» »

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne

««
5 / 11
»»

A-242 ::

nejcek74 je izjavil:

si folk čim več sam skuha, ker šele potem dojameš kaj v hrani


Tako je. In res bi bilo fino, ce bi si kdo znal skuhat tudi kaj zelenjavnega ne pa samo zrezka vreci na ponev/zar. Slovenska nacionalna prehrana je obup.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

IL_DIAVOLO ::

Zelenjava je samo za svežino, ne pa osnova za jed. Osnova je meso.

Vec kot ga je, bolj se zelocek smeji.

nejcek74 ::

A-242 je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

si folk čim več sam skuha, ker šele potem dojameš kaj v hrani

Tako je. In res bi bilo fino, ce bi si kdo znal skuhat tudi kaj zelenjavnega ne pa samo zrezka vreci na ponev/zar. Slovenska nacionalna prehrana je obup.


Ja, ampak vegani nekako nočejo / ne znajo delat na promociji veganske hrane. Glej, marsikatero klasično jed se da obrnit na veganski način, jota, ješprenj, prebranac, idrijski žlikrofi,... zdaj če samo vrgel živalsko mast ven, bo dolgočasno, ampak umami se da dobit s počasnim cmarjenjem zelenjave, recimo gob , korenja, čebule. Kitajska in japonska kuhinja sta polna sestavin, ki so iz nuje, torej pomakanja mesa, pripeljali umami nazaj v hrano. Jaz delam varianto žlikrofov kjer jim dodam pasto iz karameliziranih gob in čebule, da nadomestim pomanjkanje okusa.
Zato sem zgoraj spraševal, če ima kak pameten recept, pa vidim da je samo praznina.

PacificBlue ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zelenjava je samo za svežino, ne pa osnova za jed. Osnova je meso.

Vec kot ga je, bolj se zelocek smeji.



Mesne jedi so boring as fu..;)

To je samo moje mnenje:).

Mesni okusi prevladajo v jedi in ni teh eksplozij okusov, ki jih lahko najdeš pri vegetarijanskih jedeh.
Ze samo recimo, bucke polnjene z belim(svezim)sirom, cesnom in olivnim oljem in posute z naribanim sirom in peceno vse skupaj v pecici..men je to vrhunsko dobro. Cist enostavna zadeva..

Aston_11 ::

Dokler živali ne bodo vegani po naravni poti, se o naravni poti nimamo kaj pogovarjati.

Vegani so nasilni do neveganov. Ko se bo to spremenilo, bo tudi veganstvo začelo prosperirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

IL_DIAVOLO ::

Super za žile mašit pa zelo malo beljakovin. Tisti lepljivi sir fuj.

Si raje naredim polpete iz naribanih čajot, 2-4 zmlete toaste in pol kile mletega mesa. Čist enostavna zadeva, nemastna, zdrava in ful dobra. Poleg seveda spada še ena vrsta zelenjave-solata.

100g beljakovin 40g OH 10g maščob

Ali špinača, pire krompir pa 2-3 jajce

20g beljakovin 50g OH 10g maščob

Zelo rad imam zelenjavo, ampak če so zraven beljakovine živalskega izvora. Nismo vsi sovražniki zelenjave, jemo pa radi okusno in polno hrano. Sovražim prazno hrano, kot je repa in žganci ali zelje in kranjska klobasa. Pa ogabno lazanjo. Fuj in fej!

Zakaj si pripravljate zelenjavo na najmanj okusen način?

A-242 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

ampak če so zraven beljakovine živalskega izvora


Samo en predlog, vzami olje, zlij na ponev in pusti, da se zacne ze fejst kadit, skratka prezgi ga - ce se ne skoncetriras ravno na nezivalske mascobe, lahko se hitreje in ucinkoviteje dosezes, ce namesto olja uporabis maslo. Potem si na njem popeci zelenjavo in dobil bos svoj mesni okus. Sicer ti bo marsikdo povedal, da je to skodljivo ampak tocno to je kar daje tvoj mesni okus. Zazgana mascoba. Probaj, sem bil tudi sam presenecen.

Lahko seveda enako dosezes tudi z mascobo z dodanim mononatrijevim glutaminatom, ampak takole bo hitreje in manj matrarije. In lazanja res ni ravno visek kulinarike, s spinaco/blitvo se nekako gre ("ce ni drugega"), z mletim mesom je pa popolnoma brezvezna jed, kuhan sendvic.

