» »

ČŠŽ pod Dosom v Windows 2000>

ČŠŽ pod Dosom v Windows 2000>

tcurk ::

Zanima me, če morda kdo ve kako se da vklopiti vnos čžš v kaki dos aplikaciji (npr Paradox ), če je aplikacija v Full Screen modu. Če je namreč v grafičnem modu se kodna tabela upošteva sicer ne. Zelo bi mi pomagali z kakimi nasveti. LP Čoko
Čoko

pirat ::

V full screen moraš tipkat šumnike ročno - torej namesto Č vtipkaš ALT+94, namesto Ž je ALT+64, namesto Š pa ALT+91 , za male črke cifer ne vem na pamet, mislim da je 64, pa 124, 128 poskusi sam. So pa tako vtipkani šumniki v Full screen mode potem povsem kompatibilni, če isto bazo uporabljaš še na kakšnem W98,W95 ali DOS računalniku.
Aja, pa na začetku moraš kompjutrju v RAM naložit še VGAYU.COM.

LP, pirat

tcurk ::

ja žeže, to z altom deluje, smo že prej uporabljali. Vendar želimo, da bi šlo kar direkt. Hvala vseeno..

pirat ::

Men direkt še ni uspelo ..... če pa uporabljaš šumnike direkt v oknu, pa v Full Screen mode niso več šumniki, ampak neki oklepaji, strešice ipd...
LP, pirat

CaqKa ::

kaj pa če si v fullscreen dos oknu in pritisneš kombinacijo alt+shift, ali potem delajo šumniki?

tcurk ::

Mislim, da je to malo bolj zakomlicirano kot alt+shift ali pa kaj takega.....

CaqKa ::

torej ta kombinacija ne pomaga?

/edit
pomojem bo treba najt kaki oni progs ko smo jih včasih imeli pod dosom da so sploh šumniki delali.. pa v autoexeceu al v configu si mu moral nastavit da se je zagnal vsakič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Arsenal

Oddelek: Igre
161257 (754) opeter
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746635 (39608) Bistri007
»

Težave z dos aplikacijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
9924 (854) Frenki_Beleven
»

MS-DOS programi v full screen načinu v Win98 in XP

Oddelek: Operacijski sistemi
91219 (1109) potepinko
»

Šumniki v WIn ME

Oddelek: Operacijski sistemi
9846 (732) spucek

Več podobnih tem