» »

Ali shranjujete originalne škatle?

Ali shranjujete originalne škatle?

d0rK ::

Torej, ali shranjujete originalne škatle kupljenih izdelkov? In če ja, koliko časa jih držite?

Nabrala se mi je impresivna kolekcija škatel izdlekov kupljenih v zadnjem desetletju. Ne za vsak paket makaronov ampak naprimer za vse računalniške komponente, telefon, tablet, fotič in podobno. Jemlje že kar preveč prostora ampak se težko odločim če naj vse vržem stran ali obdržim.

opeter ::

Za manjše ja, za večje pa ne, ker je že tak dovolj smeti.

Naš župnik ima občasno zbiralno akcijo (konterjner) za stare papirje in takrat večino teh večjih kartonov odnesem tja, saj se zbira za izlet otrokom.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Assass1n ::

Vse kar imam in sem dobil v škatli imam spravljeno. Imam srečo in nimam problema iz prostorom. Znebim se je ko kaj prodam in dam vse skupaj naprej, če se kaj pokvari pa dam noter in vse skupaj vržem v kanto.
Isto z navodili, kabli, cdji računi garancijo kar pride poleg vse shranim in tudi če ne rabim ne vržem stran.
Ampak ko sem pa rabil en račun za garancijo za akumulator ga pa nisem našel :D
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

jonystar ::

Jest obdržim škatle tistih komponent, ki jih trenutno uporabljam, če se slučajno odločm, da jih prodam in jim imam kam za zapakirat in poslat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jonystar ()

MadMax ::

Dokler je stvar v garanciji so škatle obvezno skladiščene, kasneje le če bi imelo smisel zaradi prodaje.
Seveda to velja za tehnično robo do vključno velikosti TVja, ne za pohištvo :D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

šernk ::

večje pustim (TV, omare itd..) manjše pa redko. od matične jih imam za kaj dati notri, ostalo večinoma zabrišem v smeti, jih imam samo ene par če kaj prodam, da lahko notri dam. edino za rame in procesor ohranim tisto plastično škatlico da ga lahko lepo pospravim ob morebitni prodaji.

večje pustim ker pride karton vedno prav ko kaj delaš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BorutK-73 ::

Osebno obdržim škatle za komponete ki so še v garanciji, ostalo gre v peč.
Prazno podstrešje pomaga pri velikih škatlah.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Vecino originalnih skatel obdrzim. Se posebej imam rad skatle od maticnih in graficnih (z vsebino vred). Imam kar precej kompletov doma. Tudi, ko kupujem rabljene stvari, raje kupim v originalni skatli in dam kaksen evro vec.

Insan3Lik3 ::

ponavadi imam original škatle od komponent, ki jih trenutno imam. če sem jih prodal, vrgel, se ponavadi tudi škatel znebim
ko sem sestavil tale računalnik so lih vse škatle lepo šle v škatlo od ohišja :)
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

Kurzweil ::

Jaz obdržim škatle samo, do izteka garancije, čeprav za kakšne res drage zadeve niti ni napačno zložit stvar v škatlo s tistim stiroporom, še posebej če gre za kakšen prevoz, kjer ceste ali avto niso ravno najbolj mirni.

Sicer pa se je tudi meni vsa ta leta dogajalo, da sem imel v kleti, nekaj božično-novoletniega kiča, krompir, jabolka, kaj vloženega in potem embalaža, da klet skoraj ni bila več prehodna.

Sicer pa mačke obožujejo škatle, samo eno luknjo narediš iz strani in ti bo sfrezala eno na 2 tedna, tako da boš bolj kot ne redno metal v smeti.

Sicer pa sem pred dnevi bral, da je pri nas menda zakonodaja, da kjer računalnik ali kaj od tehnikalij nabaviš, da lahko tudi tja potem neseš na "deponijo" oz. reciklažo. Jaz bi zakonsko določil še to, da se lahko tja nosi embalaža, da ne bodo trgovine samo pobirale denar od marž in nategovale babice z visokimi tarifami servisa, ampak naredili še kaj koristnega.

