» »

Novi Applov sistem zablokira stare macbooke pro (2013, 2014)

Novi Applov sistem zablokira stare macbooke pro (2013, 2014)

Slo-Tech - Po izidu nove verzije Applovega operacijskega sistema macOS Big Sur minuli teden so splet preplavile jezne objave lastnikov starejših macbookov pro, ki jim je nadgradnja onesposobila napravo. Računalniki iz let 2013 in 2014 se ob nadgradnji zataknejo ob črnem zaslonu, od koder ni videti enostavne rešitve. Ne pomaga niti reset NVRAM-a in SMC-ja. Informacije o nezdružljivosti so za zdaj skope in nepopolne, zato velja iz previdnosti nadgradnjo odložiti.

Kot kaže, težava ni redka, saj je nanjo naletelo mnogo uporabnikov, ki so se oglasili tako na Redditu kakor v Applovih skupinah. Pomaga nič, pa so poizkusili že različne kombinacije na tipkovnici, varni način, NVRAM in SMC reset, internet recovery itd. Sodeč po Applovih forumih, je Apple seznanjen s problemom, čeprav uradne potrditve še ni. Ker prizadete naprave že dolgo niso več v garanciji, ta hip ni možno napovedati, kako se bo Apple odzval.

93 komentarjev

«
1
2

dexterboy ::

Mogoče bodo uporabniki dobili bon za 100 dolarjev pri nakupu novih mašin? ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

esel ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: esel ()

Jarno ::

Računalniki iz let 2013 in 2014

To so računalniki iz obdobja Haswella, Ivy je bil že 2012. Tukaj se vidi prednost odprtega x86-64 okolja z Windowsi in Linuxi, kjer ti naprave načeloma ne morejo onemogočiti generalno in sponzorirano s strani kompanije.
Mnogi uporabniki pa so na srečo Appla lahko vodljivi in zadovoljni s skromnejšim, a izbranim naborom programske opreme za tovrstne mlinčke.
#65W!

dotomaz ::

Če je čisto zabreakal, je verjetno EFI upgrade crknil. Apple updati vsebujejo tudi bootloader in druge patche, ne samo os. Če bios update crkne, boš tudi imel brick.

          ::

dexterboy je izjavil:

Mogoče bodo uporabniki dobili bon za 100 dolarjev pri nakupu novih mašin? ;)


Možno. Ampak v mojem primeru je Apple edini, ki mi je 5 let po izteku garancije brezplačno menjal ploščo na na Macbook Proju.

tikitoki ::

Bo zanimivo videti kako bodo razrešili to zagato.

FastWIND ::

          je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Mogoče bodo uporabniki dobili bon za 100 dolarjev pri nakupu novih mašin? ;)


Možno. Ampak v mojem primeru je Apple edini, ki mi je 5 let po izteku garancije brezplačno menjal ploščo na na Macbook Proju.


Tudi meni so v programu priznane napake izven garancije zamenjali matično ploščo.

dripac ::

FastWIND je izjavil:

Tudi meni so v programu priznane napake izven garancije zamenjali matično ploščo.


Kar bi bilo v dani situaciji edino pošteno. Mogoče pa naredijo tako.

c3p0 ::

Eni še vedno ne vejo, da se verzije XX.0 ne namešča. Prostovoljni beta testerji. Kaj sploh pričakujejo ti s starejšimi mlinčki?

Invictus ::

Zdaj je samo vprašanje ali je to bug, ali pa Applov poskus, da se znebi supporta za star hardver...

Če je drugo, se bo prej ali slej izvedelo in bo na mizi skupinska tožba proti Applu...

V ZDA se te zadeve preprosto rešijo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

rejven ::

c3p0 je izjavil:

Eni še vedno ne vejo, da se verzije XX.0 ne namešča. Prostovoljni beta testerji. Kaj sploh pričakujejo ti s starejšimi mlinčki?


da zadeva dela dokler se nekaj fizično ne pokvari ne, da ti ga remote disablajo? če ne dajo novi funkcionalnosti/nadgradenj, ok, ne pa, da ti rečejo kupi novo.
MBP pro 2014 pa še vedno ni ravno za v smeti.

tomaz- ::

Late 2013 macbook pro 15 se je pri meni normalno posodobil - očitno ni pri vseh, k sreči :)

FastWIND ::

c3p0 je izjavil:

Eni še vedno ne vejo, da se verzije XX.0 ne namešča. Prostovoljni beta testerji. Kaj sploh pričakujejo ti s starejšimi mlinčki?