Mimogrede, glede na preference, probaj kislo zelje peci na ponvi... :)

(se enkrat - nisem vegi/vegan, da se ne bo spet komu zacelo zatikati)
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

r3dkv1c4 ::

Cruz je izjavil:

judoka je izjavil:

Mislim da me ne, sodec po napisanem, ampak ok.
Tvoji predsodki, da se imajo vegani za boljše, da se imam jaz za boljšega, čeprav sploh ne veš, če sem vegan ali ne, da je vsak, ki se za nekaj bori narcis, povejo zadosti. Prav tako tvoja logična izpeljava, da je etični=boljši, boljši pa je = narcis, torej je etični=narcis. Toliko o logični nekonstitenci in zlorabi besede narcis. Poglej kakšno mentalno gimnastiko si pripravljen izvajati, samo da bi povedal nekaj proti veganstvu in veganom, čeprav v tej temi ni noben napadal vsejedce, napadi na vegane so se začeli prej, kot je že pogosta praksa.

judoka je izjavil:

Ni vidit. Preber se 1x.
Tudi ti, ker se noben filozof, ki se ukvarja z etiko/moralo, ne bo strinjal s tabo.

Se pa umikam iz te teme, ne želim spet zapraviti cel dan in se vrteti okrog enih pa istih argumentov. Sem preveč časa zapravil že v treh temah na tem forumu in bil priča prevelike nepoštenosti pri debatiranju ter na splošno debatiranja brez kakšne dodane vrednosti, vse skupaj je bilo samo iskanje prilik za pljuvanje po veganizmu, v stilu "Aha, gotcha!".

Jejte kaj vam paše in podpirajte raznovrstnost diet, ne pa, da temu nasprotujete.

Bogi, v 3h si se sprovociral, da si kar puško v koruzo vrgel in odpihal(kot bik) iz arene.:))

Jaz pripisujem tvojo reakcijo premajhni raznolikosti jedilnika in definitivno premalo mesa.
Kakšen divjačinski golaž bi bil odličen, da se skuliraš.
Od lufta se ne da živet.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

A-242 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Jaz pripisujem tvojo reakcijo premajhni raznolikosti jedilnika in definitivno premalo mesa.
Kakšen divjačinski golaž bi bil odličen, da se skuliraš.
Od lufta se ne da živet.


Mislim (skorajda kvalificirano), da imas resne tezave, morda bi lahko skocil do najblizjega psihiatra?
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Netrunner ::

Jaz se sprašujem zakaj bi sploh nekdo poskusil postati vegan. Zakaj se omejevat s takimi "pravili". Usklajena in raznolika prehrana ja IMO najboljša pot.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Goran's Blog ::

Netrunner je izjavil:

Jaz se sprašujem zakaj bi sploh nekdo poskusil postati vegan. Zakaj se omejevat s takimi "pravili". Usklajena in raznolika prehrana ja IMO najboljša pot.

Ljudje se iščejo (sami sebe) in pač poskušajo...nimajo boljšega dela!

astraios ::

Nikoli se ne spuščam v debato o prehranjevanju, delim samo zato ker mi je je post/izkušnja nekoga drugega pomagal stopiti iz cikla.

Pri 35 sem se zaradi nenadne bolezni odločil po nasvetu znancev za vegetarijanstvo (profil: športnik, suh 70kg/180cm, precejšnja delovna obremenitev, vzrok za enkratno bolezen ni nikoli diagnosticiran). Odločil sem se izključno zaradi zdravja (ne zanima me etični vidik). Po končani medicinski terapiji in ozdravitvi (6 mesecev), sem ze začel vračati v normalen ritem in ohranil prehrano. Konstantno utrujenost in pomanjkanje energije ter nihanje razpoloženja po terapiji sem pripisoval bolezni in pričakoval izboljšanje. 3 leta pozneje (še vedno vegetarijanec) sem razvil srčne palpitacije. Zato sem se odločil za še večji ekstrem v obliki veganstva. Raven energije še bolj padla, izgubil 5 kil, neverjetna napihnjenost, močnejše palpitacije in nov simptomi depresija in kronični 'inflammation'.

Naj poudarim, da sem takoj izključil nekakovostno vegansko prehrano, saj sem imel tak luksuz da so mi hrano pripravljali drugi. Ne upam se pomisliti kako nekdo se lahko kakovostno prehranjuje na ta način če ima "normalno" življenje, saj enostavno ne utegneš pripravljati. Vegi burgerji in podoben veganski fast-food junk niso!!! kakovostna veganska hrana.

