» »

Amazon poslal odprt izdelek

Amazon poslal odprt izdelek

rawlit ::

Do sedaj sem imel z amazon.de samo dobre izkušnje, tokrat pa sem naročil nov izdelek in prejel izdelek, ki ga je očitno nekdo vrnil. Odprta embalaža, odstranjene zaščitne folije itd. Sicer se ni bilo problema dogovoriti glede vračila in pošiljanje novega, ampak se mi za malo zdi, da imam s tem sedaj dodatno delo.

Imel kdo podobne izkušnje? Še to, ali paket lahko vrnem s poljubnim ponudnikom? Ga lahko oddam kar na naši pošti?

dunda ::

Kontaktiraj jih čim prej. Sam imam zares dobre izkušnje, vedno so bili zelo fer.
https://www.kacnje.eu

Đekson Đek ::

Izdelek za 10€ ali 1000€ je razlika a se splača.

vostok_1 ::

Mislim, da nekje 50% izdelkov iz amazona pride odprtih. Vsaj po mojih izkušnjah.
Tam je recirkulacija izdelkov hujša kot cirkulacija v ukrajinskih črnih bordelih.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

šernk ::

naročil že vsaj 100 paketov iz treh amazonov. it, de in uk pa niti enega paketa še nisem dobil odprtega, tako da vostok tvoja trditev bolj slabo drži.

je pa res da je treba precej gledat, da ne kupiš rabljene zadeve ampak novo, tu se pa hitro zakolješ.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

vostok_1 ::

Mogoče sem ravno trofil, kdo ve. Vsekakor pa se amazona nekako izogibam za vredne reči. Možnost, da dobiš reciklirano reč mi je prevelika zame, za nek drag izdelek.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

rawlit ::

Izdelek vrednosti nekaj nad 100€, konkretno AIO Kraken X53. Sem jih takoj kontaktiral in sem brez težav dogovoril možnost vračila in zamenjave. Med orderji je že nov order, ki bo odposlan, ko prejmejo moj paket.

Tečno mi je ker spet čakam in ker imam s tem dodatno delo. Tudi sam do sedaj (20+ naročil) še nisem imel težav.

vostok_1 ::

Pravim. Amazon jemljem kot kitajsko trgovino. Več ali manj za šrot, ki ga je drugot težko dobiti in ti ni žal, ko te nategnejo.
Amazon je iz tega vidika smet, ima pa veliko selekcijo. To je res.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

MadMax ::

Kolikor jaz razumem Amazon, ima 3 "nivoje":
1. prodajajo oni direkt
2. prodaja štacuna z Amazonovim žegnom
3. prodaja štacuna ali posameznik brez Amazonovega žegna.

Po tem vrstnem redu gre tudi verjetnost da dobiš nedolžen artikel, pa tudi hitrost in enostavnost ter nenazadnje zanesljivost reševanja težav.

Po kateri točki kupljen je torej prišel odprt izdelek?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

</head> ::

Jaz imam enako izkušnjo kot vostok.
Sem že posumil, da ker prvega izdelka, ki je bil očitno vrnjen, nisem poslal nazaj, da sem dobil rating, da sprejemam vrnjene izdelke in dobim zdaj veliko tega. Ali pa da balkan prejme več vrnjene robe.

Pa ni važna cena izdelka in 95% kupujem stvari, katere prodaja direktno amazon.

</head> ::

Procent je malo napačen- pri menu je nekako tako: V zadnjih dveh letih sem naročil ene 30 paketov iz amazona. V paketu je bilo 2-8 stvari. V polovici paketov sem dobil eno reč, ki je bila očitn oodprta in psolana nazaj.
Tako pridemo do tega, da je bilo ene 10% izdelkov vrnjenih.

Skupna vrednost naročil verjetno nekje okrog 5k€

vostok_1 ::

Recikliranje izdelkov na amazonu je mednarodni šport. Preberte si reviewe. Toliko ljudi poroča o faulty izdelku in vračilu, ki ga nato dobi nekdo drugi in spet vrne.

Eden najbogatejših ljudi, ne moreš postati, če igraš pošteno. Zgolj z izigravanjem strank je to mogoče.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

DeeJay ::

Na različnih amazonih mam skozi leta že preko 100 naročil ... 1x dobil pokvarjen izdelek, 1x dobil napačnega in 1x dobil namesto enega kar sedem enakih izdelkov v paketu, ki mi jih pa ni bilo potrebno vrnit (sem jim pisal, pa so rekli naj obdržim) in sem jih potem prodal preko bolhe in ebaya.
Nikoli pa nisem dobil "vrnjenega" ali odprtega izdelka.

