» »

Uveljavljanje garancije - original embalaža?

Uveljavljanje garancije - original embalaža?

Twixz ::

Pozdravljeni,

zanima me, ker sem pač tudi jaz pristal v fazi nakupa dragih tehničnih izdelkov, ali je potrebno original embalažo shraniti ali ne za namen uveljavljanja (morebitne) garancije?
Govorim o televiziji, komponentah računalnika, manjših gospodinjskih aparatih. Ker poznam primer, ko je oseba kupila televizijo za slabega tisočaka in so zelo komplicirali pri uveljavljanju garancije, ker je zavrgla embalažo.

Apofis ::

Sicer zarad embalaže pri uveljavljanju garancije ne smejo komplicirati, je pa fajn, če jo obdržiš zavoljo lažjega pakiranja, če je treba kam pošiljat...

tikitoki ::

Pomoje televizijo tezko dobro zapakiras brez originalne embalaze.

techfreak :) ::

Ce se imas namen v prihodnje seliti, je embalaza televizije precej dobrodosla.

;-) ::

Je pa tudi tezko shranljiva embalaza televizije, vzame kar nekaj prostora. Mi smo mlada familija z enim otrokom v 240m2 pa nimamo prostora za skatlo od TV, če si v bloku še toliko manj.

koyotee ::

;-) je izjavil:

Je pa tudi tezko shranljiva embalaza televizije, vzame kar nekaj prostora. Mi smo mlada familija z enim otrokom v 240m2 pa nimamo prostora za skatlo od TV, če si v bloku še toliko manj.


Imate preveč ostale šare očitno.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

OK.d ::

+1
LPOK.d

tikitoki ::

;-) je izjavil:

Je pa tudi tezko shranljiva embalaza televizije, vzame kar nekaj prostora. Mi smo mlada familija z enim otrokom v 240m2 pa nimamo prostora za skatlo od TV, če si v bloku še toliko manj.


Ste pac nesposobni.

Magic1 ::

Kako pa je sploh z uveljavljanjem garancije pri teh novih ogromnih tvjih? Pri nakupu ga naročiš in ti ga s kombijem pripeljejo. Kako je zrihtano glede dostave do servisa? Izkušnje?
Magic

koyotee ::

Ponavadi si ti un ki ga more peljat.
Mimokrste ima afaik v takih primerih prevzem na domu, za ostale pa ne vem.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Inventorista ::

V 240m2 ni dovolj prostora za škatlo, pri treh osebah? O_O

;-) ::

Ne nimamo prostora za saro ker so vsi prostori v uporabi zal.

keremu pa je skatla od 165tvja kaplja v morje pa si ne predstavljam kak ma doma pospravljeno.

Če jo bom moral kam peljat bom vrgel v kombija koco in odejo in jo polozil gor in to je to.

val46 ::

;-) je izjavil:

Ne nimamo prostora za saro ker so vsi prostori v uporabi zal.

keremu pa je skatla od 165tvja kaplja v morje pa si ne predstavljam kak ma doma pospravljeno.

Če jo bom moral kam peljat bom vrgel v kombija koco in odejo in jo polozil gor in to je to.


240m2??? predvidevam da je to hiša? A kake garaže al pa podstrešja nimaš, da bi to škatlo lohk spravil? Skor da ne morem verjet kako nekateri ne morejo "normalno" živet pri 240m2 bivalne površine, medtem ko 3/4 slovenije živi po 2 ali 3 sobnih stanovanjih nekje ranga 60-80m2! Sam sicer nimam teh problemov, živim v 260m2 veliki hiši,3 nadstropja+podstrešje in take stvari imam vse spravljeno na podstrešju, oz.kot rečemo pri nas doma, na kašči :)

Taip4n ::

OP postavi vprašanje in ponovno n postov spama. Mogoče ma pa gugalnico doma? FFS rly.

