» »

Košarica kriptovalut

Košarica kriptovalut

Cronique ::

Zanima me vaše mnenje glede nakupa nabora (košarice) kriptovalut. Ima morda kdo kakšne izkušnje?

Hvala za mnenja.

Newbie :)

WizzardOfOZ ::

neo, vechain, sxp,...

Cronique ::

Konkretno imam v mislih tole: https://incrementum.si/kripto-kosarica-...

Minimalni vložek je 5000 €, njihova provizija 25 %.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: deleted ()

Andraz1988 ::

rajsi sam kupi preko bitstampa, binance, pa nimas provizije. jaz bi sigurno naredil velik krog okoli kripto skladov itd.

deleted ::

crap

KriptoKekec ::

Razpršenost v kriptovalutah je dvosmerna.

Ko gre vse gor, gredo določeni alti (< 1%) veliko bolj gor kot BTC.
Ko gre vse dol, gredo vsi alti (99%) veliko bolj dol kot BTC.

Prav tako je v obdobjih evforije korelacija med alti in BTC manjša in bližje 0.
V času, ko vse strmo pada je korelacija med alti in BTC skoraj 1. Prav tako zgubiš več kot če bi bil v BTC-ju.

Če ne veš kaj delaš raje kupi BTC. Zgodovinsko gledano boš tukaj najtežje postal hopeless bagholder.
Vsak, ki te napeljuje k nakupovanju X alta ima verjetno težke vreče in hoče, da si ti njegov "greater fool".
"Skladi" so nateg. Če veš kaj delaš (ali imaš srečo), potem lahko z alti zaslužiš veliko. V veliki večini primerov (99%) to ni primer.

Nakup BTC-ja pod vzvodom (do 3x) ima večji reward/risk kot nakup velike večine altov. Tega se večina ljudi ne zaveda.

Cronique ::

Hvala za informacije. Ker sem začetnik, mi mnenje poznavalcev veliko pomeni. Ogledal sem si njihov webinar, sicer me niso prepričali, ampak zanimalo me je, kaj tisti, ki obvladate 'kripto svet' menite o tovrstnih produktih.

Neon87 ::

Mogoče ti priporočam tole:
https://www.iconomi.com/register?ref=cb...

Pa potem vložiš in "kopiraš strategijo", prepustiš zadevo trejdanja kriptovalut profesionalcem, ki bodo tudi v primeru padanja nekako uspeli ohraniti čim večjo vrednost..

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: weasel ()

strawman ::

Incrementum in podobni skladi samo požirajo procente, kriptovalute niso v tvoji dejanski lasti in še z likvidnostjo imaš lahko probleme.
Če misliš dolgoročno investirat, preko Bitstampa ali kake druge borze kupi Bitcoin in ga po možnosti pošlji na wallet ki je v tvoji lasti (ali pa nabavi Nano Ledger).

Meridian ::

Nočem po nepotrebnem strašiti, sploh ker sem firmo poklikal le v par minutah. Pa le, na njihovi spletni strani:
... Prej sem več kot 8 let tržil druge finančne produkte, ampak vedno isto zgodba – male provizije, borba iz meseca v mesec, težave s pomanjkanjem novih kontaktov,…
Pri Incrementumu sem poleti, ko sem ležal na plaži na Hrvaškem, zaslužil 12,700€. Večina dohodka je bila iz naslova provizije ob deljenju dobička.
Sodelovanje z Incrementumom mi je spremenilo življenje na bolje.”

Morda samo jaz dobim pri takih zgodbah red flag, ampak vse zgodbe so naravnane na nek hype in obljubah po zaslužku. Morda delam krivico in je firma čisto legit, ampak bi se ji izognil v dolgem loku.

McClane ::

Iconomi, lahko tudi narediš svoj sklad in nabereš valute ali pa pristopiš k kakšnemu ki je dlje gor.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Aston_11 ::

Cronique je izjavil:

Hvala za informacije. Ker sem začetnik, mi mnenje poznavalcev veliko pomeni. Ogledal sem si njihov webinar, sicer me niso prepričali, ampak zanimalo me je, kaj tisti, ki obvladate 'kripto svet' menite o tovrstnih produktih.

Strižejo naivčine, na kratko.
25% provizije, če ti to ne vžge vseh rdečih luči, potem ti jih nič ne bo.
Garantirajo za nič.
Še en scam. Slovenskih lopovov se je za izogibati, razen če imaš posebne preference do njih.

KriptoKekec ::

Hvalijo se, da so kripto strokovnjaki, a imajo slabši donos kot 100% BTC portfolio.

Zraven ti od podpovprečnega donosa odtegnejo svojih 25%.

Zgleda, da bom moral odpreti svoj sklad, ker je očitno še vedno dovolj opic za nafarbat.

Cronique ::

McClane je izjavil:

Iconomi, lahko tudi narediš svoj sklad in nabereš valute ali pa pristopiš k kakšnemu ki je dlje gor.


Hvala. Včeraj ustvarjen account, naložena sredstva in kopirana strategija.

favorites ::

Bom malo odprl temo. Pač da se mogoče kdo ne nategne. Tudi mene so vabili na incrementum. Klasične prodajne strategije.
Se pa tudi sam malo ukvarjam z kriptovalutami tako da vem kam ps taco moli.

Vsi radi navajajo spodnji graf
https://siol.net/posel-danes/novice/nal...

Kako so oni boljši kot recimo main valuta BTC. Vauuu super donos. Lepo razpršeno tveganje, obračanje sredstev. Vse nekako logično. Recimo z znanjem upravljanja takšno razliko narediti nobena umetnost. Pa vendar....

