» »

vračilo denarja na paypal

vračilo denarja na paypal

bronco40 ::

Mi lahko kdo pove, kje vidim denar, ki mi ga je prodajalec vrnil, kot "refound".Napisal je, da mi ga je vrnil z paypalom na mojo Master kartico.Je to mogoče, ker na paypalu nikjer ne najdem teh 10€, balance mi kaže 0,00€.Je sploh mogoče nakazovati na Eurocard?

videc ::

S Paypala se na Eurocard/Mastercard ne da nakazovati. Kvečjemu ti je lahko vrnil na Paypal.

bronco40 ::

Hvala za odgovor, ampak, teh 10 € nikjer ne vidim.Niti pod # balance# ni nič.Bi lahko kje drugje to videl?Ravno sem naročil ene slušalkice za 8€ in mi jih je pobralo z računa, sem mislil, da se mi bo tistih 10€ vračunalo, pa sem se očitno zmotil.

mat xxl ::

Eno je, da ti je rekel.... drugo pa da je to naredil.... če in ko bo to naredil te bo Paypal obvestil o tem !!! Sam imam ravno sedaj ta primer pa mi ni jasno kako potem oni Paypal to poračunajo ko jaz kaj drugega kupim ali kako ???

djordjevic ::

Evo, kot da bi mi brali misli - enaka stvar. Še čakam, kako se bo zadeva odvila.
No grave is deep enough to keep us in chains.

madog ::

Na paypalu kaže ballnace 0€ zato ker se šteje refound kot preklic plačila in se ne pozna nikjer razen na mastercardu kjer imaš zavedeno -10€ in nato + 10€.

v paypalu pa imaš refound posebej označen kot founds transfered to credit card
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

St235 ::

videc je izjavil:

S Paypala se na Eurocard/Mastercard ne da nakazovati. Kvečjemu ti je lahko vrnil na Paypal.


Če je bilo plačano z MC preko paypla se refound izvrši direktno na MC.

videc ::

St235 je izjavil:

videc je izjavil:

S Paypala se na Eurocard/Mastercard ne da nakazovati. Kvečjemu ti je lahko vrnil na Paypal.

Če je bilo plačano z MC preko paypla se refound izvrši direktno na MC.
To pa drži, ja.

knesz ::

Na mastercard izpisku boš videl bremetitev računa v vrednosti -10€.

bronco40 ::

Najlepša hvala vsem za odgovore.Bom počakal na izpisek MC-ja.

Bias ::

Tako je vrne se oz. uredi z MC. Na PP vsaj jaz po vseh letih nisem imel nikoli keša gor, vsa vračila se vršijo direktno na MC.

Ne vem pa kako je /ker še nisem/ če bi prodal eno zadevo, kam bi šlo plačilo:
a) na MC
b) na PP

knesz ::

Bias je izjavil:

Tako je vrne se oz. uredi z MC. Na PP vsaj jaz po vseh letih nisem imel nikoli keša gor, vsa vračila se vršijo direktno na MC.

Ne vem pa kako je /ker še nisem/ če bi prodal eno zadevo, kam bi šlo plačilo:
a) na MC
b) na PP

Na PP.

Bias ::

@Knesz, aha in pol se ti na PP pokaže kot "balance" in kako pol določiš pri naslednjem nakupu, da ti ne potegne iz MC ampak iz keša na PP? Al je to nastavljeno, da ti vedno znesek hranjen na PP prednostno ponuca, če je gor?

djordjevic ::

Super, fantje. Tudi jaz se vam zahvaljujem za odgovore.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Tilen ::

Moj refund je šel direktno na MC oziroma na račun pri NKBM na katerega je vezan MC. Na Paypalu se ti pri računu za tega trgovca prikaže refund z enako vrednostjo kot pri plačilu - paypal balance se ne poveča za refund, no vsaj pri meni se ni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

djordjevic ::

