» »

Posta slovenije - gužva

Posta slovenije - gužva

DeeJay ::

UPS ga res zmaga s hitrostjo. Učeri poslal iz GB, dans dobil pred vrata.

Mato989 ::

njyngs je izjavil:

Mato989 je izjavil:

njyngs je izjavil:

vimos je izjavil:

Imaš prav on ima 0 izkušenj, zato pa ni direktor tam. So pa ljudje z odličnimi plačami tam kateri bi morali rešiti take probleme ali zakaj so tam ? Čigav problem je da oni ne sfolgajo ?

To je v Sloveniji precej pogost komentar v gostilniških debatah. Direktor ma visoko plačo (čeprav to ni nikjer potrjeno, ampak se tako vedno sklepa) in sedaj se od njega pričakuje, da bo kljuboval vremenskim ujmam, 10x povišanemu prometu in zaradi višine direktorjeve plače se niti sami dostavni kombiji ne bodo upali pokvariti, vse samo zato, da bodo zaradi direktorjeve visoke plače vsi paketi pri vas v roku enega dneva.

Aja. Pa če smo že pri tem, vlada je kriva za to, da si ljudje med korono kljub ukrepom hodijo na obiske in da otroci na polnih igriščih raznašajo virus, ane? V Sloveniji je vedno kriv nekdo drug in vse vam mora k riti biti prinešeno takrat, ko si spomnite.


Nihče ne krivi direktorja če se kombi pokvari, ampak zanimalo bi nas, da bi Direktor in uprava POŠTE stopili pred kamere in razložili kaj neposredno SO POČELI od prvega vala covid19 do danes, da so izboljšali dostavo pošiljk, in na podlagi KAKŠNIH podatkov so se odločli za tako nizko dodatno kapaciteto... Hkrati bi nam razložili kaj točno se dela, da se to odpravi, ker če je njihovo delo na tem samo "počakajmo da se razvozi in da se uredi"

Recimo:

So ponudli dobre plače za dodatne ljudi v sortirnici (vsaj na roko sortirat začasno)
So ponudli dodatna mesta dobro plačana da privabijo kader za vnos sledilnih podatkov za pakete (marsikdo jamra da manjka to)
So angažirali dodatne tovornjakarje ki gledajo v luft ker ne smejo delat in jim ponudli dobro plačo če grejo pretovorit zadeve?
Itd itd itd


Vnos sledilnih podatkov za pekete? Si resen? Sledilni eventi se vedno dodajajo avtomatsko, ker se paketi na vseh točkah skenirajo. Nihče ne kuca na roko tega, ker ni več leto 1980.
Kot sem že omenil, niso problem prevozi s tovornjaki. Ta del gladko teče, ker spravit robo na tovornjak in odpeljat na končno lokacijo ni problem, problem je ker se vse to mora ustrezno posortirat in določit ustrezne optimalne poti za razvoz na končne naslove. Dodaj še tukaj to, da si ljudje naročijo pakete in jih ni doma ke rso v službi (70% ljudi še vedno hodi v službo). To pomeni, da se velika večina paketov vozi naokoli brezveze, ker ljudje niso doma (al boš tudi za to krivil pošto?). Ljudje imajo na Moja Dostava Moja Izbira izbrati tako datum kot tudi drug način dostave, ampak rajši jamrajo, kot pa da bi to uredili. In potem dostavljalci 50% kombija vozijo s sabo brezveze. Optimizacija se mora delat na clei verigi, ne samo na eni strani.

Tudi Janša "ni bil doma", da bi prevzel pošto s sodišča. Je tudi tam kriv poštar? ;)



problem je ker se vse to mora ustrezno posortirat in določit ustrezne optimalne poti za razvoz na končne naslove.


Ja no, to lahko pomaga delovna sila, če PCji ne zmorejo ali pa kupit več PCjev če ni več linij za sortiranje, naj direktor in uprava razložijo ZAKAJ od marca niso delali na tem? KAJ ČAKAJO?

Dodaj še tukaj to, da si ljudje naročijo pakete in jih ni doma ker so v službi (70% ljudi še vedno hodi v službo). To pomeni, da se velika večina paketov vozi naokoli brezveze


No... to pa je problem PS in nudanja storitev, torej SPET DIREKTORJA in UPRAVE... jaz recimo sem si na MIMOVRSTE v petek prejšnji teden naročil 3 artikle, vse bilo na zalog, OD TAKRAT DO DANES čaka na prevzem POŠTE SLOVENIJE... pa sem ZANALAŠČ dal da prevzamem in plačam NA POŠTI ne dostava na dom... Kje je težava da od sobote ko mi je Mimovrste poslala da je paket pripravljen do danes 10.12 torej 5 dni, niso sposobni paketa prevzet v LJ in ga pripeljat na Pošto da grem dvignit? Če si pa rekel da kamionska dostava ni težava iz kraja v kraj...