Ponavadi je Apple ali napisal katera je še zadnja verzija na katero lahko namestiš zadnji OS...

Smotrno pa ni na 2014 tiščat novi OS. Sicer meni čisto ok deluje MBP 2010 seveda ne na zadnjem Os u :) Tako da verjamem, da z 2014 lahko še marsikaj počneš.

dolenc ::

Big sur je uradno kar nekaj modelov odstranil iz podpore. Nekaj driverjev je še notri, pa bo tudi vn letelo.
klik

Vse ostalo je hrošček.

bbbbbb2015 ::

Invictus je izjavil:

Zdaj je samo vprašanje ali je to bug, ali pa Applov poskus, da se znebi supporta za star hardver...

Če je drugo, se bo prej ali slej izvedelo in bo na mizi skupinska tožba proti Applu...

V ZDA se te zadeve preprosto rešijo ;).


Nihče ne bi namerno brickal PC, pa kakorkoli je to Apple ali kdorkoli drug. Quality assurance pa majo slab. Jaz sem svojčas delal na SW, kjer so bile zahteve po HW res minimalne. Šlo pa je za 10+ let stare mašine. Stvar je prišla tako daleč, da sem emuliral staro mašino na svojem Oracle Virtualboxu, ki ima možnost, da spuščaš cikle procesorja ven. Vedno sem moral poskrbeti, da SW starta in dela tudi na tisti absurdno stari instalaciji.

No, potem je šef dal odpoved, prišel je drugi šef, bolj ekonomske sorte, ter odpovedal support za aplikacijski server JBoss 6.11 (ali 7.11, en prastari neuradni je bil), ter Oracle bazo, nižjo od verzije 10. Čez čas smo se losali vseh starih platform, ter nekako postali real-time dev team. Prej pa smo bili neki muzejski kustosi in vlekli nemogoče iz nemogoče starih mašin.

c3p0 ::

FastWIND je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Eni še vedno ne vejo, da se verzije XX.0 ne namešča. Prostovoljni beta testerji. Kaj sploh pričakujejo ti s starejšimi mlinčki?

Ponavadi je Apple ali napisal katera je še zadnja verzija na katero lahko namestiš zadnji OS...

Smotrno pa ni na 2014 tiščat novi OS. Sicer meni čisto ok deluje MBP 2010 seveda ne na zadnjem Os u :) Tako da verjamem, da z 2014 lahko še marsikaj počneš.


Niso potestirali vseh kombinacij BIOS/HW očitno. Zato pravim, da se XX.0 ne namešča, ker si potem beta tester.

Da v tem primeru gre za neko zaroto proti staremu HW, bi bilo precej laughable.

poweroff ::

Skratka, če povzamemo, ni kriv Apple.

Krivi so uporabniki, ker nameščajo XX.0 posodobitve, ker "kaj sploh pričakujejo ti s starejšimi mlinčki?", ker na 2014 ni "smotrno tiščat novi OS", itd.

Seveda tole opisano sploh ni težava!

Kajti, če na PC-ju "BIOS update crkne, boš tudi imel brick". Če pa že, pa gre v bistvu bolj za hroščka. Ne hrošča, hroščka ("Vse ostalo je hrošček.").

Pa ne pozabit, da je Apple v resnici boljši kot ostali. Ker je "edini, ki mi je 5 let po izteku garancije brezplačno menjal ploščo na na Macbook Proju".

Skratka: težave ni. V bistvu je to namišljena težava. Če pa težava že je, je pa to minorna zadeva. Krivi so pa itak uporabniki! Poleg tega je Apple boljši kot ostali. Ker menja plošče po izteku garancije (kaj ima to sicer zveze s temle failom, ni čisto jasno).

Itd., itd.

Apple believers at their's best! :))
sudo poweroff

opeter ::

Invictus je izjavil:

Zdaj je samo vprašanje ali je to bug, ali pa Applov poskus, da se znebi supporta za star hardver...

