» »

Posta slovenije - gužva

Posta slovenije - gužva

issak ::

bigbada je izjavil:

b4d je izjavil:

bigbada je izjavil:

Kaj pomeni to? Da je na carini in čaka? Že 2 dni je tam? Kako dolgo je ponavadi tam?

 slika

slika



Tako je, ce se jim zdi cudna deklaracija te bodo preko e-maila pozvali da prilozis dokaze o vrednosti. Potem nekaj dni traja da preverijo, morebiti obracunajo dajatve in sprostijo nazaj na posto, dokler postar ne pride pa ne ves ali bos doplacal DDV in stroske carinjenja. Potem pa spet cakas in si pripravljen z kupom gotovine in drobiza, da postarja ne infarkt, ker ti ne posljejo mail koliko bo za placat.

Pri meni 7.12. zadrzana (takoj sem oddal screenshote), 14.12. vrnjena in preusmerjena posti, cakam jo pa se vedno...


Kako pa vejo moj mail, če gor samo address piše ba pošiljki?

Če je bilo plačano preko PayPala kako potem pošlješ "dokaz" o vrednosti?

LP


Če nimajo tvoje telefonske za SMS, ali emaila, potem dobiš navadno pismo po pošti z navodili kam oddat. Račun oz email potrdila nakupa je dovolj, karkoli ki prikaže koliko ta reč stane.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Hatchback678 ::

Evo po 2 mesecih končno dobil knjigo.

Pravzaprav po 2 mesecih in treh dnevih.

Vmes dobil vrnjen denar.

Verjetno se je stvar kje zataknila.

bigbada ::

Zdravo,

Danes sem dobil od carine da moram priložiti dokumente in račun, koliko je vrednost...

Koliko carine bom moral plačati če je vrednost blaga 210€? Od tega 40€ poštnine...

LP

Hatchback678 ::

Verjetno tam okoli 40 evrov.

Vsaj mislim da sem sam plačal približno toliko kako leto nazaj.

darkolord ::

Poštnina se ne šteje v vrednost blaga.

DDV je 22%, stroškov še 20EUR, odvisno od vrste blaga je lahko še nekaj carine.

Torej 46,2 EUR DDV + 20 EUR stroškov + morebitna carina (+ DDV nanjo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Master_Yoda ::

Poštnina se ne šteje v vrednost blaga.


V njegovem primeru to ni res. Postnina se ne steje ko se gleda ali je paket manj vreden od 22 EUR. Ce je vrednost vsebine vecja od 22 EUR pa se nabije davek na vse, tudi postnino.

Si pa racunal 22% od celotnega 210 zneska, tako da z izracunom imas prav :D.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Ja, ampak to zato, ker se DDV plača na "blago + poštnino + carino". Ampak poštnina še vedno ni del blaga :)

bigbada ::

Blago je bolj malo.. Par DVDjev...
Upam da ne bo preveč :D

Master_Yoda ::

darkolord je izjavil:

Ja, ampak to zato, ker se DDV plača na "blago + poštnino + carino". Ampak poštnina še vedno ni del blaga :)



Dammit, your are the best kind of correct :)).

*you are
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Na, se nemski Deutsche Post/Hermes se je nalazel nasih :lol: Navadno je dostava znotraj Nemcije cca 3-4 dni. Zdej ze trije paketi cca 8-10 dni.

darkolord ::

Pff, direktor Deutsche Post pa 8 milijonov € plače na leto, #nespoti

sirotka ::

Jaz sem dobil pošiljko v Lj iz Amsterdama po skoraj mesecu dni. Zdaj čakam še obvestilo carine, katastrofalno počasno vse skupaj.

Hatchback678 ::

From USA čakal dva meseca.

Machete ::

Hermes je bil vedno najpočasnejši na planetu. Za njih sezona praznikov nima veze.

also me:
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Hatchback678 ::

Lol

cebelar123 ::

Jaz sem naročil paket iz Anglije 9.12.2020 in dvomim, da bom letos dobil kot kaže.

Machete ::

Ni šans.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sirotka ::

Bom javil, meni so danes nekaj odposlali, še vedno kaže dostavo pred 31.

