» »

Posta slovenije - gužva

Posta slovenije - gužva

3p ::

šernk je izjavil:

Meni zanimivo pošta SLO še vedno nemoteno dostavlja pakete iz nemškega amazona.

2 paketa odpremljena 23.12. iz nemčije (en direktno amazon, drugi od drugega trgovca). En paket danes tu, drugi predvidoma jutri. Za oba paketa je bil planiran prihod 4.1.2021. Sedaj pa kaj tu ne štima? Več kot očitno gredo paketi iz tujine prioritetno naprej in očitno se naši pošti ne da ukvarjat z našimi paketi.

zadnji od cca 50 paketov, ki je iz amazona zamudil vsaj 1 dan je od aprila, ko se je avstrijski pošti sesu sistem.


Pri Amazonu je itak precej naključno kako pošljejo "navadne" pošiljke. Sem že naročil dve reči isti dan, pa je navadna prišla prej kot ekspresna. Zdaj pa ena potuje od prihoda na avstrijsko pošto do mene v Slo že kakih 14 dni, od tega kak teden leži nekje pri nas, upam da ne na dežju in snegu. :))

Amazon vmes že ponuja vračilo denarja, pa nočem nekaj glumit ker se mi ne mudi.

m0LN4r ::

Men se zdi, da sem tvoj paket videl na paleti pod snegom na drugi sliki od slovenske novice.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

3p ::

m0LN4r je izjavil:

Men se zdi, da sem tvoj paket videl na paleti pod snegom na drugi sliki od slovenske novice.


Uh, ja, še dobro da ima paket vgrajen Seagate. Verjetno to pomeni, da je odporen na vodo? :))

Urbano#Desno ::

Knjiga iz UK, a bo to padlo pod kakšno carino / ekstra davek, če je bilo poslano danes in bo seveda prišlo enkrat v začetku januarja?

Machete ::

mrbit ja, mrbit ne
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

njyngs ::

m0LN4r je izjavil:


Dve leti nazaj za predbozicno sezono:


Pac, ce te sluzba ne veseli, je rajsi ne opravljaj.

Kaj pa ti misliš, da se drugje dogaja? Do zdaj sem bil v par DEPO-tih od DPD, GLS, DHL in je povsod enako. Mi je prav smešno, ko si ljudje predstavljajo, da njihove pakete z občutkom odlagajo sem ter tja in jih božajo :))

Hatchback678 ::

Urbano#Desno je izjavil:

Knjiga iz UK, a bo to padlo pod kakšno carino / ekstra davek, če je bilo poslano danes in bo seveda prišlo enkrat v začetku januarja?

Dobil ogromno knjig iz Uk in praviloma ne bi smelo biti davka.

Razen če se je v roku enega meseca kaj spremenilo-Brexit.

njyngs ::

UK od 1.1. ne bo več v EU. Posledično se začne zaračunavat davek. Ampak čisto verjetno, da bo neka tranzicijska perioda - sploh za pakete, ki so bili oddani pred novim letom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

DrSergioDJ ::

Senior Dev je izjavil:

Tokrat sem imel malo drugačne izkušnje s Pošto. Naročil včeraj, dobil danes. In še eno naročilo na Mimovrste, naročil včeraj, pravtako dobil danes z DPD. Zgleda da je steklo in smo ven iz najhujšega.


Nič ni steklo. Manjši paket iz Lenarta se od 17. 12. ne premakne iz PLC LJ, prav tako ne paket poslan 24. 12. iz Trzina, oboje poslano v LJ.
...

Master_Yoda ::

Brexit je bil v zacetku leta do 31.12.2020 je tranzicijska perioda. Ceprav se sami ne vejo izgleda - sem pred kratkim nekaj narocal in jih prosil ce dajo cn22 z pravo ceno gor. So mi odpisali da bojo, ampak da nebi bilo treba. Sedaj cez en teden pa na strani iz katere sem narocal pise da royal mail trenutno ne procesira posiljk v mainland europe. Tako da je bilo izgleda treba :D.
Dovie'andi se tovya sagain.

