» »

Posta slovenije - gužva

Posta slovenije - gužva

sirotka ::

Senior Dev je izjavil:

Veš ti kje je Španija? Govorim za pakete znotraj države. Bliskovita dostava DPD.


Vem in tudi vem, da je dva tedna katastrofalno počasno, pa jih niti ne grajam, časi so kakršni so, želim reči le, da se zadovoljstvo precej razlikuje od paketa do paketa ter da imajo vsi težave.
NL pošta ima moj paket od 28.11 na letališču v Belgiji recimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

LeQuack ::

Urbano#Desno je izjavil:


Eni smo kamot in raje dam tiste 3-4EUR poštnine kot pa izgubim 1 uro. Seveda pa mora servis delat, ker drugače je res bolje da vsi delamo gnečo na cesti in smo vsak svoj poštar.


Samo če naročiš preko Pošte vseeno zgubiš 1 uro čakanja na poslovalnici za prevzem, in še 3-4 EUR.
Quack !

issak ::

Urbano#Desno je izjavil:

Kolko časa sedaj hodijo paketi?

Imam enega kjer piše
12.12.2020 Pošiljka v PLC LJ usmerjena pošti :)

Gre za pošiljanje iz LJ v LJ :))
So še šanse da tole dobim ali so pač izgubili?
Matr sem jezen da nisem šel osebno prevzet.;((


19.11. oddano na pošto, danes dostavljeno 2/3 paketov. Tudi sam bi raje šel osebno prevzet, ampak takrat je bila kao korona in to ni šlo, al nekaj takega.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

LitralSM ::

Senior Dev je izjavil:

Rad bi še tu pohvalil DPD za odzivnost. Pošta Slovenije naj si kupi lekcije pri DPD da se seznanijo s tem kako se dela v gužvi.

Štajerski del DPD lepo dela kljukice, da te ni doma, ko imajo gužvo. Videno že dve leti zapored.

Machete ::

LitralSM je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Rad bi še tu pohvalil DPD za odzivnost. Pošta Slovenije naj si kupi lekcije pri DPD da se seznanijo s tem kako se dela v gužvi.

Štajerski del DPD lepo dela kljukice, da te ni doma, ko imajo gužvo. Videno že dve leti zapored.


Ne vem če. Dostavljalci so plačani po dostavi. Zakaj bi si pljuval v lastno skledo?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

lolipop2 ::

Jaz imam z DPD samo pozitivne izkušnje. Redna dostava, mail en dan prej, mail na dan dostave, pa lepo pokliče, tik preden pride. In to že nekaj let tako.

darkolord ::

Machete je izjavil:

Ne vem če. Dostavljalci so plačani po dostavi. Zakaj bi si pljuval v lastno skledo?
Če nekdo živi malo bolj od roke, se jim v gužvi verjetno časovno bolj izplača, če takšno pošiljko preskočijo ...

Koraaz ::

LitralSM je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Rad bi še tu pohvalil DPD za odzivnost. Pošta Slovenije naj si kupi lekcije pri DPD da se seznanijo s tem kako se dela v gužvi.

Štajerski del DPD lepo dela kljukice, da te ni doma, ko imajo gužvo. Videno že dve leti zapored.


Meni je DPD namesto, da bi mi izročil pošiljko, dal kar obvestilo in se odpeljal, jaz pa cel čas doma njih čakal.
Po oddanem obvestilu o pošiljki pa me kličejo, če sem doma, da bi mi izročili pošiljo 8-O Model, zakaj si mi potem dal obvestilo?

Ne vem točno kako je bilo, ker je od tega vsaj 2 leti, ampak bilo je res bizarno.

XS!D3 ::

Dobil odgovor od mimovrste za drugi paket, da naj bi ga pošta prevzela 10.12, tracking od pošte pa pravi:
Za vneseno sprejemno številko ni podatkov. Prosimo preverite pravilnost vpisane sprejemne številke.

njyngs ::

Mimovrste=( te vleče za nos

s1m0n ::

Pri meni je trajalo 3 dni, da se je dalo številko sledil po tem, ko sem jo dobil od Mimovrste.

Trenutno čaka pri njih en paket skoraj 1 teden, da ga pošta prevzame :)

Urbano#Desno ::

Ma naj se jebe tale pošta. Kličeš na informacije in ti odzivnik reče
Vaš čakalni čas je več kot 60 minut


So fuking mad. ;((

D3m ::

Če bi jih vrgli na trg, kot privat firma bi popucali svoje vrste. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zimonem ::

D3m je izjavil:

Če bi jih vrgli na trg, kot privat firma bi popucali svoje vrste. :D

Pa saj trg za dostavo je odprt.

