» »

Zbiratelji iger (fizičnih)

Zbiratelji iger (fizičnih)

Jerry000 ::

Je kdo od vas? Ima kdo kakšno kolekcijo? Malo me zanima, da vidim če kdo od vas tudi kaj prodaja ali menja :). Predvsem za PC.

opeter ::

Če te zanima, imam še kompletni prvi Age of Empires Gold v veliki škatli z debelo dokumentacijo. Je dobro ohranjen.



Drugih pa nimam, razen nekaj starejših offline iger v DVD-škatlah.
To pa je vse.

Sem pa imel v preteklosti okoli 200 velikih škatlastih iger, a sem jih skozi leta prodal, poslal Mantisu v dobropis, posodil (in jih nikoli več videl), nekatere tudi podaril ipd.

Med njimi so bili (teh se spomnim):
- Soul Reaver 1 in 2 (Legacy of Kain serija)
- Legacy of Kain: Blood Omen
- Requiem: Avenging Angel
- prvi del Jill of the Jungle
- nekaj SEGA PC iger (Comix Zone, Virtual Fighter 2, BUG!, House of the Dead, Baku Baku)
- Need for Speed igre (navadne, SE variante, III, Road Challenge, Porsche 2000, pa še kakšno)
- cel kup streljačin, od izvirneg Dooma, do Ultimate Doom-a, Quake 1, 2, Prey, Devastation ...
- Dark Colony (neverjetna RTS strategija in ena izmed prvih, katero sem legalno kupil in to novo za 5000 SIT!)
- Colin McRae Rally 1, 2
- Mortal Kombat 2, 4 in Trilogy
- Screamer
- prvi Jazz Jackrabitt
- neka dirkačina, kjer si lahko dirkal z raznimi vozili (voda, kopno, morda celo zrak), mislim, da je bila DOS igra. Na škatli so bile velike glave.
- Prince of Persia 3D, nekaj let pozneje pa sem se dokopal še do prvega dela (zelo lepa škatla) in Prince of Persia 2: Shadow and the Flame
- Splinter Cell, vsi štirje deli -> mislim, da škatlo še imam, brez igre

Vseh se niti ne spomnim. Večino pa sem kupil rabljeno (Mantis).
Nekatere pa nove, predvsem pri Colbyju in pa VIDETOP.
Vse to v času debelih krav. :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

yayo ::

Žal, ko so bile standard škatelne igre, sem večino prodal naprej. Vse kar imam so C.E. kompletne Stalker trilogije in Witcher trilogije. Pa še nekaj malega škatel: Gabriel Knight 1, Alone In The Dark 1, The Longest Journey na petih cdjih, (meni ob izidu odlična, le zakaj je šla v pozabo) Nocturne, pa še kaj bi se našlo. Nazadnje sem, čisto brezveze, ker nimam prostora, kupil tri Witcher kipce (Geralt, Ciri, Yennefer). Trgovina je imela 50% popust.

Jerry000 ::

@opeter, katere pa imaš v DVD škatlah? Tudi to šteje :). Drugače pa škoda da nisem opazil tvojo "razprodajo". Ravno danes sem si vzel mojo prvo PC igro Worms 2 v big box, lepo ohranjena 20EUR :).
@yayo, katera trgovina?

Zanima me, če je še kakšna trgovina pri nas kot je bil Mantis? Pa da imajo še kakšne druge stvari (kipce itd).

kixs ::

Takole sem pred skoraj letom dni malo sestavil gaming stvari v zacasni prostor (dosti jih je se manjkalo). Ta prostor (danes je cisto zafilan) ravno te dni praznim v drugi zacasni prostor, dokler si ne naredim dedicated room :) Vsega retro je prevec, a vseeno se kupujem :))

Igre kupujem samo v big box variantah na raznih eBay-ih. Res pa sem svoje zelje precej omejil in bo pocasi kolekcija koncana.

D3m ::

Če to pretopiš v denar boš imel za fasado. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

kixs ::

Slikano je bilo ob vselitvi v hiso. Zdaj pa praznim, da se dajo notranji ometi in tlaki v tri sobe, ki niso bile nikoli dokoncane. Pridejo se nova okna in nova zunanja toplotna izolacija. Potem pa se renovacija drugih prostorov. Na koncu, upam, pred zimo, pa pride na vrsto se moj plac. Verjetno en del podstresja, kaksnih 40m2 bi bilo dovolj.

