» »

Multi-monitor workspace

Multi-monitor workspace

Hair ::

Urejam si Win10 workspace s tremi monitorji in iščem software, ki bi mi pomagal pri sledečih zadevah:
- Rabil bi nekaj milisekund zakasnitve, preden gre miška na drug zaslon - da ne iščem kazalnika po dveh monitorjih, če šarim po robovih.
- Če en monitor nima aktivnih oken, bi želel, da gre v spanje, čeprav na drugem in/ali tretjem delam.
- Želel bi, da imam za prehod kazalnika na voljo kót - torej dve stranici, ampak ne celi (v Win default lahko izbereš samo eno stranico, čez katero prehajaš).

Pozna kdo tovrstne programe? Priporočila?

Hvala in lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

mailer ::

Za kurzor si lahko vklopiš sledenje, da ga hitreje opaziš. Win 10 mislim, da ima že vgrajen nek osnovni monitor management, kjer is lahko okna razporediš po posameznih zaslonih. Za ostale stvari ti bodo svetovali drugi.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Hair ::

Okna že lahko razporedim po zaslonih, ampak sekundarni monitor ne gre v spanje, tudi, če na njem ni nobenih oken.
Sledenje kruzorju pa ni tisto, kar bi mi zares pomagalo. Saj kruzor že najdem - ni, da bi ga čisto izgubil, ampak je to daleč od optimalnega work-flowa. Če nastavim prehod na zgornji stranici, me jebejo tabi od brskalnika, če na desni stranici, pa drsnik. V obeh primerih pa tudi close/minimise gumbi.
Zaslonov pa nimam povezanih v liniji - morem obračat glavo, zato je ta problem še toliko bolj nadležen.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Hair ::

Za miško sem našel tole: http://dualmonitortool.sourceforge.net/...
Si lahko celo nastavljaš intenzivnost "sticky" prehajanja kruzorja. Zelo elegantno :)

Win+P pa nekako reši izklaplanje non-primary zaslonov, čeprav sem upal na malo bolj custimizable rešitev s screen saverjem, ampak ne najdem nič takega :(
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

link_up ::

To verjetno ne bi smelo biti pretezko za spisat, ce ima win kaksen window manager api....
In and Out

Hair ::

Huh, aleluja... sem našel tole in funkcionira:
https://www.actualtools.com/multiplemon...

Zdaj imam končno vse :)

Čeprav nista kaj dosti pomagala, hvala obema za dobro namero! :D
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70191296786 (3461) MIHAc27
»

Hp 6730s menjava diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
554890 (3715) tiltech
»

Nekdo mi nekako vdira (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
7611912 (7171) Mare2
»

Dell XPS 13 ali 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6910460 (6720) Mavrik
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140022 (33399) Key Quest

Več podobnih tem