» »

Excel - generiranje časovnih terminov

Excel - generiranje časovnih terminov

korenje3 ::

Zdravo,
torej zanima me če je možno narediti nekaj takega:



Torej ali je možno da mi čase, ki so v celicah A do E izpiše v eno celico (npr. delo dni), tako da upošteva delovni čas/dan (07:00 do 15:00) - rezerviran čas, ter da izpiše datume na podlagi tega.

Torej za moj dani primer 1. vrsta bi rad izpis datumov v 1 celici:
1) 15.11.2020
2) 15.11.2020
3) 16.11.2020

V drugi celici je pa potem lahko vezava na prvo celico, glede na to v katerem obdobju se nahaja A do E:
1) A
2) B
3) C

Torej 1. dan ima 5 ur na voljo, potem ko ni več ur na voljo gre na naslednji dan.

Aja pa naj bi bilo narejeno brez VBA kode. Torej izključno z uporabo excelovih funkcij.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

showsover ::

Ne da se.

joze67 ::

Morda se da, ampak iz opisa mi ni čisto jasno, kaj je vhodni podatke in kaj naj bo rezultat. Zakaj je od 15.11. do 19.11 4 dni (in 17 ur), od 16.11. do 20.11. pa 5 dni (16 ur)? Kaj so ABCDE? Ko rečeš, naj se v eni celici izpišejo trije datumi (in zakaj prav ti trije), res misliš v eni celici ali morda kaj drugega?
Skratka, ta hip tudi na papir ne bi naredil tega.

korenje3 ::

To so samo testni podatki.
Torej rezultat je še ena kolona, ki vsebuje podatke zgoraj vpisane.
Torej v novi koloni v vsaki celici:
1) 15.11.2020
2) 15.11.2020
3) 16.11.2020

Znati mora zgenerirat datume.

joze67:
15.11. do 19.11. je skupno 17 ur dela. Za vsak dan je rezervirano 5 ur dela. Torej lahko dela 4 dni.

Medtem ko za 16.11. do 20.11. dela 16 ur. A dela potem 3 dni, medtem ko 4. dan dela samo še 1 uro. Izpis bi bil pa tak:
1) 16.11.2020
2) 18.11.2020

Torej dan ko začne delat A do E mora biti izpisan v novi vrstici.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

SeMiNeSanja ::

joze67 je izjavil:

Morda se da, ampak iz opisa mi ni čisto jasno, kaj je vhodni podatke in kaj naj bo rezultat. Zakaj je od 15.11. do 19.11 4 dni (in 17 ur), od 16.11. do 20.11. pa 5 dni (16 ur)? Kaj so ABCDE? Ko rečeš, naj se v eni celici izpišejo trije datumi (in zakaj prav ti trije), res misliš v eni celici ali morda kaj drugega?
Skratka, ta hip tudi na papir ne bi naredil tega.

Tudi meni ni jasno, kaj bi on to rad, oz. od kje vleče te cifre.

Saj ni čudno, da ne more naresti zadevo, če stvar niti razložiti ne zna...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

kuall ::

Razloži lepo na primeru človek božji, po možnosti s screenshotom iz excela in označi kaj bi moralo ratat (nariši kaj bi moralo ratat z zeleno farbo, kaj so vhodni podatki pa s plavo recimo). Ne mi matrat možganov, ker ne razumem, kaj bi rad. S formulami se večinoma vse da naredit po moje.

korenje3 ::

Sem napisal zgoraj od kje so "cifre".
Si cer pa a je relevantno od kje so "cifre" ?

Ni problem da ne znam razložiti. Problem je da ne razumeš.

Tole mora ratat:
 http://shrani.si/f/D/Ww/4LtCayYB/excel-casi2.png

http://shrani.si/f/D/Ww/4LtCayYB/excel-casi2.png

i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

SeMiNeSanja ::

korenje3 je izjavil:

Sem napisal zgoraj od kje so "cifre".
Si cer pa a je relevantno od kje so "cifre" ?

Ni problem da ne znam razložiti. Problem je da ne razumeš.

Če boš tako nastopal, ti zagotovo ne bo nihče pomagal.

