» »

Prehod na W10 - razna vpr.

Prehod na W10 - razna vpr.

jizzer ::

Pred kratkim sem preĹĄel iz OSX, nazaj na W10. Z MB PRO 2018 modelom sem imel ogromne teĹžave, da se mi je zameril (pa Ĺže predhodno nisem bil ljubitelj apple ecostystem-a), ter ga nadomestil z DELL XPS 17 2020. OÄitno sem pozabil veÄ stvari iz Windowses, kot se mi je zdelo in imam par vpraĹĄanj :) Predhodno (toÄno 2 leti sem bil na osx), sem Ĺže uporabljal Windows 10 in sem Ĺže imel doloÄen workflow.


* Zakaj se mi raÄunalnik pri teh specifikacijah zaganja 20+ sekund? (na starem raÄunalniku z slabĹĄimi specifikacijami, je bil po dodanem SSD startuptime cca 8sec.) V BIOSu ne najdem napaÄnih nastavitev zgleda vse ok. Windowse mislim da sem OK inĹĄtaliral - UEFI mode by default predvidevam.


* Window control view (WinKey+Tab), je laggy as shit. Zakaj. To sem prej ful uporabljal. ObÄutek imam kot da nebi mel latest driverjev. Windows je up2date, device manager ne kaĹže nepravilnosti.


* Je lahko razlika v resoluciji monitorja in raÄunalnika problematiÄna? Na laptopu je 4K na monitorju pa FHD, nekaj mi vtripa in mi ni Äisto jasno zakaj. Nevem da bi se to predhodno dogajalo.

* Nasplošno se mi zdi laggy, kot da bi nekaj manjkalo.

VÄasih sem to vedel bolj hitro diagnosticirati, sedaj pa ne najdem pravih reĹĄitev, ker nevem toÄno kje gledati. Zato bom hvaleĹžen bilokake pomoÄi oz. vsaj pointerja kam pogledat, na kaj naj bom pozoren. Hvala!
  • spremenil: jizzer ()

Mohimm ::

jizzer je izjavil:


* Zakaj se mi raÄunalnik pri teh specifikacijah zaganja 20+ sekund? (na starem raÄunalniku z slabĹĄimi specifikacijami, je bil po dodanem SSD startuptime cca 8sec.) V BIOSu ne najdem napaÄnih nastavitev zgleda vse ok. Windowse mislim da sem OK inĹĄtaliral - UEFI mode by default predvidevam.

Iz shutdown-a (e.g. start menu shutdown)? Za windowse se mi zdi to v mejah normale. Še posebaj če je kaj šare od MS/DELL gor inštalirano.
Iz sleep-a (e.g. zapreš laptop in daš v torbo)? To ni normalno, bi moralo biti skoraj instantno...

Tu se pač pozna SW optimizacija in možnost cherry-picked driverjev za mac...

jizzer je izjavil:


* Window control view (WinKey+Tab), je laggy as shit. Zakaj. To sem prej ful uporabljal. ObÄutek imam kot da nebi mel latest driverjev. Windows je up2date, device manager ne kaĹže nepravilnosti.


Za prehajanje med odprtimi programi se uporablja hitrejši alt+tab.
Win+tab ja za preklapljanje med desktopi & zgodovino dokumentov ipd... Določene zadeve se da izklopiti in je hitrejše(cortana ipd). Vsekakor na koliko-toliko HW spodobnim XPS 17 ne bi smelo preveč štekati..

jizzer je izjavil:


* Je lahko razlika v resoluciji monitorja in raÄunalnika problematiÄna? Na laptopu je 4K na monitorju pa FHD, nekaj mi vtripa in mi ni Äisto jasno zakaj. Nevem da bi se to predhodno dogajalo.

V osnovi ne. Windows ima, če so inštalirani driverji, kar OK skaliranje...
Povezava preko TB dock-a, display over usb-c, direkt hdmi/dp? So kabli OK?

jizzer je izjavil:


* Nasplošno se mi zdi laggy, kot da bi nekaj manjkalo.

Iz opisov mi zveni kot da je vse povezano z grafičnim pospreševanjem... Če nimaš, bi inštaliral celoten paket driverjev od nvidie (predvidevam da jo prenosnik ima) https://www.nvidia.co.uk/Download/index....

Je pa to, ko prideš iz OSx-a možno pač samo občutek dokler se ne navadiš... :) UX ima apple pač porihtan..

Če imaš možnost (ne potrebuješ kakih adobe/MS programov, in imaš kakšno uro preveč da se navadiš) poskusi še kak linux distro, v določenih pogledih je bližje OSx-u...

Han ::

Menjaj monitor za QHD ali UHD in uporabi DP kabel.

srus ::

Se mi zdi, da ti poleg naštetih težav tudi izbira jezika vmesnika in tipkovnice ne delujeta v redu. ;-)

Šalo na stran - če je računalnik v sleep modu, se ti mora login zaslon pojaviti takoj, ko odpreš zaslon, pritisneš tipko, ali pomigaš z miško.

V Display settings (desni klik na desktopu) pod Advanced display settings poglej katere monitorje ti računalnik prepozna in kakšen mod (resolucija, frekvenca) je nastavljen.

Inštaliraj Microsoft Process Explorer, nastavi ga da teče v ozadju, pa boš videl kdo ti krade resurse (CPU, RAM, IO) in zakaj je računalnik neodziven.

Letošnji Dell XPS bi moral biti hiter kot strela.

Mato989 ::

Laptopa dajaj cimmanj v sleep mode, raje shutdown..... Nickolikokrat sem kot serviser ze imel primer ko se laptop vec ni zbudil iz spanja in pol dostikrat ob prisilnem izklopu sesul winse....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung se pogaja o prodaji oddelka za osebne računalnike

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
115917 (4660) Jst
»

Amazon bi kindle prodajal tudi v neodvisnih knjigarnah

Oddelek: Novice / Rezultati
4512046 (9769) jan_g
»

PC zmrzuje

Oddelek: Strojna oprema
171821 (1429) mtosev
»

7.5 Gb rama usabla namesto 8 Gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
121859 (1293) SasoS
»

tipkovnica

Oddelek: Pomoč in nasveti
91179 (924) stefp

Več podobnih tem