D3m ::

Aja saj res.

Monopolist ne dovoli. :)

Recimo SŽ express je konkurenca, ker ni več državna ampak privat.

Samo pisma ne moremo oddati SŽ Express zaradi Pošte SLO.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Zimonem ::

Pismo oddaš dhlu. Vedno lahko pa ustanoviš konkurenčno družbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

D3m ::

Imajo cenik glede dostav pisma?

Sem pošti predlagal, da bi reklame prevažali ločeno oz. outsource partner.

:)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

LeQuack ::

Problem je tudi, ker sploh niso poceni, karkoli naročaš moraš dati že 4-5€ za poštnino, tudi če si v istem mestu. Tudi ko pošiljaš stvari je drago, oziroma če paket pa zelo drago.
Quack !

Zimonem ::

D3m je izjavil:

Imajo cenik glede dostav pisma?

Sem pošti predlagal, da bi reklame prevažali ločeno oz. outsource partner.

:)

Jo bo tvoj servis znižal. Saj je trg.pošta pač nima monopola kot trdiš.

D3m ::

LeQuack je izjavil:

Problem je tudi, ker sploh niso poceni, karkoli naročaš moraš dati že 4-5€ za poštnino, tudi če si v istem mestu. Tudi ko pošiljaš stvari je drago, oziroma če paket pa zelo drago.


To imamo rešeno preko SŽ, ker pošiljamo dovolj paketov veliko je pa tudi palet teže 200 kg ali več.
|HP EliteBook|R5 6650U|

LeQuack ::

Zimonem je izjavil:

D3m je izjavil:

Imajo cenik glede dostav pisma?

Sem pošti predlagal, da bi reklame prevažali ločeno oz. outsource partner.

:)

Jo bo tvoj servis znižal. Saj je trg.pošta pač nima monopola kot trdiš.


Nek monopol vseno ima, glede na to da večino paketov iz tujine prevzame ravno Pošta.
Quack !

D3m ::

Ja. Moj paket, ki bi ga moral dostaviti DHL je prevzela Pošta Slo na Brniku. :/
|HP EliteBook|R5 6650U|

LeQuack ::

D3m je izjavil:

Ja. Moj paket, ki bi ga moral dostaviti DHL je prevzela Pošta Slo na Brniku. :/


Mislim da samo DHL Express prevzamejo dejansko DHL v Sloveniji.
Quack !

D3m ::

Sem bil pa silno presenečen nad UPS standard. Iz Eindhoven do SLO v 3 dneh.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Urbano#Desno ::

Ve kdo v čemu je razlika če se številka paketa začne z RH ali pa z CH?

;-) ::

Eno vprašanje če ve kdo rešitev.

Včeraj sem naročil na ebay.co.uk zaslon za telefon. Ko sem plačal sem ugotovil, da je moj naslov napačen (moj stari naslov). Seveda sem takoj pisal prodajalcu če lahko pred pošiljanjem še spremeni naslov in mu napisal pravi naslov. Zjutraj dobim mail in sledilno kodo ki še ne deluje, naslova ni spremenil.

Je kaka možnost, da prestrežem pošto, da poštar ne nese paketa na tisti naslov, kaka poštna storitev to omogoča ?

XS!D3 ::

Še vedno nič novega za paket, za katerega sem od pošte prejel mail, da bo dostavljen 8.12...

kixs ::

Urbano#Desno je izjavil:

Ve kdo v čemu je razlika če se številka paketa začne z RH ali pa z CH?


Prvo je priporoceno pismo do 2kg. Drugo pa paket.

Furbo ::

;-) je izjavil:

Eno vprašanje če ve kdo rešitev.

Včeraj sem naročil na ebay.co.uk zaslon za telefon. Ko sem plačal sem ugotovil, da je moj naslov napačen (moj stari naslov). Seveda sem takoj pisal prodajalcu če lahko pred pošiljanjem še spremeni naslov in mu napisal pravi naslov. Zjutraj dobim mail in sledilno kodo ki še ne deluje, naslova ni spremenil.

Je kaka možnost, da prestrežem pošto, da poštar ne nese paketa na tisti naslov, kaka poštna storitev to omogoča ?

Teži prodajalcu, morda še ni nesel na pošto.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

GupeM ::

LeQuack je izjavil:

Urbano#Desno je izjavil:


Eni smo kamot in raje dam tiste 3-4EUR poštnine kot pa izgubim 1 uro. Seveda pa mora servis delat, ker drugače je res bolje da vsi delamo gnečo na cesti in smo vsak svoj poštar.


