» »

Ford mondeo

Ford mondeo

Temo vidijo: vsi

barney83 ::

resno razmišljam, da bi iz Nemčije nabavil
FORD MONDEO turier 1.5, bencinar, ročni menjalnik, letnik 2019. Mogoče tudi avtomatik.
kakšen se vam zdi mondeo? Sedaj imam ford fiesto (letnik 2008, prevoženih 222000 km) in nisem imel večjih težav in problemov.

gledal sem tudi FORD MONDEO HYBRID (benzin + elektrika); letnik 2019. Ima kdo izkušnje s fordovimi hybridi?

w0mbat ::

mmmm monedo... Fajn lep avto pa zelo fajn za vozit (sem ga imel) ... močno priporočam. Še cene so zdej mmmm

hojnikb ::

Predrago za to kaj dobiš. Pa avtomatikov se pri fordu ogni, ker so dost šrot.

Poglej raje kaj pri nemški trojici, boš dobil več avta za manj, pa še mnogo več izbire imaš.
#brezpodpisa

kuglvinkl ::

mam ta drucga. tut naskednji bo mondeo. super delovni konj.
Your focus determines your reallity

w0mbat ::

hojnikb je izjavil:

Predrago za to kaj dobiš. Pa avtomatikov se pri fordu ogni, ker so dost šrot.

Poglej raje kaj pri nemški trojici, boš dobil več avta za manj, pa še mnogo več izbire imaš.

ne nakladaj dej...

hojnikb ::

No, hitr dej na kup en a4, 3er, passat proti modenotu, pa boš vidu, da bo modeno celo pršu dražje ali bo pa izbire mnogo manj. Da vržeš v mix avtomatike, je pa itk še slabše, ker fordovga avtomatika _nočeš_
Amerikanci so že ugotovil, da to ni več avto, zato so jih pa tam nehal prodajat.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mahoni ::

hojnikb je izjavil:

Predrago za to kaj dobiš. Pa avtomatikov se pri fordu ogni, ker so dost šrot.

Poglej raje kaj pri nemški trojici, boš dobil več avta za manj, pa še mnogo več izbire imaš.

Jebemti mater ne nabijaj skoz.

kuglvinkl ::

mahoni je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Predrago za to kaj dobiš. Pa avtomatikov se pri fordu ogni, ker so dost šrot.

Poglej raje kaj pri nemški trojici, boš dobil več avta za manj, pa še mnogo več izbire imaš.

Jebemti mater ne nabijaj skoz.


haha :).

U glavnem, za dedca mojih dimenzij (190, 100 kg), je A4 premajhen. to je za okol 180cm velterčke.
Your focus determines your reallity

Luk as ::

hojnikb je izjavil:

No, hitr dej na kup en a4, 3er, passat proti modenotu, pa boš vidu, da bo modeno celo pršu dražje ali bo pa izbire mnogo manj. Da vržeš v mix avtomatike, je pa itk še slabše, ker fordovga avtomatika _nočeš_
Amerikanci so že ugotovil, da to ni več avto, zato so jih pa tam nehal prodajat.

hojnikb
Mi lahko poveš koliko fordov mondeotov si ti do sedaj v življenju imel v lasti. To ne pomeni, da si ga imel 1h proba vožnje ampak, da si ga imel vsaj pol leta. Kdaj, katerega?
riba smrdi pri glavi

w0mbat ::

Luk as je izjavil:

hojnikb je izjavil:

No, hitr dej na kup en a4, 3er, passat proti modenotu, pa boš vidu, da bo modeno celo pršu dražje ali bo pa izbire mnogo manj. Da vržeš v mix avtomatike, je pa itk še slabše, ker fordovga avtomatika _nočeš_
Amerikanci so že ugotovil, da to ni več avto, zato so jih pa tam nehal prodajat.

hojnikb
Mi lahko poveš koliko fordov mondeotov si ti do sedaj v življenju imel v lasti. To ne pomeni, da si ga imel 1h proba vožnje ampak, da si ga imel vsaj pol leta. Kdaj, katerega?

njegov rusty bmw3 iz 2002 je tako hud, da so vsi nemci hudi in ne more nehat priporočat 3 velike nemce. Troll nezavesten

barney83 ::

Sem primerjal cene in gledal tudi A4, Passat/Golf, Škoda, BMW - cenovno so tam/tam. Pa tudi oprema je pribižno enaka.
Neke bistvene razlike mislim da ni.
No kar se avtomaika tiče..to sem že nekje ujel, da fordov naj ne bi bil ok.
Zanimalo me je, kako so kaj hybridi - kar se tiče težav, gličev ipd.
Najverjetneje bom ostal kar pri klasili - benzinar, ročni menjalnik:)

hojnikb ::

