» »

ASIC miner

ASIC miner

BostjanC88 ::

Pozdravljeni,

Zanima me kako je trenutna situacija pri vlaganju denarja v ASIC minerje. Zaradi dobrega izkoristka sončne elektrarne mi bo do konca leta ostalo ogromno kWh. Glede na to, da je strošek elektrike 0 EUR/kWh ali se splača vlaganje v take minerje?

c3p0 ::

Preračunaj koliko kWh ti ostane in koliko miner porabi. Meni gre skozi en rig, s slabim 1kW porabe. Spremljam pa stanje, da me ne bi slučajno spravil v rdeče.

BostjanC88 ::

Imaš tudi ti sončno? Kako je pa kaj z davki? Furs in te fore

c3p0 ::

Imam. Ni davkov ;)

BostjanC88 ::

Ti laufa celo leto? Koliko ti prinese tak rig?

Imam 13.5 kw elektrarno. Ostalo mi bo 2mwh

Zgodovina sprememb…

kow ::

Nimam pojma o rudarjenju.. ampak. Bi pricakoval, da novega ASIC-a ne bos kar tako dobil, ker verjetno ni dovolj produkcije, da bi trenutno zadostili povprasevanju?

c3p0 ::

BostjanC88 je izjavil:

Ti laufa celo leto? Koliko ti prinese tak rig?

Imam 13.5 kw elektrarno. Ostalo mi bo 2mwh


Prinese koliko je trenutno cena ETH. Brez "zastonj" elektrike se tisti čas ne bi splačalo.

Zdaj je torej manj naminanega, je pa cena višja. Rudarimo v slabih časih za dobre in hodlamo.

Počakaj na padec in takrat kupi, zdaj boš težko kaj dobil po spodobni ceni, predvidevam, ker je nova mrzlica tu.

Baja ::

enkrat sem nekje zasledil da bi naj po novem plačevali viške. preveri prvo če tole drži.

c3p0 ::

Pri samooskrbi dvomim, ker potem bi kot prvo rabil vsaj nek s.p. Bolj verjetna je opcija, da komu višek lahko podariš.

WhiteAngel ::

c3p0 je izjavil:

Imam. Ni davkov ;)


Ni res. Rudarjenje ti gre v dohodnino. Lahko pa ne prijaviš, ampak imaš lahko težave pri izplačilu v EUR potem, ko boš na borzi moral pojasniti izvor premoženja. Če že rudariš, potem rudari bitcoin cash, ki ga zagoniš direktno v Tušu z generično denarnico brez posrednikov.

DeeJay ::

Na borzi ne boš nič pojasneval. Pojasneval boš samo FURSu, ko ti bo poslal dopis za utemeljitev dohodkov, ki si jih prejel na račun.
Če ne boš znal pojasnit, ti bodo sami upalili nek visok davek + kazen, ker nisi sam prijavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Invictus ::

Baja je izjavil:

enkrat sem nekje zasledil da bi naj po novem plačevali viške. preveri prvo če tole drži.

Obveznega odkupa viškov že zdavnaj ni več.

Včasih je država elektriko malih elektrarn odkupovala po 3x ceni, če se prav spomnim.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

WhiteAngel je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Imam. Ni davkov ;)


Ni res. Rudarjenje ti gre v dohodnino. Lahko pa ne prijaviš, ampak imaš lahko težave pri izplačilu v EUR potem, ko boš na borzi moral pojasniti izvor premoženja. Če že rudariš, potem rudari bitcoin cash, ki ga zagoniš direktno v Tušu z generično denarnico brez posrednikov.


Smajli je bil na koncu. Kriptoje se da porabit tudi (ne da priporočam kakšno utajo davkov), brez da denar pride na banko.

hamez66 ::

Uf, imaš kar veliko elektrike za porabit, ene 2500w, če bi nonstop lavfal do konca leta. Zaradi visokih cen coinov se trenutno splača rudariti tudi z grafičnimi karticami tudi če elektriko plačuješ po redni tarifi. Če bi imel opremo, je govora o okoli 500-700 eur (odvisno od efektivnosti riga) vredno elektrike. Morda ti kdo posodi kakšen mining rig za december 2020, drugo leto se pa potem lahko odločiš za nakup nečesa na podlagi situacije glede eth in cen naslednje leto.

Morda ima kdo kakšen asic, ki po trenutnih cenah ni profitabilen, bi pa bil z zastonj elektriko, samo potem lahko pričakuješ manjši prihodek (100-300 eur recimo).

Baja ::

Invictus je izjavil:

Baja je izjavil:

enkrat sem nekje zasledil da bi naj po novem plačevali viške. preveri prvo če tole drži.

