» »

Posta slovenije - gužva

Posta slovenije - gužva

koyotee ::

S pošto je nekaj hudo narobe:
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/po-r...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Jarno ::

Izsek iz članka zgoraj:

"Vsako zapiranje manjših pošt pomeni dodatno obremenitev za pošte v bližnjem večjem kraju," poudarja in dodaja, da je pri tem ključnega pomena, da se ločijo pridobitne dejavnosti Pošte od dejavnosti, ki jih je po zakonu dolžna opravljati kot gospodarska javna služba.

Prav zato so pri SPD-ju preteklo leto predlagali spremembo zakonodaje in jo z zbranimi podpisi vložili v zakonodajni postopek, a so v državnem zboru naleteli na hladen tuš, saj so poslanci predlog zavrnili že na parlamentarnem odboru za gospodarstvo. V SPD-ju ob tem poudarjajo, da so bili zgroženi nad nepoznavanjem problematike in brezbrižnostjo poslancev do prihodnosti te družbe, s katero se srečujejo skoraj vsi državljani.


Zgornjo situacijo lahko avzamemo tudi kot določeni politični barometer in dober indikator za to, da večina poslancev ni zmožna avtonomnega delovanja, temveč bolj ali manj kimajo velecenjenim entitetam. Ne bi bilo slabo, če bi se o tem napisal kak objektivni članek, ker je nedvomno v interesu večine državljanov, da Pošta Slovenije zagotavlja ugodne, dostopne in kvalitetne storitve. Normalni delovni pogoji za poštne uslužbence tudi niso nekaj nezaslišanega.
#65W!

kixs ::

jocoj je izjavil:

Portal je tudi za EU države.


Pa si tudi probal s tem na Posti? Ker CN23 se izpolni samo za izven EU.

lolipop2 ::

kixs je izjavil:

jocoj je izjavil:

Portal je tudi za EU države.


Pa si tudi probal s tem na Posti? Ker CN23 se izpolni samo za izven EU.


od 1.1. za vse ,, tudi EU

kixs ::

Bom probal, ker mi je lazje izpolnit na netu in potem samo povedat stevilko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

kixs ::

Sem bil prejle na posti in usluzbenka pravi, da bo preko spleta, za EU, od 15.1. naprej.

jocoj ::

Kaj bo od 15.1. naprej? Obrazec lahko izpolniš in natisneš že od 1.1.

kixs ::

Samo povem kaj je rekla.

Sicer tisto spletno stran uporabljam od zacetka, ker dosti posiljam izven EU.

mirkuma ::

Pravkar dobil na SMS obvestilo o pošiljki z odkupnino. Predana na pošto za dostavo.
Gledam pošiljatelja, mi ni znan, naročal nisem nič. Kliknem na povezavo is SMSja za preusmeritev pošiljke, kjer vidim in pošiljatelja in naslovnika (naslovnik je tretja nepoznana oseba z drugega konca Slovenije).
Preko poslane SMS povezave lahko sedaj pošiljko tudi preusmerjam in manipuliram z njo.
Najlažja razlaga je, da je kupec po nesreči pri naročilu vtipkal mojo telefonsko številko. OK, možno samo tole se mi ni zgodilo prvič, pač pa tretjič (vedno drugi kupec).

Poraja se mi vprašanje, imajo kaj pri Pošti Slovenije pomešano v svoji bazi? In se iz prejšnjih pošiljk telefonske nekje vrtijo v sistemu, kjer lahko prihaja do napak?

Kako je z varstvom osebnih podatkov (kot tretja oseba imam podatke o prodajalcu in kupcu in celo možnost spreminjat pošiljko, brez da bil jaz dejanski naslovnik). E-mail bi bil po moje bolj varen za dostavo takšnih sporočil (ciljam na e-mail preko katerega je bilo naročeno blago - tu je sledljivost vsaj preko emaila vsaj delno zagotovljena).

Se še komu dogaja da prejema SMS sporočila o pošiljkah za drugega naslovnika?
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

kixs ::

Takega primera se nisem imel. Sicer tudi od Poste redko dobim obvestilo. Navadno samo od kaksne trgovine/firme, ki posilja preko Poste. Poste ima samo podatke, ki jih da posiljatelj.