Z njimi mam same dobre izkušnje in rajš naročim tam tud, če je malo dražje kot pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

rawlit ::

MadMax je izjavil:

Kolikor jaz razumem Amazon, ima 3 "nivoje":
1. prodajajo oni direkt
2. prodaja štacuna z Amazonovim žegnom
3. prodaja štacuna ali posameznik brez Amazonovega žegna.

Po tem vrstnem redu gre tudi verjetnost da dobiš nedolžen artikel, pa tudi hitrost in enostavnost ter nenazadnje zanesljivost reševanja težav.

Po kateri točki kupljen je torej prišel odprt izdelek?


Dispatched from and sold by Amazon.

Na računu:

Verkauft von
Amazon EU S.à r.l.
38 avenue John F. Kennedy
L-1855
Luxemburg

rawlit ::

Res da zakonodaja ščiti potrošnika, ko nam nekaj ni všeč imamo pravico vračati brez razlage. In jaz razumem kako neprijetno je to lahko za prodajalca, verjetno dobijo kar nekaj vračil, ki jih seveda ne pošljejo nazaj dobaviteljem ampak želijo spraviti nazaj v prodajo.

Tudi meni se je nedolgo nazaj zgodilo, da sem izdelek vrnil. Prodajalec ga je sprejel brez vprašanja in ga naslednji dan vrnil na splet nekih 50€ ceneje z "opombo vrnjen izdelek/morda je bil uporabljen". Pustimo tu, da je prodajalec žrtev zakonodaje in na koncu proda z nižjo maržo. Kljub temu je bilo njihovo postopanje fer do naslednjega kupca.

Pri moji današnji izkušnji tega ne morem trditi, da pa ne bo izgledalo, da kompliciram po nepotrebnem, prilagam nekaj slik:





Toliko bi se lahko potrudili, tako tisti ki je vrnil, kot oni, da bi ven pobrali vsaj tisto uporabljeno vezico, ki v resnici sploh ne pride poleg.

rawlit ::

Mimogrede v istem paketu sem dobil še drugi izdelek - ločeno naročilo oddano nekaj dni pred tem. Tam brez pripombe, izdelek brez dvoma tovarniško zapakiran in 30% cenejši kot pri nas.

Kar me mogoče malo zmoti je to, da so mi 2x obračunali poštnino, ampak tega niti omenil ne bi, če bi tudi drugi izdelek prišel kot treba.

Bom še kupil tam, ampak rabljenih izdelkov za ceno novih ne bom sprejemal.

tikitoki ::

rawlit je izjavil:

Izdelek vrednosti nekaj nad 100€, konkretno AIO Kraken X53. Sem jih takoj kontaktiral in sem brez težav dogovoril možnost vračila in zamenjave. Med orderji je že nov order, ki bo odposlan, ko prejmejo moj paket.

Tečno mi je ker spet čakam in ker imam s tem dodatno delo. Tudi sam do sedaj (20+ naročil) še nisem imel težav.


Sedaj cakaj na vracilo? Jaz sem nov izdelek, prejel, se preden sem vrnil starega.

rawlit ::

tikitoki je izjavil:

Sedaj cakaj na vracilo? Jaz sem nov izdelek, prejel, se preden sem vrnil starega.


Tako mi je rekel na podpori, čeprav je med mojimi naročili že odprto novo naročilo pri katerem je navedeno Arriving Mon, 9 Nov.

Katero dostavno službo si uporabil za vračilo? Nekoč sem na amazon že vračal, neke HDMI kable, takrat sem poslal kar s Pošto Slovenije, ampak je trajalo. Zdaj če slučajno res čakajo na moje vračilo, ne želim na zamenjavo čakati 2 meseca :)

</head> ::

Tale s heatsinkom je res slaba :O

celje ::

..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

m0LN4r ::

Jaz preden narocil vedno preverim, da je stvar od amazona direkt ne pa iz amazon marketplace ali warehouse ali used, ker zadnje case amazon, ko stisnes daj v kosarico, kr na random izbere.
Zato pa kliknem na "new" ali "neu" in iz seznama prodajalcev dam kosarico tisto kjer pise direkt amazon.de, amazon.uk brez cesarkoli zraven.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

Na amazon warehouse se da obcasno dobiti kar dobre deale na vrnjeno robo.
Do sedaj sem kupil 2 rabljena izdelka in oba bi lahko bila prodana kot nova.

