» »

Pomoč pri pogajanju za končno ceno

Pomoč pri pogajanju za končno ceno

yellowbe34 ::

Pozdravljeni prosil bi vas za pomoč pri nakupu oz menjavi avtomobila.

Trenutni avto sem kupil v avtohiši pri kateri bi tudi opravil menjavo.

Avto sem kupil od njih pred tremi leti za €4.8k pri 165k prevoženih, trenutno jih ima 204k. Gre za avtomobil letnik 2007.

Avto je bil redno vzdrževan pri njih in je zelo lepo ohranjen. Pred parimi meseci sem menjal, zavorne diske in ploščice, pred parimi dnevi pa tudi termostat ter naredil mali servis.

Avto katerega prodajajo je praktično isti le tri leta mlajši torej letnik 2010. Ceno ima 3999€.

Torej kakšna bi bila realna cena doplačila?

Hvala za odgovore.

miha98 ::

jah daj ga na avto.net pa počakaj kakšne bodo ponudbe...

yellowbe34 ::

miha98 je izjavil:

jah daj ga na avto.net pa počakaj kakšne bodo ponudbe...

Ne morem čakat, ker mi bojo tega prodali bi ga pa zelo rad imel.

hojnikb ::

zakaj pa enostavno zeljeni avto ne kupis, tega pa potem nakadnadno prodas v lastni reziji?
#brezpodpisa

Furbo ::

Za dobrih 10.000km na leto ki jih delaš, jaz ne bi menjal.
Umiri se, naredi korak nazaj in premisli zadevo.
Kaj ti bo avto v času, ko ne smemo iz občine?
Pleha je vedno dovolj, ne bo jih zmanjkalo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hojnikb ::

itk je neumnost kupit 3 leta mlajsi isti avto. sploh, ker se zna zgodit, da bo mel se vec kilometrov kot obstojeci, seveda ne na stevcu.
#brezpodpisa

styrian ::

yellowbe34 je izjavil:

miha98 je izjavil:

jah daj ga na avto.net pa počakaj kakšne bodo ponudbe...

Ne morem čakat, ker mi bojo tega prodali bi ga pa zelo rad imel.


Ne bodo, to je samo njihov trik.

Avto prodaj zasebno sam, drugega kupi z GOTOVINO.

yellowbe34 ::

Menjal bi, ker je ta ki ga želim, res lepo ohranjen in ima tudi tempomat, ki ga sedaj zelo pogrešam. Ima tudi boljšo audio opremo. Pri mojem pa se je začela pojavljati tudi rja (čisto malo) na konici pragov. Tudi luči bi moral spolirat, ta ima zelo lepe še.

Aston_11 ::

Spet ford?

yellowbe34 ::

Gre se za ford-a ja

hojnikb je izjavil:

zakaj pa enostavno zeljeni avto ne kupis, tega pa potem nakadnadno prodas v lastni reziji?

Enostavno zato, ker nimam toliko denarja :)

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

tastarga ti bodo vzeli v račun za kakšnega jurja. Če je rje že več pa niti to ne.

miha98 ::

Pa kateri avto to sploh gledaš....? sej niso tako redki verjetno... še bo prišel kakšen....

yellowbe34 ::

matobeli je izjavil:

tastarga ti bodo vzeli v račun za kakšnega jurja. Če je rje že več pa niti to ne.

Toliko ravno ne, ker vejo da je njihov avto, redno vzdrževan pri njih in ga bojo lahko lepo naprej prodali. Tudi njim se gre za moj avto verjetno.

Js po tihem upam, da bi doplačal samo kakega jurja 100-300. Je to realno? Rje je res za vzorec, čisto malo.

Zgodovina sprememb…

yellowbe34 ::

V teh časih se mislim da morajo oni bol trudit kot js za kakršnokoli kupčijo. Grem jutri se malo pozanimat in poročam.

borut_p ::

yellowbe34 je izjavil:

V teh časih se mislim da morajo oni bol trudit kot js za kakršnokoli kupčijo. Grem jutri se malo pozanimat in poročam.


Kupujes avto za drobiz pa mislis da se bo prodajalec pretegnil samo za tebe. Jao jao v kakswn svetu zivite ljudje

Zdilaj se za obvezni servis na 'novem' avtu in je to to

bambam20 ::

Ker ne vemo za kateri model forda se gre pa tipamo v temi.

Okvirno bi lahko dobil vrednost obeh Fordov po eurotaxu. Tako bi vsaj imel občutek koliko manj ti bi ponudili za tvojega in koliko preveč boš preplačal ta drugega. V vsakem primeru boš v minusu.

Mike_Rotch ::

Zakaj njih ne vprašaš koliko ti ponudijo? A ni to bolj smiselno kot spraševati random folk na slo-techu?

Tudi njim se gre za moj avto verjetno.


Zakaj bi se njim šlo za tvoj avto? Kaj je tako posebnega na njem. V EU se verjento prodaja na stotine enakih, verjetno celo boljših.

Če je na tvojem res kaj tako posebnega, da bi se trgovci tepli za njega, potem ga lahko na avto.net prodaš v 3 dneh.

David4747 ::

Napiši model, motor, opremo itd, pa lahko potem kaj več svetujemo. Tako preko palca pa bi rekel da ponudijo vse od 2 pa do 3 jurje za tvojega, ampak spet, brez tocnih podatkov je to le ugibanje.

kixs ::

Za tvojega bodo ponudili okoli 500-1000€ manj, kot je ekvivalent na avto.net. Ce bos res vzel pri njih drugega, bo stevilka bolj proti 500€. Zelo verjetno tudi ne bodo dali kaj dosti popusta na novejsi avto.

lp

yellowbe34 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Zakaj njih ne vprašaš koliko ti ponudijo? A ni to bolj smiselno kot spraševati random folk na slo-techu?