Kolekcije seveda ne mislim prodajat, kar je viska pa tudi prodam, ce imam cas in zeljo ;)

Jerry000 ::

Huda zbirka :), bom poslal še svojo, samo da najdem.

Zmajc ::

Osebno sem v 90tih pokupil ogromno škatelnih verzij iger, Niti ne vem kje se nahajajo dandanes. Verjetno nekje v kaki omari pri starših v kleti. :D

Par najboljših sem odnesel z sabo (Baldur's Gate 1,2, Fallout 1, 2, Planescape Torment, ...) :D

CoreySteel ::

Polno iger :)

Največ NES, celotnih kompletov s škatlo in navodili imam ene 20, potem pa še cel kup samih iger. Nazadnje ko sem preverjal, sta bili tedve največ vredni, tam nekje od 300-500€.



PC igre neke hude monetarne vrednosti nimajo, sem že v tisti drugi temi pisal kaj imam. C&C, Red Alert, Theme Hospital, NBA Live 95, Fifa xx, Master of Orion II, Dune 2, Railroad Tycoon 2, Z, MK2, ... Tale pa ima največjo emocionalno vrednost zagotovo :))



Potem imam pa še škatle in navodila za marsikako Gameboy in Commodore 64 igrco, ampak samih iger nimam, ker sem jih posodil in nedobil nazaj :'(

Sem še v postopku kupovanja nekaterih PC iger, ki sem jih kot froc špilal, ampak prodal potem Mantisu :P. NES igre je pa kar težko kupovat, ker so cene vsako leto hujše, bi pa imel še kako ala Battletoads. Verjetno bom pa tudi kako GB in Commodore igrco nabavil nazaj, bolj za hec :)
Twitter: @CoreySteel_

Jerry000 ::

Zmajc je izjavil:

Osebno sem v 90tih pokupil ogromno škatelnih verzij iger, Niti ne vem kje se nahajajo dandanes. Verjetno nekje v kaki omari pri starših v kleti. :D

Par najboljših sem odnesel z sabo (Baldur's Gate 1,2, Fallout 1, 2, Planescape Torment, ...) :D

Če jih najdeš, in malo napišeš in če jih boš prodal, sporoči ;)

Evo moja mala zbirka (malenkost outdated - slikano lani).
https://imgur.com/a/mWL1J6s

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

BivšiUser2 ::

Je oče ful zbiratelj fizičnih kopij špilov za konzole , če bi ena stran funkcionirala bi lahko pokazal, kaj je človek vse imel preden je vse prodal (predvsem za PS2 in 3). Digitalno je imel / ima samo tisto kar je digitalno.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

opeter ::

Jerry000 je izjavil:

@opeter, katere pa imaš v DVD škatlah? Tudi to šteje :).


V DVD škatlah imam okoli 25-30 iger. Moram še pregledat in ti potem lahko napišem seznam ...
So pa vmes tudi takšne, od katerih se ne bi rad ločil. :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Jerry000 ::

opeter je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

@opeter, katere pa imaš v DVD škatlah? Tudi to šteje :).


V DVD škatlah imam okoli 25-30 iger. Moram še pregledat in ti potem lahko napišem seznam ...
So pa vmes tudi takšne, od katerih se ne bi rad ločil. :D

No, ko boš imel, šeraj da vidim če je kaj zame :) (brez tistih katere želiš obdržati seveda)

Netrunner ::

Jaz imam gothic trilogijo v škatli če te zanima mi sporoči.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Jerry000 ::

Netrunner je izjavil:

Jaz imam gothic trilogijo v škatli če te zanima mi sporoči.

Žal ne, hvala vseeno :)

branimirII ::

Moji dedovi su zbirali pistolje. A zdaj u moji generaciji se zbiraju igrice. Kako smo iz tega prispeli ne vem. Malo mi je hecno to.

Machete ::

Točno to, res ne razumem kako lahko šarite to plastiko in karton na policah. Jaz vsaj vinilke zbiram, kar je edino razumljivo in normalno.

8-)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

yayo ::

Jerry000 je izjavil:

@opeter, katere pa imaš v DVD škatlah? Tudi to šteje :). Drugače pa škoda da nisem opazil tvojo "razprodajo". Ravno danes sem si vzel mojo prvo PC igro Worms 2 v big box, lepo ohranjena 20EUR :).
@yayo, katera trgovina?