Obveznega odkupa viškov že zdavnaj ni več.

Včasih je država elektriko malih elektrarn odkupovala po 3x ceni, če se prav spomnim.


https://www.zurnal24.si/pod-streho/visk...

če pa drži pa res ne vem.

Invictus ::

Seveda ne drži, saj Bratuškova ni več ministrica...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gas2018 ::

Še en z sončno in preveč elektrike,.. bi bil kdo pripravljen pomagat z nasveti itd? ker če grem sam brat bo prej konec leta :)

BostjanC88 ::

Baja je izjavil:

enkrat sem nekje zasledil da bi naj po novem plačevali viške. preveri prvo če tole drži.

Sem tudi sam zasledil naj bi ukinili net metering in naj bi sproti plačevali višek elektrike.
Je pa tudi varianta da okrnejo net metering tako da ne bo več obračun na eno leto ampak bo na pol leta oziroma mogoče celo na mesec.

hamez66 ::

gas2018 je izjavil:

Še en z sončno in preveč elektrike,.. bi bil kdo pripravljen pomagat z nasveti itd? ker če grem sam brat bo prej konec leta :)


Namesto kupovanja si poskusi za en mesec sposodit opremo za rudarjenje. Zaradi prihajajočega prehoda na eth 2.0 je težko priporočati nakup rudarjev, ker se nam ne sanja kakšna bo situacija naslednje leto.

Glede na to, da je elektrika zastonj, lahko rudariš s čimerkoli, kar lahko rudari, boš pa z bolj učinkovito opremo lahko zaslužil več. Npr. s 3gb 1060 karticami se v Sloveniji ne splača rudarit, razen če imaš elektriko zastonj. Morda najdeš koga, ki ti za en mesec posodi mining rig.

hamez66 ::

A vi, ki imate sončne elektrarne, plačujete še kakšne prispevke za elektriko? Omrežnino in podobne stvari? Mate morda kakšen račun za pokazat? Me res zanima, ker bomo tudi pri nas v prihodnosti najverjetneje kupili elektrarno na sončne celice.

c3p0 ::

Se plačuje, okoli 17€/mesec in seveda v začetku leta poračun. Lahko je 0, če nisi pazil in minal s tremi rigi pa morda boljše, da se pred ogledom vsedeš.

Vuli ::

mah ASIC? pol rabiš narit eno uto na vrtu, ker to rata glasno za popizit, klimo noter za hlajenje itn...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

BostjanC88 ::

hamez66 je izjavil:

A vi, ki imate sončne elektrarne, plačujete še kakšne prispevke za elektriko? Omrežnino in podobne stvari? Mate morda kakšen račun za pokazat? Me res zanima, ker bomo tudi pri nas v prihodnosti najverjetneje kupili elektrarno na sončne celice.


20 EUR omrežnine na mesec.

gas2018 ::

Jest imam 12,80€ per mesec... 8kw elektrarna pa 3x20 varovalke

kow ::

WhiteAngel je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Imam. Ni davkov ;)

Ni res. Rudarjenje ti gre v dohodnino. Lahko pa ne prijaviš, ampak imaš lahko težave pri izplačilu v EUR potem, ko boš na borzi moral pojasniti izvor premoženja. Če že rudariš, potem rudari bitcoin cash, ki ga zagoniš direktno v Tušu z generično denarnico brez posrednikov.


Lahko tudi decentralizirano mimo KYC menjas BTC v BCH...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

gas2018 ::

hamez66 je izjavil:

gas2018 je izjavil:

Še en z sončno in preveč elektrike,.. bi bil kdo pripravljen pomagat z nasveti itd? ker če grem sam brat bo prej konec leta :)


Namesto kupovanja si poskusi za en mesec sposodit opremo za rudarjenje. Zaradi prihajajočega prehoda na eth 2.0 je težko priporočati nakup rudarjev, ker se nam ne sanja kakšna bo situacija naslednje leto.

Glede na to, da je elektrika zastonj, lahko rudariš s čimerkoli, kar lahko rudari, boš pa z bolj učinkovito opremo lahko zaslužil več. Npr. s 3gb 1060 karticami se v Sloveniji ne splača rudarit, razen če imaš elektriko zastonj. Morda najdeš koga, ki ti za en mesec posodi mining rig.



Ima kdo opremo.. pac deliva 50/50 kar bo naredil...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Etherum mining (rudarjenje) (strani: 1 2 3 460 61 62 63 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3108471507 (80238) Jagdpanter
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218216 (3855) svedr
»

DOGe Coin (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Loža
1997224096 (146852) matjaz82
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747126883 (64610) -žiga-
»

minanje bitcoinov

Oddelek: Loža
364019 (2457) SasoS

Več podobnih tem