DePalmo ::

Tudi jaz še nisem imel takega primera, bi pa poklical na pošto in obrazložil situacijo in kaj se da narediti. Če nič in je naslovnik vedno isti, preusmeri par paketov ali jih zavrni, se bo mogoče skuliral in dal svojo telefonsko.

kixs ::

Caaaakam posiljko iz ZDA. Zadnji zapis:

December 6, 2020, 10:45 am
Departed
NEW YORK, UNITED STATES
Your item departed a transfer airport in JOHN F KENNEDY INTL, NEW YORK, UNITED STATES on December 6, 2020 at 10:45 am. The item is currently in transit to the destination.


Se kdo caka oz. je ze dobil v tem casu iz ZDA? Se iz Kitajske dobim vse v 2-3 tednih...

jocoj ::

S Kitajske v 2-3 tednih? Vse stvari, ki jih naročim na Banggood iz njihovih EU skladišč ne dobim prej kot v 1 mesecu. Na ovitke za telefone iz Španije čakam že 25. decembra. Iz Kitajske pa nekaj stvari še od prve polovice prejšnjega leta.

Hatchback678 ::

Čakam na zvočnik od telefona že okrogel mesec pa naj bi prišel najkasneje 6 januarja.

Predtem sem čakal na knjigo dva meseca in prišla po dveh mesecih in točno enem dnevu ampak hvala kurcu dobil refund.

kixs ::

Aliexpess in eBay... kar sem narocil v novembru sem vse dobil 2-3 tednih. Tudi ta posiljka iz ZDA je bila odpremljena konec novembra in to s priority.

Recimo en paket iz Kitajske:

2020/12/21 13:15

YOUR SHIPMENT HAS ARRIVED AT THE POSTAL OPERATOR OF THE COUNTRY OF DESTINATION AND WILL BE DELIVERED IN THE COMING DAYS.

SI

2020/12/14 11:56

Departed from Destination Distribution Center

SI

2020/12/14 08:24

PARCEL IS HANDLED

SI

2020/12/11 08:40

Import Customs Clearance Completed

2020/12/10 12:21

Arrived at Destination Hub

BE

2020/12/08 13:16

Departed from Origin Country

CN

2020/12/06 08:00

Export Customs Declaration Completed

CN

2020/12/05 02:59

Departed from Regional Distribution Center

CN

2020/12/02 07:44

Departed from Local Facility

ZhaoQing, CN

2020/12/02 07:39

Package Received (Customer Service Email: CS@orangeconnex.com)

ZhaoQing, CN

2020/11/30 12:56

Shipment Data Received

ZhaoQing, CN

erkgheoruugh ::

Živjo.
Poslal en paket v tujino, konkretno UK. Sledenje pokaže samo izvozno pošto in potem ni več sledu oziroma nobene osvežitve. A je to običajno? Oziroma, kako naj ugotovim, kje se je ustavilo. Od zadnje posodobitve je že 10 dni.

lolipop2 ::

erkgheoruugh je izjavil:

Živjo.
Poslal en paket v tujino, konkretno UK. Sledenje pokaže samo izvozno pošto in potem ni več sledu oziroma nobene osvežitve. A je to običajno? Oziroma, kako naj ugotovim, kje se je ustavilo. Od zadnje posodobitve je že 10 dni.


kdaj si pa poslal?

OK.d ::

erkgheoruugh je izjavil:

Živjo.
Poslal en paket v tujino, konkretno UK. Sledenje pokaže samo izvozno pošto in potem ni več sledu oziroma nobene osvežitve. A je to običajno? Oziroma, kako naj ugotovim, kje se je ustavilo. Od zadnje posodobitve je že 10 dni.

To je normalno pri naši pošti štart in cilj je znan, kje je pa medtem paket ti pove pa kristalna krogla.
LPOK.d

Machete ::

Zna trajat. Zadnje izkušnje v UK so obup.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

erkgheoruugh ::

lolipop2 je izjavil:

erkgheoruugh je izjavil:

Živjo.
Poslal en paket v tujino, konkretno UK. Sledenje pokaže samo izvozno pošto in potem ni več sledu oziroma nobene osvežitve. A je to običajno? Oziroma, kako naj ugotovim, kje se je ustavilo. Od zadnje posodobitve je že 10 dni.


kdaj si pa poslal?