Samo če naročiš preko Pošte vseeno zgubiš 1 uro čakanja na poslovalnici za prevzem, in še 3-4 EUR.

Ne, poštar ti pripelje domov. Poleg tega, če si recimo na Viču in greš na MV v BTC iskat, boš samo za gorivo dal najmanj 2 €, vožnje kakšnih 15 - 20 minut v vsako smer. Nato pa na MV ravno tako čakal eno uro.

dice7 ::

;-) je izjavil:

Eno vprašanje če ve kdo rešitev.

Včeraj sem naročil na ebay.co.uk zaslon za telefon. Ko sem plačal sem ugotovil, da je moj naslov napačen (moj stari naslov). Seveda sem takoj pisal prodajalcu če lahko pred pošiljanjem še spremeni naslov in mu napisal pravi naslov. Zjutraj dobim mail in sledilno kodo ki še ne deluje, naslova ni spremenil.

Je kaka možnost, da prestrežem pošto, da poštar ne nese paketa na tisti naslov, kaka poštna storitev to omogoča ?

Ce je manjsi paket, ti posljejo dan prej po smsu link, kjer lahko izbiras med dostavo na dom, prevzem na paketomatu ali prevzem na poljubni posti.

Ganon ::

UPS sledenje pravi, da bo pošiljka dostavljena danes do konca dneva. Kličem, ker ni nikogar na spregled in dobim informacijo, da pošiljke sploh še ni v Sloveniji. :)

val46 ::

dice7 je izjavil:

;-) je izjavil:

Eno vprašanje če ve kdo rešitev.

Včeraj sem naročil na ebay.co.uk zaslon za telefon. Ko sem plačal sem ugotovil, da je moj naslov napačen (moj stari naslov). Seveda sem takoj pisal prodajalcu če lahko pred pošiljanjem še spremeni naslov in mu napisal pravi naslov. Zjutraj dobim mail in sledilno kodo ki še ne deluje, naslova ni spremenil.

Je kaka možnost, da prestrežem pošto, da poštar ne nese paketa na tisti naslov, kaka poštna storitev to omogoča ?

Ce je manjsi paket, ti posljejo dan prej po smsu link, kjer lahko izbiras med dostavo na dom, prevzem na paketomatu ali prevzem na poljubni posti.


Ja, če bo dostavljal GLS, DHL, DPD ali katera druga hitra pošta. Iz navadne pošte slovenije še nikdar nisem prejel ne sms, ne mail ne nič, kjer bi lahko spremenil naslov dostave. Enostavno prinese domov in če ni nikogar, da listek, da pridem prevzet na lokalno pošto. No, če je kak manjši paket, da gre v nabiralnik in ni odkupnine, mi ga ponavadi kar stlači v nabiralnik.

bigbada ::

Kaj pomeni to? Da je na carini in čaka? Že 2 dni je tam? Kako dolgo je ponavadi tam?

 slika

slika

dice7 ::

val46 je izjavil:

dice7 je izjavil:

;-) je izjavil:

Eno vprašanje če ve kdo rešitev.

Včeraj sem naročil na ebay.co.uk zaslon za telefon. Ko sem plačal sem ugotovil, da je moj naslov napačen (moj stari naslov). Seveda sem takoj pisal prodajalcu če lahko pred pošiljanjem še spremeni naslov in mu napisal pravi naslov. Zjutraj dobim mail in sledilno kodo ki še ne deluje, naslova ni spremenil.

Je kaka možnost, da prestrežem pošto, da poštar ne nese paketa na tisti naslov, kaka poštna storitev to omogoča ?

Ce je manjsi paket, ti posljejo dan prej po smsu link, kjer lahko izbiras med dostavo na dom, prevzem na paketomatu ali prevzem na poljubni posti.


Ja, če bo dostavljal GLS, DHL, DPD ali katera druga hitra pošta. Iz navadne pošte slovenije še nikdar nisem prejel ne sms, ne mail ne nič, kjer bi lahko spremenil naslov dostave. Enostavno prinese domov in če ni nikogar, da listek, da pridem prevzet na lokalno pošto. No, če je kak manjši paket, da gre v nabiralnik in ni odkupnine, mi ga ponavadi kar stlači v nabiralnik.

Jaz sem pa do zdaj se vedno dobil. Bos moral prodajalca za rokav pocukat, da ne posreduje tvoje telefonske dalje

Dimnik ::

val46 je izjavil:

dice7 je izjavil:

;-) je izjavil:

Eno vprašanje če ve kdo rešitev.