BuDi79 ::

njyngs je izjavil:

UK od 1.1. ne bo več v EU. Posledično se začne zaračunavat davek. Ampak čisto verjetno, da bo neka tranzicijska perioda - sploh za pakete, ki so bili oddani pred novim letom.


Katera knjigarna točno še dejansko pošilja direktno iz UK?

Amazon navadno pošlje iz Nemčije ali Španije, tudi če naročiš iz UK
Bookdepository pošilja navadno iz Španije ali prek slovenskega RM distribucije
Awesomebooks pošilja navadno iz Španije ali prek slovenskega RM distribucije
Betterworldbooks prek slovenskega Distriest

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

njyngs ::

Uporabnik Urbano#Desno je vprašal za knjigo iz UK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Meiniken ::

njyngs je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Dve leti nazaj za predbozicno sezono:


Pac, ce te sluzba ne veseli, je rajsi ne opravljaj.

Kaj pa ti misliš, da se drugje dogaja? Do zdaj sem bil v par DEPO-tih od DPD, GLS, DHL in je povsod enako. Mi je prav smešno, ko si ljudje predstavljajo, da njihove pakete z občutkom odlagajo sem ter tja in jih božajo :))


Kolk so pa previdni s tistimi na katerih piše fragile?
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Filip8 ::

Sem delal prek študenta na pošti in ti lahko samo povem, da odvisno kako maš srečo :D eni paketi tudi z nalepko lomljivo nimajo ravno veliko sreče.

dope1337 ::

Filip8 je izjavil:

Sem delal prek študenta na pošti in ti lahko samo povem, da odvisno kako maš srečo :D eni paketi tudi z nalepko lomljivo nimajo ravno veliko sreče.


Jz sm glih dans dobil wc scetko po posti. Scetka je bila cela, keramicna posoda pa v obliki crepinj :)) itak je pa ze en biser v startu zapakiral tako, da je vse skupaj plavalo v skatli - ker za bubblewrap v mtehniki se niso slisal.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

lolipop2 ::

Kot pojasnjujejo na Pošti Slovenije, je Svetovna poštna zveza zaostrila pravila, zato bodo po novem pisemske storitve razdeljene v dve skupini (na pošiljke, ki vsebujejo dokumente, in pošiljke, ki vsebujejo blago), za pošiljanje mednarodnih pošiljk pa bomo odšteli precej več.


Mogoče kdo ve, kako velika bo razlika? Bo to od 1.1.?

darkolord ::

Oba cenika sta na strani Pošte

jocoj ::

lolipop2 je izjavil:

Kot pojasnjujejo na Pošti Slovenije, je Svetovna poštna zveza zaostrila pravila, zato bodo po novem pisemske storitve razdeljene v dve skupini (na pošiljke, ki vsebujejo dokumente, in pošiljke, ki vsebujejo blago), za pošiljanje mednarodnih pošiljk pa bomo odšteli precej več.


Mogoče kdo ve, kako velika bo razlika? Bo to od 1.1.?
Odvisno kaj in kam boš pošiljal pisemske pošiljke. Vse skupaj bo ena velika zmeda, sploh za občasne uporabnike. Ureditev do sedaj je bila top zadeva. Ista in precej ugodna tarifa za vse države sveta in čao bosna.

Machete ::

Že sedaj je bila tujina kar konkretno draga.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

darkolord ::

V bistvu ni bila ...

Machete ::

Za slo standard je bila.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jocoj ::

Resno? Povej mi eno evropsko pošto z ugodnejšo tarifo za pisma do 2kg v oddaljene države. Ja, če gledaš pošiljanje v Hrvaško in Bosno, potem res ni bilo poceni.

Machete ::

A če je ceneje od tuje pošte pomeni, da se mi ne sme zdeti drago? Saj ne rečem, da je za umret, ampak sedaj pa bo to ŠE VEČ.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

lolipop2 ::

jocoj je izjavil:

Odvisno kaj in kam boš pošiljal pisemske pošiljke. Vse skupaj bo ena velika zmeda, sploh za občasne uporabnike. Ureditev do sedaj je bila top zadeva. Ista in precej ugodna tarifa za vse države sveta in čao bosna.


