» »

Posta slovenije - gužva

Posta slovenije - gužva

Apple ::

Big Bang ti dostavi v stanovanje z doplacilom in odpelje ti star stroj.
LP, Apple

x3ca ::

Aha, zdej pa razumem, zakaj so jim zmanjkali skor vsi artikli :))

starfotr ::

x3ca je izjavil:

Katera stacuna z belo tehniko ne uporablja Poste za dostavo?

Posta namrec noce dostavit pralnega stroja v 2.nadstropje - ga pusti kar na dvoriscu.


Pa kaj bi še radi? Še priklop in doziranje mehčalca?

destroyer2k ::

Tole ima bigbang napisano, sklepam da je mišljeno da svojega vhoda ne do skupnega.

Ali lahko naročim vnos aparata v stanovanje?
Zaradi trenutne situacije ne izvajamo več vnosa aparata v stanovanje. Aparat vam bomo dostavili do vaših vhodnih vrat. V kolikor ste naročili ODVOZ starega aparata vas prosimo, da ga postavite pred vhodna vrata, od koder ga prevzamemo. V kolikor to ne bo storjeno, starega aparata žal ne bomo mogli odpeljati.

starfotr ::

Vhodna vrata so vrata v objekt in ne v stanovanje.

__Devil__ ::

Pošta na štajerskem deluje dovolj hitro, zaenkrat še ni bilo velikih zamud, tudi od mimovrste dobim pakete hitro, največ v 1 tednu, če gre čez vikend. Veliko paketov dostavi Pošta Slovenije, čeprav včasih piše, da bo paket dostavil GLS ali DHL, tudi paket iz Anglije je prišel dokaj hitro. Seveda pa je pomembno, če imajo izdelke na zalogi ali na zalogi pri dobavitelju, potem se dlje čaka. Večino paketov po Sloveniji pride v roku 1-3 dni.

x3ca ::

Ne vem, zakaj ima BigBang to napisano, ker so meni odgovorili na email, da mi lahko dostavijo v 2.nadstropje. Samo na zalost je njihova ponudba trenutno zelo omejena.

starfotr je izjavil:

x3ca je izjavil:

Katera stacuna z belo tehniko ne uporablja Poste za dostavo?

Posta namrec noce dostavit pralnega stroja v 2.nadstropje - ga pusti kar na dvoriscu.


Pa kaj bi še radi? Še priklop in doziranje mehčalca?


Kaj je tvoj problem? Pred korono so vedno dostavili belo tehniko do vrat oz. v stanovanje, kar je edino smiselno, ker vsak ni sposoben tega sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: x3ca ()

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

Vhodna vrata so vrata v objekt in ne v stanovanje.


To je relativno pojmovanje... za mene so vhodna vrata ko pridem v mojo nepremičnino ne pa objekt katerega sem le solastnik... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

njyngs ::

x3ca je izjavil:

Katera stacuna z belo tehniko ne uporablja Poste za dostavo?

Posta namrec noce dostavit pralnega stroja v 2.nadstropje - ga pusti kar na dvoriscu.

Meni so ga pripeljali v 4. štuk v stanovanje - še v želen prostor.

starfotr ::

x3ca je izjavil:

Ne vem, zakaj ima BigBang to napisano, ker so meni odgovorili na email, da mi lahko dostavijo v 2.nadstropje. Samo na zalost je njihova ponudba trenutno zelo omejena.

starfotr je izjavil:

x3ca je izjavil:

Katera stacuna z belo tehniko ne uporablja Poste za dostavo?

Posta namrec noce dostavit pralnega stroja v 2.nadstropje - ga pusti kar na dvoriscu.


Pa kaj bi še radi? Še priklop in doziranje mehčalca?


Kaj je tvoj problem? Pred korono so vedno dostavili belo tehniko do vrat oz. v stanovanje, kar je edino smiselno, ker vsak ni sposoben tega sam.


Seveda se bo poštar s pralnim strojem zajebaval po štengah prastarih blokov v ne vem kateri štuk. Saj imaš storitev za to. Še priklopijo ti ga, če plačaš. V teh časih ne, samo v normalnih pa.

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

x3ca je izjavil:

Ne vem, zakaj ima BigBang to napisano, ker so meni odgovorili na email, da mi lahko dostavijo v 2.nadstropje. Samo na zalost je njihova ponudba trenutno zelo omejena.

starfotr je izjavil:

x3ca je izjavil:

Katera stacuna z belo tehniko ne uporablja Poste za dostavo?

Posta namrec noce dostavit pralnega stroja v 2.nadstropje - ga pusti kar na dvoriscu.