Če je drugo, se bo prej ali slej izvedelo in bo na mizi skupinska tožba proti Applu...

V ZDA se te zadeve preprosto rešijo ;).


Brezplačno jim damo M1 Macbooke Pro in rešeno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dolenc ::

Seveda je kriv jabuk, slab update. Zanimivo, da ni še noben omenil kolk telemetrije je notri :P. Ni pa to teorija zarote, da prisilijo v nakup uporabnike s starejšim železjem.

c3p0 ::

poweroff je izjavil:


Pa ne pozabit, da je Apple v resnici boljši kot ostali. Ker je "edini, ki mi je 5 let po izteku garancije brezplačno menjal ploščo na na Macbook Proju".

...

Apple believers at their's best! :))


Apple realists. Da so tudi oni šalabajzerji in množice uporabljajo za beta testerje *gasp*, je to presenečenje za kogarkoli?

Dvomim sicer, da je "brick" trajen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

111111111111 ::

Sam se premalo spoznam na apple. Ali je možnost, da se starejši OS na novo namesti oz. da se update prekliče ali morate sedaj čakati, da se apple spomne pomagat?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

pirlo ::

To se pa zgodi ko daš naenkrat update vsem na voljo. Zato je bolje rollout delat počasneje pa čakaš teden ali dva da pride update do tebe... veš pa da bo preverjen. Če gre kaj narobe pa gre narobe pri mali množici ljudi.

111111111111 je izjavil:

Sam se premalo spoznam na apple. Ali je možnost, da se starejši OS na novo namesti oz. da se update prekliče ali morate sedaj čakati, da se apple spomne pomagat?

Klko sem bral so tak bricknili da ne moreš nič. Če bi delal recovery ne bi bilo toliko novic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirlo ()

blindb ::

Heh, se dobr da mi je vceraj zmanjkalo prostora na disku in se mi update ni hotel instalirati. :)
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

poweroff ::

c3p0 je izjavil:

Apple realists. Da so tudi oni šalabajzerji in množice uporabljajo za beta testerje *gasp*, je to presenečenje za kogarkoli?

Dvomim sicer, da je "brick" trajen.

Se pravi se je izkazalo, da je izdelek, ki je precej drag, pa se to opravičuje s tem, da v zameno za visoko ceno pa vse deluje, v resnici šalabajzerski izdelek?

Pa spet skušaš opravičevati z domnevo, da brick verjetno ni trajen.

Glede na opisano (pa kolikor jaz poznam Apple - kar dobro) najverjetneje je.
sudo poweroff

shadeX ::

Če berete link iz Apple forumov boste ugotovili da so nekateri zadevo rešili, drugi ne še. Rešitev ni za vse enaka.

Prav tako se ta problem pojavlja na iMacih 2019, tako da očitno ni samo na starih mašinah.

bbbbbb2015 ::

poweroff je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Apple realists. Da so tudi oni šalabajzerji in množice uporabljajo za beta testerje *gasp*, je to presenečenje za kogarkoli?

Dvomim sicer, da je "brick" trajen.

Se pravi se je izkazalo, da je izdelek, ki je precej drag, pa se to opravičuje s tem, da v zameno za visoko ceno pa vse deluje, v resnici šalabajzerski izdelek?

Pa spet skušaš opravičevati z domnevo, da brick verjetno ni trajen.

Glede na opisano (pa kolikor jaz poznam Apple - kar dobro) najverjetneje je.


Noben brick ni trajen. Samo količina dela, ki je potrebna, da brick rešiš, je različna. To jaz imenujem sicer inženirski zajeb.
Da se ne boste usajali. Meni se je brikalo že vse mogoče. En brik sem reševal tako, da sem updatal motherboard na drugi BIOS (vmes sem kontrole update-a disablal), BIOS čip na živo potegnil ven, ga dal v drugi (brikani) motherboard. EEPROM iz brikanega motherboarda pa sem dal v delujoči motherboard (brez bios čipa), na živo, ter zopet flashal. Rešil sem vse, samo prešvican pa sem bil kot pes.

Problem z brickom je, da če se to zgodi neinženirskemu folku, ki nujno rabi PC, pa nima rezerve.