Po enem letu sem slučajno naletel na nekoga, ki je opisal podobne simptome in še posebej izpostavil depresijo, ter povezal vse skupaj z veganstvom. Prenehal sem z veganstvom in takoj vključil v prehrano jajca, meso, proteine in ribje olje. Po 3eh tednih energija gor, po 2eh mesecih brez palpitacij in depresije.

Moje ugotovitve:

1) V kratko sedaj ko berem poste gledam na veganstvo kot na religijo/ideologijo.
2) Verjamem da se nekdo lahko dobro počuti s takšnim načinom prehranjevanja, vendar ne vsi (predpostavljam da sem jaz imel bolj ekstremno reakcijo zato ne posplošujem). Je pa izjemno zahtevno (časovno in z vidika potrebnih znanj), da telesu zagotoviš vse potrebno.
3) Ne poznam moškega, ki kot veganec izgleda fizično normalno (se ne posmehujem samo navajam opažanje). Ali si preprosto presuh ali pa si presuh z napihnjenim trebuhom. Druge ni razen če ne jemlješ veliko dodatkov, samo kje je potem point zdravega prehranjevanja.
4) Negativni učinki ekstremnih diet se bodo pokazali kasneje in jih ni možno zlahka odpraviti. Ne se igrat z zdravjem zaradi modnih muh na internetu.

Sedaj skušam poslušati telo kaj želi in se strogo izogibam brati karkoli na temo prehranjevanja s strani keyboard "strokovnjakov". Izogibam pa se: bela moka, predelano meso, sladko, tu pa tam se pregrešim in to je to.

reeves ::

A-242 je izjavil:

Samo en predlog, vzami olje, zlij na ponev in pusti, da se zacne ze fejst kadit, skratka prezgi ga - ce se ne skoncetriras ravno na nezivalske mascobe, lahko se hitreje in ucinkoviteje dosezes, ce namesto olja uporabis maslo. Potem si na njem popeci zelenjavo in dobil bos svoj mesni okus. Sicer ti bo marsikdo povedal, da je to skodljivo ampak tocno to je kar daje tvoj mesni okus. Zazgana mascoba. Probaj, sem bil tudi sam presenecen.

Ti pa še nisi jedel kakšnega pršuta, carpaccia ali tatarca, kajne?

Probaj...boš tudi presenečen.

Meso ima pravi okus samo, če ni prepečeno, drugače ješ tisto, kar ti poznaš. Zažgano maščobo.

PrimoZ_ ::

reeves je izjavil:

A-242 je izjavil:

Samo en predlog, vzami olje, zlij na ponev in pusti, da se zacne ze fejst kadit, skratka prezgi ga - ce se ne skoncetriras ravno na nezivalske mascobe, lahko se hitreje in ucinkoviteje dosezes, ce namesto olja uporabis maslo. Potem si na njem popeci zelenjavo in dobil bos svoj mesni okus. Sicer ti bo marsikdo povedal, da je to skodljivo ampak tocno to je kar daje tvoj mesni okus. Zazgana mascoba. Probaj, sem bil tudi sam presenecen.

Ti pa še nisi jedel kakšnega pršuta, carpaccia ali tatarca, kajne?

Probaj...boš tudi presenečen.

Meso ima pravi okus samo, če ni prepečeno, drugače ješ tisto, kar ti poznaš. Zažgano maščobo.


Pršut - cel kup soli
tatrski biftek - cel kup dodatkov (jajce, začimbe...)
carpaccio - še nisem poskuil a po hitrem pogledu na net je spet povečini kar nekaj dodatkov

Tako da, a si prepričan da zares okušaš meso in ne dodanih začimb :)

P.S. jaz lahko pojem poleti 2 kili mesa iz žara, če mi ravno zapaše, a po drugi strani je precej mojih obrokov tudi vegeterjanskih in nekaj celo veganskih in jim glede okusa ni kaj očitat.
Začimbe in dišavnice delajo čudeže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

PrimoZ_ ::

Ravno ta vikend sem pripravil odlično govejo pečenko iz domačega goveda, ki se je več kot pol leta paslo zunaj in je samo travo in seno.
Za prilogo je bil še tenstan krompir, dušeno belo zelje in kuhana zelenjava zaradi otrok.
Na koncu je bilo bilo na krožniku največ praženega krompirja, zelja in kuhane zelenjave, mesa sem pojedel ravno 4 ali 5 rezin. Je bilo vse ostalo tako noro dobro :P

Aquafriend ::

Ampak nas to ne zanima. Tema se gre bolj o veganstvu. Tko da je boljse ce si odpres drugo temo in gres tja trolat skupaj z drugimi racuni. Najbolj zdrava hrana je presna rastlinska hrana. Dokazano. Temu se rece tudi presnojedstvo. Ampak niso vsi ljudje pripravljeni na taksno dieto, ker niso uravnani na tej frekvenci. To se zgodi spontano. Temu lahko recemo tudi evolucija zavesti. Vse ob svojem casu.