Optimizacija se mora delat tam kjer je to logično... če je težava SAMO to kar pišeš, bi pač PS povedala da se spustijo vse cene dostave paketov za 1€ ampak ni več dostave na dom ampak samo še osebni prevzem na pošti... ampak problem ni samo tu, problem je to kar pravim.

Naročilo na mimovrste 4.12.2020 dopoldan
Obvestilo Mimovrste 5.12.2020 da je paket pripravljen (izbran osebni dvig na pošti Slovenije)
Danes 10.12. paketa še zmeraj ni na lokalni pošti Slovenije

In ne, to ni sprejemljivo!

Če je

Sortiranje bojda avtomatsko
Prevoz iz kraja v kraj z kamioni ni težava kar pišeš ti

in če je problem res samo končna dostgava od lokalne pošte od vrat do vrat, potem mi razloži zakaj je paket iz LJ od sobote do danes še zmeraj na čakanju za prevzem pošte, in ne na na moji lokalni pošti?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kixs ::

TadejPer je izjavil:

Sam sem poslal priporočeno pismo (dobro paket kot priporočeno pismo 1,5 kg;)) 23. 11. v zda. Glede na takrat objavljene dokumente na spletni strani pošte in informaciji s strani uslužbenke, kjer sem poslal paket, naj bi to prišlo v 4-5 delovnih dneh. Do danes zadeva še ni prišla niti v zda, kaj šele do naslovnika. Na trackingu od pošte in usps je zadnja informacija: Odprava iz izvozne izmenjalne pošte 24. 11.


Ta pa je dobra ja, v 4-5 dneh v ZDA??? Sej nisi expressno poslal z DHL ali UPS-om :lol:

V ZDA za priporoceno posiljko traja med 14 in 30 dni - precej odvisno kateri konec ZDA. Obicajno do tri tedne.

lp

njyngs ::

Calm your tits Mato989.

Če ti je merilo Mimovrste potem si malo zgrešil. Pri njih sem doživel letos toliko razočaranj, da je joj. Tudi dva primera: artikel na zalogi, kao poslan na prevzemno mesto. Ampak čez 10 dni obvestilo, da artikel ni na zalogi in da ne vejo kdaj bodo dostavili.
Vidim pa, da so ti ukrepi konkretno udarili v glavo. Toliko ene nestrpnosti in toliko caps lock besed, da si že predstavljam peno okrog tvojih ust.

Vsekakor pa ti nihče ne preprečuje, da vzpostaviš novo dostavno službo. Saj če si prepričan, da je tako lahko, potem boš imel biznisa koliko hočeš. Aja, ko bo ruker s paketi boš pa videl, da ni vse tako na izi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

val46 ::

Za tujino je tudi velika razlika s kom kak paket potuje. Če gre z letalskim prevozom, je to ponavadi stvar dneva ali dveh, da pošilja prispe na naslov. Če gre pa po kopnem(Europa) ali po vodi(S.Amerika, J. Amerika itd), se pa zna kar zavlečt. Za kopno je pa še en kup enih "spremenljivk" od vremena, morda kaki zastoji zaradi nesreč na cestah, kamion tudi ne more recimo iz Angije v enem dopoldnevu prit,že zaradi samih omejitev šoferskega dela(8urnik pa nujen počitek itd), pa dajte se že enkrat zavedat, da je Slovenija tolk mala, da rekdokatera pošta ima direktno povezavo s slovensko pošto in večinoma vse potuje preko tujih pošt(večinoma Nemških) in je potem tam spet potrebno presortirat in poslat na Slovensko pošto.

Je pa resnici na ljubo težava tudi v sami SLO pošti. Po manjših vaseh in krajih, kjer se vsi povečini med sabo poznajo stvar še nekako gre, ko je pa govora o kakem večjem kraju, kjer je valda tudi pošiljk in paketov več, tam se pa hitro zalomi. Ali zaradi preveč paketov(vsak poštar uspe morda do 100 pošiljk na dan odpremit-govorim o paketih, ne navadni pošti, ki jo enostavno da v nabiralnik), kar je viška, pač ostane za drugi dan. In tako se paketi kopičijo...Da bi pa zdej zaradi tega nove ljudi zaposlovali? hja, lahko bi, sam tudi ti ljudje rabijo neko uvajanje, ne moreš mu kar dat 100 paketov in rečt, zdej pa pojdi in raznosi+imet moraš dovolj velik vozni park+...no, sej zastopite, kaj hočem povedat.