Apple je sicer znan, da rad vgrajuje čeke harvera na več nivojih. Saj to je v redu, dokler se ne zgodi zajeb. Potem pa je to kar katastrofalen backfire.

Rias Gremory ::

Za premium ceno bi pričakoval premium izkušnjo.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

dolenc ::

Sej dobiš premium boot-loop kjer si lahko pogledaš detajle apple logota.

mtosev ::

Glede, da je Apple tukaj krivec bi pričakoval, da odpravijo napako.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

poweroff ::

Kako Apple? Tukaj formski strokovnjaki pravijo, da so krivi uporabniki, ker nameščajo XX.0 update... :))
sudo poweroff

win64 ::

poweroff je izjavil:

Kako Apple? Tukaj formski strokovnjaki pravijo, da so krivi uporabniki, ker nameščajo XX.0 update... :))

Narobe razumeš. Krivi so uporabniki, ki nimajo spajkalnika in rezervne matične plošče spravljene poleg wireless miške in slušalk :)).

bbf ::

Noben brick ni trajen, vse se da pretopit..

klinker ::

Haterji pa dobro orgazmirate ob takih novicah :))

c3p0 ::

poweroff je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Apple realists. Da so tudi oni šalabajzerji in množice uporabljajo za beta testerje *gasp*, je to presenečenje za kogarkoli?

Dvomim sicer, da je "brick" trajen.

Se pravi se je izkazalo, da je izdelek, ki je precej drag, pa se to opravičuje s tem, da v zameno za visoko ceno pa vse deluje, v resnici šalabajzerski izdelek?

Pa spet skušaš opravičevati z domnevo, da brick verjetno ni trajen.

Glede na opisano (pa kolikor jaz poznam Apple - kar dobro) najverjetneje je.


Če bi kaj sledil forumu, sem daleč od Apple fana, imam le MBP'18, katerega sem v precej temah upravičeno šinfal in ja *gasp*, je šalabajzerski izdelek, zanič hlajenje, baterija, ki se hitro napihne. Ima pa tudi upsides: MacOS, touchpad.

Nič ne opravičujem, če je trajen brick, so pač še večji šalabajzerji. Če ni, se boš pa ti opravičil. Deal?

Si se zgleda odločil me malce popredalčkat. Nič novega sicer za ST.

c3p0 ::

poweroff je izjavil:

Kako Apple? Tukaj formski strokovnjaki pravijo, da so krivi uporabniki, ker nameščajo XX.0 update... :))


Welcome to 21st century. Odkar verzija ni zapečena na CD/DVD, gre ven marsikaj, se potestira in nato pride update, nato še par njih. Na koncu zadeva recimo stabilno deluje. To še mi Apple fanboyi vemo.

mtosev ::

Meni na Windows 10 še ni nikoli brickalo sistema. Sem pa doživel bsod pri upgradu samo mi je pol napisalo reverting changes made to your computer, rebootal je in Windows je seveda delal. Čez par dni je update bil upgrade uspešen.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

          ::

Meni je nazadnje, kakšno leto nazaj, sistem sesula nadgradnja OpenSuseta. Windowsa ne uporabljam, mi je pa pred leti nadgradnja sesula tudi Maca. Tako da moja statistika ponesrečenih nadgradenj za zadnjih 10 let je: 3 sesutja Opensuseta in eno sesutje Maca. Torej je po Matthajevih kriterijih zaradi tega Linux totalno šalabajzerski izdelek.

poweroff ::

c3p0 je izjavil:

Nič ne opravičujem, če je trajen brick, so pač še večji šalabajzerji. Če ni, se boš pa ti opravičil. Deal?

Si se zgleda odločil me malce popredalčkat. Nič novega sicer za ST.

Se opravičujem, me je malo zaneslo. Vsekakor se bom opravičil, če se izkaže, da brick ni trajen. Samo če ne deluje zagon v varnem načinu, NVRAM in SMC reset, internet recovery,... potem je ta brick verjetno kar trajen.

OK, obstaja možnost, da se matično ploščo priklopi nekam ali odlota čip in ga priklopi na programator... ampak to lahko naredijo samo na servis, uporabnik ne more. Poleg tega tudi vsak "navaden" servis tega ne more narediti.

