» »

RAID + disk = ???

RAID + disk = ???

Microsoft ::

Na plati mam integriran RAID. Zanima me, če lahka recimo na oba priključka skupaj priključim 4 diske recimo velikosti 10GB in da bi s tem istočasno pridobil 40GB prostora na diskih?

Pa ka so tiste neke nastavitve 0,1 , 0+1 , ... ?

Lahka gresta na en RAID priključek dva diska?

Lahko gre na RAID tudi CD pogon?


Skrtatka, če bi lahka uporabljal tista dva priključka tako, kot IDE priključek?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Jebiveter ::

RAID controller lahko uporabljas izkljucno za diske!
Ja, ce imas 4 enako velike diske potem jih lahko postavis v RAID 0 polje in s tem pridobis en velik disk v velikost 4*(velikost namanjsega diska) + na hitrosti.
Nastavitve 0, 1, 0+1 so razlicni tipi RAID polj.
0 = stripping - dobis velikost+hitrost
1 = mirroring - dobis varnost (en disk je kopija drugega)
0+1 = mirroring stippanega polja - dobis 1/2 celotne velikosti vseh 4ih diskov s tem, da imas hitrost+varnost. (i think, al je razlika med 0+1 in 01?)

Ja, lahko uporabljas kot navaden IDE kontroler. Pac ne buildas polja.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

sash ::

@ Jebiveter, nebo čist držalo da negre na RAID kontrolerje nemoreš priklopit CD/DVD naprav, ker je to odvisno od izvedbe RAID krmilnika še nedolgo sem imel doma zadevo na katero si lahko navezal tud CD/DVD pogone in so delali.

Seveda pa obstaja še več RAID polj, vendar so le ta polja implementirana v nekoliko dražje krmilnike :\
--------------------
Think different...
TOROiD Group

McHusch ::

Microsoft ::

Sm zdele mal prebral. Zanimivo!

Zdej me še sam zanima, če sm jst dost dobro prebral članek. :D

Nikjer nisem videl takšne možnosti postavitve tega RAIDa, da bi podatke zapioval enkrat (tako kot na IDE) pa da se podatki nebi prepletali med diskoma.
Recimo, da mamo dva diska, vsak po 10GB. Oba sta prazna. Pol mamo pa datoteko vlko 5GB, pa jo damo na disk(a), ki sta prključena na RAID. A je možno, da se bo pol ta datoteka nahajala izključno na enem disku? Jst nisem našel te možnosti...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

bastadu ::

JimiBtn: Potem se izgubi pomen/namen RAID-a:\

Microsoft ::

Škoda. Za mene. Za enkrat. Bomo vidl kak bo...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

Mal bom pogrel staro temo...

Zdej me zanima še neki glede tega RAIDa. Recimo, da bi dal v RAID polje dva Maxtorja ATA133, 7200, (brez 8MB predpomnilnika). A bi se to pol poznalo kje pr igranju iger?

Mal sem tako razmišljal, kaj bol pripomore k več fps pri igranju iger. Mogoče med drugim tudi preklopitev diskov iz IDE na RAID0? In če bi že pripomoglo k hitrejšemu igranju, ali bi pripomoglo samo k hitrejšem nalaganju iger ali bi se to tudi poznalo med samim igranjem igre.

Pa tisto sem neki prebral, da recimo integriran RAID na mb (tak mam jst) ponuca kr vlk procesorske moči. Kolko je to? Bi bil AMD 1800XP+ dovolj?
Ker recimo, ko jst vlečem dol iz neta kake stvari pa je hitrost skor 2mbps je procesor obremenjen recimo nekje 80%. Pol pa če bi ga še ta RAID obremenil....:\


by Miha

p.s.: Bi blo vredu, če bi dal v RAID polje dal en disk, ki mam manj predpomnilnika (mogoče ga sploh nima, nevem kak je to nareto), kot drug?
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

McHusch ::

Da je procesor pri downloadu obremenjen za 80 %, definitivno ni normalno[razen če imaš Cyrixa ;)].

Microsoft ::

To sm pogledal tako, da pritsnem Ctrl+Alt+Del, dam jeziček Performance pa pogledam vrednost CPU Usage. Ta vrednost se giblje recimo od 60% do 80% VES ČAS, seveda pri download-u okoli 2kbps. Pa če lahka povem, uporabljam AaZaK.... Mim grede še to, stvari download-am tudi od več uporabnikov hkrati, recimo 80. S tem, da imam odprtih še kakih 50 takih, pri katerih napiše "need more surrces".