Vidim, da bo za paket do 2kg nekje do 10 €. Sprejemljivo. Za blago. Če bodo dokumenti, bo ceneje. ŠE vedno pa ni predrago, bom že vkalkuliral na ebayu.

Me pa zanima, v čem je catch blago/dokumenti in kdo bo to kontroliral.

Machete ::

Machete je izjavil:

A če je ceneje od tuje pošte pomeni, da se mi ne sme zdeti drago? Saj ne rečem, da je za umret, ampak sedaj pa bo to ŠE VEČ.

Also povprečna plača v SLO je ne vem jurja, v EU pa x2 x3 x4.. Pa niso poštne storitve x toliko.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ganon ::

Machete je izjavil:

Za slo standard je bila.


Ne, ni bila.

Machete ::

lolipop2 je izjavil:

jocoj je izjavil:

Odvisno kaj in kam boš pošiljal pisemske pošiljke. Vse skupaj bo ena velika zmeda, sploh za občasne uporabnike. Ureditev do sedaj je bila top zadeva. Ista in precej ugodna tarifa za vse države sveta in čao bosna.


Vidim, da bo za paket do 2kg nekje do 10 €. Sprejemljivo. Za blago. Če bodo dokumenti, bo ceneje. ŠE vedno pa ni predrago, bom že vkalkuliral na ebayu.


13 eur =/= 10
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

jocoj ::

Machete je izjavil:

Machete je izjavil:

A če je ceneje od tuje pošte pomeni, da se mi ne sme zdeti drago? Saj ne rečem, da je za umret, ampak sedaj pa bo to ŠE VEČ.

Also povprečna plača v SLO je ne vem jurja, v EU pa x2 x3 x4.. Pa niso poštne storitve x toliko.

A v vzhodni Evropi in Balkanu so tudi plač po par jurjev?

Včeraj sem poslal dva prednostna pisma v škatli za Avstralijo, konkretnih dimenzij malo pod 90 cm skupno. Eden 1.95kg, drugi 1.75kg, noter blago in ne dokumenti. Za vsakega sem plačal 11.15 EUR. Sedaj mi pa najdi ugodnejšo rešitev kjerkoli v Evropi.

Machete ::

To je brez ddv. OK se vdam. FUL je poceni. Rabimo podražitev.
Je pa res to retarded, da je za Avstralijo ista tarifa kot za Avstrijo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

darkolord ::

Podoben standard:

Navadno mednarodno pismo 2kg:
- Česka Pošta: 408 Kč (15,56 EUR)
- PS: 10,61 EUR

Zgodovina sprememb…

jocoj ::

lolipop2 je izjavil:

jocoj je izjavil:

Odvisno kaj in kam boš pošiljal pisemske pošiljke. Vse skupaj bo ena velika zmeda, sploh za občasne uporabnike. Ureditev do sedaj je bila top zadeva. Ista in precej ugodna tarifa za vse države sveta in čao bosna.


Vidim, da bo za paket do 2kg nekje do 10 €. Sprejemljivo. Za blago. Če bodo dokumenti, bo ceneje. ŠE vedno pa ni predrago, bom že vkalkuliral na ebayu.

Me pa zanima, v čem je catch blago/dokumenti in kdo bo to kontroliral.
Razlika v ceni je kam boš pošiljal, ker bo razdeljeno na cone (EU, Evropa, ZDA&Kanada, vse ostalo). Veliko več dela na ebayu ali kjerkoli pač oglašuješ, če prodajaš po celem svetu, kot do sedaj, ko si imel flat worldwide rate in si poštnino določil z enim klikom.

darkolord je izjavil:

Podoben standard:

Navadno mednarodno pismo 2kg:
- Česka Pošta: 408 Kč (15,56 EUR)
- PS: 10,61 EUR
S tem da je pri priporočenem pismu bila še večja razlika in Češka ima tudi višjo tarifo izven Evrope. Skratka do 1.1.2021 je imela pošta Slovenije super ugodne tarife, še posebej primerjalno za pošiljanje izven Evrope.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

Hatchback678 ::

Pozdravljeni

Rad bi poslal paket in sicer knjigo v Nemčijo, knjiga je že plačana tako da bi v bistvu rad samo en pomemben podatek in sicer tarifno številko HS, našel sem samo eno in sicer 3212 ampak baje mora imeti 6 številk sam pa je ne najdem.