Cca 11 ali 12 dni nazaj. A pa se bo paket pojavil, ko pride v Anglijo ali šele, ko ga prejemnik dobi v roke, če pride do tega?

lolipop2 ::

Tracking iz UK se pojavi po cca 12 dneh od oddaje. Potem pa ga lahko lepo slediš po dnevih.
Se bo pojavil takoj, ko prispe v njihov carisnki urad. Tu vtipkaj tracking, se bo hitreje videlo, pa še hitreje boš vedel, kdaj bo dostavljeno:

https://www.royalmail.com/track-your-it...

d0rK ::

Mene je tip na pošti prepričeval, da sledenje paketu ki je bil poslan preko USPS ne obstaja, in da lokacije ki sem jih dobival preko uradne USPS strani nekdo vpisuje v trgovini kjer sm reč kupil...

A res mislijo, da smo tako neumni? 21 dni je trajalo da so paket prenesli iz brnika do tipa ki carini. In tako storitev se še plačuje.

Pošiljke št. UAXXXXXXXXXXX so navadne, neknjižene pisemske pošiljke. Takšne pošiljke so sicer opremljene s črtno kodo in s črkovnim indikatorjem (UA - UZ), vendar so nesledljive. V mednarodnem prometu se te pošiljke načeloma ne evidentirajo niti v transportu, niti v tranzitu in niti v naslovni državi, kar pomeni, da podatka o prispetju pošiljk v Slovenijo ni. Sledenje po pošiljkah iz drugih aplikacij niso dejanski statusi pošiljk, ampak najave po pošiljkah, ki jih v aplikacijo posreduje pošiljatelj pošiljke.

Bwaze6 ::

Meni so eno že plačano naročilo foto opreme z Nemčije ravnokar preklicali, ker jim je njihova pošta ali druga služba za pošiljanje sporočila, da se v Sloveniji vse baše in se paketi izgubljajo. Tako da do nadaljnjega več ne pošiljajo v Slovenijo. :P

lolipop2 ::

Meni je ravno včeraj paketni dostavlajlec pošte potarnal, da so zasuti s apketi. Da je imel predvečrajšnjim 150 paketov, včeraj pa 130 za razdelit. Se mi kar malo smilijo. Ne vem, kako to, da uprava ne da več folka na teren.

jocoj ::

Neumnost. V zadnjih treh tednih sem imel 6 pošiljk iz Nemčije. Vse dostavljeno v 2-3 delovnih dneh.

D3m ::

Sem ta teden naročil paket, ki ga bo dostavil DHL.

Imam slab občutek, da ga bo na koncu prevzela pošta SLO.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jocoj ::

Navadne Dhl pakete dostavlja pošta, express pa njihova dostavna služba.

D3m ::

Za 17 eur poštnine upam, da bo Express.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jocoj ::

Preveri sledilno številko na njihovi strani. Tam ti vse piše.

darkolord ::

d0rK je izjavil:

Pošiljke št. UAXXXXXXXXXXX so navadne, neknjižene pisemske pošiljke. Takšne pošiljke so sicer opremljene s črtno kodo in s črkovnim indikatorjem (UA - UZ), vendar so nesledljive. V mednarodnem prometu se te pošiljke načeloma ne evidentirajo niti v transportu, niti v tranzitu in niti v naslovni državi, kar pomeni, da podatka o prispetju pošiljk v Slovenijo ni. Sledenje po pošiljkah iz drugih aplikacij niso dejanski statusi pošiljk, ampak najave po pošiljkah, ki jih v aplikacijo posreduje pošiljatelj pošiljke.
To je čisto prav. Klik.

Je sicer res, da občasno poskenirajo in v sistem vnesejo tudi nepriporočene pošiljke, ampak to ni pravilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

d0rK ::

Jz sm našel podatek da so First Class International _paketi_ normalno sledljivi.