Bio soja ni edina, ki ima popolne beljakovine. Pravzaprav se soje izogibam. Popolne beljakovine ima tudi ajda, kvinoja, konopljine beljakovine. Tudi riz ampak ima bolj malo beljakovin. Pa tudi neolusceno proso ima 8 esencialnih aminokislin. Konopljine beljakovine imajo 50g beljakovin od 100g.

PrimoZ_ ::

Katera pa je prava frekvenca, da se natunamo nanjo :)

Aquafriend ::

Odvisna je od prehrane, od custev, od misli, obcutkov, marsicesa. Hrana, ki zvisuje frekvenco in energetski plasc okrog telesa je rastlinska hrana. Surova najbolj. Hrana, ki znizuje, je meso. Najvec rdece meso. Potem malo manj belo meso. Se manj ribe. Pozitivna custva zvisujejo. Resnicoljubnost tudi. Znizuje negativna custva pa laganje, manipulacija, skratka negativna dejanja znizujejo. Ce se drzis univerzalnih zakonov ti to praviloma zvisuje frekvenco.

PrimoZ_ ::

Ampak če imaš previsoko frekvenco, lahko začneš oddajat X in gama žarke. Ti pa škodijo živim bitjem, kar ti slabša karmo ...

Težko je tole s frekvendo da se ravno prav uravnotežiš.

Aquafriend ::

Trolanje znizuje frekvenco, tko da se bos moral bolj potrudit. Posmeh, trolanje, zbadljivke, to vse prinasa doloceno karmo. Tudi mesojedstvo, ker gre za krsenja univerzalnega zakona ne ubijaj. Ampak jaz sem samo sporocil, nisem tisti, ki ti bo sodil.

IL_DIAVOLO ::

Aquafriend je izjavil:

Ampak nas to ne zanima. Tema se gre bolj o veganstvu. Tko da je boljse ce si odpres drugo temo in gres tja trolat skupaj z drugimi racuni. Najbolj zdrava hrana je presna rastlinska hrana. Dokazano. Temu se rece tudi presnojedstvo. Ampak niso vsi ljudje pripravljeni na taksno dieto, ker niso uravnani na tej frekvenci. To se zgodi spontano. Temu lahko recemo tudi evolucija zavesti. Vse ob svojem casu.

Bio soja ni edina, ki ima popolne beljakovine. Pravzaprav se soje izogibam. Popolne beljakovine ima tudi ajda, kvinoja, konopljine beljakovine. Tudi riz ampak ima bolj malo beljakovin. Pa tudi neolusceno proso ima 8 esencialnih aminokislin. Konopljine beljakovine imajo 50g beljakovin od 100g.


Zdaj pojej 100g take hrane. Sploh ves kak je ajda suha? Kot da bi pšenico jedel.

PrimoZ_ ::

Ajdova kaša z jurčki ali pa z zelenjavo je super priloga.
Sploh ta z zelenjavo pa je odlična tudi hladna.

Iz moke pa narediš odlične ajdove žgance, ki jih poješ skupaj z obaro ali pa pečeš ajdov kruh z orehi ;)

Aquafriend je izjavil:

Trolanje znizuje frekvenco, tko da se bos moral bolj potrudit. Posmeh, trolanje, zbadljivke, to vse prinasa doloceno karmo. Tudi mesojedstvo, ker gre za krsenja univerzalnega zakona ne ubijaj. Ampak jaz sem samo sporocil, nisem tisti, ki ti bo sodil.


Ne trolam, samo skrbi me da ne bi dosegel previsokih frekenc :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Aquafriend ::

Netrunner je izjavil:

Jaz se sprašujem zakaj bi sploh nekdo poskusil postati vegan. Zakaj se omejevat s takimi "pravili". Usklajena in raznolika prehrana ja IMO najboljša pot.