Nisem še slišal, da bi komu zavrnili reklamacijo zaradi embalaže. Je pa res, da sam pospravljam embalažo v klet.

sunshine403 ::

Garancija je na izdelek, ne na njegovo emabalazo. In to, da bom imel v kleti 10 kubikov kartonastih skatel, ce bo slucajno nek izdelek crknil... ne hvala. Ker na koncu se ne gre za tv, ampak za tv, pa racunalnik, pa hifi, pa pecico, pa hladilnik, pa toaster, pa monitor, pa kolo, pa zimske feltne od avtomobila, pa pa pa... Tako da ko se stvar odpakira, gre karton na smetisce.
PS: Pred leti je vecina kolegov spravljala skatle fotoaparatov in objektivov (stvari po 10+ jurjev/kos), ker pol lazje prodas... Jaz jih nisem nikoli cena pri prodaji rabljenega je bila pa tako nizka s skatlo ali brez, da je bilo vse isto sranje.... razen da se 3 leta nisi zajebaval s 40x40x40 skatlo :)

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

Da bi zavracali garancijo zaradi embalaze tezko verjamem. Mogoce bi z originalno embalazo zamenjali televizor za drug, brez nje jim pa ni ostalo drugega kot poslati na servis.

Skladisciti ogromne skatle zna biti neprakticno. Ampak razen za televizor redko katero rabis, pa tudi te ni treba v originalni obliki obdrzati. Enostavno jo sploscis pa vrzes za omaro, ce ti je do tega. Sam karton ne jemlje skoraj nic prostora, stiropor je tisti neuporaben del, ki se ga znebis.

jocoj ::

Ravno za televizijo rabiš obdržati stiropor, če jo boš prevažal oziroma pošiljal. Kaj ti bo samo zunanji karton.

Đekson Đek ::

Kam zapakiraš potem 75' lcd tv ko gre v popravilo ?

;-) ::

Đekson Đek je izjavil:

Kam zapakiraš potem 75' lcd tv ko gre v popravilo ?

V kombija daš koco na tla in odejo in TV položiš gor.

val46 je izjavil:

;-) je izjavil:

Ne nimamo prostora za saro ker so vsi prostori v uporabi zal.

keremu pa je skatla od 165tvja kaplja v morje pa si ne predstavljam kak ma doma pospravljeno.

Če jo bom moral kam peljat bom vrgel v kombija koco in odejo in jo polozil gor in to je to.


240m2??? predvidevam da je to hiša? A kake garaže al pa podstrešja nimaš, da bi to škatlo lohk spravil? Skor da ne morem verjet kako nekateri ne morejo "normalno" živet pri 240m2 bivalne površine, medtem ko 3/4 slovenije živi po 2 ali 3 sobnih stanovanjih nekje ranga 60-80m2! Sam sicer nimam teh problemov, živim v 260m2 veliki hiši,3 nadstropja+podstrešje in take stvari imam vse spravljeno na podstrešju, oz.kot rečemo pri nas doma, na kašči :)


Hisa, brez podstrešja in brez garaže in žal mi je da smo podstrešje napolnili z izolacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Ales ::

;-) je izjavil:

Hisa, brez podstrešja in brez garaže in žal mi je da smo podstrešje napolnili z izolacijo.

Neobstoječe podstrešje ste napolnili z neobstoječo izolacijo?

Good story bro!

;-) ::

tisti 1.3 v visino kaj bi lahko bilo pohodno.

Itak pa je vseeno, delate sceno iz shranjevanja škatel ki so v življenju nepomembne. tv brez embalaze komot peljes v avtu brez scene.

starfotr ::

Zato pa se v izogib problemov s škatlami in pakiranjem odločite za nakup v svoji bližini in imate nato vse na dosegu roke, če pride do kakih težav.

Če pa morate TV pošiljat v tujino ali na drug konec države, si pa pač pomagajte sami.

Btw, škatle lahko tudi kupite/naročite v primeru potrebe garancije in originalnih ni treba shranjevat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izolacija podstrešja

Oddelek: Loža
138253 (1532) Utk
»

Strošek hiše (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20422520 (18071) trancer01
»

Zbiratelji iger (fizičnih)

Oddelek: Igre
334420 (3371) bajsibajsi
»

Vracanje televizorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
789622 (7138) jJack
»

Ali shranjujete originalne škatle?

Oddelek: Loža
274186 (3247) NonPlusUltra

Več podobnih tem