Vitamia ::

Tracking ima res lahko dvomljive podatke. Se mi je zgodilo pred kratkim, da mi je poštar dostavil paket. Tracking je imel podatek, da še ni v SLO. To sem preveril, ker me je pošta teden dni kasneje obvestila, da bo (že prejeti) paket dostavljen. Očitno nimajo posodobljenih podatkov.
Bi pa pošta veliko naredila zase z eno samo potezo. Paketomatom bi dodelila vsakemu svojo poštno številko. Naslavljanje bi bilo enostavnejše in bolj zanesljivo, s tem pa več dostav brez prevažanja do prejemnikov.

njyngs ::

Vitamia je izjavil:

Tracking ima res lahko dvomljive podatke. Se mi je zgodilo pred kratkim, da mi je poštar dostavil paket. Tracking je imel podatek, da še ni v SLO. To sem preveril, ker me je pošta teden dni kasneje obvestila, da bo (že prejeti) paket dostavljen. Očitno nimajo posodobljenih podatkov.
Bi pa pošta veliko naredila zase z eno samo potezo. Paketomatom bi dodelila vsakemu svojo poštno številko. Naslavljanje bi bilo enostavnejše in bolj zanesljivo, s tem pa več dostav brez prevažanja do prejemnikov.

+1

Mato989 ::

Ja kako ma tracking dvomljive podatke če tu njyings pravi da je avtomatiziran... pol že ni ane

val46 je izjavil:

Za tujino je tudi velika razlika s kom kak paket potuje. Če gre z letalskim prevozom, je to ponavadi stvar dneva ali dveh, da pošilja prispe na naslov. Če gre pa po kopnem(Europa) ali po vodi(S.Amerika, J. Amerika itd), se pa zna kar zavlečt. Za kopno je pa še en kup enih "spremenljivk" od vremena, morda kaki zastoji zaradi nesreč na cestah, kamion tudi ne more recimo iz Angije v enem dopoldnevu prit,že zaradi samih omejitev šoferskega dela(8urnik pa nujen počitek itd), pa dajte se že enkrat zavedat, da je Slovenija tolk mala, da rekdokatera pošta ima direktno povezavo s slovensko pošto in večinoma vse potuje preko tujih pošt(večinoma Nemških) in je potem tam spet potrebno presortirat in poslat na Slovensko pošto.

Je pa resnici na ljubo težava tudi v sami SLO pošti. Po manjših vaseh in krajih, kjer se vsi povečini med sabo poznajo stvar še nekako gre, ko je pa govora o kakem večjem kraju, kjer je valda tudi pošiljk in paketov več, tam se pa hitro zalomi. Ali zaradi preveč paketov(vsak poštar uspe morda do 100 pošiljk na dan odpremit-govorim o paketih, ne navadni pošti, ki jo enostavno da v nabiralnik), kar je viška, pač ostane za drugi dan. In tako se paketi kopičijo...Da bi pa zdej zaradi tega nove ljudi zaposlovali? hja, lahko bi, sam tudi ti ljudje rabijo neko uvajanje, ne moreš mu kar dat 100 paketov in rečt, zdej pa pojdi in raznosi+imet moraš dovolj velik vozni park+...no, sej zastopite, kaj hočem povedat.


No ja.... dali bi 12 pred podjemne pogodbe recimo in rekli ŽNJ paketov na uro če želite in lep pozdrav... ziher bi se jih kaj našlo, tako pa ni nobenga, ker nič ne delajo da bi rešli
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

val46 ::

Vitamia je izjavil:

Tracking ima res lahko dvomljive podatke. Se mi je zgodilo pred kratkim, da mi je poštar dostavil paket. Tracking je imel podatek, da še ni v SLO. To sem preveril, ker me je pošta teden dni kasneje obvestila, da bo (že prejeti) paket dostavljen. Očitno nimajo posodobljenih podatkov.
Bi pa pošta veliko naredila zase z eno samo potezo. Paketomatom bi dodelila vsakemu svojo poštno številko. Naslavljanje bi bilo enostavnejše in bolj zanesljivo, s tem pa več dostav brez prevažanja do prejemnikov.