Horas ::

včeraj naročil na sportnaprehrana.com dobil danes! pošta

v četrtek naročil na insportline.si v soboto me kliče da je pustil paket v x mestu a jaz živim v y, naslova pa sta enaka ;((:)) do danes nič, dpd.

aja v torek sem naročil na audibm.si in dobil v sredo. pošta. zanimivo.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

GupeM ::

Tudi GLS ima težave. 14. 12. iz Nizozemske, 18. 12. v Avstriji. Danes, 22. 12. je prispelo v Slovenijo. Kdaj bo dostava, še ne vem.

Običajno traja menda 2-4 dni dostava iz nkon.nl.

m0LN4r ::

Jaz sem bil vceraj tu na eni DHL Posti, guzva taka, da to ni blo normalno.
Bil sem ca. 10. v vrsti za oddajo paketa. Gospa je rekla, da popoldanske pakete odpeljejo sele drugi dan popoldan, ce bomo meli sreco pa spravijo vse v en kombi, ker za dopoldan je kombi ze poln za nadaljni transport.
Dodala je se, da se lahko vse a en dan prestavi, ker pac pri njih pobira DHL kombi 2x dnevno, trenutno pa majo paketov za stiri kombije.

Pac po mojem tudi ful odvisno, kje oddas Paket, govorim iz smeri posiljatelja. Paketi iz Nemcije grejo iz Regensburga naceloma v Slo, do Regensburga pa mora najprej prit ali iz manjse lokalne poste ali kakega vecjega zbirnega centra.
Pol pa pride v LJ v sortirni center.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Horas ::

Horas je izjavil:

včeraj naročil na sportnaprehrana.com dobil danes! pošta

v četrtek naročil na insportline.si v soboto me kliče da je pustil paket v x mestu a jaz živim v y, naslova pa sta enaka ;((:)) do danes nič, dpd.

aja v torek sem naročil na audibm.si in dobil v sredo. pošta. zanimivo.


prišel mal prejle iz insportline paket.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Ganon ::

Kristus, kaj počno DHL-ovci!!! 24. novembra so mi poslali paket iz VB. 1. decembra je bil iz Frankfurta poslan v Slovenijo. Od takrat ni bilo nobenega vnosa več, paketa pa od nikoder. Danes spet preverim sledenje in piše, da je končno na cilju. SL kot Slov-

NE.

SIERRA LEONE.

8-O ;((

Horas ::

hudirja, kar v afriko so poslali :D :D aja SL ni slovenia. SI je slovenia.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Machete ::

Meni je šlo pa tudi enkrat v Singapur ali celo isto Siera Leone, nisem več 100%, verjetno se je nekomu zatresla ročica, ko je rabil kliknit državo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Machete je izjavil:

Meni je šlo pa tudi enkrat v Singapur ali celo isto Siera Leone, nisem več 100%, verjetno se je nekomu zatresla ročica, ko je rabil kliknit državo.
Jaz sem pa mislil, da to leta 2020 delajo s stroji, ki neke crtice skenirajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Machete ::

Ja in ne. Sem že videl teto na pošti, ki išče državo v dropdown meniju.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Amdforce ::

Meni so pa uspeli paket predati po dveh tednih....no v bisvtu so ga predali neki drugi osebi in ga zdaj iscejo-ocitno ne bo nove grafe za praznike.

m0LN4r ::

Se vedno boljse, kot dobiti paket in bi v njem bil 1,5kg cigl.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Machete ::

m0LN4r je izjavil:

Se vedno boljse, kot dobiti paket in bi v njem bil 1,5kg cigl.


Ali pa kaka AMD pečica.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Samael ::

15 Okt 2020
22:07
Your item is being transported by the airline to its overseas destination NEW ZEALAND POST
This is the final status. Carrier doesn't provide further tracking updates.
15 Okt 2020
01:38
Your item will be sorted for transport to a delivery office
LJUBLJANA
NEW ZEALAND POST
14 Okt 2020
09:05
Your item is being transported by the airline to its overseas destination NEW ZEALAND POST
13 Okt 2020
03:47
Your item is being transported by the airline to its overseas destination NEW ZEALAND POST
12 Okt 2020
02:25
Your item is being transported by the airline to its overseas destination NEW ZEALAND POST
11 Okt 2020
02:43
Your item is being transported by the airline to its overseas destination NEW ZEALAND POST
10 Okt 2020
01:47
Your item is being transported by the airline to its overseas destination NEW ZEALAND POST
10 Okt 2020
01:45
Your item is being transported by the airline to its overseas destination NEW ZEALAND POST
08 Okt 2020
18:25
Your item has been processed and cleared for transit to its country of destination
AUCKLAND