Đekson Đek ::

FFS to je cooler, zmontiraj pa ne kompliciraj

vostok_1 ::

Boš mu ti vrnil razliko med novim in rabljenim izdelkom?

Jaz nimam nič proti rabljenim/vrnjenim izdelkom. Ampak to mora biti primerno označeno in cena temu primerno nižja.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

facepalm ::

Verjamem, da bi mu Amazon vrnil del kupnine, v kolikor bi to zahteval.

vostok_1 ::

Maybe. Ampak zakaj je potrebno se jebati na ta račun?
Enostavno naj napišejo "used" in zbijejo ceno za 50%.

Lahko dodajo še kategorijo "recently returned" al neki tacga.
Jaz bi tudi kupoval take reči, če bi imel info v kakšnem stanju so. Če kupim kemik in je "used" obviously couldn't really give a fuck, če ima malo porabljeno mino.

Če pa kupim DSLR, ki ga je tip uporabil zgolj en dan za snemanje motokrosistične dirke ali je z njim raftal or some shit. Potem bom malce jezen, če bom našel na objektivu prah.

Sicer pa to folk počne. Kupi reč za enkratno uporabo in jo nato vrne. Vrjetno delajo tudi unboxing videje s takim načinom.

Jaz povsem blagoslovim, če podjetja uvedejo zajeten "fee" za vrnitev izdelka, ki je prišel fabriško zaprt.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

facepalm ::

Za 50%?
Si pa optimist:))
Vsekakor se nebi smelo prodajati rabljeno robo kot novo, vendar ce ti izdelek vseeno ustreza, bi osebno zahteval del kupnine in izdelek obdrzal. Privarcujem pri casu, zuvcih ter postnini;)

Glede rabljene robe iz warehousa pa ti povem, da kar detajlirano opisejo stanje izdelka ter embalaze.
So far so good..

dunda ::

Zanimivo. Sam kar nekaj kupujem preko Amazona in se ne spomnim slabe izkušnje. No, je bilo nekaj primerov, vendar je bila škatla videti res originalno zapakirana in tam niso komplicirali, ko sem se pritožil. Skratka dobre izkušnje, čeprav priznam, da zaradi slabega odnosa z zaposlenimi resno razmišljam, da bi jih dal malo na stranski tir.
https://www.kacnje.eu

vostok_1 ::

Podpirajte underdoge. Brez konkurence bo Bezos postal vaš cesar.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

rawlit ::

Đekson Đek je izjavil:

FFS to je cooler, zmontiraj pa ne kompliciraj


Pridi iskat, pa montiraj če želiš, jaz se nategovat ne bom pustil. Zato pa je tako kot je, ker vse požremo.

vostok_1 je izjavil:

Boš mu ti vrnil razliko med novim in rabljenim izdelkom?

Jaz nimam nič proti rabljenim/vrnjenim izdelkom. Ampak to mora biti primerno označeno in cena temu primerno nižja.


Točno to, tudi jaz ne bi kompliciral, če bi bilo to primerno označeno in kak € cenejše. Da mi pa prodajo po ceni novega in notri pustijo smeti, ne hvala. Kaj, če bi to kupil za darilo in bi želel nekomu podariti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rawlit ()

49106 ::

vostok_1 je izjavil:

Podpirajte underdoge. Brez konkurence bo Bezos postal vaš cesar.


Če zanemarimo ceno, je pri underdogih največji problem to, da se ne morejo kosat z Amazonom niti, ko se gre za reševanje reklamacij, kar je po eni strani logično, ampak potem imamo domače mastodonte, ki reklamacije rešujejo na škodo stranke. Amazon ima res odlično poskrbljeno za stranke, pet minut chatanja in problem je rešen.

Podpiram underdoge, ki to tudi so, tam, kjer reklamacije niso potrebne, ne pa na primer mimovrste, intersport in podobno.



vostok_1 je izjavil:


Jaz nimam nič proti rabljenim/vrnjenim izdelkom. Ampak to mora biti primerno označeno in cena temu primerno nižja.

Strinjam se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poštnina pri vračilu Amazon.de

Oddelek: Omrežja in internet
318676 (1234) tikitoki
»

Vračilo preizkušenega artikla preko Mimovrste

Oddelek: Pomoč in nasveti
4711122 (5620) c3p0
»

Odkup "zavrnjenih" izdelkov od trgovin

Oddelek: Kaj kupiti
436540 (3996) The Player
»

prejel sem poškodovan artikel na mimovrste! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23065653 (54357) Pyr0Beast

Več podobnih tem