Luk as je izjavil:

hojnikb je izjavil:

No, hitr dej na kup en a4, 3er, passat proti modenotu, pa boš vidu, da bo modeno celo pršu dražje ali bo pa izbire mnogo manj. Da vržeš v mix avtomatike, je pa itk še slabše, ker fordovga avtomatika _nočeš_
Amerikanci so že ugotovil, da to ni več avto, zato so jih pa tam nehal prodajat.

hojnikb
Mi lahko poveš koliko fordov mondeotov si ti do sedaj v življenju imel v lasti. To ne pomeni, da si ga imel 1h proba vožnje ampak, da si ga imel vsaj pol leta. Kdaj, katerega?

Nobenga, ker nisem takšen mazohist.

w0mbat je izjavil:

Luk as je izjavil:

hojnikb je izjavil:

No, hitr dej na kup en a4, 3er, passat proti modenotu, pa boš vidu, da bo modeno celo pršu dražje ali bo pa izbire mnogo manj. Da vržeš v mix avtomatike, je pa itk še slabše, ker fordovga avtomatika _nočeš_
Amerikanci so že ugotovil, da to ni več avto, zato so jih pa tam nehal prodajat.

hojnikb
Mi lahko poveš koliko fordov mondeotov si ti do sedaj v življenju imel v lasti. To ne pomeni, da si ga imel 1h proba vožnje ampak, da si ga imel vsaj pol leta. Kdaj, katerega?

njegov rusty bmw3 iz 2002 je tako hud, da so vsi nemci hudi in ne more nehat priporočat 3 velike nemce. Troll nezavesten

Heh, wrong. Čeprav ni nič narobe z E46, ker je defenitivno boljši in bolj kulten avto kot katerkol mondeo ever. Čez 10-15 let bo e46 to, kar je danes E30, na mondeota bodo pa vsi pozabl.Že danes M3 in 330i Msport ratujejo zelo zaželeni, medtem ko modeo mk3 je kaj, nekaj kar dobiš na odpadu za par 100e?

barney83 je izjavil:

Sem primerjal cene in gledal tudi A4, Passat/Golf, Škoda, BMW - cenovno so tam/tam. Pa tudi oprema je pribižno enaka.
Neke bistvene razlike mislim da ni.
No kar se avtomaika tiče..to sem že nekje ujel, da fordov naj ne bi bil ok.
Zanimalo me je, kako so kaj hybridi - kar se tiče težav, gličev ipd.
Najverjetneje bom ostal kar pri klasili - benzinar, ročni menjalnik:)

Hibrida, razn če maš res kakšen poseben razlog, se ga ogni. Potem raje full electro, če že. Z kakšnim DSGjom ali ZF8 based avtomatikom pa nemorš sfalit, pa ni važno katera znamka je.
Pač mondeo ne ponuja nič več kot ti, jih je pa precej manj. Če bi vsaj bli primerljivi modenoti cenejši ali kakršno kolk bolši value, ampak niso.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

;-) ::

Luk as je izjavil:

hojnikb je izjavil:

No, hitr dej na kup en a4, 3er, passat proti modenotu, pa boš vidu, da bo modeno celo pršu dražje ali bo pa izbire mnogo manj. Da vržeš v mix avtomatike, je pa itk še slabše, ker fordovga avtomatika _nočeš_
Amerikanci so že ugotovil, da to ni več avto, zato so jih pa tam nehal prodajat.

hojnikb
Mi lahko poveš koliko fordov mondeotov si ti do sedaj v življenju imel v lasti. To ne pomeni, da si ga imel 1h proba vožnje ampak, da si ga imel vsaj pol leta. Kdaj, katerega?

Nobeden pameten nima forda v lasti več kot par dni, ker kaj je več že pol cene izgubi

sreda ::

;-) je izjavil:

Luk as je izjavil:

hojnikb je izjavil:

No, hitr dej na kup en a4, 3er, passat proti modenotu, pa boš vidu, da bo modeno celo pršu dražje ali bo pa izbire mnogo manj. Da vržeš v mix avtomatike, je pa itk še slabše, ker fordovga avtomatika _nočeš_
Amerikanci so že ugotovil, da to ni več avto, zato so jih pa tam nehal prodajat.

hojnikb
Mi lahko poveš koliko fordov mondeotov si ti do sedaj v življenju imel v lasti. To ne pomeni, da si ga imel 1h proba vožnje ampak, da si ga imel vsaj pol leta. Kdaj, katerega?

