasoS
»

apache ni dosegljiv navzven (router)

Oddelek: Izdelava spletišč
161159 (988) CaqKa
»

strežnik za routerjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121417 (1226) sash

Več podobnih tem