Če bi vsi tako kot ti razmišljali, bi blo to morda res eno od rešitev. Ampak iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da ni tako. Sam sem pred leti vozil kakega pol leta za eno od naših hitrih pošt in velikokrat ko sem hotel nekomu dostavit paket v parcel shop, ker ga takrat recimo ni bilo doma, sem poslušal razne fore, da on je plačal dostavo na dom in ne bo hodil nikamor po pakete itd. In ga ni zanimalo, da imaš še en kup drugih dostav in ga nimaš časa čakat, da se pripelje iz službe čez eno uro itd itd. Je pa kar se same dostave tiče še en drug problem. In to so podjetja. Oni majo pogodbe z raznimi dostavnimi službami in v kolikor naročijo prevzem ali pričakujejo nujno dostavo, so na prvem mestu. Sicer dostavna služba plača penale temu podjetju in tega nobena dostavna služba ne želi. Zato se najprej skoncentrirajo na podjetja in šele potem na privat fizične osebe. Ker točno vedo, da fizični osebi ne bodo rabili nič plačati, če zamudijo z dostavo kak dan,dva al pa tri. Pri firmah je pa to malo drugače. Najmanj kar se jim lahko zgodi je to, da izgubijo odjemalca. Tega pa noben direktor noče in zato pritiska na delovce, da najprej odpravijo podjetja in šele nato privat ljudi, Če pa zmanka časa, ga pač zmanka...

vimos ::

Evo danes sem čakal na liniji 53 minut, da sem lahko govoril z kontaktnim centrom. Zanimalo me je ponovno kje je moj paket oddan 1.12. Poslan v Ljubljano iz 50km oddaljenega kraja. In mi punca pove mirno, danes bo dostavljen. To je to.. vse super sem vesel, da sem le našel neko informacijo, ampak če je rabil moj paket 10 dni za dostavo, so pa za en ku.rc vsi tam. Naj povem, da v mojm trackingu še vedno nič ne kaže novega in lahko samo upam, da je gospodična vtipkala pravo sledilno številko, da je videla da je danes v dostavi.

Vuli ::

evo ga, 10. dan in paket prispel.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

RedDrake ::

val46 je izjavil:


Če bi vsi tako kot ti razmišljali, bi blo to morda res eno od rešitev. Ampak iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da ni tako. Sam sem pred leti vozil kakega pol leta za eno od naših hitrih pošt in velikokrat ko sem hotel nekomu dostavit paket v parcel shop, ker ga takrat recimo ni bilo doma, sem poslušal razne fore, da on je plačal dostavo na dom in ne bo hodil nikamor po pakete itd. In ga ni zanimalo, da imaš še en kup drugih dostav in ga nimaš časa čakat, da se pripelje iz službe čez eno uro itd itd. Je pa kar se same dostave tiče še en drug problem. In to so podjetja. Oni majo pogodbe z raznimi dostavnimi službami in v kolikor naročijo prevzem ali pričakujejo nujno dostavo, so na prvem mestu. Sicer dostavna služba plača penale temu podjetju in tega nobena dostavna služba ne želi. Zato se najprej skoncentrirajo na podjetja in šele potem na privat fizične osebe. Ker točno vedo, da fizični osebi ne bodo rabili nič plačati, če zamudijo z dostavo kak dan,dva al pa tri. Pri firmah je pa to malo drugače. Najmanj kar se jim lahko zgodi je to, da izgubijo odjemalca. Tega pa noben direktor noče in zato pritiska na delovce, da najprej odpravijo podjetja in šele nato privat ljudi, Če pa zmanka časa, ga pač zmanka...


Samo ena izkušnja izpred parih tednov.
Naročil 12 webcam preko amazona. Dostavljal je UPS. Dostavljalec je klical enkrat. Takrat se nisem mogel oglasiti. Popoldan sem klical nazaj, "bomo dali v dostavo jutri".
Čez par dni še vedno nič. Grem gledat tracking "return to sender".
Kličem UPS, "ja mi nič ne mor'mo, je šlo nazaj pošiljatelju, ker niste bili dosegljivi". WTF!
Pošljem amazonu na support, "Bomo uredili".
En teden nič.
Pišem še enkrat na amazon, "Pošiljka izgubljena, bomo vrnili denar".
ŠALABAJZERJI!
Ni druge.

win64 ::

Tracking mimovrste ni niti približno točen. Aprila smo naročili stvar na zalogi. Tretji teden se nam je zdelo čudno pa pogledamo v profil, kjer piše da je paket dostavljen.
Kličemo, da nismo prejeli paketa, nakar ugotovijo, da zaradi napake sploh niso predali paketa prevozniku. Tega paketa tudi po 2 mesecih nismo dobili, so mi pa še ene 4 mesece(tudi po stornaciji naročili) vsak dan poslali SMS, da paket žal še ni pripravljen.

Hemi426 ::

Je varno sedaj naročiti preko Pošte Slovenije?

Gledam neko knjigo na Ebayu iz ITA. Zelo mikavno, še posebej trenutno, ko imam do jutri 8€ Ebayev kupon.

Mi pa že nosijo izvid iz UKCja že 14 dni, ga pa nujno potrebujem za nadaljnjo zdravljenje.