Smo ze delno odgovorili. Pa lahko dodam se kaj. Torej najprej to, da je rastlinska hrana dokazano najbolj zdrava. Najbolj surovo sadje, zelenjava, oreski, semena. Potem drug razlog je, da taksna hrana zvisuje zavest, za razliko od alkohola, ki znizuje. Ali pa mesa, ki tudi znizuje. Potem energetski plasc ali scit okrog telesa se poveca, ce jes rastlinsko hrano, se posebej presno, ki je biolosko ziva hrana. Dolocena hrana vpliva tudi na razpolozenje, obcutke, misli. Vecina rastlinske, se posebej presne hrane pozitivno vpliva na custva, obcutke in misli. Meso, se posebej rdece meso pa vpliva negativno. Ce kdo zeli zmanjsat vnos mesa, lahko to stori tudi postopoma in najprej postane flexatarijanec. To pomeni le obcasno uzivanje mesa. Taksnih je kar precej.

IL_DIAVOLO ::

Pretirano soljena hrana(pravi tip zgoraj, da zacimbe delajo cudeze) povzroca holesterol, obroki z obilo sira pa tudi ne vplivajo blagodejno na zile.

PrimoZ_ ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pretirano soljena hrana(pravi tip zgoraj, da zacimbe delajo cudeze) povzroca holesterol, obroki z obilo sira pa tudi ne vplivajo blagodejno na zile.


V mojem postu ni bilo nikjer obilo sira.
In še pomembneje...

Sol NI EDINA začimba. Sol je kvečjemu slaba bližnjica do nekega okusa za nezahtevne. Vegeta je pa itak 99% znak za alarm, da nekdo nima pojma o kuhi pa samo nameče vegte po hrani in je "začinjeno"

Začni manj soliti pa boš ugotovil koliko raznolikih okusov obstaja, ki jih sicer zakrije sol.
Pač sol v večini primerov ljudem paše, tako kot kravam :D in potem se z njo pogosto pretirava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Aquafriend ::

@Primoz, ti si verjetno flexatarijanec, ce jes meso le obcasno. Tudi to ni slabo. Vsaj nekaj dni si vegi. Drugac pa nima smisla nikogar prepricevat za vegansko ali vegetarijansko dieto, ker to ni point. Point je v tem, da posameznik sam pride do dolocenih spoznanj in se sam odloci za ta korak. Ce je kdo nekaj na silo, potem je preskocil nekaj razredov solanja na podrocju zavesti.

Kako jaz gledam na evolucijo na tem podrocju, v grobem nekako takole
1. stopnja, vsakodnevni jedci rdecega mesa. 2. stopnja vsakodnevni jedci belega in rdecega mesano. 3. stopnja vsakodnevni jedci belega mesa. 4. Vsakodnevni jedci rib. 5. Obcasni jedci rdecega in/ali belega mesa 6. Obcasni jedci rib 7. Vegetarijanci 8. Vegetarijanci, ki ne jedo jajc 9. Vegani, ki se pravilno prehranjujejo 10. Presnojedci 11. Frutarijanci 12. Pranojedci

Opozorilo, ni vsaka dieta za vsakogar. Moras biti na doloceni stopnji evolucije. Nekateri se tako ze rodijo. Nekateri pa lahko napredujejo ze v casu tega zivljenja.

Zgodovina sprememb…

okoduha ::

@astraios Se strinjam s povedanim.
@Aquafriend Bolj kot dvig zavesti čisto veganstvo prinese pomanjkanje - energije, moči, eksplozivnosti/navdušenosti. Je koristno, nedvomno, ampak zgolj na kratki rok, v stilu časovno omejene diete. Četudi naštudiraš vse vsebnosti makro in mikrohranil v živilih, pokaži mi koga, ki lahko dnevno poje 100g (ali več) prahu konopljinih beljakovin, da zadosti dnevno potrebo po njih. Gram beljakovin živalskega izvora ni enak gramu beljakovin rastlinskega izvora, ker je bioasimilacija različna. Naj povem iz svoje izkušnje, ker je bilo izredno zanimivo: po letih veganstva sem vključila v svojo prehrano mlečne izdelke in dobesedno videla, kako sem pridobila na mišični masi, moči, hitrosti, zmogljivosti, čeprav je aktivnost ostala enaka. Še to: imo je manj obremenjujoče za organizem pojesti 4 jajca kot pa 200 g prosene kaše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: okoduha ()

PrimoZ_ ::

Aquafriend je izjavil:

@Primoz, ti si verjetno flexatarijanec, ce jes meso le obcasno. Tudi to ni slabo. Vsaj nekaj dni si vegi.

po domače se temu reče normalna raznolika prehrana.

Aquafriend je izjavil:


Kako jaz gledam na evolucijo na tem podrocju, v grobem nekako takole
1. stopnja, vsakodnevni jedci rdecega mesa. 2. stopnja vsakodnevni jedci belega in rdecega mesano. 3. stopnja vsakodnevni jedci belega mesa. 4. Vsakodnevni jedci rib. 5. Obcasni jedci rdecega in/ali belega mesa 6. Obcasni jedci rib 7. Vegetarijanci 8. Vegetarijanci, ki ne jedo jajc 9. Vegani, ki se pravilno prehranjujejo 10. Presnojedci 11. Frutarijanci 12. Pranojedci
.