In tudi če ni pravilo, da se paketom sledi je očitno da mojemu so.. Precej nelogično da me potem prepričuje da pošiljatelj javlja lokacijo.

https://tools.usps.com/go/TrackConfirmA...

darkolord ::

Iz podatkov z linka, ki si ga prilepil, je očitno, da je za to pošiljko sledenje bilo samo znotraj ZDA, od tam naprej pa nič. Tudi Pošta nima zabeleženo ničesar.

Torej gre za pošiljko brez sledenja, kot so ti pravilno povedali.

d0rK ::

Kako je potem zadnja zavedena lokacija Brnik? Posta je dala paketu med carinjenjem novo kodo ki je spet sledljiva preko sledenje.posta.si.

darkolord ::

Je ta koda sledljiva od istega dne, kot tam piše, da je prispelo na Brnik?

destroyer2k ::

d0rK je izjavil:

Kako je potem zadnja zavedena lokacija Brnik? Posta je dala paketu med carinjenjem novo kodo ki je spet sledljiva preko sledenje.posta.si.


Your item departed a transfer airport in BRNIK
To pomeni da je predano za letalski prevoz in ni pogoj da letalo gre v slovenijo, ampak najverjetne v frankfurt in od tam v slovenijo.

kotanyi ::

Bom obudil temo ker druge podobne ne najdem, nekaj me zanima.

In sicer, danes sem se spravil vrnit eno majico v štacuno v Nemčijo. Vzamem blagovno kuverto, napišem papirje in grem na pošto ter izpolnim bel pildek. Pridem na šaltar nakar mi dečva veselo pove, da potrebujem še izpolnjen carinski obrazec. Jaz jo debelo gledam, in ponovim da zadevo pošiljam v Nemčijo - EU ker nisem bil ziher da ni morda slišala Sirija namesto Nemčija. Ona odvrne, da se carinski obrazec najde na spletu in da ga naj izpolnim in pridem nazaj. Po tem povsem prijaznem pogovoru se nekoliko začuden doma spravim brskat kaj za vraga hočejo od mene.

Ene pametne obrazložitve nisem našel, našel pa sem obrazec CN23, ki je dolgo črevo katero zgleda velja tako za izvoz v USA kot za Bangladeš.

Zdej se pa sprašujem, a je to to? A se resno od mene v letu 2022 pričakuje izpolnjevanje carinskih črev ter treh različnih listkov za pošiljanje blaga v vrednosti 20EUR znotraj enotnega trga EU? Imajo na pošti morda časovni stroj ki te ob vstopu teleportira v leto 2002? Sem morda bil zadnje tedne v komi pa smo slučajno vmes izstopili iz evropske unije in imamo za predsednika Šiškota? Je bila morda v komi teta na okenčku?

Where's the catch?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

CiClon ::

Če je bla lepa dečva, si lahko domišljaš, da je catch v tem, da te je hotla še kej videt ;)

kotanyi ::

CiClon je izjavil:

Če je bla lepa dečva, si lahko domišljaš, da je catch v tem, da te je hotla še kej videt ;)


Nah, ni bila nek bingo, jaz pa tudi nisem več nek mlad junec da bi resno računal na to :P

A je kdo naletel na podobne zaplete? Kdo ve kaj je v resnici zahtevano za vračilo neke minorne zadeve znotraj EU in kaj ne?

BuDi79 ::

kotanyi je izjavil:

Where's the catch?
Greš na drugo pošto, ker gospa za šalterjem nima pojma - pa je. Sicer je rešitev precej bedna in zamudna, je pa vseeno najlažja, glede na to da gre za (para) državno podjetje kjer odgovornosti in znanje nekako nista nujni v praksi.

Likalnik ::

Pač dobil si na šalter neko kupulo kateri niso jasne osnovne stvari....Ne vem zakaj bi za v Nemčijo izpolnjeval kakšne carinske papirje.
Pojdi še enkrat na pošto pa glej, da bo druga oseba na okenčku...mogoče boš imel takrat več sreče
oziroma mene ne bi tako na izi odpravila...pač rekel bi ji, da pošiljam ta paket v Nemčijo in naj uredi vse potrebne papirje...skupaj s carino (če jih pač po njenem rabi) in me zanima kaj vse bo izpolnila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Machete ::