Razložil pa si tako, da nisi nič razložil. Tako, kot si ti napisal, je 2+2=3, torej vse skupaj skregano z logiko.
Ko boš znal logično razložiti od številke do številke, boš pa mogoče tudi že sam razumel, kako stvar naresti.

Torej JE problem v tem, da ne znaš razložiti problema!
Še večji problem pa je, da se niti ne želiš potruditi podati boljšo razlago - rezultate pa želiš na pladnju?!? ;(
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

korenje3 ::

Nisi niti vprašal kaj ne razumeš, ampak si začel pisat drugim da ne znam razlagat ipd.
Torej tvoj namen je odvrnit ljudi iz te teme. Saj vse kar si napisal ni usmerjeno meni, ampak bralcem te teme.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

SeMiNeSanja ::

Tudi Jože in Kuall sta ti lepo povedala, da razloži in nariši.

Če trije rečemo, da nisi razložil - kaj se potrem greš?

Prilepil si eno sliko, kaj bi rad imel - nisi pa JASNO opisal kateri podatki so VHODNI, kakšna PRAVILA veljajo med vhodnimi podatki in kateri podatki so tisti, ki se morajo 'izračunati'.

Natresel si neke datume, ki sami po sebi nikomur nič ne povedo. Razlika med datumi ne predstavlja ne ur, ne nič od tega, kar imaš v tabeli.
Tudi če prištevaš ure k datumom se stvari ne ujemajo
Potem nekaj govoriš o 'dnevih'....nato pa imajo ti 'dnevi' kvazi po 5 ur?
Kaj so potem tiste 12, 18 in celo 22 ur, ki jih imaš pisane, če to verjetno ni število opravljenih ur / dan.

dal si primer
za 16.11. do 20.11. dela 16 ur. A dela potem 3 dni, medtem ko 4. dan dela samo še 1 uro. Izpis bi bil pa tak:
1) 16.11.2020
2) 18.11.2020

najprej navedeš dva datuma, ki potem na enkrat nista več ta datuma, ampak bi morala biti drugačna datuma? In spet nobene razlage, kaj so vse ostale številke.

Ali pa tisti primer, ko imaš 2 ure napisane, kar pa naj bi bilo 'generirano' 12 dni ?!?

Skratka, s tako razlago ne bo šlo!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

Sem lepo napisal "Torej dan ko začne delat A do E mora biti izpisan v novi vrstici."
Napisal sem tudi da ima dan 5 efektivnih ur na voljo.
Napisal sem tudi kaj so vhodni podatki (kolone A do E, začetni datum)

Torej ko nekdo opravi delo za A, gre delat B. Ko začne delat B se zapiše nov datum. In tako dalje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Raptor F16 ::

Mar ni za takšne stvari bolj primeren MS Project ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

korenje3 ::

Nimamo MS project, prav tako so podatki v tabelah zapisani na čuden način. Tako da sem sam sprogramiral program za izdelavo gantt tabele.

i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Raptor F16 ::

korenje3 je izjavil:

Nimamo MS project, prav tako so podatki v tabelah zapisani na čuden način. Tako da sem sam sprogramiral program za izdelavo gantt tabele.



Risanje transplana v excellu... probal enkrat, never again.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

showsover ::

Ker je originalna zahteva, da naj ne bo uporabljen VBA, bo prvo stvar precej zoprno napisati, nemogoče ni, ampak ni vredno forumskega truda. VBA bi sicer stvari poenostavil, že Access je precej boljše orodje. Kakorkoli, vso srečo, dvomim, da bo kdo investiral čas, če ostane zahteva nespremenjena. Očitno je tu precej omejitev, ki jih je potrebno šele izvedeti. Glede na to, da programirati (kot izgleda) znaš, zanimivo, da iščeš rešitev na forumu :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

korenje3 ::

Pač v podjetju nisem problem jaz. Jaz sem naredil orodje. Tabele delajo pa drugi. Sedaj jih poskušam prepričat da naredijo vsaj približno uporabne tabele. VBA pa nočejo meti. Pač tisto kar ne razumejo ne želijo videt.