Če se navežem na debato, ki sem jo imel z enim Apple fanom... trdil je, da je Appl sicer res "nekoliko dražji", ampak v zameno pa stvari kar delajo (kupim prenosnik in takoj lahko začnem pisat), Apple ti ne sledi, itd. pa tudi lepo je dizajniran. Pa tudi stare naprave dobivajo redne posodobitve.

Se strinjam. Ta udobnost odtehta, da stvari kar delajo in vse navedeno vsekakor odtehta višjo ceno.

Ampak čedalje več znakov je, da uporabnikom ostane samo višja cena. Ter cel kup failov in napak.

Apple fanboji pa še kar trajbajo svoje in opravičujejo svoje Božanstvo. Se opravičujem, če sem te po nemarnem popredalčkal, ampak do religij tipa Apple je treba biti nepopustljiv. Tako da, tole je totalen fail, ki ga ne bi smeli odpustiti niti cenenim kitajskim izdelkom.

          je izjavil:

Meni je nazadnje, kakšno leto nazaj, sistem sesula nadgradnja OpenSuseta. Windowsa ne uporabljam, mi je pa pred leti nadgradnja sesula tudi Maca. Tako da moja statistika ponesrečenih nadgradenj za zadnjih 10 let je: 3 sesutja Opensuseta in eno sesutje Maca. Torej je po Matthajevih kriterijih zaradi tega Linux totalno šalabajzerski izdelek.

Če prav razumem, ti je nadgradnja Opensuseta sesula računalnik do stopnje, da se ga ni več dalo zbootat niti iz zunanjega medija, niti se ni dalo do podatkov?

Ja, potem je OpenSuse definitivno šalbajzerski izdelek.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Master_Yoda ::

Če prav razumem, ti je nadgradnja Opensuseta sesula računalnik do stopnje, da se ga ni več dalo zbootat niti iz zunanjega medija, niti se ni dalo do podatkov?

Ja, potem je OpenSuse definitivno šalbajzerski izdelek.


:)) Mislim da je spregledal to v novici, da update masine totalno brickne. Ali pa ignorira ta fact.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Ja. :D

Zato pa pravim, če je tam brick naredil tudi OpenSuse, je to šalabajzerski izdelek.

Če ne pa vemo kdo je šalabajzer. >:D
sudo poweroff

Furbo ::

Rias Gremory je izjavil:

Za premium ceno bi pričakoval premium izkušnjo.

Tole s premium ceno je že znucano kot klošarjeve nogavice, ko primerljive konkurenčne naprave že nekaj časa niso nič cenejše.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

klinker ::

poweroff je izjavil:

Če se navežem na debato, ki sem jo imel z enim Apple fanom... trdil je, da je Appl sicer res "nekoliko dražji", ampak v zameno pa stvari kar delajo (kupim prenosnik in takoj lahko začnem pisat), Apple ti ne sledi, itd. pa tudi lepo je dizajniran. Pa tudi stare naprave dobivajo redne posodobitve.


Sej ti je prav napisal in resnico.
Tu se jim je pac zgodil posten zajeb, ni kaj rect, overall pa je tocno kot ti je decko napisal.

Je pa zanimivo videt, kako ti prav prihaja ob tej novici in prav cvetis od skodozeljnosti ter sovrastvu do nekega branda....kr bolano v glavo ce ne mene vprasas 8-O

Furbo je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Za premium ceno bi pričakoval premium izkušnjo.

Tole s premium ceno je že znucano kot klošarjeve nogavice, ko primerljive konkurenčne naprave že nekaj časa niso nič cenejše.


Itak da ne, samo enim se fuzla, ko vidijo jabuk na neki napravi :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

mailer ::

klinker je izjavil:

Haterji pa dobro orgazmirate ob takih novicah :))
Te novice so pisane za uporabnike. Ostali že vemo, da jih strižejo po vojaško.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

klinker ::

Definitivno, a haterjem posteno prihaja ob takih novicah ;)
Se dobro da ni novic o win 10 updateih in njihovem salabajzerstvu...bi bla vsaka druga novica o tem, kolko je kiksov tu :D

Ales ::

klinker je izjavil:

Definitivno, a haterjem posteno prihaja ob takih novicah ;)
Se dobro da ni novic o win 10 updateih in njihovem salabajzerstvu...bi bla vsaka druga novica o tem, kolko je kiksov tu :D

Za tak zajeb bi seveda bila novica, od kod ti ideja, da ne bi?