Nobeden pameten nima forda v lasti več kot par dni, ker kaj je več že pol cene izgubi

Ravno to je tista prednost, da ga dobiš poceni. Od 1997 vozim mondeje vsega skup 3.
S prvim sem šel čez 400000 km, z drugim 200000 km, na tretjem pa imam trenutno 190000km.
Z nobenim nobenih velikih problemov, se je pa vedno našla kaka malenkost, ampak denarnica ni trpela.
Več pa ne mislim več tu pisat, ker je toliko 'bullijev' na tem forumu da se počasi umikam s tega foruma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sreda ()

Utk ::

Hibridni pogon, tudi menjalnik, je od toyote, tako da to je ziher ziher. Izgubiš pa nekak prtljažnika.

ivi ::

Mondeo je kar težek avto in se bojim, da bo z 1.5 motorjem kar malo švoh posledično tud kurit zna velik. Drugače si pa lastim mondea sicer z 2.0 dieselskim motorjem in je ok. Prava avtocestna križarka z veliko prostora. V 4 letih sem imel natančno 5 eur izrednih stroškov in sicer 1 pozicijska žarnica in 1 baterija v keyless ključu :). Jst ti ga definitivno priporočam, če druga ne vsaj ne zgleda dolgočasno, kot konkurenca (zgolj moje osebno mnenje). Pri hibridu boš imel manjši prtljažnik.

w0mbat ::

ivi je izjavil:

Mondeo je kar težek avto in se bojim, da bo z 1.5 motorjem kar malo švoh posledično tud kurit zna velik. Drugače si pa lastim mondea sicer z 2.0 dieselskim motorjem in je ok. Prava avtocestna križarka z veliko prostora. V 4 letih sem imel natančno 5 eur izrednih stroškov in sicer 1 pozicijska žarnica in 1 baterija v keyless ključu :). Jst ti ga definitivno priporočam, če druga ne vsaj ne zgleda dolgočasno, kot konkurenca (zgolj moje osebno mnenje). Pri hibridu boš imel manjši prtljažnik.

te 1.5 ecoboost so po 150km

Jaz sem imel 2.0TDCI 140 konjev. Zadeva je bil premočna zame, to je dobesedno letelo.

mahoni ::

Se zmeraj nisem dobil odgovora.
Kater avtomobil je sel primerjat s C-MAXom?

feryz ::

hojnikb je izjavil:

Predrago za to kaj dobiš. Pa avtomatikov se pri fordu ogni, ker so dost šrot.

Poglej raje kaj pri nemški trojici, boš dobil več avta za manj, pa še mnogo več izbire imaš.
Glede avtomatskega menjalnika ti lahko povem, da lažeš. Pri treh Mondeo Fordih, ki si jih trenutno lastim, sem verjetno malo bolj merodajen kot si ti.
Mondeo je poceni, veliko avta za malo denarja. Res pa je, da ravno dober avto to ni. Če se dol ozreš, jasno, če plezaš gor, mu nič ne manjka.
Sveta trojica mu po ceni ne pride blizu, po kvaliteti pa seveda zlahka.

jojw ::

mahoni je izjavil:

Se zmeraj nisem dobil odgovora.
Kater avtomobil je sel primerjat s C-MAXom?

Kako naj vem??? Pač je imel z drugo znamko boljše izkušnje, kar pa ne pomeni, da enako velja tudi zate, zame, itd.. Damn, kako ste vsi napaljeni.

mahoni ::

Bom jaz poskusal odgovoriti.
Ford C-Max ne mores primerjati z nobenih drugim vozilom, ki je izven njegovega razreda. Kam spada C-Max? Spada pod VANs. In niti slucajno ni na trgu boljsega VANa, kot so to Ford C-Max ali S-Max ali se vecji Galaxy.

Vse otalo je priblizna razlicica.

Torej, ce se ze pise, potem je potrebno napisati, obstajajo boljsi avtomobili v razredu mini VAN-ov od C-Maxa.

Ker jaz ne vem s katerim avtomobilom ga je sel primerjat. Mogoce z Escalade 2021 modelom? Kristlna kugla mi tega ne sporoca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dizli (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
928919 (6972) mahoni
»

Kateri karavan kupiti ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
40990373 (62778) jero_no1
»

qashqai poraba ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13115415 (12928) polde66
»

Rabljen karavan (2013+) do 22k€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17335166 (28232) Superboyy
»

Avensis / Insignia / Mondeo / Passat

Oddelek: Na cesti
3411171 (10043) Dejan_007

Več podobnih tem