» »

Router

Router

Mercier ::

Potrebujem ga za domači LAN > internet (in obratno).

Ima kdo kakšno dobro idejo, komentar?

Malo sem naciljal SMC7301TA (cca. 47k SIT) in SMC7008BR (cca. 55k SIT)/SMC7008BR (cca. 40k SIT)

Ales ::

Če imaš kak star pentium ali 486 si lahko router/firewall narediš kar sam. Poglej si naslednje strani:

http://www.coyotelinux.com
http://www.smoothwall.org

Cena celote, četudi bi moral cel računalnik kupiti, je pol nižja, kot tisto kar si naštel... Če računalnik že imaš, je vse kar potrebuješ kaka dodatna mrežna in pa hub/switch.

Aleš

Mercier ::

Ne pride v poštev.

Mercier ::

Ve mogoče kdo za kaj cenejšega? Ali boljšega? Pred to temo sem odprl eno podobno (potem zbrisal), namreč, motil me je naziv router. Sliši se drago. :D Vem da mora zadeva znati "rutati", ampak mogoče obstaja kaj s kakim komercialnim nazivom za domače uporabnike in ustrezno ceno. No, čeprav tisti, ki sem jih naštel niti niso tako dragi...

Pravih serverjev pa se mi ne da postavljati. Mogoče kdaj kasneje v namene izobraževanja. Raje bi eno kjut škatlo, ki se le priklopi.

Mimogrede, tale SMC7301TA (cca. 47k SIT) nima vgrajenega sviča, tale dva SMC7008BR (cca. 55k SIT)/SMC7008BR (cca. 40k SIT) pa imata 4/7 portne. Ima pa prvi vgrajen ISDN modem, če je ADSL davn. Kaj se vam zdi bolje? Svič že imam.

SMC7301TA
SMC7008BR
SMC7004BR

Aja, pa še tole: druga dva sta tudi printer serverja. Kaj to pravzaprav pomeni? A prvega pa ne morem uporabiti v te namene? Sicer nimam ustreznega printerja, ampak če že ponujajo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

AlienRex ::

SMC7004BR po moje. 7008 je prehud za domaco uporabo. Sam sem ga nabavu pred kratkim, zdej enkrat ga moram pa se instalirat (predvidoma ta vikend). Plus je tudi da se da sherat tudi COM port (analogni modem recimo), ce ti slucajno ADSL ali kabel crkne.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

Mercier ::

ISDN pa ne moreš prkuplat, ne? Dobro, ni neka pridobitev...

Pa neki ni še tule ni jasno: se da na ta router priklopit svič?

ABX ::

Pa neki ni še tule ni jasno: se da na ta router priklopit svič?

Pač z UTP kablom gre vedno 100%, obstajajo pa tudi varjante z optiko.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mercier ::

Torej, v navaden port na routerju dam crossed in na sviču (ki že ima crossed port) pa straight-through?

ABX ::

Yup
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mercier ::

Bom zgleda kr 4ko nabavu.

Hvala obema!

Dami ::

Ej, kje pa prodajajo te ruterje? En frend je dobu adsl in hoče z dvema sosedoma linijo sherat pa nuca en ruter.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Mercier ::

Tele routerje in cene sem našel pri JAEtih.

SLOWWWeb.net ::

Drugač pa mislim da so ravno tega predstavel v RR in stane cca. 20k Sit :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Mercier ::

Kaj je RR?

ToniT ::

Resnična Resničnost:D

Mercier ::

He, he, potem pa mora biti res, čeprav se mi taka razlika v ceni zdi skoraj nemogoča. TY-Team, na njihovi strani ni nič takega videti. Je še kdo gledal?

McNato ::

Pred časom so imeli na TigerDirect akcijo, v kateri so ponujali 3Com-ov ADSL router (4 portni switch, printer server, RS232, firewall ...) za 49,99$. Drugače pa so podobni routerji v USA cca. 70$, v akcijah tudi dosti ceneje. Verjetno so v RR govorili o cenah v ZDA.

j.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McNato ()

Mercier ::

Da skoknem do seven eleven? :D

Tako je torej s tem...

SLOWWWeb.net ::

Se opravičujem :8). Malo pred tem postom sem bil na strani Resnična resničnost, hotel pa sem anpisat RN- Računalniške Novice - zadnje :)):)). Se opravičujem.

P.S.: Zraven dobiš pole ruterja še dva kabla, napajalnik softwer-firewall in gonilniki.
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Mercier ::

Sem preveril, v RN res stane "preračunano" 20 k SIT. V štrcuni pa na žalost 40.

Ameriški trgovci se mi kr smilijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Dami ::

Pa ta ruter podpira to možnost da mu določiš IP, ki ti ga je dal ISP in pol tiste mašine k jih maš na njem delajo nemoteno na internetu s drugačnim IPjem, pa čeprav si dobil samo enega (torej samo za 1 računalnik). V mojem primeru za ADSL. Ti dobiš 2 ipja gor bi pa mel 3+ mašine. Gre to? Sn gledal nekje en reviwe za d-linkov D704(mislim da) ruter, ki ima to možnost (Clone MAC se imenuje).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Dami ::

Sn prebral navodila in vidu da podpira. Če ga je že kdo nabavu nej mi pove kak se obnese. Nikjer pa nisem zasledil možnost upgrade firmware-a (d-linkov ga ma).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Mercier ::

Sej to je fora rutanja. Dve neodvisni mreži narediš sorodni.

Firmware lahko porihtaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

AlienRex ::

Dami:
Tukaj najdes vse o ruterju. Tudi firmware se da updejtirati.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri router kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
111798 (1486) pijanc
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555201 (3931) plavko61
»

SMC router

Oddelek: Pomoč in nasveti
101370 (1171) perci
»

ADSL-kako povezati 4 PC?

Oddelek: Omrežja in internet
121969 (1695) ToniT
»

ADSL - lan

Oddelek: Omrežja in internet
111058 (819) Tiger

Več podobnih tem