» »

4K UHD GAMING splošno

4K UHD GAMING splošno

Machete ::

Veliko debat o zaslonih in raznih tem, nobene pa namenske za splošno debato.
Mogoče umre tema, če ni kaj za debatirat, ne vem..

Skratka 4K zasloni so med nami v splošni prodaji že skoraj da desetletje, bolj dostopno nekje 5 let.
Čeprav imam 4K tv že nekje 6 let, ga dejansko nisem uporabljal skoraj nič. OK čas je dozorel.

Windowsi delujejo čisto ok s 300% scalingom.
Poraja pa se mi mnogo vprašanj glede programov, ki izgledajo preprosto obupno.

Origin?? je samo en primer totalne grozote.
Steam meddrugim izgleda super.



Takih programov in situacij je še ogromno.
So kakšne generalne rešitve za Windows ali je edino kar je, da je program spisan za 4k zaslone?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
  • spremenil: Machete ()

Jarno ::

Program je načeloma kar rutinsko prilagoditi (s stališča usposobljenega programerja), ampak se zadeve pomikajo počasi na več nivojih. Ne tako dolgo nazaj so postali 2x2 čisti piksli (full-hd na 4k) podprti na intelovih, nVidinih in AMD-jevih grafičnih (prej je bila interpolacija, meglena slika), ampak se je prosjačilo več let, pri vseh taborih.
Tako, da lahko brez težav uporabljaš tudi full-hd ločljivost, igre pa lahko poganjaš v 4k.
#65W!

Machete ::

Ja vem, samo sem 1 m od 55'' in sedaj bom šel težko na FHD namizje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Buggy ::

Konkreten 4K gaming na PC-ju je zaenkrat bedarija, ker je konstanten kompromis. Ustrezen GPU in monitor (ki ni 60hz) so predragi in PC igre niso delane prvenstveno s to resolucijo v mislih. PC igre imajo nastavitve ravno zato, da jih prilagodis sebi ustrezno, za razliko od konzol, kjer je 4k gaming tisto kar je prava (native) stvar, sploh sedaj z novo generacijo konzol.
Na mainstream 4K PC gaming se bo pa cakalo se kar nekaj let je pa smiselen za productivity in odspilat kaksen light spil. Hardcore gamer, se bo pa 4K zaenkrat ogibal na dalec.

Invictus ::

Veliko 4k gaminga je FullHD renderiranje plus upscaling na 4k.

Pravega 4k gaminga je malo. Zdaj teksture zasedajo gigabyte prostora...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

neocodexx ::

Ja razen če maš kak 4K texture mod oz. 4K remaster. Glede UI pa tko, sej če laufaš steam big screen je vse kul. Windows UI pa res čist vse navzkriž xD

Kok ste pa kej zadovoljni z fps na 4K, s katerimi grafami laufate in kok vam je target? Js sm zadovoljen če je 60, ker moj tv več ne podpira :D 1080 Ti did the job, sam je bla glasna. Ciljam zdaj na 3070 če bo dovolj za 60fps na 4K brez da mi pc poleti.

Machete ::

Sem dal desktop nazaj na 1080p, ni zmage. Sicer je 70% programov optimiziranih lepo, samo tistih 30% smrdi preveč po groznih pikslih.

3070 je ok za 4K itak je vse odvisno od nastavitev.
Kašne single player igre par let stare (cod ww2 npr.) že gtx1080 čisto dovolj igralno žene v 4K tja okoli 40fps..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gejspodar ::

Machete je izjavil:


Kašne single player igre par let stare (cod ww2 npr.) že gtx1080 čisto dovolj igralno žene v 4K tja okoli 40fps..


Se mi zdi, da iščeš besedo "slideshow", ne "igralno."

pegasus ::

Slideshow je 0.1-1fps, igralno je vse od 12fps naprej.
Idealno je filmskih 23.97fps, izhod pa na tv, ki zna to gladko interpolirat na poljubno mnogo fps.