To je že nekaj časa normalna stvar. Gre za t.i. IZVOZ pošiljke. Ker gre iz Slovenije. nima t oveze s carinami in EU.. Ne rabiš tega doma delat, je pa hitreje in zato te je poslala domov. Seveda pa lahko to naredi ona, ampak se jim ne da, ker je precej klikanja. Ni pa ona kriva, niti PS. Evropska jajca.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Steinkauz ::

Tako, to morš izpolnit:
https://uvoz-izvoz.posta.si/sl/export

In pol prideš s tem tja. Seveda lahko pa sama to izpolni, samo je dosti hitreje, če to nardiš doma.
Njej se očitno ni dalo s tem ukvarjat, kar ni prov in bi jo lahk v kurac poslal.

Še ena brezvezna birokratska pogrutavščina, razumem pravne osebe, da morš pa kot fizična to izpolnjevat pa adijo.

kixs ::

Ja. Lahko bi ti ona tole izpolnila. V tem primeru pa je nekaj za doplacat.

CiClon ::

Če ne gre izven Eu, NI izvoz pošiljke.

kotanyi ::

Sem vmes že naklikal storitev od štacune, tri klike in sem dobil papir s katerim jutri spotoma oddam zadevo na pumpi. Sicer me pride 8€ ki mi jih odbijejo od kupnine, ampak se mi strošek ne zdi prehud glede na to da je moj cajt tudi nekaj vreden pa teta ne dovolj huda da bi jo šel še enkrat obiskat. Pa še nobenega podatka razen prijave v štacuno mi ni bilo treba dajat.

Jebiga, butara kot sem, sem mislil kako bom podprl domačo firmo pa olajšal stvari sebi pa drugim. Sanja svinja kukuruz.

Furbo ::

CiClon je izjavil:

Če ne gre izven Eu, NI izvoz pošiljke.

Morda ni izvoz, je pa treba tudi za po EU zdaj izpolnjevati in pisati, kaj je notri.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kotanyi ::

Machete je izjavil:

To je že nekaj časa normalna stvar. Gre za t.i. IZVOZ pošiljke. Ker gre iz Slovenije. nima t oveze s carinami in EU.. Ne rabiš tega doma delat, je pa hitreje in zato te je poslala domov. Seveda pa lahko to naredi ona, ampak se jim ne da, ker je precej klikanja. Ni pa ona kriva, niti PS. Evropska jajca.


Tole kar malce dvomim. V firmi ne delamo nobenih izvozov če pošiljamo znotraj EU. Gre le za enotni trg in prost pretok blaga in storitev. Tudi logično ni, glede na to da se z avtom lahko kadarkoli zapeljem v Graz pa tja peljem par kubikov robe brez da bi mi kdorkoli kadarkoli kjerkoli težil za kak carina papir na katerem bi bil deklariran kak vrednost/teža/poreklo/nevarnost/blabla pofl.

Če že, se mi zdi da gre za še eno budalaštino naše pošte ki je bolj papeška od Janeza XII. Ne bi bilo prvič.

Machete ::

t.i. = tako imenovan
Tako so poimenovali na pošti. Še enkrat, kar sem že napisal, nima veze to s carino.

Tole je pač potrebno za vse kar gre ven.
https://uvoz-izvoz.posta.si/sl/export
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

kotanyi ::

Machete je izjavil:

t.i. = tako imenovan
Tako so poimenovali na pošti. Še enkrat, kar sem že napisal, nima veze to s carino.

Tole je pač potrebno za vse kar gre ven.
https://uvoz-izvoz.posta.si/sl/export


Ja, sej te razumem. Nič ne rečem. Njihovo poimenovanje pač. Le dvomim da gre res za t.i. "Evropska jajca", ampak zelo verjetno kar za PS jajca. Kot pravim, na firmi česa podobnega ne delamo še za precej večje zadeve kot pa za eno ušivo majico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

Furbo ::

Pa pošiljate s Pošto Slovenije?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647111061 (29088) destroyer2k
»

UPS - hitra dostava My Ass (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5630945 (10995) Marina2
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545199 (16040) uporabnik50
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622352 (12788) kixs
»

Izgubljena pošiljka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718293 (10923) Šimpanz

Več podobnih tem