Rad bi videl nekoga, ki bo privolil v kontroliran nadzor vsaj dva meseca, potem bomo pa verjeli v te bučke.

Invictus ::

Aston_11 je izjavil:

Dokler živali ne bodo vegani po naravni poti, se o naravni poti nimamo kaj pogovarjati.

Vegani so nasilni do neveganov. Ko se bo to spremenilo, bo tudi veganstvo začelo prosperirati.

V naravi so nevegani nasilni do veganov, saj jih pojedo :)). Problem solved...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

issak ::

okoduha je izjavil:

@Aquafriend Bolj kot dvig zavesti čisto veganstvo prinese pomanjkanje - energije, moči, eksplozivnosti/navdušenosti.


Jaz imam bistveno več energije, moči in eksplozivnosti kot vegan, v primerjavi s prej. Po obrokih sem tudi manj utrujen in zaspan, pretečem in prekolesarim lahko bistveno več kot kadarkoli prej, težav s prekomerno težo nimam več, jem pogosto in veliko, nikoli sem lačen, pa kljub temu ohranjam konstantno težo. Še kar čakam da me pokoplje "pomanjkanje beljakovin in B12".
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Invictus ::

Večina novopečenih veganov temeljito spremeni življenje, potem pa spremembe pripišejo samo veganstvu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aquafriend ::

Rad bi videl nekoga, ki bo privolil v kontroliran nadzor vsaj dva meseca, potem bomo pa verjeli v te bučke.

Preden si preberes clanek, moram povedat, da omenjen nacin naj bi ustvarjal karmo. Ne priporocam. Je pa indijec Hira Ratan Manek pod nadzorom NASA prezivel vec kot 100 dni brez trdne hrane. Ni pa to klasicno pranojedstvo ampak hranjenje direkt od sonca, prek sun gazing. Obstaja pa na svetu priblizno 40.000 pranojedcev, ki se jim je nekaj v telesu aktiviralo, na spontan nacin, da lahko zivijo na taksen nacin, tudi brez sun gazing.

https://www.spacedaily.com/news/food-03...

Zgodovina sprememb…

enemon ::

Aquafriend je izjavil:

Rad bi videl nekoga, ki bo privolil v kontroliran nadzor vsaj dva meseca, potem bomo pa verjeli v te bučke.

Preden si preberes clanek, moram povedat, da omenjen nacin naj bi ustvarjal karmo. Ne priporocam. Je pa indijec Hira Ratan Manek pod nadzorom NASA prezivel vec kot 100 dni brez trdne hrane. Ni pa to klasicno pranojedstvo ampak hranjenje direkt od sonca, prek sun gazing. Obstaja pa na svetu priblizno 40.000 pranojedcev, ki se jim je nekaj v telesu aktiviralo, na spontan nacin, da lahko zivijo na taksen nacin, tudi brez sun gazing.

https://www.spacedaily.com/news/food-03...


Ok, 100 dni je en malo bolj ornk post. Ne verjamem, da kdo trajno živi brez hrane.

Invictus ::

Saj je napisal brez trde hrane.

V tekočini je lahko cel kup močnih hranil, kako pa futrajo in redijo prašiče po farmah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

His wife, Vimla, said: "Every evening he looks at the sun for one hour without batting an eyelid. It is his main food. Occasionally he takes coffee, tea or some other liquid."

Last June, scientists from the US space agency verified that Manek spent 130 days surviving only on water, the report said.

They even named this subsistence on water and solar energy after him: The HRM (Hira Ratan Manek) Phenomenon.

Mr Manek is now in the US to show NASA's scientists how he survives without food.

The US space agency hopes to use the technique to solve food storage and preservation problems on its expeditions, the report said.

Mr Manek said he "eats through his eyes" in the evening, when the sun's ultraviolet rays are least harmful. He and his wife claim the technique is totally scientific. However, doctors warn that staring at the sun can make you blind.

His wife said: "He has a special taste for sun energy. He believes only 5 per cent of human brain cells are used by most people. The other 95 per cent can be activated through solar energy."