Sem pa tudi poslušal prepričat da naj shranijo vse to sranje v sql bazo. Sam se ne dajo.
Potem po letu ali dveh ko jim 10 minut shranjuje datoteke začnejo brisat.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

showsover ::

Ja, če ne moreš prepričati niti glede Accessa, bo za kaj večjega še težje; mogoče moraš stvari predstaviti iz perspektive, ki jo bodo šefi razumeli in podprli (to je ključno). Uporabnikom je praktično vseeno, še sploh, ko začnejo brisati, ker tako dolgo shranjuje datoteke. Če bo potrebna zunanja pomoč (predvsem za šefe!), povej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

korenje3 ::

Šefe predvsem skrbi to, da bom kakršno koli programiranje ali podobno bolj zahtevno delo iz moje strani smatral kot potrebo po višji plači (vsaj tako je bilo rečeno). Tako da podjetje raje vidi da se ukvarjam s prepristimi stvarmi (ki jih nadrejeni razumejo, saj imajo le tako kontrolo in diktirajo) in raje plačajo zunanjim izvajalcem 10x več za programsko rešitev. Pač kaj bom jaz na malo višji plači kot blagajničarka v lidlu programiral ipd...

Tako da iščem excel rešitev, ki jo bodo nadrejeni razumeli. Torej formulce v celicah xD
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

showsover ::

Ja, takšna zunanja (desetkratna) investicija mora imeti smisel, to pa res :-)

Raptor F16 ::

korenje3 je izjavil:

Šefe predvsem skrbi to, da bom kakršno koli programiranje ali podobno bolj zahtevno delo iz moje strani smatral kot potrebo po višji plači (vsaj tako je bilo rečeno). Tako da podjetje raje vidi da se ukvarjam s prepristimi stvarmi (ki jih nadrejeni razumejo, saj imajo le tako kontrolo in diktirajo) in raje plačajo zunanjim izvajalcem 10x več za programsko rešitev. Pač kaj bom jaz na malo višji plači kot blagajničarka v lidlu programiral ipd...

Tako da iščem excel rešitev, ki jo bodo nadrejeni razumeli. Torej formulce v celicah xD


Odpri normiran S.P. prek podjemne pogodbe jim vturi rešitev, ki si jo itak razvil na šihtu.

Win win !
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

korenje3 ::

Noben me ne sili da to delam... lahko rečem "ne znam" tako kot je to praksa med sodelavci in je potem mir.

Popoldansko sem pa že tako ali tako praktično cel dan zaseden.

Zato ponavadi tako grize delo od doma... ko presedlaš iz 8EUR/h na 80EUR/h brez da bi se moral kam vozit ...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Raptor F16 ::

korenje3 je izjavil:

Noben me ne sili da to delam... lahko rečem "ne znam" tako kot je to praksa med sodelavci in je potem mir.


Zakaj imam občutek da si po diplomi pristal v nekem malem zahojenem podjetju kjer jim sploh ni interes delati učinkovito po dobrih praksah.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

korenje3 ::

Ne poznaš "podjetniške knjige" ? moderno suženjstvo.

Sej veš kako so delali v 60ih letih...

Ni važno kaj znaš, koliko narediš. Važno je da si poslušen in ubogljiv. In tudi ocenjevanje je po slednjem.

Tako da če ti reče da naredi luknjo v betonsko steno s čajno žličko nimaš kej gobcat nazaj. Vzameš žličko in delaš.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Raptor F16 ::

korenje3 je izjavil:

Ne poznaš "podjetniške knjige" ? moderno suženjstvo.

Sej veš kako so delali v 60ih letih...

Ni važno kaj znaš, koliko narediš. Važno je da si poslušen in ubogljiv.


Jaz vem da so v nekaterih deželah v tistem obdobju začeli delati malo revolucijo z novimi standardi in pristopi... PDCA anyone ?

Kaj so delali v Jugi in vzhodnem bloku danes sploh ni več vredno omembe.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere in kje kupiti pelete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23149339 (1037) bm1973
»

pomoč v excelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
629007 (3336) omni-vor
»

Izpit za radioamaterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
647007 (4442) hipertija
»

[VBA] Uvažanje ECB tečajnice glede na datum

Oddelek: Programiranje
81101 (929) Argonavt

Več podobnih tem