Pa kaj bi še radi? Še priklop in doziranje mehčalca?


Kaj je tvoj problem? Pred korono so vedno dostavili belo tehniko do vrat oz. v stanovanje, kar je edino smiselno, ker vsak ni sposoben tega sam.


Seveda se bo poštar s pralnim strojem zajebaval po štengah prastarih blokov v ne vem kateri štuk. Saj imaš storitev za to. Še priklopijo ti ga, če plačaš. V teh časih ne, samo v normalnih pa.


Daj ne nabijaj, VEM da je Pošta SLovenije z določenimi Big Bangi sklenila pogodbe o vnosu in dostavah bele tehnike v stanovanje, tako da ne po svoje...

To da je potem MAJMUNSKA Pošta Slovenije poslala samo enga tipa za vnos in so mogli kupci pomagat, ne spremeni dejstva
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

x3ca ::

Ne vem, pred korono vem da so dostavili direkt v stanovanje, ampak se ne spomnim kdo - ali je bila posta/stacuna/dpd.

Anyway, sem zrihtala pri big bangu, doplacilo je 20eur in bodo dostavili v stanovanje. Vse ostale stacune (merkur, mimovrste, ga aparati in se neke druge manjse) so mi odgovorile, da ni variante.

Zimonem ::

x3ca je izjavil:

Ne vem, pred korono vem da so dostavili direkt v stanovanje, ampak se ne spomnim kdo - ali je bila posta/stacuna/dpd.

Anyway, sem zrihtala pri big bangu, doplacilo je 20eur in bodo dostavili v stanovanje. Vse ostale stacune (merkur, mimovrste, ga aparati in se neke druge manjse) so mi odgovorile, da ni variante.

Vsak lahko prepelje tisti pralni stroj v stanovanje, če ni smotan. Je pač pandemija.

issak ::

Jaz sem lani kupil sušilec in so ga po stopnicah pripeljali z nekim vozičkom ki pleza po stopnicah. Se pa ne spomnim ali je bila Pošta Slovenije ali katera druga dostavna služba.

Da se pa vrnem na temo, pošiljka od 19.11 naj bi bila glede na sledenje danes končno v dostavi, a glej ga zlomka spet je sledenje posodobljeno naj se "obrnem na kontaktni center". Nihče zvonil, nič listka, pa sem bil cel dan doma.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Ganon ::

V zadnjih dneh sem poslal paket na drugi konec Slovenije, enega pa prejel. Oboje je bilo dostavljeno takoj naslednji dan. Nobenih težav.

Senior Dev ::

Morda so se reorganizirali? Morda je bil tisti ruker še od črnega petka? Kdo je novi direktor?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

bizgech ::

Moj paket potuje že 3. teden. Najprej je trajalo, da je prišel do spletnega prodajalca, sedaj pa je nekje na pošti. Glede na spletno aplikacijo za sledenje pošiljk, je bil 8.12. oddan v prenos na pošti Maribor. Na ljubljansko pošto še ni prišel (sicer bi bilo zabeleženo), torej je paket že teden dni nekje v Mariboru. Če bo toliko časa trajalo še pošti v Ljubljani, bom paket lahko prevzel šele drugo leto.

Je normalno, da manjši paket (škatla ni večja od tiste od čevljev) potuje toliko časa? Razumem, da je gužva, ampak da traja tako dolgo...

Zimonem ::

Meji je na koncu Amazon dostavil vse pred refundom. Tako, da zgleda da neka prioritetna lista je.

yoco ::

A mejbi kdo ve kaj pri GLS dostavi pomeni "parcel shop return" in "nazaj v HUB"? Prejšnji torek bi moral dobiti paket, dostava GLS, pa namesto, da kurir pripelje do hiše, enostavno odda paket v paketomat. Izpolnim obrazec, da želim, da mi dostavijo paket na dom in od takrat ni nič. Tisto zgoraj sem pa danes videl na tracking linku.

Furbo ::

Zgleda gre nazaj.. pokazal si jim pa le.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Royal mail novo obvestilo na tracking strani (ps: končno je v dostavi moj paket poslan iz Slo 11.11).

Between now and Christmas, we're delivering parcels up until 9.00pm and you may get two deliveries in one day. If a delivery time is offered, we'll aim for it. If we can't - because of the continued effects of Coronavirus on our people and ways of working - we'll deliver as soon as possible. Sorry for any inconvenience.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

val46 ::

yoco je izjavil:

A mejbi kdo ve kaj pri GLS dostavi pomeni "parcel shop return" in "nazaj v HUB"? Prejšnji torek bi moral dobiti paket, dostava GLS, pa namesto, da kurir pripelje do hiše, enostavno odda paket v paketomat. Izpolnim obrazec, da želim, da mi dostavijo paket na dom in od takrat ni nič. Tisto zgoraj sem pa danes videl na tracking linku.