Ampak v začetku oktobra še ni bilo takšne piz... z dostavami, ali pač?
Samael != Samuel

Amdforce ::

A kdo ve kaksen je postopek v primeru izgubljene posiljke? Vracilo kupnine ipd. Na posti se itak ne javljajo....

starfotr ::

Amdforce ::

Hvala. Jim dam cas se par dni, nato vlozim zahtevek.

m0LN4r ::

No pa sta meni dva paketa tudi obticana od 19. dec. v PLC LJ
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Amdforce ::

Sem dobil potem, ko sem dvignil na noge plc v ljubljani, ker na telefon se noben ne oglasa. Je postar kar na eno drugo firmo nesel, na sreco sploh niso odpirali.

m0LN4r ::

Meni edino ni jasno, kako lahko zafukajo. Sej pise crno na belem naslov na paketu, poskeniras ti izpise na racunalniku, telefonu, zraven sem napisal telefonsko in email, da kontaktirajo koga.

Pa saj vsako leto isto, vsako zimo jih preseneti sneg, pa saj vedo, da bo snezilo, naj se par dni prej pripravijo, malo bolj kvalitetno. Konc koncev je to le posta za eno veliko 2mio mesto.

Da pa paketi ostanejo v centrali po en teden, pa res ni normalno. Bi pricakoval, da se vsaj premakne do naslednje Poste, ce ne ze do naslova.

Amdforce je izjavil:

Sem dobil potem, ko sem dvignil na noge plc v ljubljani, ker na telefon se noben ne oglasa. Je postar kar na eno drugo firmo nesel, na sreco sploh niso odpirali.
Po telefonu ti recejo, se opravicujemo to lahko traja 6-7 delovnih dni. Kje je paket to glih ne vejo, ko jih neki studenti mecejo sem pa tja.

Dve leti nazaj za predbozicno sezono:


Pac, ce te sluzba ne veseli, je rajsi ne opravljaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bobiii16 ::

sirotka je izjavil:

Jaz sem dobil pošiljko v Lj iz Amsterdama po skoraj mesecu dni. Zdaj čakam še obvestilo carine, katastrofalno počasno vse skupaj.

ne vem o kakšni carini govoriš, saj nizozemska je v eu ?

Jaz sem bil zaposlen na Pošti slovenije (ne kot poštar) in sem skoraj vsak dan pošiljal službeno pošiljke in nič kolikokrat so se izgubile in nikoli več jih nisem videl , niti stranka. Toliko o spremljanju pošiljk.........če se izgubi jo tudi SOVA najde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bobiii16 ()

m0LN4r ::

Hvala bogu so paketi pri DHL do 5kg zavarovani do 500Eur vrednosti avtomatsko in jaz zadnje 3 leta vse slikam predem posljem.

No bomo vidli, kaj bo v ponedeljek, ce se bo premaknilo. Ampak mi je res zanimivo, da pride v par dnevih iz DE v LJ, pol pa tam en teden nic in to pri obeh paketih.

Ce imajo FIFO princip, se jim torej od 18ga samo se kopicijo paketi al kaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...
No super, pise se leto 2020 in Posta Slovenije ima probleme s paketi 2mio prebivalstva, kot da je prvic bozic po letu 2010.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kvinta ::

Pa pri Dhl lahko paket pošleš kot pismo do mislim da 3kg ,če že niso kaj spremenili.

Gls napram Pošti Slovenije ... od prejšnjega četrtka čakam pa še ni nič Gls pa v Pon. poslali danes ob 10 zjutraj me kurir že klical da pred bajto stoji.
A.C.A.B

m0LN4r ::

Pa pri Dhl lahko paket pošleš kot pismo do mislim da 3kg ,če že niso kaj spremenili.
Ja ampak pri pismu ni tracking stevilke in posiljka ni zavarovana. Pri paketu do 5kg pa je vrednost do 500eur zavarovana in imas tracking.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

darkolord ::

Pri meni je še vedno vse OK:

m0LN4r ::

PS: Ja jaz sem recimo poslal oba paketa preko DHL, pa enga je prevzela posta, drugega pa GLS, tudi DPD vcasih prevzame zadevo. To je nekak na random.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

doesitmatter ::

m0LN4r je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...
No super, pise se leto 2020 in Posta Slovenije ima probleme s paketi 2mio prebivalstva, kot da je prvic bozic po letu 2010.