Včeraj sem naročil na ebay.co.uk zaslon za telefon. Ko sem plačal sem ugotovil, da je moj naslov napačen (moj stari naslov). Seveda sem takoj pisal prodajalcu če lahko pred pošiljanjem še spremeni naslov in mu napisal pravi naslov. Zjutraj dobim mail in sledilno kodo ki še ne deluje, naslova ni spremenil.

Je kaka možnost, da prestrežem pošto, da poštar ne nese paketa na tisti naslov, kaka poštna storitev to omogoča ?

Ce je manjsi paket, ti posljejo dan prej po smsu link, kjer lahko izbiras med dostavo na dom, prevzem na paketomatu ali prevzem na poljubni posti.


Ja, če bo dostavljal GLS, DHL, DPD ali katera druga hitra pošta. Iz navadne pošte slovenije še nikdar nisem prejel ne sms, ne mail ne nič, kjer bi lahko spremenil naslov dostave. Enostavno prinese domov in če ni nikogar, da listek, da pridem prevzet na lokalno pošto. No, če je kak manjši paket, da gre v nabiralnik in ni odkupnine, mi ga ponavadi kar stlači v nabiralnik.


...seveda dobiš na sms, prvega ko sprejmejo pošiljko na pošti, tam imaš link kjer lahko spremeniš način dostave, dokler paket ni na tvoji pošti,
drugega dobiš na dan dostave, da bo dostava

DrSergioDJ ::

Senior Dev je izjavil:

Veš ti kje je Španija? Govorim za pakete znotraj države. Bliskovita dostava DPD.


Bliskovito je rekel. Že 3 dni čakam, da prevzamejo paket v Novem Mestu in mi ga pripeljejo do Lj. Enkrat do četrtka bo so rekli. B-L-I-S-K-O-V-I-T-O.
...

b4d ::

bigbada je izjavil:

Kaj pomeni to? Da je na carini in čaka? Že 2 dni je tam? Kako dolgo je ponavadi tam?

 slika

slika



Tako je, ce se jim zdi cudna deklaracija te bodo preko e-maila pozvali da prilozis dokaze o vrednosti. Potem nekaj dni traja da preverijo, morebiti obracunajo dajatve in sprostijo nazaj na posto, dokler postar ne pride pa ne ves ali bos doplacal DDV in stroske carinjenja. Potem pa spet cakas in si pripravljen z kupom gotovine in drobiza, da postarja ne infarkt, ker ti ne posljejo mail koliko bo za placat.

Pri meni 7.12. zadrzana (takoj sem oddal screenshote), 14.12. vrnjena in preusmerjena posti, cakam jo pa se vedno...
b4d.sablun.org

bambam20 ::

lahko greste za poštarje pa boste videli, kako je dostavljati pakete v tem času, ko je skoraj celoten primer preusmerjen preko naročanja na daljavo in ste tako hudo neučakani. kako naj z močno poivšanim obsegom paketov in z enakim številom zapolsenih dostavljajo v enakem času. Totalno neresna pričakovanja, če ne dobite takoj naslednji dan in je zamika za 2-3 dneve. Saj ne naročate sladoled.

Mato989 ::

bambam20 je izjavil:

lahko greste za poštarje pa boste videli, kako je dostavljati pakete v tem času, ko je skoraj celoten primer preusmerjen preko naročanja na daljavo in ste tako hudo neučakani. kako naj z močno poivšanim obsegom paketov in z enakim številom zapolsenih dostavljajo v enakem času. Totalno neresna pričakovanja, če ne dobite takoj naslednji dan in je zamika za 2-3 dneve. Saj ne naročate sladoled.


To je problem poste slovenije in njihovih obljub v 3delovnih dneh itd

Ko ima proizvodnja 100 postov vec narocil pac zaposlijo nove ljudi da to sprovedejo zakaj je posta drugacna?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bambam20 ::

Mato989 je izjavil:


To je problem poste slovenije in njihovih obljub v 3delovnih dneh itd

Ko ima proizvodnja 100 postov vec narocil pac zaposlijo nove ljudi da to sprovedejo zakaj je posta drugacna?


Dokler ni bilo tele korone in zaprtih trgovin je to delovalo. Tudi novi ljudje ne bi rešili problemov, ker bi pošta morala najeti oz. kupiti dodatna vozila. Samo za tale čas, ko je problem s korono, ne bodo šli v nakup novih vozil.

Jaz tudi v tem času nimam problemov s pošto.

Ravno ta teden izvedel dve ločeni naročili preko spleta: eno naročilo pri Tosami v torek zvečer in drugo v četrtek dopoldan v ljubljani.