Ima kdo rešitev?

LeQuack ::

lolipop2 je izjavil:

Kot pojasnjujejo na Pošti Slovenije, je Svetovna poštna zveza zaostrila pravila, zato bodo po novem pisemske storitve razdeljene v dve skupini (na pošiljke, ki vsebujejo dokumente, in pošiljke, ki vsebujejo blago), za pošiljanje mednarodnih pošiljk pa bomo odšteli precej več.


Mogoče kdo ve, kako velika bo razlika? Bo to od 1.1.?


https://www.24ur.com/novice/slovenija/z...

Fora je da se ne bo dalo več manjših pošiljk do 2kg pošiljati kot pismo ampak bo posebna kategorija sedaj, dražja seveda, sploh za tujino bo velika podražitev. Poleg tega je zelo majhna kritje samo do 100€ pa še to je treba doplačati 2€. In pa seveda sledenje, ki je bilo prej všteto v ceni bo sedaj tudi dodatno plačljivo. Poleg tega pa boš moral sedaj še izpolniti obrazec kaj točno je v pošiljki, se pravi še dodatna stvar ki jo moraš izpolnjevati.

Tako da mene Pošta ne bo več veliko videvala za pošiljanje paketov, ker so v kameni dobi še vedno. Za vsak paket izpolnjevati 3+ obrazne na roko, če rečeš za pisalo te grdo gledajo, uglavnem totalno neuporabno. Na appu ali online bi moral izpolniti samo naslov pošiljanja in pa opis in to bi moralo biti dosti, vse ostale stvari bi si lahko Pošta sama natisnila. Da moraš pošiljateljev ali svoj naslov 3x prepisovati je neumno.

Nove cene brez sledenja:



S sledenjem:

Quack !

LeQuack ::

jocoj je izjavil:

S tem da je pri priporočenem pismu bila še večja razlika in Češka ima tudi višjo tarifo izven Evrope. Skratka do 1.1.2021 je imela pošta Slovenije super ugodne tarife, še posebej primerjalno za pošiljanje izven Evrope.


Ja potem pa bodo morali delati na izenačenju ponudb med pravnimi in fizičnimi osebami. Če neka firma iz Nemčije lahko pošlje sem za 5€, obratno stane pa 50€ če vrneš, potem nekaj ne štima. Ali firma plačuje premalo ali pa fizična oseba plačuje preveliko.
Quack !

jocoj ::

Govora je o (priporočenem) pismu. Cene do 2 kg za Slovenijo ostajajo enake, za EU je podražitev okoli dva EUR, kar ni nekaj hudo glih. Za ostali svet so cene precej dvignili, vendar je pošta do sedaj imela flat rate tarife za cel svet, kar je bilo praktično edinstveno v evropskem merilu.

Kar se tiče papirologije ni tako zapleteno, kot skušaš predstaviti. Za pošiljke izven EU že dolgo obstaja online portal, kjer vse izpolniš in si natisneš tako, da na pošti samo oddaš in plačaš. Če nimaš tiskalnika, si izpišeš številko in ti na šalterju vse natisnejo.
Za pošiljke znotraj EU pa je bila že do sedaj obvezna nalepka, kjer si napisal vsebino in svoj naslov.

Kar se mene tiče imajo vse to korektno urejeno. Veliko bolj me moti, da so pošte postale ropotarnice z vso nepotrebno kramo, namesto, da bi se posvetili svoji primarni dejavnosti in to, da so v zadnjih letih na večini pošt skrajšali delovni čas in ponekod ukinili delavne sobote.

lolipop2 ::

Ravno danes sem bil na pošti in naredil zastoj haha. Poslal sem paket v UK in je teta zašvicala fuL, ko je izpolnjevala. 350g paket blago, cena je bila dobrih 6€. Ampak je moral biti CN23 obrazec zraven. Jeb* jih angleže, a so moral ven iz EU ;(
Me je pa spraševala ali želim s sledenjem ali s sledenjem IN podpisom. Sploh nisem vedel, da lahko to izbiraš. Uglavnem, ko sem prišel iz Pošte, so me čakajoči v koloni grdo gledali :))

jocoj ::