Poglejmo ta drobni tisk:
25% od dobička, 5%od vložka, 2,5% ko vzameš vn, 3%na letni ravni enega upravljanja. Minimalni vložek 5000eur, minimalno vzameš ven lahko 3000eur, nobene odgovornosti, ko jim sporočiš da boš vzel vn lahko traja nekaj časa.

Primerjava:
19.12.2019 - 25.11.2020 (rang ki ga navajajo)
5000eur vložka

Incrementum
1,25-5,3
21200eur brez provizij SUPER!!
Z odstetimi provizijami 14432eur :(
(5% od vložka 5000 2,5% od nakazila vn, 25% upravljalske, 3%letno)

V primeru zamika pri nakazilu (nakazilo 28.11) 1,25-4.52
12308eur

Btc
7250 – 18726
Pri vložku 5000eur
12914eur

Eth
127-596
Pri vložku 5000eur
23464eur

Xrp
0,1893- 0,6898
Pri vložku 5000eur
18219eur

Razpršitev brez upravlajnja na 33%btc, 33% eth, 33% xrp:
18190

Pa omenimo še nekaj:
Nebi bilo prvič ko bi razni nepridipravi sesuli njihovo stran in pobrali vse kriptovalute. Oni ne odgovarjajo. Če pa vložiš sam in imaš sredstva v denarnici pa ti noben ne more.

Čisto tako v premislek :)
https://www.binance.com/?ref=13971818

Edorta ::

Iconomi je zelo zabavna pogruntavščina. Malo trgujem, vodim svoj sklad, in tekmujem po donosnosti z ostalimi kripto skladi :)
Seveda sem vedno med prvimi ali prva:)

http://prntscr.com/w6ziyj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Edorta ()

favorites ::

Edorta je izjavil:

Iconomi je zelo zabavna pogruntavščina. Malo trgujem, vodim svoj sklad, in tekmujem po donosnosti z ostalimi kripto skladi :)
Seveda sem vedno med prvimi ali prva:)

http://prntscr.com/w6ziyj


Kaj je to? Opiši zakaj se gre
https://www.binance.com/?ref=13971818

Edorta ::

Iconomi je platforma na kateri načelno lahko trgujemo z preko 120 kripto valutami. Načelno pomeni, da lahko trgujemo z običajnimi valutami, kar pa je bolj eksotičnih in niso neposredno trgovalne, jih lahko dodajamo v svoj kripto sklad, če ga ustanovimo seveda.
Če ne želimo nič od tega, potem samo pristopimo k nekemu že ustanovljenemu skladu, podobno kot bi pristopali v običajni vzajemni sklad, vendar vstop in izstop lahko opravimo v dveh sekundah, dveh urah, ali dveh dnevih. Vseeno koliko dolgo imamo v dotičnem skladu, lahko se v hipu odločimo za boljšega :)
Prav tako lahko kdorkoli pristopi v naš sklad, če mu to odprtega tipa, ali če ga vanj povbimo. Jaz recimo sem povabila vanj teto in babico, bom pa povabila še koga.
Investitor v naš sklad nam plačuje Fee, če tako določimo. Imamo vstopni fee, potem fee od zaslužka, ki mu ga naš sklad ustvari in 0,5% izstopnih stroškov. Fee določimo sami. Lahko je tudi nič. Jaz imam oba 0, izstopni pa je obvezen za vse in znaša 0,5%.
Kakor obstaja 120 valut, pa je skladov manj. Mogoče 100. Nekateri so v plusu, ko vse pada, nekateri pa v plusu ko vse rase. Kakor kdo pač upravlja. V sladu je obvezno, da imaš vsaj 10% ETH, ali vsaj 10% BTC.
Jaz sem mojemu skladu dala ime Sky Rocket Crypto Fund, zato ker želim, da ima najboljše donose od vseh, ali pa najnižjo zgubo, kar je ravno tako pomembno. Na povezavi, ki sem jo objavila zgoraj se vidi, da moj sklad lepo in zanesljivo po donosu v zadnjih 24 urah :)
Po današnjem popravku sem izgubila prvo mesto :( in sem hm... na 5. mestu od 100 po donosnosti.

http://prntscr.com/w794ze

Meni je platforma resnično cool.
Aja, začne se lahko z 10€, največji skladi pa so pridobili že preko več mio €.

kow ::

Koncept je tehnolosko zastarel. S cross chain tehnologijami bos pac kupil kosarico valut, kar preko tokena.
Izumili so 'programmable money', eni bi pa provizije placevali. Genijalno.

Ce hoces exposure na defi recimo (noces ugibati kateri protokoli bodo zmagali) pac kupis:
DeFiPulse Index (DPI)

Vsaj poanta blockchaina je da ne rabis Iconomija ipd. Just sayin...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Edorta ::

kow je izjavil:

Koncept je tehnolosko zastarel. S cross chain tehnologijami bos pac kupil kosarico valut, kar preko tokena.
Izumili so 'programmable money', eni bi pa provizije placevali. Genijalno.

Ce hoces exposure na defi recimo (noces ugibati kateri protokoli bodo zmagali) pac kupis:
DeFiPulse Index (DPI)

Vsaj poanta blockchaina je da ne rabis Iconomija ipd. Just sayin...


Nekaj sem vložila v sklad DeFi Core. Taka je njegova sestava:

http://prntscr.com/w79idw


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cofound.it / ICONOMI (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
619139394 (17211) Tody
»

Naložbe 2020

Oddelek: Loža
356721 (1597) V-i-p
»

Kripto začetek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13528294 (10442) Mato989
»

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i) (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
4505858337 (219827) Machete
»

25 milijard dolarjev v 30 dneh. Je na trgu kripovalut balon? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9531605 (25373) sniff

Več podobnih tem