Paketa nisi šel iskat v parcel shop in ga je po par dneh kurir pobral in ga peljal nazaj v skladišče. Pomoje ga bodo vrnili trgovini oz.pošiljatelju. Če paket rabiš, ti predlagam da čimprej pokličeš na GLS in se poskušaš dogovorit za novo dostavo, sicer paketa ne boš videl.

karosha ::

Mogoče glede na trenutne razmere en nasvet za vse tiste, ki radi uporabljamo paketomate: moj paket je po dveh tednih končno prispel, dodatna poltedenska zamuda se je izgleda naredila zaradi izbrane dostave v paketomat.
Kurir me je v ponedeljek klical in rekel, da bo paket oddal na pošto, ker v paketomatih ni več prostora oz. folk ne prevzema dovolj hitro (mislim, da je rok 72 ur).

yoco ::

val46 je izjavil:

yoco je izjavil:

A mejbi kdo ve kaj pri GLS dostavi pomeni "parcel shop return" in "nazaj v HUB"? Prejšnji torek bi moral dobiti paket, dostava GLS, pa namesto, da kurir pripelje do hiše, enostavno odda paket v paketomat. Izpolnim obrazec, da želim, da mi dostavijo paket na dom in od takrat ni nič. Tisto zgoraj sem pa danes videl na tracking linku.


Paketa nisi šel iskat v parcel shop in ga je po par dneh kurir pobral in ga peljal nazaj v skladišče. Pomoje ga bodo vrnili trgovini oz.pošiljatelju. Če paket rabiš, ti predlagam da čimprej pokličeš na GLS in se poskušaš dogovorit za novo dostavo, sicer paketa ne boš videl.

Fora je, da sem preko obrazca, ki ti ga pošljejo na email, izpolnil in rekel, da naj bi mi ga pripeljejo na dom, ker se je kurir sam odločil, da ga da v paketomat. Ampak njihova logika, ga raje odpeljejo nazaj pošiljatelju! ;((
Danes naročil isto stvar na mimovrste in še danes prevzel paket.

LeQuack ::

A potem je Pošta Slovenije sploh še uporabna za karkoli? Jaz bi rad naročil ene par stvari iz tujine, ampak ker vem da bo na koncu na Pošti pristalo, jih ne bom, ker bom čakal en mesec in na koncu moral še čakati pred pošto vsaj eno uro na mrazu. To je seveda če sploh dobim pošiljko. Tudi iz Mimvovrste bi naročil nekaj, če bi lahko izbral kaj drugega kot Pošto za dostavljavca.
Quack !

Ganon ::

LeQuack je izjavil:

A potem je Pošta Slovenije sploh še uporabna za karkoli? Jaz bi rad naročil ene par stvari iz tujine, ampak ker vem da bo na koncu na Pošti pristalo, jih ne bom, ker bom čakal en mesec in na koncu moral še čakati pred pošto vsaj eno uro na mrazu. To je seveda če sploh dobim pošiljko. Tudi iz Mimvovrste bi naročil nekaj, če bi lahko izbral kaj drugega kot Pošto za dostavljavca.


Vuli ::

.....brain damage.?!?!
konec koncev se je pa sitacija malo umirla, vsaj za moje pojme. Zgleda je šla kriza mimo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

TadejPer ::

TadejPer je izjavil:

kixs je izjavil:

TadejPer je izjavil:

Sam sem poslal priporočeno pismo (dobro paket kot priporočeno pismo 1,5 kg;)) 23. 11. v zda. Glede na takrat objavljene dokumente na spletni strani pošte in informaciji s strani uslužbenke, kjer sem poslal paket, naj bi to prišlo v 4-5 delovnih dneh. Do danes zadeva še ni prišla niti v zda, kaj šele do naslovnika. Na trackingu od pošte in usps je zadnja informacija: Odprava iz izvozne izmenjalne pošte 24. 11.


Ta pa je dobra ja, v 4-5 dneh v ZDA??? Sej nisi expressno poslal z DHL ali UPS-om :lol:

V ZDA za priporoceno posiljko traja med 14 in 30 dni - precej odvisno kateri konec ZDA. Obicajno do tri tedne.

lp

Saj nisem pričakoval, da bo dejansko tako hitro prišlo, ampak vseeno sem bil vesel, ko so to omenili... Verjetno se splača okrog 20.12. podat reklamacijo na pošto, če pošiljka še ne prispe. Vsebina je vredna okrog 100 eur (ja sem plačal zavarovanje do 100) in res nočem, da se zgubi in potem še odškodnine ne dobim nazaj.