Vse imaš na online na portalu. Doma izpolniš in natisneš. Če pa nimaš tiskalnika, dobiš kodo in ti na šalterju natisne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

LeQuack ::

Kdo ima sploh v teh časih še tiskalnik? Izven firm jih težko vidiš.

jocoj je izjavil:


Kar se tiče papirologije ni tako zapleteno, kot skušaš predstaviti. Za pošiljke izven EU že dolgo obstaja online portal, kjer vse izpolniš in si natisneš tako, da na pošti samo oddaš in plačaš.


Če je res tako kot praviš, samo sem malo skeptičen. Se pravi hočem recimo poslati nek paket ki sem ga preko eBay prodal nekomu v Nemčijo. Je dosti da preko tega online obrazca izpolnim stvari, dobim kodo in je to to? Ne rabim tam potem izpolnjevati še dodatnih listkov, npr. tistega belega za priporočeno pošiljko, ali pa na paket sam pisati naslov?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Hatchback678 ::

Hatchback678 je izjavil:

Pozdravljeni

Rad bi poslal paket in sicer knjigo v Nemčijo, knjiga je že plačana tako da bi v bistvu rad samo en pomemben podatek in sicer tarifno številko HS, našel sem samo eno in sicer 3212 ampak baje mora imeti 6 številk sam pa je ne najdem.

Ima kdo rešitev?

Anyone?

jocoj ::

Zakaj bi to rabil. Knjigo pošlješ kot tiskovino.

LeQuack je izjavil:

Kdo ima sploh v teh časih še tiskalnik? Izven firm jih težko vidiš.

jocoj je izjavil:


Kar se tiče papirologije ni tako zapleteno, kot skušaš predstaviti. Za pošiljke izven EU že dolgo obstaja online portal, kjer vse izpolniš in si natisneš tako, da na pošti samo oddaš in plačaš.


Če je res tako kot praviš, samo sem malo skeptičen. Se pravi hočem recimo poslati nek paket ki sem ga preko eBay prodal nekomu v Nemčijo. Je dosti da preko tega online obrazca izpolnim stvari, dobim kodo in je to to? Ne rabim tam potem izpolnjevati še dodatnih listkov, npr. tistega belega za priporočeno pošiljko, ali pa na paket sam pisati naslov?

https://uvoz-izvoz.posta.si/sl/export

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

lolipop2 ::

LeQuack je izjavil:

Kdo ima sploh v teh časih še tiskalnik? Izven firm jih težko vidiš.

jocoj je izjavil:


Kar se tiče papirologije ni tako zapleteno, kot skušaš predstaviti. Za pošiljke izven EU že dolgo obstaja online portal, kjer vse izpolniš in si natisneš tako, da na pošti samo oddaš in plačaš.


Če je res tako kot praviš, samo sem malo skeptičen. Se pravi hočem recimo poslati nek paket ki sem ga preko eBay prodal nekomu v Nemčijo. Je dosti da preko tega online obrazca izpolnim stvari, dobim kodo in je to to? Ne rabim tam potem izpolnjevati še dodatnih listkov, npr. tistega belega za priporočeno pošiljko, ali pa na paket sam pisati naslov?



Tistega belega v tem primeru ne rabiš. Jaz sem ga imel s seboj, ker nisem vedel....pa mi ga je vrnila

Čeprav, Nemčija je v EU in gre samo z belim papirjem za priporočeno, če prav razumem. Tako, kot je šlo včasih
Tisti portal je za samo izven EU

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

LeQuack ::

A belega se pa ne da elektronsko izpolnit?
Quack !

lolipop2 ::

LeQuack je izjavil:

A belega se pa ne da elektronsko izpolnit?


https://www.posta.si/Documents/Spletni%...

PDF to WORD, pa pomoje bi se dalo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

LeQuack ::

lolipop2 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A belega se pa ne da elektronsko izpolnit?


https://www.posta.si/Documents/Spletni%...

