» »

Lise na zaslonu

Lise na zaslonu

DamijanD ::

Včeraj zjutraj sem na notebooku opazil takele lise:
 Zaslon

Zaslon



Ima kdo kakšno idejo zakaj je prišlo do tega? Edino kar mi pade na pamet je, da sem en dan prej imel notebook nekaj časa zunaj (temp okrog 5°C). V dveh dneh se lise niso spremenile, nežno gretje s fenom tudi ni imelo nobenega vpliva.

DamijanD ::

Ni nobene ideje zakaj bi to nastalo?

Kekec ::

Kaj pa če je burn in, kakšen ekran ima?

ToniT ::

Vlaga ali pa čiščenje zaslona s tekočino...
Ni toliko problem, da je bil notebook zunaj, kot sprememba temperature, ko je prišel na toplo in je verjetno vlaga kondenzirala....

DamijanD ::

Ah ne burn-in zihr ni, čiščenje tudi ni. Verjetno je to s spremembo temperature - ampak od takrat, ko so te lise nastale pa do danes se niso tudi za milimeter ne spremenile. Razen, če je zaradi temperaturne spremembe nekaj v samem lcdju odstopilo.

andrej69 ::

DamijanD je izjavil:

Ah ne burn-in zihr ni, čiščenje tudi ni. Verjetno je to s spremembo temperature - ampak od takrat, ko so te lise nastale pa do danes se niso tudi za milimeter ne spremenile. Razen, če je zaradi temperaturne spremembe nekaj v samem lcdju odstopilo.


Najbrž imaš težave z polaroidno folijo..

lesiwetzel ::

andrej69 je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Ah ne burn-in zihr ni, čiščenje tudi ni. Verjetno je to s spremembo temperature - ampak od takrat, ko so te lise nastale pa do danes se niso tudi za milimeter ne spremenile. Razen, če je zaradi temperaturne spremembe nekaj v samem lcdju odstopilo.


Najbrž imaš težave z polaroidno folijo..

Hvala vam.

DamijanD ::

Ekran je bil zamenjan pod garancijo, tako da vse OK. Samo za naprej ne vem koliko zdaj notebook lahko nosim ven. Mislim ne vem ali je bil LCD v osnovi malo defekten, da je bil bolj občutljiv ali sem dejansko kaj zafrknil...

andrej69 ::

Prevelika temperaturna nihanja vsekakor niso dobrodošla, posebej, če je računalnik ogret na delovno temperaturo pa se ga nese v okolje kjer je zrak veliko hladnejši:) So pa tukaj še drugi dejavniki, lahko, da je res bilo že v osnovi kaj narobe z displeyem, pa tudi vprašanje je kakšna je kvaliteta samega računalnika in s tem samega displeya.

DamijanD ::

Thinkpad P52s verjetno niso ravno najslabša jajčka...

jukoz ::

Ha, na mojem T420 je isto.

Technics111 ::

DamijanD je izjavil:

Ekran je bil zamenjan pod garancijo, tako da vse OK. Samo za naprej ne vem koliko zdaj notebook lahko nosim ven. Mislim ne vem ali je bil LCD v osnovi malo defekten, da je bil bolj občutljiv ali sem dejansko kaj zafrknil...


Zato pa imajo tovarniški originalni zasloni z folijo zaščiten Backlight,da ne pride vlaga zadaj v osvetlitev, enako je pri lcdjih na telefonih z backlight osvetlitvijo.

Technics111 je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Ekran je bil zamenjan pod garancijo, tako da vse OK. Samo za naprej ne vem koliko zdaj notebook lahko nosim ven. Mislim ne vem ali je bil LCD v osnovi malo defekten, da je bil bolj občutljiv ali sem dejansko kaj zafrknil...


Zato pa imajo tovarniški originalni zasloni z lepilno folijo po robovih zaščiten Backlight,da na pride vlaga zadaj v osvetlitev, enako je pri lcdjih na telefonih z backlight osvetlitvijo.


Technics111 je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Ekran je bil zamenjan pod garancijo, tako da vse OK. Samo za naprej ne vem koliko zdaj notebook lahko nosim ven. Mislim ne vem ali je bil LCD v osnovi malo defekten, da je bil bolj občutljiv ali sem dejansko kaj zafrknil...


Zato pa imajo tovarniški originalni zasloni z folijo zaščiten Backlight,da ne pride vlaga zadaj v osvetlitev, enako je pri lcdjih na telefonih z backlight osvetlitvijo.

Technics111 je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Ekran je bil zamenjan pod garancijo, tako da vse OK. Samo za naprej ne vem koliko zdaj notebook lahko nosim ven. Mislim ne vem ali je bil LCD v osnovi malo defekten, da je bil bolj občutljiv ali sem dejansko kaj zafrknil...


Zato pa imajo tovarniški originalni zasloni z lepilno folijo po robovih zaščiten Backlight,da ne pride vlaga zadaj v osvetlitev, enako je pri lcdjih na telefonih z backlight osvetlitvijo.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev zaščitnega stekla na mobitel

Oddelek: Loža
314665 (3026) Anonimnež
»

Premočen backlight na novem prenosniku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152769 (2177) fosil
»

Tipkovnica za kavč-surfing

Oddelek: Kaj kupiti
234758 (3938) dottor
»

Nakup ekrana/monitorja 2012 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8121546 (16621) Spock83
»

Sharp pričel s proizvodnjo 5'' zaslonov za mobilce

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
4010352 (8772) Truga

Več podobnih tem