No pošiljka je danes le prispela v zda, natančneje na Jeff Kennedy Airport v NY. Sedaj pa še nekaj časa do Kalifornije. :D

kixs ::

Ce je prispela, potem potrebuje se kak dan do pet, da jo sprocesirajo. Potem pa, ce imas sreco, gre avionsko do San Francisca, sicer pa langzam cca en teden.

LeQuack ::

Ganon je izjavil:

LeQuack je izjavil:

A potem je Pošta Slovenije sploh še uporabna za karkoli? Jaz bi rad naročil ene par stvari iz tujine, ampak ker vem da bo na koncu na Pošti pristalo, jih ne bom, ker bom čakal en mesec in na koncu moral še čakati pred pošto vsaj eno uro na mrazu. To je seveda če sploh dobim pošiljko. Tudi iz Mimvovrste bi naročil nekaj, če bi lahko izbral kaj drugega kot Pošto za dostavljavca.




A ti bi plačeval za tako storitev al kako?
Quack !

techfreak :) ::

Tuje spletne trgovine imajo pogosto vec kot eno opcijo dostave, ki se razlikujejo predvsem na cas dostave (in s tem povezano visjo ceno.)

DePalmo ::

Včeraj sestra dopoldne oddala paket v Grosuplju, danes dopoldne je bil pri meni v Cerknem. In tudi vsa ostala naročila ki sem jih imel zadnji mesec, niso zamujala. Tako da jaz te poštarske krize nisem videl.

LeQuack ::

techfreak :) je izjavil:

Tuje spletne trgovine imajo pogosto vec kot eno opcijo dostave, ki se razlikujejo predvsem na cas dostave (in s tem povezano visjo ceno.)


Večina nemških nima, pošljejo preko njihovega Deuthe Post, ki nato pristane seveda pri naši Pošti.
Quack !

Anney ::

Recimo ena izmed ostalih, naročeno je bilo okoli 27.11, res da letošnjega leta.
Smo 16 ga in ni ne duha in sluha o pošiljki.




Iz hrvaške paket v treh dneh (dpd), čakam še enega iz slovaške včeraj naročil, danes odposlano (gls), da vidim kdaj pride. V sloveniji je katastrofa, sploh pošta. Naročil 13.12. Je bilo odposlano, do danes še nič, niti obvestila, da so sprejeli paket. Pa še kakšno cvetko imam v rokavu. Zgleda so vredi zaplavali. Upam da vsaj letos dobim iz mimovrst.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

LeQuack ::

In potem sem jaz nor, ker nočem da mi preko Pošte pošljejo.
Quack !

shark99 ::

Jaz pa ravno danes prejel sms od mimorste, da so poslali po DPD, očitno so menjali :)

Anney ::

Različno pošiljajo, dpd, pošta odvisno kako naletiš. Jaz sem slabo, bo počasi mesec dni, pa na zalogi je blo, da nebo pomote.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

XS!D3 ::

Mimovrste pošilja z DPD in Pošto ampak ne moreš več izbirati, kar dobiš dobiš. Moji zadnji dve naročili sta poslani s Pošto. Za eno sem dobil že sporočilo od Pošte, da bo dostavljeno 8.12 ampak o njem zaenkrat ni ne duha ne sluha. Na pošti pravijo, da so trenutno izredne razmete in tisto sporočilo ni merodajno, ne znajo pa niti povedat kdaj lahko pričakujem dostavi. Drug paket ima že cel teden tracking številko ampak se z njim nič ne dogaja. Sem jim pisal, da če Pošta še ni prevzela, če lahko spremenijo (bodisi DPD ali osebno), ker tole očitno ne bo letos. Po drugi strani UPS iz Češke pripeljal v dveh dneh.

Anney ::

In tole se dogaja v notranjem prometu, res žalostno, potem pa se sprašujejo zakaj naročamo v tujini. Kolaps sitema, ni kaj reči, bodo mogli še delati na sistemu. Žalostno ampak resnično, prej dobiš paket iz tujih držav, preko istih dostavnih sližb kot pri nas. Javim ko dobim paket iz slovaške. DPD hrvaška-slo 3 dni. Slo-slo (mimovrste) 19 dni, pa ni ne duha in sluha o paketu, ime firme naj menjajo v v Vvrsto.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

LitralSM ::

XS!D3 je izjavil:

Mimovrste pošilja z DPD in Pošto ampak ne moreš več izbirati, kar dobiš dobiš. Moji zadnji dve naročili sta poslani s Pošto. Za eno sem dobil že sporočilo od Pošte, da bo dostavljeno 8.12 ampak o njem zaenkrat ni ne duha ne sluha. Na pošti pravijo, da so trenutno izredne razmete in tisto sporočilo ni merodajno, ne znajo pa niti povedat kdaj lahko pričakujem dostavi. Drug paket ima že cel teden tracking številko ampak se z njim nič ne dogaja. Sem jim pisal, da če Pošta še ni prevzela, če lahko spremenijo (bodisi DPD ali osebno), ker tole očitno ne bo letos. Po drugi strani UPS iz Češke pripeljal v dveh dneh.