Machete ::

Varno je varno, ni pa nujno, da boš bral do božiča.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

b4d ::

mitkos je izjavil:

Za primerjavo... V nedeljo naročil nekaj iz Finske. Pošiljka in koda za sledenje kreirana v ponedeljek ob 6:44. Isti dan ob 17:50 se pojavi prvi status pošiljke. V torek ob 13:10 paket dostavljen (notranjsko primorska regija). Dostavljal DHL. Za naročeno iz LJ v LJ sem pa čakal en teden s pošto SI.


Jaz sem iz Finske (Varusteleka) dobil v manj kot dnevu od kar so poslali domov, tako da DHL kar stima :)
b4d.sablun.org

Ganon ::

PRENOS V ŽIVO: Pošta Slovenije o spopadanju z ogromnim povečanjem števila paketnih pošiljk:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

Hatchback678 ::

Sam sem kaka dva meseca malo manj naročil knjigo iz Amerike in domnevam da se je zaustavila na naši preljubi pošti.

IL_DIAVOLO ::

Kaj bebci se se kar ne zavedajo, da je vse zaprto in so se naročila povecala za več kot 300%?

Potem pa posta bebava, mimovrste nesposobni and so on.

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj bebci se se kar ne zavedajo, da je vse zaprto in so se naročila povecala za več kot 300%?

Potem pa posta bebava, mimovrste nesposobni and so on.


Zakaj sem jaz to vedel marca oni pa ne? Kako se niso mogli pripravit?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vimos ::

" Pošiljke s težo nad 31,5 kg in večjih dimenzij (predvsem bela tehnika) pa bodo imele rok za dostavo 15 dni. Med te dni ne štejejo sobote, nedelje in prazniki"

Hahah pa kje mi živimo. Če boš sedaj nekaj naročil boš dobil Januarja 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vimos ()

TadejPer ::

kixs je izjavil:

TadejPer je izjavil:

Sam sem poslal priporočeno pismo (dobro paket kot priporočeno pismo 1,5 kg;)) 23. 11. v zda. Glede na takrat objavljene dokumente na spletni strani pošte in informaciji s strani uslužbenke, kjer sem poslal paket, naj bi to prišlo v 4-5 delovnih dneh. Do danes zadeva še ni prišla niti v zda, kaj šele do naslovnika. Na trackingu od pošte in usps je zadnja informacija: Odprava iz izvozne izmenjalne pošte 24. 11.


Ta pa je dobra ja, v 4-5 dneh v ZDA??? Sej nisi expressno poslal z DHL ali UPS-om :lol:

V ZDA za priporoceno posiljko traja med 14 in 30 dni - precej odvisno kateri konec ZDA. Obicajno do tri tedne.

lp

Saj nisem pričakoval, da bo dejansko tako hitro prišlo, ampak vseeno sem bil vesel, ko so to omenili... Verjetno se splača okrog 20.12. podat reklamacijo na pošto, če pošiljka še ne prispe. Vsebina je vredna okrog 100 eur (ja sem plačal zavarovanje do 100) in res nočem, da se zgubi in potem še odškodnine ne dobim nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TadejPer ()

Ganon ::

vimos je izjavil:

Hahah pa kje mi živimo. Če boš sedaj nekaj naročil boš dobil Januarja 2021


Ti resno misliš, da so težave samo pri nas?

Mato989 ::

Ganon je izjavil:

vimos je izjavil:

Hahah pa kje mi živimo. Če boš sedaj nekaj naročil boš dobil Januarja 2021


Ti resno misliš, da so težave samo pri nas?


Kolega živi v avstriji pa ne poroča o nekih DRASTIČNIH zamikih... gre se za ranga 1-2 dni max... ne pa ranga 300% ali 500%
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vimos ::

Prejšnji teden v švici naročil nekaj v parih dneh dostavljeno oz. kot ponavadi.


Btw. Če bo kdo kakšna pisma pošiljal je mogoče bolše goloba poslat, hitrost bo enaka, sledenja pa pri nobenem nimaš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vimos ()

Zimonem ::

Mato989 je izjavil:

Ganon je izjavil:

vimos je izjavil:

Hahah pa kje mi živimo. Če boš sedaj nekaj naročil boš dobil Januarja 2021


Ti resno misliš, da so težave samo pri nas?


Kolega živi v avstriji pa ne poroča o nekih DRASTIČNIH zamikih... gre se za ranga 1-2 dni max... ne pa ranga 300% ali 500%

Ma nemška pošta tudi ne folga več. Ne poberejo iz Amazona že en teden. Novembra je šlo vse tekoče.

njyngs ::

vimos je izjavil:

Prejšnji teden v švici naročil nekaj v parih dneh dostavljeno oz. kot ponavadi.