Oba pakate mi je poštar s kombijem dostavil v petek popoldan. Meni je to sprejemljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

__Devil__ ::

Sicer gre za Avstrijsko pošto, ampak zdaj se mi je prvič zgodilo, da se je paket z premium express poštnino "zataknil" v sorting centru med 11-18, torej 5 delovnih dni je paket počival, vendar pa bo najbrž naslednji teden pri meni saj je že v Sloveniji. Čakam še edino vse manjše aliexpress pakete, kar pa je itak normalno in pričakovano. Mogoče enkrat januarja prispejo :D.

Je pa res, da so poštarji precej obremenjeni in so nekajkrat že celo na moje presenečenje dostavljali v soboto, ker imajo toliko dela, saj kar hitijo, da še imajo kaj od dneva po delu.

Seveda morate biti pozorni, če naročate izdelke, ki so na zalogi direkt v trgovini ali pri dobavitelju, tukaj je razlika. Malo najbrž tudi šteje, če ste čisto na drugem koncu države, ampak navadno pridejo paketi hitro in pošta deluje vredu po mojem mnenju.

carovnik1900 ::

ne bi bil preveč prepričan. meni se je paket zataknil/ izgubil / so ga ukradli v Mariboru že 9.12 (do tam je prišel v dveh dneh)...

bigbada ::

b4d je izjavil:

bigbada je izjavil:

Kaj pomeni to? Da je na carini in čaka? Že 2 dni je tam? Kako dolgo je ponavadi tam?

 slika

slika



Tako je, ce se jim zdi cudna deklaracija te bodo preko e-maila pozvali da prilozis dokaze o vrednosti. Potem nekaj dni traja da preverijo, morebiti obracunajo dajatve in sprostijo nazaj na posto, dokler postar ne pride pa ne ves ali bos doplacal DDV in stroske carinjenja. Potem pa spet cakas in si pripravljen z kupom gotovine in drobiza, da postarja ne infarkt, ker ti ne posljejo mail koliko bo za placat.

Pri meni 7.12. zadrzana (takoj sem oddal screenshote), 14.12. vrnjena in preusmerjena posti, cakam jo pa se vedno...


Kako pa vejo moj mail, če gor samo address piše ba pošiljki?

Če je bilo plačano preko PayPala kako potem pošlješ "dokaz" o vrednosti?

LP

mura55 ::

Včeraj oddano, danes prejeto :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mura55 ()

m0LN4r ::

Nekaj primerov za DHL

Paket 1:
24/11/2020 - Oddaja pošiljke (Nemcija DHL)
27/11/2020 - Pošiljka vročena 2102 Maribor

Paketek2:
07/12/2020 - Oddaja pošiljke (Nemcija DHL)
09/12/2020 - Pošiljka vročena 8340 Črnomelj

Paket3:
15/12/2020 - Oddaja pošiljke (Nemcija DHL)
19/12/2020 - Pošiljka v PLC LJ usmerjena pošti

Nekih groznih zamud jaz ne opazam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Hatchback678 ::

To je ful odvisno od samih posrednikov.

Nabavil ful knjig v mesecu novembru iz Anglije in Amerike in jih ponavadi dobil v roku treh tednov ali prej kar je bilo kul.

Ampak eno knjigo čakam že dva meseca in dvomim da jo bom videl ker je verjetno izgubljena za vedno.

Mislim da pošta Slovenije opravlja svoje delo prav dobro in bi si poštarji zaslužili boljše plačilo za delo v obdobju časa korone.

Vsaj 100 evrov imo.

Apple ::

Postarji ja, vodstvo ne.
LP, Apple

Hatchback678 ::

To itak.

Vodstvo je ponavadi tesno povezano s politiko kar pomeni, da so ljudje z vezami in ne z znanjem na vrhu.

V glavnem jaz bi poštarje pohvalil, vsaj te na našem koncu.

In kolikor slišim so plače še vedno iste :/.

win64 ::

Še moja pozitivna izkušnja s pošto: v četrtek zjutraj naročil knjigo, včeraj zjutraj je že bila dostavljena - pa je navadna pošiljka bila.
Ni pa bilo poslano iz večjega mesta, sam pa tudi nisem iz večjega mesta.
Očitno pa pošta uvaja nove delavce. Paket mi je predal "vajenec", zadaj je imel že utečenega poštarja za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647111062 (29089) destroyer2k
»

UPS - hitra dostava My Ass (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5630946 (10996) Marina2
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545199 (16040) uporabnik50
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622352 (12788) kixs
»

Izgubljena pošiljka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718294 (10924) Šimpanz

Več podobnih tem