Machete ::

Ne, single player je OK. MP se s tem ne da.
Mogoče mi je razlika v prid igralnosti, ker sem prej včasih proval na 30Hz panelu in tisto ni bilo igralno.
Govoriva o kompromisu, da se da, ne da je legendarno dobro. 4 leta stara kartica.
Imaš pa manj zahtevne naslove, ki jih prežveči z več fpsji.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

rkobarov ::

bodimo relani! smo 2020, pod 45fps se iger ne igra! :D
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

fpbs ::

Machete ::

Bravo, upam, da več playerjev pride na sceno z gaming TVji.

btw: Danes sem se malo igral z Ultra HD BR playerjem in sem nastavil isti frame filma na PCju in pa na USBju v plajerju. Zanimalo me je, če je kaka omembe vredna razlika v upscalingu.
Zelo je tesno, vendar je NVIDIA (3080) zmagala. Glajenje robov je nekoliko bolj čisto (npr prelom obraza z odzadjem). BR player je naredil malce več meglice. Da sem določil zmagovalca sem dolgo preklapljal vir in celo sliko opazoval podrobno, dokler nisem našel te razlike. Generalno (npr. pore v koži) so enako razločne.

Tudi primerjal sem film na BluRayu v FHD upscalan in pa isti na ULTRA HD Blurayu in ni razlike bi rekel.
Verjetno oba vključijo zaradi malo naprav, ki berejo UHD (čeprav, zakaj bi potem kdo kupil UHD verzijo) in pa DolbyTrueHD. HDR je kot da ga ni. Obe verziji sta izgledali enako. FHD upscalan in native UHD.
Verjetno so prave razlike, če je film dejansko posnet v UHD. Ta konkretno je še na film, (1990 letnica).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

neocodexx ::

pegasus je izjavil:

Slideshow je 0.1-1fps, igralno je vse od 12fps naprej.
Idealno je filmskih 23.97fps, izhod pa na tv, ki zna to gladko interpolirat na poljubno mnogo fps.


Toliko stvari narobe v enem stavku da ne vem kje bi začel. Me je kar pri srcu zagrabilu ko sem tole prebral. Škoda besed.

Potem pa kar "uživaj" s tvojo interpolacijo na filmskem fps :)

Machete ::

Pomoje je trolal, ker je skregano s vsako logiko in ni mogel še videti od blizu igre z dejanskimi 12 FPS. Vse pod 30 je neigralno. 60 je higienski minimum.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

neocodexx ::

Machete je izjavil:

Pomoje je trolal, ker je skregano s vsako logiko in ni mogel še videti od blizu igre z dejanskimi 12 FPS. Vse pod 30 je neigralno. 60 je higienski minimum.


Dejansko obstaja folk, ki misli da je interpolacija + gaming dobra ideja. Če še slučajno kdo tako misli, prosim ne to delat. Ni bilo nobenega smajlija ali /s da bi lahko indiciral da je sarkastično :/

cypena ::

"Malo" smo se razvadili s temi FPSji, ker ni še toliko dolgo tega, ko smo s prijatelji do stropa skakali, če je bilo 20-24fps v igi. To je bila raketa :)
Ne rečem, da 60Hfps ne doda pri igralni izkušnji, ni pa take panike če imaš povprečno recimo okol 40fps ali 10 manj. Dead Red Redemption se da igrat na teh frejmih(45fps) in sem si raje malo nastavitve dvinil, da se slinim po lepi pokrajini in grafiki nasploh.
Je pa to samo moje mnenje, da ne bo kakih izpadov :)

Igrofili si pač želijo vse idealno, kar pa tudi razumem.
Za ne tako zahtevne gamerje je neki p/p pri strojni opremi si pomoje lahko cilj od recimo povprečni 35fps naprej. Seveda je pa bolje, če je več, itak.

Naj vam vse igr3 v letu 2021 letijo na Ultra nastavitvah in 4k , pa zdravi in srečni bodite :D
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia odgovarja AMDju s karticami Geforce RTX Super (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10020085 (16713) m0LN4r
»

Trg grafičnih kartic silovito padel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10615873 (11025) tikitoki
»

rx460 in starejši štirijedrnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
576071 (5039) _koki_
»

Prihajajoči PlayStation 4 Neo bo podpiral 4K (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5316506 (11961) Bistri007
»

nVidia pripravlja program Battlebox

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3317347 (10373) PrimozR

Več podobnih tem