Govori da je vsega uprava kriva, a veliko stvari zadnje čase povzroča preglavice sindikat z vodstvom Saša Gržinič. Da malo bol podrobno razložim, vodstvc sindikata se je prezaposlilo is pošte slovenije v sindikat, kar ni nič narobe a je obljubil par let nazaj da kaj takega ne bo nikoli naredil. Problem nastane ko se je Saša Gržinič postavil v svet delavcev in nadzorni svet pošte slovenije in tukaj je glavni problem saj sedaj je on zelo lepo nagrajen s strani pošte in ni njemu motivacija izbolšanje dela, ampak samo poslovnega rezultata ki ga postavlja družba SDH d.d..

Furbo ::

Ganon je izjavil:

Kristus, kaj počno DHL-ovci!!! 24. novembra so mi poslali paket iz VB. 1. decembra je bil iz Frankfurta poslan v Slovenijo. Od takrat ni bilo nobenega vnosa več, paketa pa od nikoder. Danes spet preverim sledenje in piše, da je končno na cilju. SL kot Slov-

NE.

SIERRA LEONE.

8-O ;((

Sodeč po tvojem prispevku, si nemara ti napisal svoj naslov kot SL za Slovenijo. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

m0LN4r ::

doesitmatter je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...
No super, pise se leto 2020 in Posta Slovenije ima probleme s paketi 2mio prebivalstva, kot da je prvic bozic po letu 2010.


Govori da je vsega uprava kriva, a veliko stvari zadnje čase povzroča preglavice sindikat z vodstvom Saša Gržinič. Da malo bol podrobno razložim, vodstvc sindikata se je prezaposlilo is pošte slovenije v sindikat, kar ni nič narobe a je obljubil par let nazaj da kaj takega ne bo nikoli naredil. Problem nastane ko se je Saša Gržinič postavil v svet delavcev in nadzorni svet pošte slovenije in tukaj je glavni problem saj sedaj je on zelo lepo nagrajen s strani pošte in ni njemu motivacija izbolšanje dela, ampak samo poslovnega rezultata ki ga postavlja družba SDH d.d..
To se dogaja, kot vsepovsod skoraj trenutno, da privat firme po prehitevalnem pasu, kot za salo prehitevajo drzavne firme po ucinkovitosti, prilagodljivosti, kakovosti, you name it. Da ne zacnem kako izi je spelala moja zena v tujini nenujno operacijo kolena... Prav smesno kaj se prinas dela.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

šernk ::

Meni zanimivo pošta SLO še vedno nemoteno dostavlja pakete iz nemškega amazona.

2 paketa odpremljena 23.12. iz nemčije (en direktno amazon, drugi od drugega trgovca). En paket danes tu, drugi predvidoma jutri. Za oba paketa je bil planiran prihod 4.1.2021. Sedaj pa kaj tu ne štima? Več kot očitno gredo paketi iz tujine prioritetno naprej in očitno se naši pošti ne da ukvarjat z našimi paketi.

zadnji od cca 50 paketov, ki je iz amazona zamudil vsaj 1 dan je od aprila, ko se je avstrijski pošti sesu sistem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Ganon ::

Furbo je izjavil:

Sodeč po tvojem prispevku, si nemara ti napisal svoj naslov kot SL za Slovenijo. :D


Nisem. :P Vem, da je SI. Pisalo je DE > SL, kar se mi je za trenutek zdelo nenavadno, ampak nisem razmišljal, da bi lahko šlo kaj narobe. Malo drugačna oznaka, ampak še vedno Slovenija, saj imajo moj naslov. Mnja, ne ravno.

Senior Dev ::

Tokrat sem imel malo drugačne izkušnje s Pošto. Naročil včeraj, dobil danes. In še eno naročilo na Mimovrste, naročil včeraj, pravtako dobil danes z DPD. Zgleda da je steklo in smo ven iz najhujšega.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647111075 (29102) destroyer2k
»

UPS - hitra dostava My Ass (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5630947 (10997) Marina2
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545200 (16041) uporabnik50
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622352 (12788) kixs
»

Izgubljena pošiljka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718294 (10924) Šimpanz

Več podobnih tem