How can you sell that shit? 8-O

m0LN4r ::

Aquafriend je izjavil:

@Molnar. Za otroke je potrebnih 12 esencialnih aminokislin, za odrasle pa 9 ali 10. Ce otrok prek prehrane dobi vseh 12 esencialnih aminokislin, bo imel cist normalen in zdrav razvoj. Lahko se ga dobi tudi iz rastlinske hrane, ampak ponavad starsi ne vedo, katera hrana vsebuje vse to. Tako da zaradi neznanja pogosto pride do tezav.

@nejcek, dobis kaksen recept kmalu.

No sej pravim, pokazi mi primer vegi dojencka, menda pa ne bo tezko. Lahk pa experiment izvedes na lastnem otroku, saj si profi na tem podrocju.
Najbols ze na zacetku, ze pri novorojenckih zaceti z veganstvom in rojena bo nova generacija.
Kdor ni od rojstva Vegan, niti ne bo pravi vegan nikoli.

PacificBlue je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zelenjava je samo za svežino, ne pa osnova za jed. Osnova je meso.

Vec kot ga je, bolj se zelocek smeji.



Mesne jedi so boring as fu..;)

To je samo moje mnenje:).

Mesni okusi prevladajo v jedi in ni teh eksplozij okusov, ki jih lahko najdeš pri vegetarijanskih jedeh.
Ze samo recimo, bucke polnjene z belim(svezim)sirom, cesnom in olivnim oljem in posute z naribanim sirom in peceno vse skupaj v pecici..men Toje to vrhunsko dobro. Cist enostavna zadeva..

Nah, to je samo odvisno od kuharskih vescin. Take bucke so fine zraven piscancjih trakcev popecenih v cili olju brez zacimb.
No jaz bi bucke se solil, ker so drugace grenkega priokusa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Aquafriend je izjavil:

Rad bi videl nekoga, ki bo privolil v kontroliran nadzor vsaj dva meseca, potem bomo pa verjeli v te bučke.

Preden si preberes clanek, moram povedat, da omenjen nacin naj bi ustvarjal karmo. Ne priporocam. Je pa indijec Hira Ratan Manek pod nadzorom NASA prezivel vec kot 100 dni brez trdne hrane. Ni pa to klasicno pranojedstvo ampak hranjenje direkt od sonca, prek sun gazing. Obstaja pa na svetu priblizno 40.000 pranojedcev, ki se jim je nekaj v telesu aktiviralo, na spontan nacin, da lahko zivijo na taksen nacin, tudi brez sun gazing.

https://www.spacedaily.com/news/food-03...

Fasirana stefani pecenka iz tube spada pod trdo hrano?


Pršut - cel kup soli
tatrski biftek - cel kup dodatkov (jajce, začimbe...)
carpaccio - še nisem poskuil a po hitrem pogledu na net je spet povečini kar nekaj dodatkov

Tako da, a si prepričan da zares okušaš meso in ne dodanih začimb :)
Podobno velja za 99% kuhane zelenjave, zelenjavnih alternativnih izdelkov, al bos reku, da je surov krompir brez zacimb okusen? Nezacinjena, neskuhana zelenjava je pretezno kot stiropor ali skret papir oz. plastika.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Aquafriend je izjavil:

Odvisna je od prehrane, od custev, od misli, obcutkov, marsicesa. Hrana, ki zvisuje frekvenco in energetski plasc okrog telesa je rastlinska hrana. Surova najbolj. Hrana, ki znizuje, je meso. Najvec rdece meso. Potem malo manj belo meso. Se manj ribe. Pozitivna custva zvisujejo. Resnicoljubnost tudi. Znizuje negativna custva pa laganje, manipulacija, skratka negativna dejanja znizujejo. Ce se drzis univerzalnih zakonov ti to praviloma zvisuje frekvenco.

Energetski plasc napolnis, ce zjutraj na tesce pojes en surov olupljen krompir. Za prigrizke pa si natrgas surovo cvetaco.
Seveda za kosilo obvezno dvakrat prezveciti eno pest surove ajde in splahniti z sveze stisnjenim sokom iz surove rdece pese.

Za vecerjo pa ena lahka solata z vodnim prelivom in pestjo surove koruze.

To 3 dni zapored in bo energetski plasc neprebojen ne glede na moc sevanja okolice.

Zelenjavo se kuha samo v skrajnem primeru, ce z zobmi naprimer vec ne zmores jesti surovo psenico, ajdo, koruzo, posusen fizol itn.

Al pa vrzes vse to v blender, zacinis z mineralno vodo, postavis na sonce za 5 minut, da vpije energijo in zmiksas pa eksnes.