O, super, še boljša novica. Sem na isti banki. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

knesz ::

Refund gre vedno na kreditno kartico/račun in je na računu prikazan kot negativna bremenitev.Pri poslovnem računu se pa transakcija briše. Če je bil do sedaj PP balance 0, bo tudi v primeru refunda, refund je zabeležen samo evidentno.

mat xxl ::

Mene pa zanima drug problem, sem na Ebayu kupil neke artikle za 30 eur iz Anglije, pa mi je prodajalec poslal kar nekaj v 3 dni nepopolno, neustrezno. Sprožil sem dispute na Paypalu in prodajalec je iz zafrkancije bil pripravljen vrniti 2 eur, kar sem zavrnil, kot nesprejemljivo, potem je zgleda tekel rok za odgovor prodajalca in sedaj po 3 tednih dobim email od Paypala, da moram zadevo prijaviti na lokalni Policiji in jim faxirati originalno potrdilo o prijavi na nek fax v USA. Ok sedaj me pa zanima je to normalno, ob že do sedaj poslanih slikah in ko sem se prav trudil, da uredimo zadevo in ne nazadnje ali bo naša Policija sploh sprejela tako prijavo in izdala potrdilo, ker sicer imam vse dokumentirano, samo ali bo naša Policija sploh želela to dati na papir in mi še izstaviti potrdilo o prijavi, ko je celoten znesek z poštnino cca 45 eur ?

St235 ::

Policija je DOLŽNA sprejeti prijavo in dat zadevo na papir, ne glede na znesek za katerega si bil oškodovan.

Bolek23 ::

Pozdravljeni,
na aliexpress.com sem naročil neko zadevo, katero mi zaradi njihov težav ne morejo poslati. Plačilo je bilo izvedeno s Master card.
Pravijo, da lahko kupnino vrnejo na Paypal račun, ki ga imam.
Kaj oz. katero številko jim moram poslati, da mi rvnejo kupnino na Paypal račun?

delavec44 ::

Ne delaj tega, ker je skoraj vedno scam. Odpri dispute na aliju in boš dobil avtomatsko nazaj na kreditno kartico.

Bolek23 ::

Hvala ti za opozorilo.
Sem naredil, tako kot si mi svetoval.

Ales ::

In ne zapiraj dispute karkoli da ti rečejo, sploh kaj v stilu "zapri, pa ti bomo takoj potem vrnili".

Bolek23 ::

A to pomeni, da se tudi te velike kitajske trgovine poslužujejo prevar?:(

DjTonic ::

Ni nujno, ampak ti je uporabnik svetoval varnejšo možnost.

Vuli ::

pa sej lahko kar naročilo stornirajo in se ti zbriše una transakcija na kartici...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Lonsarg ::

Bolek23 je izjavil:

A to pomeni, da se tudi te velike kitajske trgovine poslužujejo prevar?:(
Velike trgovine, ki imajo ime in ugled ravno ne. Ampak prodajalci na ebayu in aliexpress so velikokrat garažne firmice ali celo posamezniki. Ali pa večje no-name firme z 500 računi da zavržejo tiste ki imajo slabe ocene, itd. itd.

Skratka zaradi tega se, če se kupuje preko posrednikov, dela tudi dispute in vračila kupnin preko posrednikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

jocoj ::

Bolek23 je izjavil:

A to pomeni, da se tudi te velike kitajske trgovine poslužujejo prevar?:(

Aliexpress ni trgovina, ampak platforma kot npr. Ebay. Gor imaš milijone različnih prodajalcev in na platformi je, da skrbi za kupce, če ne bi te 99% prodajalcev gor nategnilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785737767 (20798) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134703 (14667) igi82m
»

paypal pomoč... :) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14417551 (8755) amacar
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329213 (7064) refosk
»

paypal

Oddelek: Strojna oprema
387681 (6622) Steinkauz

Več podobnih tem