Btw. Če bo kdo kakšna pisma pošiljal je mogoče bolše goloba poslat, hitrost bo enaka, sledenja pa pri nobenem nimaš

Jaz sem tudi dobil preko naše Pošte knjigo v 1 dnevu. Četrtek opoldne naročil, v petek že začel brati. Ena lastovka še ne prinese pomladi.

Mato989 je izjavil:

Ganon je izjavil:

vimos je izjavil:

Hahah pa kje mi živimo. Če boš sedaj nekaj naročil boš dobil Januarja 2021


Ti resno misliš, da so težave samo pri nas?


Kolega živi v avstriji pa ne poroča o nekih DRASTIČNIH zamikih... gre se za ranga 1-2 dni max... ne pa ranga 300% ali 500%

Mogoče zato, ker so odprti in lahko grejo v trgovino kupit ;) Pri nas pa moraš naročit večino stvari ;)

Pe če prebereš razloge zamud: "Predvsem zaradi spoštovanja vladnih ukrepov, izrazite visoke pojavnosti okužb med sodržavljani in našimi zaposlenimi in tudi odsotnosti naših zaposlenih v posledici višje sile, deloma zaradi omejitev javnega prevoza, varovanja otrok, odrejenih karanten in podobno."

Pač, razvajenci bi vse takoj, WEEAISDLAISDHLAISHD! WE DEMAND! POŠTA BAD!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Mato989 ::

Pe če prebereš razloge zamud: "Predvsem zaradi spoštovanja vladnih ukrepov, izrazite visoke pojavnosti okužb med sodržavljani in našimi zaposlenimi in tudi odsotnosti naših zaposlenih v posledici višje sile, deloma zaradi omejitev javnega prevoza, varovanja otrok, odrejenih karanten in podobno."


To bi morali vedet aprila da bo podobno pozimi... kako sem lahko to vedel jaz, oni pa ne ki majo ful kadra vodstvenega.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

njyngs ::

Naj torej zaposlijo 5000 oseb, od katerih se bo glede na statistiko precej okužilo, drugi večji procent bo doma ker nimajo varstva otrok, dodatno nekateri ne morejo v službo. Potem nadalje naj gredo kupit 2000 kombijev (za teoretično zdravih posameznikov) v trgovino kot da gredo po kruh. No, vse samo zato, da bo Mato989 decembra dobil paket 1 dan prej.

1) Stari ti si cepec
2) Delam v taki branži in ti lahko z lahkoto potrdim, da so vse dostavne službe v EU zasute s paketi.
3) Eden izmed mojih paketov, ki jih čakam iz kitajske je samo v sortirnici na Nizozemskem preživel 2 dni, preden so ga sploh poslali proti Sloveniji.

Kaj je naslednje? Boš komentiral kaki cepci so vsi, da se že niso vnaprej pripravili po celi EU? Nizozemska Pošta BAD!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Ganon ::

njyngs je izjavil:

Eden izmed mojih paketov, ki jih čakam iz kitajske je samo v sortirnici na Nizozemskem preživel 2 dni, preden so ga sploh poslali proti Sloveniji.


To ni nič, moj je tam ležal 18 dni. JULIJA.

vimos ::

www.post.ch

"Some delays possible
Despite the huge volumes, Swiss Post is managing to deliver the vast majority of parcels on time. However, some delays may occur. Thank you for your understanding."

Mislm da pri njih še vedno tracking deluje in da niso mislili 15 delovnih dni dostave, ko so to sporočili. Ali pač

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vimos ()

njyngs ::

Spominjaš me na Marka Potrča. Posvetiš cel kup časa, da najdeš eno dostavo, ki mogoče nima tako velikih problemov kot preostali, samo da potiskaš svoje prepričanje še naprej.

Slopek ::

njyngs je izjavil:

Spominjaš me na Marka Potrča. Posvetiš cel kup časa, da najdeš eno dostavo, ki mogoče nima tako velikih problemov kot preostali, samo da potiskaš svoje prepričanje še naprej.

Življenje teče dalje. Virus gor al dol. Položnice je treba plačevati, delati. In zdaj, ko koristim pošto, ker me ne spustijo 30km od doma, bom to urejal 14 dni? Ne vem zakaj si pustil te pakete? Bi jim prišel še kako prav v teh časih.

njyngs ::

Za položnice plačat imaš ali spletno/mobilno banko ali pa Poštno poslovalnico - te so še vedno odprte. Torej boš v najhujšem primeru čakal nekaj časa v vrsti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

sm4rt4ss ::

Naročil v torek, dobil danes. BP.