PS: Ce pa nebi bil izbircen pa bi jedel samo surove lupine krompirja, ker so najbolj zdrave in imajo najvec zemeljskih mineralov polnih neskoncne energije iz nastanka vesolja
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Aquafriend ::

Krompirja se ne je surovega, ker spada med razhudnike. Vasi predniki niso jedli krompirja, dokler jim ni bil vsiljen, ko je Kolumb odkril ameriko. Ni vazn, ce nisi vegan od rojstva. Tudi ce spremenis dieto za 1 leto je boljse kot nic. Cvetaca nima popolnih beljakovin in ni zadostna hrana. Je samo kot dodatek. Koruza je tudi vsiljen uvoz iz tujine. Samo izgovori. Noben te ne sili jest vegansko.

Zgodovina sprememb…

issak ::

PrimoZ_ je izjavil:

Ajdova kaša z jurčki ali pa z zelenjavo je super priloga.


Tole imamo mi kar za glavno jed.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

IL_DIAVOLO ::

Krompir ni bil vsiljen, ampak ga je podarila mati narava tvojim staršem, da lahko zdaj klofas neumnosti.

Miki N ::

Zaključek teme na osnovi napisanega: NE, ne more biti vsak vegan. Moraš biti malo poseben.

Aquafriend ::

Pozor za vse, ki jedo zitarice in strocnice! Danes ali jutri, ne vem tocno, naj se ne bi jedlo strocnic in zita, ker po vedskem izrocilu in luninem koledarju se 11. luninega dne med polno luno in mlajem ne je tega zarad dolocenih negativnih energij, ki prinasajo karmo. Dobra novica pa je, da ajda ne spada pod zita. Priporoca se celodnevni post. Ali pa vsaj post, kjer se je samo sadje in zelenjava brez strocnic in zita.

Ekadashi @ Wikipedia
https://www.harekrisna.net/index.php?Ar...

PrimoZ_ ::

m0LN4r je izjavil:




Pršut - cel kup soli
tatrski biftek - cel kup dodatkov (jajce, začimbe...)
carpaccio - še nisem poskuil a po hitrem pogledu na net je spet povečini kar nekaj dodatkov

Tako da, a si prepričan da zares okušaš meso in ne dodanih začimb :)
Podobno velja za 99% kuhane zelenjave, zelenjavnih alternativnih izdelkov, al bos reku, da je surov krompir brez zacimb okusen? Nezacinjena, neskuhana zelenjava je pretezno kot stiropor ali skret papir oz. plastika.


Se popolnoma strinjam in nikjer nisem trdil drugače, jaz sem napisal da začimbe naredijo večino okusa.
Se samo ne slepim da je meso kaj drugače v tem pogledu.

IL_DIAVOLO ::

Bedak, ki verjame v ljudska izrocila, vrazeverje in podobne oslarije.

Friday is a fish day!

m0LN4r ::

Problem je horoskop, ki je zarota proti veganstvu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrimoZ_ ::

Namaste.

Aquafriend ::

Problem je, ker so prepovedal vasim prednikom star nacin zivljenja in razmisljanja (staroverce je omenjal tudi Preseren, krst pri savici) in s tem tudi doloceno znanje glede hrane, luninega vpliva na kmetijstvo in ostalih pojavov, ki se vam danes zdijo nadnaravne. Pa so v bistvu cist normalen naraven pojav.

m0LN4r ::

Tu se pa motis, prinas se seje ajda izkljucno ponoci ob polni luni, kaj pa mislis od kod pride teh extra 30% energijskega dodatka v beljakovine?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sass628 ::

Ubistvu je preveč splošno vprašanje.

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne

Če se osredotočimo na najbolj osnovni kriterij --> Preživetje

Je odgovor DA, vsak je lahko Vegan. Človek lahko preživi, če se prehranjuje izključno s hrano rastlinskega izvora.

vendar isti odgovor dobiš če se vprašamo:

Ali je vsak lahko Mesojedec?...;)

Če pa postavimo kriterij --> Možnost izbire in osebne preference

Neboš nikoli dobil enotnega odgovora ampak samo koktejl mešanih odgovorov kjer vsak brani svoj jaz. Enostavno zato ker je vprašanje na isti ravni kot: Zakaj je nekdo izbral to vero in ne one, zakaj je nekdo tako spolno usmerjen in drugi tako...get my point?

Ljudje smo raznoliki in to je dejstvo katerega moramo vsi sprejeti. Če pa to ne moremo/znamo sprejeti je pač edina rešitev samoizolacija.:D
««
5 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posedi in varna hrana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10413047 (10569) jype

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144231847 (211377) BigWhale

Več podobnih tem