Jaz imam plan nekaj naročiti. Če pošljejo preko Pošte, odstopim od nakupa še preden prispe do mene.

stara mama ::

Ne vem zakaj imate nekateri take gromozanske probleme s pošto.
Pri meni so se izkazali še za najhitrejše, pisma iz drugega konca slovenije in nazaj so vedno dostavljena naslednji dan. Pošiljanje v DE tudi vedno BP.
Edin lokalni poštar včasih pride v poznejših popoldanskih urah, ko pa je dostavni kombi je pa vedno še pred opoldnevom.

Za razliko od GLSa ko sem zadnjič poslal paket in se je iz DE vrnil v slovenijo dvakrat, dokler ga niso ročno sortirali. In pa DPD, ko se jim en dan enostavno ni dalo in so preložili na naslednji.

Master_Yoda ::

Te tezave s "posto" so verjetno bolj tezave z mimovrste oz. drugimi prodajalci, ki imajo 100% zapolnjeno kolicino paketov po pogodbi za vecjo kolicino pa nocejo denarja dati.
Dovie'andi se tovya sagain.

Urbano#Desno ::

Kolko časa sedaj hodijo paketi?

Imam enega kjer piše
12.12.2020 Pošiljka v PLC LJ usmerjena pošti :)

Gre za pošiljanje iz LJ v LJ :))
So še šanse da tole dobim ali so pač izgubili?
Matr sem jezen da nisem šel osebno prevzet.;((

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

Boš dobil, ampak sortirnice so polne paketov in treba počakat. Ne vem sicer zakaj bi si pošiljal iz LJ v LJ... to maš urco časa in osebno prevzameš. Ni čudno, da so pošte zasedene :))

Drugače pa - čakam neke senzorje iz kitajske in so že od začetka meseca še kar na sortirnici na Nizozemskem. Povsod jim trda prede :)) Upajmo, da bo do Božiča :)))))) Vse kar sem pa preko naše Pošte naročil ta mesec, je pa prišlo ali naslednji dan, če ne pa v max 3 dneh.

A-242 ::

Mimogrede, a morda kdo ve, kaj se dogaja z DHL in Posto? Nazadnje sem moral iti po DHL paket na posto??!
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

martincek1 ::

Meni en GLS paket že dva dneva leži nekje v enem madžarskem skladišču..

Urbano#Desno ::

A-242 je izjavil:

Mimogrede, a morda kdo ve, kaj se dogaja z DHL in Posto? Nazadnje sem moral iti po DHL paket na posto??!


Če ni DHL ekspres, potem dostavi pošta.
Tako je že dolgo časa.

njyngs je izjavil:

Ne vem sicer zakaj bi si pošiljal iz LJ v LJ... to maš urco časa in osebno prevzameš. Ni čudno, da so pošte zasedene :))


Eni smo kamot in raje dam tiste 3-4EUR poštnine kot pa izgubim 1 uro. Seveda pa mora servis delat, ker drugače je res bolje da vsi delamo gnečo na cesti in smo vsak svoj poštar.

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

Rad bi še tu pohvalil DPD za odzivnost. Pošta Slovenije naj si kupi lekcije pri DPD da se seznanijo s tem kako se dela v gužvi.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

sirotka ::

Senior Dev je izjavil:

Rad bi še tu pohvalil DPD za odzivnost. Pošta Slovenije naj si kupi lekcije pri DPD da se seznanijo s tem kako se dela v gužvi.


Res je, za paket iz Španije so potrebovali le slaba dva tedna - raketna hitrost.

Senior Dev ::

Veš ti kje je Španija? Govorim za pakete znotraj države. Bliskovita dostava DPD.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647112020 (30047) destroyer2k
»

UPS - hitra dostava My Ass (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5631399 (11449) Marina2
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545776 (16617) uporabnik50
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622490 (12926) kixs
»

Izgubljena pošiljka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718366 (10996) Šimpanz

Več podobnih tem