Haterji in fanboji so samo dve strani istega kovanca. Ista nekonvertibilna valuta. >:D

mailer ::

Apple je definitivno postavil po mojem mnenju predvsem oblikovalski trend naprav, ki jih "razvijajo". Njihov PR je vrhunski, kakovost naprav pa kljub premium ceni zmeraj slabša. Da ne omenjam njihovih pooblaščenih servisov. Pri prvih 3-4 generacijah telefonov se je res poznala razlika, zdaj pa jih za polovico cene šiša polovica kitajskih proizvajalcev pametnih naprav.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

klinker ::

Ales je izjavil:

klinker je izjavil:

Definitivno, a haterjem posteno prihaja ob takih novicah ;)
Se dobro da ni novic o win 10 updateih in njihovem salabajzerstvu...bi bla vsaka druga novica o tem, kolko je kiksov tu :D

Za tak zajeb bi seveda bila novica, od kod ti ideja, da ne bi?

Haterji in fanboji so samo dve strani istega kovanca. Ista nekonvertibilna valuta. >:D


Verjemi, mene ne mores postavit v nobeno od teh kategorij. Sem uporabljal in uporabljam svasta.
Se vsak brand ima svoje prednosti in slabosti.
Meni je pac samo smesno, al pac zalostno, kako eni dobesedno orgazmirajo ob takih novickah.

mailer je izjavil:

zdaj pa jih za polovico cene šiša polovica kitajskih proizvajalcev pametnih naprav.


Shure. To lahko izjavi samo nekdo, ki si ni lastil vsaj nekaj casa njihove naprave in kitajskega dreka.
Btw...android user tu, tako za info ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

poweroff ::

klinker je izjavil:

Je pa zanimivo videt, kako ti prav prihaja ob tej novici in prav cvetis od skodozeljnosti ter sovrastvu do nekega branda....kr bolano v glavo ce ne mene vprasas
...
Itak da ne, samo enim se fuzla, ko vidijo jabuk na neki napravi :))

Ne.

Apple naprave so čisto v redu. Mimogrede, Mace sem včasih tudi fizično šraufal (nadgradnje, popravila), naredil sem si virtualko z MacOS, MacOS kar poznam... in točno vem kje so te naprave v redu in kje ne.

Problem so - ste - verniki. Te pa z veseljem provociram.

Ko sem recimo nekajkrat spraševal kako rešit kakšno težavo, so me Apple verniki napadali, da napake ni, da sem si jo izmislil, itd. (In to se ni dogajalo samo meni). Ljudje, ki naletijo na kakšen problem pri Appli morajo dokazovati, da je težava resnična (z zaslonskimi posnetki, itd.). In še potem jih fanboyi obtožujejo, da lažejo... na koncu pa ti celo rečejo "da pač Applove naprave niso zate" (se pravi je problem v tebi).

No, tokratni zajeb je pa tako fenomenalen, da se ga ne da zanikati. Čeprav nekateri to celo skušajo, kar sem opisal na začetku.

In tukaj pa priznam, vas fanboye z veseljem mrcvarim.

Pa ne iz hudobije. Zgolj zato, da bi mogoče komu začeli delati možgani. ;)
sudo poweroff

FastWIND ::

Najbolj zanimivo pri teh OS X vs. WIN debatah je to, da vas dosti komentira, ki nikoli niste poskusili OS x ali Win ( teh je najbrž precej manj). Mi, ki delamo desetletja ali določen čas na enem ali na drugem sistemu oz. ne obeh hkrati smo najbrž tisti, ki najbolj kompetentno sodimo ali ?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Applov sistem zablokira stare macbooke pro (2013, 2014) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9314915 (8559) shadeX
»

Macbook pro polit z vodo

Oddelek: Strojna oprema
91301 (860) Veron
»

Trije routerji v seriji

Oddelek: Omrežja in internet
101368 (997) bibip
»

Belkin USB bluetooth adapter

Oddelek: Pomoč in nasveti
191664 (1495) Daniel
»

Router

Oddelek: Kaj kupiti
231672 (1233) AlienRex

Več podobnih tem