Je pa res, da je pri nas večina teh računalniških trgovin velikosti malo večje trafika... enkrat mesečno bi zbirali, ali še celo manj pogosto pa bi bilo vredu, če pa bi zato, kot je opeter omenil še kakšen otrok šel lahko na morje pa sploh.

bobby ::

Vse.
Koliko?
Do prodaje, ko se navelicam ali nadgradnje. Skrbim za vse,kar kupim in potlej, ko prodajam je lazje prodat,ce je vse original. Ne vem zakaj, ampak ljudje so po vecini se zmeraj taki, da imajo radi, da jeblepa pakunga,kar kupijo. Ce pac crkne,pol gre pa v kanto skatla.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

eric_cartman ::

Ravno včeraj prodal volan Logitech GT. Na žalost mi je nekdo od domačih originalno škatlo žrtvoval za druge namene..Krivec se ni javil.. :)

Kakorkoli pa..Sem potem zbrskal škatlo na kateri je pisalo Logitech. Pa sem se spomnil, da sem škatlo od Logitech z906 zvočnikov shranil. Na škatli ni bilo nobene slike, tako da je bila čisto nevtralna z znakom Logitecha. Pa je zgledalo kot original. :D

Skratka..Če še niste začeli shranjevati originalov, potem jih dajte sedaj če imate možnost. Meni tudi ne bi bilo všeč, da bi mi nekdo stvari prodajal kar tako da bi mi vsak kos posebej prinesel v rokah, sploh če imajo še garancijo.

Zgodovina sprememb…

Sami ::

Vse orirginal škatle imam še spravljene, torej od računalniških komponent, fotkiča, telefona...edino od TV-ja sem jo stran zabrisal, ker enostavno zavzema preveč prostora.

Ko prodam rabljeno komponento jo zapakiram v original škatlo, tudi če kupim kaj rabljenega rad vidim, da je v original embalaži.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

bobby ::

Sami je izjavil:

Vse orirginal škatle imam še spravljene, torej od računalniških komponent, fotkiča, telefona...edino od TV-ja sem jo stran zabrisal, ker enostavno zavzema preveč prostora.

Ko prodam rabljeno komponento jo zapakiram v original škatlo, tudi če kupim kaj rabljenega rad vidim, da je v original embalaži.



Isto jaz.
Rad vidim, da cetudi je rabljeno, da je v original pakungi in delujoce seveda.
Ker jaz zelim zadeve na tak nacin kupovat, skrbim, da tudi drugi od mene dobijo od mene tako, ce se le da.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

d0rK ::

Meni je težko vreči stran še škatle od stvari ki jih bom imel dokler se ne pokvarijo. Moje Q6600/880GT kombinacije se mi itak sploh več ne splača prodajati. Pa imam vseeno še vse škatle od proca do matične, ohišja, ramov, napajalca, miši, tipkovice, podloge od miške pa podobno. :/ Bi najraje vse vrgel stran pa so mi prelepe škatle. Se ti skoraj zdi da je stara roba novejša če lahko še odpreš original škatlo. ^^

petrus ::

Ponavadi dam manjše škatle v večje, večje pa zavijem v živilsko folijo in jih pospravim na podstrešje, se obnese izredno dobro!
stati inu obstati

Nagi Bator ::

Kupujem rabljene stvari, tako da nimam teh problemov :D

darkolord ::

Praktično vse škatle vržem stran, ker nimam prostora zanje.

d0rK ::

No jaz sem svoje danes uredil ampak se nisem mogel od njih ločiti. S težkim srcem stran vrgel stiroporasto varnostno filo dveh škatel za PC ohišje. Pa je bilo dovolj prostora da sem vse ostale škatle noter lepo zložil. Jeba ta sentimentalnost.

chucki ::

Vse embalaže od tehničnih izdelkov shranim, ker jih sigurno v prihodnosti prodam.. Tudi kupci imajo raje, da so v originalni embalaži s pripadajočimi dokumenti.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

NonPlusUltra ::

Vse prazne originalne škatle vržem stran.
Tehnične izdelke uporabljam, dokler so uporabni ali ne prestari. Ne prodajam jih naprej, kvečjemu podarim komu.
Kot drugo: feng-shui uči, da je naš dom ogledalo naše duše. Navlaka v domu je naši duši v breme, prazne škatle pa so zbiralke energije, ki bi morala krožiti v našem domu.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

zee ::

Mecem stran po izteku garancije.

Navlaka v domu je naši duši v breme, prazne škatle pa so zbiralke energije, ki bi morala krožiti v našem domu.