DePalmo ::

val46 je izjavil:

in velikokrat ko sem hotel nekomu dostavit paket v parcel shop, ker ga takrat recimo ni bilo doma, sem poslušal razne fore, da on je plačal dostavo na dom in ne bo hodil nikamor po pakete itd. In ga ni zanimalo, da imaš še en kup drugih dostav

A veš da bi od mene slišal isto? In tudi mene nebi zanimalo koliko drugih dostav imaš. Naredim izjemo če grem ravno v mesto ali pa da vem da je kdo od domačih v mestu. Sedaj naredim še eno izjemo, če je cesta nesplužena ker kjer trenutno živim s kombijem ne prideš do hiše če je malo zasneženo. Drugače pa je naslov lepo napisan kje se paket dostavi. Imam tudi jaz svoje težave v službi in jih pač ne razlagam drugim, če pa tebi tvoja služba ni všeč, najdi drugo.

No, s to razliko da jaz delam od doma in sem pač doma 90% časa. Ok, sedaj je covid, 100% časa.

krho ::

UK royal mail pravi, da imajo do božiča dostavo na dom do 21h zvečer!
Pri nas je poštar ponavadi nosil med 9-10... zdej že nekaj let pošta pride tam nekje ob 13h...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

val46 ::

DePalmo je izjavil:

val46 je izjavil:

in velikokrat ko sem hotel nekomu dostavit paket v parcel shop, ker ga takrat recimo ni bilo doma, sem poslušal razne fore, da on je plačal dostavo na dom in ne bo hodil nikamor po pakete itd. In ga ni zanimalo, da imaš še en kup drugih dostav

A veš da bi od mene slišal isto? In tudi mene nebi zanimalo koliko drugih dostav imaš. Naredim izjemo če grem ravno v mesto ali pa da vem da je kdo od domačih v mestu. Sedaj naredim še eno izjemo, če je cesta nesplužena ker kjer trenutno živim s kombijem ne prideš do hiše če je malo zasneženo. Drugače pa je naslov lepo napisan kje se paket dostavi. Imam tudi jaz svoje težave v službi in jih pač ne razlagam drugim, če pa tebi tvoja služba ni všeč, najdi drugo.

No, s to razliko da jaz delam od doma in sem pač doma 90% časa. Ok, sedaj je covid, 100% časa.


Saj te popolnoma razumem in sem tudi razumel takrat te ljudi, ki so to rekli. To sem povedal v kontekstu tistemu pred mano, ki je dejal, da bi vse rešili z več paketomati itd. Ker ne bi. In ja, sem tudi povedal, da mi služba ni bila všeč in sem jo po manj kot pol leta tudi zamenjal. No, tega je zdej že cca 10 let nazaj. In isto sem povedal, da so dostavnim službam prioriteta podjetja, šele potem privat osebe. In če res živiš nekje v "vukojebini" oprosti izrazu, verjemi da bi na paket čakal še kak dan več v teh časih covida in povečane paketne dostave kot ponavadi.

val46 ::

krho je izjavil:

UK royal mail pravi, da imajo do božiča dostavo na dom do 21h zvečer!
Pri nas je poštar ponavadi nosil med 9-10... zdej že nekaj let pošta pride tam nekje ob 13h...


To je po vsej verjetnosti zaradi reorganizacije pošte, ker sploh v manjših krajih se so in se še zapirajo manjše pošte in potem ima isti poštar, ki je imel pred tem za dostavit recimo 5 vasi, sedaj pod svojo dostavo 10 ali 15 vasi in normalno da se vse zavleče. Odvisno samo kako si razporedi teren. Pri nas je podobno(poznam poštarja v mojem kraju privat), le da je pri nas ob isti uri kot je bil leta nazaj. S to razliko, da je v moji vasi pred leti končal dostavo(cca 11 ura dopoldan), sedaj ima pa po našem kraju še enih 5 vasi za dostavit, tako da je vsak dan na terenu do cca 15h.

shadeX ::

Waw celih 8 ur je v službi ;((

Apple ::

Predlagam Posti Slovenije, da zacasno uvede dostavo vseh 7 dni v tednu, tako da spuca guzvo. Za zacetek lahko tudi 6 dni v tednu, tam kjer se ni.
LP, Apple

Vetrolov ::

Kdo pa bo to raznašal, če nimajo dovolj ljudi? Skor vsi novi jim pobegnejo v prvem mesecu in najbolj vstrajni po dveh mesecih.

Apple ::

To naj resuje vodstvo...
LP, Apple

Invictus ::

Nekateri poštarji so čisto kul. Vsaj pri meni.