Tudi njim se gre za moj avto verjetno.


Zakaj bi se njim šlo za tvoj avto? Kaj je tako posebnega na njem. V EU se verjento prodaja na stotine enakih, verjetno celo boljših.

Če je na tvojem res kaj tako posebnega, da bi se trgovci tepli za njega, potem ga lahko na avto.net prodaš v 3 dneh.
ne spoznam se na te stvari samo sklepan da bojo tut oni dobro zaslužili na mojem avtu. Nategnali me bojo tako ali tako, js bi rad samo da me za čim manj.

Avto je tale:

https://www.avtorebernik.si/Rabljena_vo...

Moj je isti, samo 2007

Zgodovina sprememb…

yellowbe34 ::

Šel ga bom pogledat in če ga dobim za neko pošteno ceno ga menjam če ne pač ne, ker toliko se mi pa spet ne gre za njega. Vam pa hvala za odgovore.

yellowbe34 ::

yellowbe34 je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Zakaj njih ne vprašaš koliko ti ponudijo? A ni to bolj smiselno kot spraševati random folk na slo-techu?

Tudi njim se gre za moj avto verjetno.


Zakaj bi se njim šlo za tvoj avto? Kaj je tako posebnega na njem. V EU se verjento prodaja na stotine enakih, verjetno celo boljših.

Če je na tvojem res kaj tako posebnega, da bi se trgovci tepli za njega, potem ga lahko na avto.net prodaš v 3 dneh.
ne spoznam se na te stvari samo sklepan da bojo tut oni dobro zaslužili na mojem avtu. Nategnali me bojo tako ali tako, js bi rad samo da me za čim manj.

Avto je tale:

https://www.avtorebernik.si/Rabljena_vo...

Moj je isti, samo 2007
kar se tiče opreme moj nima tempomata in ima starejśi radio

smacker ::

Za tak denar se dobi že 2011, novejši model.

matobeli ::

Treba je vedet da trgovec hoče zih imet 500eur profita z prodajo, kar pomeni da 1. kupuješ avto ki je 500eur predrag, 2. boš prodal avto 500eur ceneje. Mogoče bo res dal 1.5k, ampak ni za sanjat da dobiš 3k.

Stikalo ::

@yellowbe34

Na tvojem mestu nikakor ne bi menjal vozila. Stvar je taka, če menjaš dobiš recimo 3 leta mlajši avto, kar je pri 10 let starem avtu enaka figa. Tisti rabljen ima spoliran luči za 20 €, čez eno leto bodo spet rumene. Lej, da boš menjal avto imaš polno sitnosti, skakanja, da boš za kaj? Za 1k€ več imel tempomat? Ne splača se ti. Počakaj da boš imel denar pa si kupi nekaj normalnega.

Ajde, če ti bi ta crknil, in bi kupoval 3 leta starega ne pa 3 leta mlajšega. Če si prekratek z denarjem samo vozi to kripo dokler ne razpade :)

PINki ::

Za toliksno vrednost doplacila si verjetno lahko naknadno vgradis tempomat in boljsi audio sistem.

Taip4n ::

A niso avto hiše zaprte?

aborko ::

A dej no, svojo kapelco boš menjal za enako kapelco, samo malce novejšo. S to si naredil 39k km in bi menjal? Zakaj? A crkuje kej? Keša nimaš niti, da bi najprej kupil in svojega v lastni režiji prodajal (manj zgube). Zakaj sploh kupovati novejšega, če si brez keša, svojega zdaj verjetno vsaj malo poznaš, veš da je servisiran in mu zaupaš. Očitno tudi ne delaš veliko km, 13k letno, bencinar se ti zelo verjetno ne bo kaj dragega pokvarilo, samo zaradi opreme menjati je bedarija, zgubiš dosti €, ki jih ti nimaš. Me pa zanima kaj ljudi žene v take odločitve, za pleh keš ni problem, na sebi pa špara.

yellowbe34 ::

Hvala vsem za nasvete in odgovore. Sem se odločil, da ga ne grem niti pogledat, ker res nima smisla. Lp

Valvoline ::

Ta iz oglasa je vreden max 2k, tvoj pa ce je benciner 500e iz l.2007. Tistega c-max, s-max klumpa kupujejo samo madzari za na preso.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Precenjene gare, kar naj jih majo. Ko gledam avto.net clio l.2006 (novejši) za 2500 evrov zaprem avto.net.

Wrop ::

Ohranjen 98 oz 110 KM z dynamique opremo in še nekaj stotakov "popusta" je še ok nakup. Kot listja in trave jih imaš tudi že pod 2000.
Sicer pa se OP po mojem mnenju res ne splača menjati za praktično enak avto. Svoj avto bolje poznaš in to je po mojem menju več vredno kot nek tempomat in malo večja številka pri letnici.

Valvoline ::

Z znizanjem lopovskega DMVja, se bo uvoz mocno povecal, rabljeni se bodo zagotovo pocenili, sploh pa starejse od l.2010. V IT je vse za najmanj pol cenejse kot pr nas.
Se ena vele lopovscina je homologacija za EU vozila, zakaj se v slo ponovno placa homologacija za homologiran in registriran avto v EU? Barabe komunajzarske.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja rabljenega avtomobila

Oddelek: Na cesti
161814 (1246) SoundBlaster
»

Menjava avtomobila

Oddelek: Na cesti
152335 (1188) dubre40
»

Prodaja starejsega vozila

Oddelek: Na cesti
454812 (3153) 69charger
»

Cene avtov zadnje čase (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6012564 (9981) bambam20
»

kateri rabljen avto do 5000 €? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6522132 (20213) Blinder

Več podobnih tem