BS. Ali so v breme ali zbiralke energije.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

vostok_1 ::

NonPlusUltra je izjavil:

Vse prazne originalne škatle vržem stran.
Tehnične izdelke uporabljam, dokler so uporabni ali ne prestari. Ne prodajam jih naprej, kvečjemu podarim komu.
Kot drugo: feng-shui uči, da je naš dom ogledalo naše duše. Navlaka v domu je naši duši v breme, prazne škatle pa so zbiralke energije, ki bi morala krožiti v našem domu.


Delavci v kartonarnah must feel pretty shitty then. :))

NonPlusUltra ::

zee je izjavil:

Mecem stran po izteku garancije.

Navlaka v domu je naši duši v breme, prazne škatle pa so zbiralke energije, ki bi morala krožiti v našem domu.


BS. Ali so v breme ali zbiralke energije.

Brez "ali-ali". Prazne škatle imajo dvojno negativno vlogo po feng-shuiu: kot navlaka so breme, kot zbiralke energije le-to zadržujejo in preprečujejo njen svoboden pretok (bistvo za dobro počutje) po prostoru, zato či (energija) stagnira. To v prostoru povzroča t.i. postan občutek, namesto občutka svežine, zračnosti, lahkotnosti.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

modelno1 ::

Sigurno nihče ne prekosi moje tete:
- likalnik Elna/Rowenta letnik 1975, zelo lepo ohranjen, še vedno v original škatli z računom, navodili in garancijskim listom.
- mešalnik Iskra/Braun letnik 1975, ista zgodba, še vedno se uporablja.

Če bi se potrudil, bi še kaj izbrskal ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

NonPlusUltra ::

vostok_1 je izjavil:

NonPlusUltra je izjavil:

Vse prazne originalne škatle vržem stran.
Tehnične izdelke uporabljam, dokler so uporabni ali ne prestari. Ne prodajam jih naprej, kvečjemu podarim komu.
Kot drugo: feng-shui uči, da je naš dom ogledalo naše duše. Navlaka v domu je naši duši v breme, prazne škatle pa so zbiralke energije, ki bi morala krožiti v našem domu.


Delavci v kartonarnah must feel pretty shitty then. :))

Najbrž ravno toliko, kolikor v drugih proizvodnih obratih. I guess.
Sicer pa, kolikor je meni znano, v kartonarnah škatel ne sestavijo.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

vostok_1 ::

NonPlusUltra je izjavil:

zee je izjavil:

Mecem stran po izteku garancije.

Navlaka v domu je naši duši v breme, prazne škatle pa so zbiralke energije, ki bi morala krožiti v našem domu.


BS. Ali so v breme ali zbiralke energije.

Brez "ali-ali". Prazne škatle imajo dvojno negativno vlogo po feng-shuiu: kot navlaka so breme, kot zbiralke energije le-to zadržujejo in preprečujejo njen svoboden pretok (bistvo za dobro počutje) po prostoru, zato či (energija) stagnira. To v prostoru povzroča t.i. postan občutek, namesto občutka svežine, zračnosti, lahkotnosti.


You serious?

NonPlusUltra ::

vostok_1 je izjavil:

NonPlusUltra je izjavil:

zee je izjavil:

Mecem stran po izteku garancije.

Navlaka v domu je naši duši v breme, prazne škatle pa so zbiralke energije, ki bi morala krožiti v našem domu.


BS. Ali so v breme ali zbiralke energije.

Brez "ali-ali". Prazne škatle imajo dvojno negativno vlogo po feng-shuiu: kot navlaka so breme, kot zbiralke energije le-to zadržujejo in preprečujejo njen svoboden pretok (bistvo za dobro počutje) po prostoru, zato či (energija) stagnira. To v prostoru povzroča t.i. postan občutek, namesto občutka svežine, zračnosti, lahkotnosti.


You serious?

Seveda ne. Sproti si izmišljujem.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

"Romanje"

Oddelek: Loža
201828 (1012) zee
»

Za Googlove podatkovne centre skrbi umetna inteligenca

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
298070 (4691) antonija
»

Vracanje televizorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
788919 (6435) jJack
»

Hofer in telefonske številke

Oddelek: Loža
3736627 (35422) opeter
»

Mlacom -NUJNO rabim škatlo od Epox 8k3A+ (garancija)

Oddelek: Kaj kupiti
272201 (1699) Sami

Več podobnih tem