Mularija je pa tako ali tako razvajena, da bi to počela. Res pa je tudi, da mularije nočejo zaposliti za nedoločen čas...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DePalmo ::

val46 je izjavil:

Saj te popolnoma razumem in sem tudi razumel takrat te ljudi, ki so to rekli. To sem povedal v kontekstu tistemu pred mano, ki je dejal, da bi vse rešili z več paketomati itd. Ker ne bi. In ja, sem tudi povedal, da mi služba ni bila všeč in sem jo po manj kot pol leta tudi zamenjal. No, tega je zdej že cca 10 let nazaj. In isto sem povedal, da so dostavnim službam prioriteta podjetja, šele potem privat osebe. In če res živiš nekje v "vukojebini" oprosti izrazu, verjemi da bi na paket čakal še kak dan več v teh časih covida in povečane paketne dostave kot ponavadi.

Tudi jaz zastopim da je gužva in če se le da, se prilagodim. Ampak da mi pustijo paket nekje, s tem meni naredijo dodatno pot katero nisem planiral. Najbolj me pa še jezi zadnje čase, da je potrebno prevzem paketa na petrolih plačat. Še en razlog zakaj hočem dostavo na dom, ker sem poštnino že plačal. Če bi tistih 30 centov vračunali v prvotno poštnino, bi verjetno večkrat popustil, tako pa ...

In ja, sedaj živim dobesedno v vukojebini, pa začuda ni težav z dostavo, paketi prihajajo približno isti čas, kot pred to gužvo. Pa mi dostavljajo GLS, DPD in PS.

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Nekateri poštarji so čisto kul. Vsaj pri meni.

Mularija je pa tako ali tako razvajena, da bi to počela. Res pa je tudi, da mularije nočejo zaposliti za nedoločen čas...


Mularija ni nič razvajena... plačajo jo naj 1.500 bruto + vsi dodatki, pa se bo hitro našlo ljudi ki bi to delali... za tisto batagelo ki z dodatki komajda nanese moj NETO ki ga imam zato da sedim doma in delam support od doma, pa pač noben mulc noče več delat in prav je tako..
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

koyotee ::

Hahahha 1500+, ker za poštarja rabiš najmanj sedmo stopnjo izobrazbe ane :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kixs ::

Ce je potreba...

Hemi426 ::

koyotee je izjavil:

Hahahha 1500+, ker za poštarja rabiš najmanj sedmo stopnjo izobrazbe ane :))


Veš tole je izredno infantilno razmišljanje.
Niso vsi poklici plačani po zahtevani stopnji izobrazbe, ampak so tudi po doprinosu k družbi oz. stopnji zahtevnosti.

Občinski smetarji vem, da dobijo surferji cca 1200 neto, šoferji pa 1350. Ker občina/država točno ve, da za male pare tako delo ne bi nobeden opravljal. Imajo pa tudi sistem stimulacije, v povprečju 15% mesečne osnove, ki se ob pritožbah strank in sodelavcev odvzame za določen čas.
Pa ustvari se nek pritisk/mehanizem, saj zaposleni vedo, da je veliko ljudi željnih te službe in večina delo zelo efektivno.
Tudi knapi imajo npr visoke plače...

In ob višji plači, bi tudi pošta bila bolj efektivna, bi poštarji bolj z veseljem in vestonstjo opravljali svojo službo, ti garantiram!

vimos ::

Hemi426 je izjavil:

koyotee je izjavil:

Hahahha 1500+, ker za poštarja rabiš najmanj sedmo stopnjo izobrazbe ane :))


Veš tole je izredno infantilno razmišljanje.
Niso vsi poklici plačani po zahtevani stopnji izobrazbe, ampak so tudi po doprinosu k družbi oz. stopnji zahtevnosti.

Občinski smetarji vem, da dobijo surferji cca 1200 neto, šoferji pa 1350. Ker občina/država točno ve, da za male pare tako delo ne bi nobeden opravljal. Imajo pa tudi sistem stimulacije, v povprečju 15% mesečne osnove, ki se ob pritožbah strank in sodelavcev odvzame za določen čas.
Pa ustvari se nek pritisk/mehanizem, saj zaposleni vedo, da je veliko ljudi željnih te službe in večina delo zelo efektivno.
Tudi knapi imajo npr visoke plače...

In ob višji plači, bi tudi pošta bila bolj efektivna, bi poštarji bolj z veseljem in vestonstjo opravljali svojo službo, ti garantiram!



+1

Malo poglejte komentarje na facebooku od pošte, ko se raznašalci vmešali in povedali kakšne imajo pogoje dela in kakšne plače dobijo ven. Še veliko jih dela za tak denar.

Naslednje leto se bo pa uprava hvalila kako so povečali promet itd. Seveda nagrade jim ne bodo ušle

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vimos ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647111056 (29083) destroyer2k
»

UPS - hitra dostava My Ass (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5630944 (10994) Marina2
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545195 (16036) uporabnik50
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622352 (12788) kixs
»

Izgubljena pošiljka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718291 (10921) Šimpanz

Več podobnih tem