PDF to WORD, pa pomoje bi se dalo :)


:))
Quack !

jocoj ::

Portal je tudi za EU države.

lolipop2 ::

jocoj je izjavil:

Portal je tudi za EU države.


Se pravi, sedaj vedno ta obrazec!? Nič več uni mali pildek? To pa nisem vedel. A to je od 1.1. dalje?

jocoj ::

lolipop2 ::

jocoj je izjavil:

Kaj nihče ne bere!
https://www.posta.si/o-nas/novice/s-1-j...


Priznam, nisem bral. My bad! Tnx za link

starfotr ::

jocoj je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

jocoj je izjavil:

Odvisno kaj in kam boš pošiljal pisemske pošiljke. Vse skupaj bo ena velika zmeda, sploh za občasne uporabnike. Ureditev do sedaj je bila top zadeva. Ista in precej ugodna tarifa za vse države sveta in čao bosna.


Vidim, da bo za paket do 2kg nekje do 10 €. Sprejemljivo. Za blago. Če bodo dokumenti, bo ceneje. ŠE vedno pa ni predrago, bom že vkalkuliral na ebayu.

Me pa zanima, v čem je catch blago/dokumenti in kdo bo to kontroliral.
Razlika v ceni je kam boš pošiljal, ker bo razdeljeno na cone (EU, Evropa, ZDA&Kanada, vse ostalo). Veliko več dela na ebayu ali kjerkoli pač oglašuješ, če prodajaš po celem svetu, kot do sedaj, ko si imel flat worldwide rate in si poštnino določil z enim klikom.

darkolord je izjavil:

Podoben standard:

Navadno mednarodno pismo 2kg:
- Česka Pošta: 408 Kč (15,56 EUR)
- PS: 10,61 EUR
S tem da je pri priporočenem pismu bila še večja razlika in Češka ima tudi višjo tarifo izven Evrope. Skratka do 1.1.2021 je imela pošta Slovenije super ugodne tarife, še posebej primerjalno za pošiljanje izven Evrope.


Pač na ebayu daš najvišji znesek poštnine za vse države in mirna bosna.

LeQuack ::

starfotr je izjavil:

jocoj je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

jocoj je izjavil:

Odvisno kaj in kam boš pošiljal pisemske pošiljke. Vse skupaj bo ena velika zmeda, sploh za občasne uporabnike. Ureditev do sedaj je bila top zadeva. Ista in precej ugodna tarifa za vse države sveta in čao bosna.


Vidim, da bo za paket do 2kg nekje do 10 €. Sprejemljivo. Za blago. Če bodo dokumenti, bo ceneje. ŠE vedno pa ni predrago, bom že vkalkuliral na ebayu.

Me pa zanima, v čem je catch blago/dokumenti in kdo bo to kontroliral.
Razlika v ceni je kam boš pošiljal, ker bo razdeljeno na cone (EU, Evropa, ZDA&Kanada, vse ostalo). Veliko več dela na ebayu ali kjerkoli pač oglašuješ, če prodajaš po celem svetu, kot do sedaj, ko si imel flat worldwide rate in si poštnino določil z enim klikom.

darkolord je izjavil:

Podoben standard:

Navadno mednarodno pismo 2kg:
- Česka Pošta: 408 Kč (15,56 EUR)
- PS: 10,61 EUR
S tem da je pri priporočenem pismu bila še večja razlika in Češka ima tudi višjo tarifo izven Evrope. Skratka do 1.1.2021 je imela pošta Slovenije super ugodne tarife, še posebej primerjalno za pošiljanje izven Evrope.


Pač na ebayu daš najvišji znesek poštnine za vse države in mirna bosna.


Dejansko moraš dati za izgubljen čas ki ga izgubiš na pošti.
Quack !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647111061 (29088) destroyer2k
»

UPS - hitra dostava My Ass (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5630945 (10995) Marina2
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545199 (16040) uporabnik50
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622352 (12788) kixs
»

Izgubljena pošiljka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718293 (10923) Šimpanz

Več podobnih tem