Zanima me, če je še kakšna trgovina pri nas kot je bil Mantis? Pa da imajo še kakšne druge stvari (kipce itd).

kipce sem zadnjič videl v Mullerju, žal pa, vsaj mislim, pri nas ni tržišča, da bi se obdržala ena taka specializirana trgovina. V Ljubljani morda, kjer je kupna moč bogatih staršev koncentrirana v enem kraju, drugje pa... Že tako se igre v glavnem pobira s travnika. Ko in če bo v Slovenijo vstopila kaka veriga tipa EB Games, sem pa prepričan, da bodo cene kakih 20% navite napram sosedom, ker "smo majhni".

Jerry000 ::

Machete je izjavil:

Točno to, res ne razumem kako lahko šarite to plastiko in karton na policah. Jaz vsaj vinilke zbiram, kar je edino razumljivo in normalno.

8-)

Normalno je zelo relativno

branimirII je izjavil:

Moji dedovi su zbirali pistolje. A zdaj u moji generaciji se zbiraju igrice. Kako smo iz tega prispeli ne vem. Malo mi je hecno to.

Men je hecno da orožje zbira...še dobro da se danes ne dela več tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

branimirII ::

Zdaj se zbira oruzje samo se u igricama. Vcasih se odrasli nisu tako igrali. To je bilo za otroke. A zdaj se tudi odrasli igraju.

Netrunner ::

Machete je izjavil:

Točno to, res ne razumem kako lahko šarite to plastiko in karton na policah. Jaz vsaj vinilke zbiram, kar je edino razumljivo in normalno.

8-)

Se strinjam da če že ... se vinilke najbolj splača. Kaj je normalno pa je precej subjektivno mnenje.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

CoreySteel ::

In spet, splača na kak način?
Twitter: @CoreySteel_

Uporabnix ::

branimirII je izjavil:

Zdaj se zbira oruzje samo se u igricama. Vcasih se odrasli nisu tako igrali. To je bilo za otroke. A zdaj se tudi odrasli igraju.


Ja, Branimir, ni nič narobe, če se odrasli kdaj igrajU.

branimirII ::

Kako se vremena menjaju

Jerry000 ::

branimirII je izjavil:

Kako se vremena menjaju

Se.

ahac ::

Včasih so odrasli zbiral tudi poštne znamke. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

kixs ::

Lahko si zbiratelj ali pa hoarder... kaj zbiras niti ni pomembno.

Machete ::

ahac je izjavil:

Včasih so odrasli zbiral tudi poštne znamke. ;)

Saj jih še. Jaz jih imam šitload. Slovenske pa vse za zadnjih 20 let.

Drugače pa sem bil sarkastičen. Vsako zbirateljstvo ne neracionalno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Uporabnix ::

Ne vem zakaj zdaj v temi, kjer OP išče zbiratelje, nekateri to problematizirajo.

osebno se mi zdi zbiranje iger veliko bolj racionalno, kot zbiranje znamk, prtičkov,..
Pri večini gre verjetno za ohranjanje nekega nostalgičnega spomina na tista (otroška) leta, kar je kvečjemu odraz in pokazatelj čustvenosti. Zakaj ima nekdo potrebo po zbiranju orožja, pa je verjetno že drugačno psihološko vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnix ()

Zmajc ::

Ma pustite trolla.

Jerry000 ::

Aja, imam 2 igri za menjavo ce koga zanima. Assassin's creed 1 in 2, ter COD 1 u dodatkom. Vse so dvd skatle

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Jerry000 ::

Imam tudi Worms 2 (big box). Škatla lepo ohranjena, CD malo spraskan. Če je kdo zainteresiran lahko pošljem slike.

bajsibajsi ::

Jerry000 je izjavil:

Aja, imam 2 igri za menjavo ce koga zanima. Assassin's creed 1 in 2, ter COD 1 u dodatkom. Vse so dvd skatle


COD (1) imam se original zapakirano. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gog.com - starejšni naslovi, DRM free (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Igre
479109236 (15108) opeter
»

Mantis? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11015253 (7633) Matev
»

Kje bi lahko kupil stare igre?

Oddelek: Pomoč in nasveti
355527 (4658) Alamar
»

Kje odkupujejo starejše redke PC igre

Oddelek: Igre
202454 (1564) bambam20
»

Po poldrugem letu HADOPI-ja nobene obsodbe

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
137374 (6327) [D]emon

Več podobnih tem