Sm sploh povedu kej upoabnega?:\ No, če je procesor res preveč obremenjen, kaj bi pol to lahka blo sploh narobe? V času "meritve" pa sem poganjal samo ta program...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

nodes ::

Kakšni predpotopni, ne prav naštimani diski, znajo pokurit kar veliko pprocesorske moči.

Microsoft ::

Disk je Maxtor 60GB 133 7200, prkloplen na IDE master, na slave pa je isti disk, le da ma 80GB placa. Sam ko jst stvari download-am, gredo na 80GB disk, ki pa je na slave...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Mal sem tako razmišljal, kaj bol pripomore k več fps pri igranju iger.

po kasni teoriji nej bi tole drzal?? kaj ma disk veze z fps?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SavoS ::

Pri igranju iger ti je važna grafična kartica - se pravi kakšen gpu in kakšne rame ma gor, potem je važno kolko imaš osnovnega spomina v računalniku in seveda še procesor, ker ko ti igro zaženeš se itak v ram naloži in le redko gre na disk po nove podatke, razen če maš premalo osnovnega spomina, potem pač kar naprej prepisuje podatke iz diska in to se pol pozna kot recino zatikanje v igrah ali pač manj fsp!
Glede dawnload, si pač naštimaj kam naj ti shranjuje, če veš, da je oni disk na master hitrejši in če se ti gre za vprašanje 3 sekund potem pač nastavi, da ti shranjuje na master disk!!:))
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

Microsoft ::

Dr_M, mal RAMa na mb bi mogoč lahka pomenl to, da more večkrat "pogledat" na disk, ker ni vsega v RAMih. Takrat se pa lahka stvar zatakne. No, pa sej je SavoS povedal...

No, če se potem pogleda takle. Da maš dober proccesor pa vlko RAMa na mb. Ja, pa seveda dober GPU in RAMe na njej. Pol bo trajalo dolgo samo to, da se podatki prepišejo iz HD v RAMe. Sama igra pa bo delovala čist vredu.

Se prav pr takem računalniku hiter disk ne pospeši igre med igranjem, ampak samo njeno nalaganje. Je tak al ni tak?

SavoS, ni placa na Master...



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

Čist mal bom pogrel staro temo..

Se da inšatalirat Windows XP na RAID0?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

JustVi ::

stisneš F6

Microsoft ::

e Ja kdaj to? Najprej je verejtno treba v BIOSu nastavit setup za RAID, pol pa first boot device CD ROM. Kdaj je pol med inštalacijo treba kej nardit, da bo stvar skopiral na disak?

Pa še to ma zanima. Kdaj pa kje nastavt tistih 16k karkoli pač to že je?:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

JustVi ::

16Kb nastaviš v meniju ko nastaviš RAID, čist izi

nastaviš v BIOSu boot CD vstaviš disk od XP-jev

narediš primarno...podalšano...logične pogone....formatiraš....setup XP potem te Win vprašajo za SCASI kontroler..stisneš F6 vstaviš gonilnike...instaliraš do konca :)

Microsoft ::

Ka lahka mogoče te driverje dol potegneš z neta? Kr mislim, da sm CD zgubu...

by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

JustVi ::

Za nekatere kontrolerje ni potrebno, očitno so že v WINsih.
Drugače pa z NETa, če veš sploh še firmo kontrolerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JustVi ()

Microsoft ::

Zdele sm se lotu tega, da bi wnise inštaliral na RAIDo, pa mi ne rata. V biosu dam enable raid kontorler, oba diska sm prej že formatiral, pol na začetku kreiram raid0 polje, ki mi ga pol prepozna. Pol začne delat CD od XPjev, prtisnem F6, dam disketo not za gonilnike od krmilnika, nalož, gre naprej, na koncu pa zateži, da ni najdl nobendga HD pogona, kamr bi lahka spravl windows. Winsi so originalni.

Pa finta je v tem, da če grem w stare winse na tretjem disku, mi tistih dveh, ki sta prključena na raid krmilnik sploh ne prepozna. Naložu sm pa tud gonilnike.

Kaka ideja? Pa se mi zlo mudi, kr more bit do dans zvečer tole deluječe.:O


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

JustVi ::

Bilo kaj spreminjaš na RAIDu moraš nato na novo postavit paticije in jih formatirat.

izi

sledi, da je tako prethodno formatiranje čist odvečno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAID1, bistvena vprasanja

Oddelek: Strojna oprema
293541 (2300) element
»

Win XP ne zazna enega diska

Oddelek: Operacijski sistemi
151461 (1366) Marjan
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413664 (9268) matrix2
»

Dodaten HDD-preklop na RAID kako ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
141662 (1501) SasoS
»

RAID kontrolerji na mama platah

Oddelek: Strojna oprema
91495 (1198) Pizzicato

Več podobnih tem