» »

Kupit nov avto ali vozit starega do odpada

Kupit nov avto ali vozit starega do odpada

1
2
»

Valvoline ::

Lol. Prvo kaj pogledam pri nakupu rabljenega avta je to ce ima frdaman xenonski crap (pralne sobe spredaj so default). Ce je avto kar preskocim. No thanks.
:D

Zgodovina sprememb…

sunshine403 ::

@Valvoline saj zares ti nihce ne brani, da se vozis s halogenkami... ali ce navadnimi zarnicami. Pac tvoj problem, meni je pa pomembno da se ponoci in v snegu ali dezju kaj vidi. Ja po novem je led, ampak verjamem, da je to ko pride do problemov samo se drazje, sploh z vsem tistim miljonom senzorjev pri adaptive led zarometu.

bbbbbb2015 ::

Sparkxl je izjavil:

Ena tema za tiste, ki ste to morda že kdaj računali, kaj se bolj izplača.
Octavia bo počasi stara 5 let, in bo imela 100k km. Dela se torej ca. 20k na leto, večina na AC.
Do zdaj dela vse kot mora. Ampak počasi se bodo verjetno začele kake okvare in nimam pojma koliko to kaj stane za npr. naslednjih 5 let, ker še nikoli nisem imel avta več kot 3 leta.
Ve kdo iz izkušenj?
Če bi kupil nov avto ,bi dal za njega 20-25kEUR.
Razmišljam tudi da bi z naslednjim letom skenslal kasko. Ca. 500EUR letno z 2% odbito franšizo se mi zdi slab deal, če ga ravno ne ruknem konkretno.


S takim razmišljanjem sem jaz prodal pet let staro Opel Vectro. Le da je imela 195.000km, pa je začela brneti čudno, menda je bila razpoka v izpušnem kolektorju. Na brzino sem jo prodal. Sem pa jo uporabljal predvsem za službene poti.

Pri avtu izračunavati, kaj se izplača, je zelo težko. Trenutno se vozim s štiri leta starim BMWjem, ima 198.000km. Kilometrov ima strašljivo veliko, samo gre v redu. Mislim, da si bom kupil drug BMW do dve leti star, do 50.000km. Obstoječega pa podarim sinu, ki se ne vozi toliko, njega bo avto še dolgo držal, oz. vsaj 2-3 leta.

Moje mnenje je, da avto obdrži še leto ali dve. 100.000km res ni veliko, prodali smo službenega Cliota, 300.000km in prodajamo sedaj Megana, tudi službenega, 295.000km.

Jaz avto, ki nabere 200.000km bodisi dam v manj intenzivno rabo ali pa prodamo tam nekje okrog 300.000km, ko dejansko začnejo padati ven neke netrivialne napake. Meganu smo recimo morali zamenjati menjalnik, ker so bili zobniki 6 prestave strošeni. Renault Espace je šel od hiše, ker po prevoženih 500.000km (morda celo več, se ne spomnim) ni bilo več plana vzdrževanja motorja, razen, da se cel motor zamenja.

Skratka 100.000km ni veliko. Je pa res, da mi avte vse vzdržujemo top. Meganu smo leto dni nazaj morali zamenjati vse štiri zavorne diske, skupaj z oblogami. Pač strošeno, oz. je debelina padla na mejo dovoljenega na dveh diskih od štirih.

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

precej je odvisno kaj si delal z avtom teh 5 let kar jo imaš :) če si lepo vzdrževal in jo boš še naprej potem brez težav jo imaš še vsaj 10 let
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

max00slo ::

Sparkxl je izjavil:

Ena tema za tiste, ki ste to morda že kdaj računali, kaj se bolj izplača.
Octavia bo počasi stara 5 let, in bo imela 100k km. Dela se torej ca. 20k na leto, večina na AC.
Do zdaj dela vse kot mora. Ampak počasi se bodo verjetno začele kake okvare in nimam pojma koliko to kaj stane za npr. naslednjih 5 let, ker še nikoli nisem imel avta več kot 3 leta.
Ve kdo iz izkušenj?
Če bi kupil nov avto ,bi dal za njega 20-25kEUR.
Razmišljam tudi da bi z naslednjim letom skenslal kasko. Ca. 500EUR letno z 2% odbito franšizo se mi zdi slab deal, če ga ravno ne ruknem konkretno.

Prodaš škodo?
Si non confectus, non reficiat.

pol3ni ::

Sam sem bil v isti dilemi kaj naj storim.Nazadnje sem ga obdržal.Audi A4 avant- quattro.Letnik 2004 prevoženih 250.000 km.Zaenkrat mi ni žal kakšnih posebnih stroškov nimam,bolj kot ne redno vzdrževanje.Dobil tako ne bi skoraj nič za njega.Imam ga 8 let ,kupljen od 1 lastnika SLO poreklo.Tako da ga bom znucal do konca.

c3p0 ::

Valvoline je izjavil:

Lol. Prvo kaj pogledam pri nakupu rabljenega avta je to ce ima frdaman xenonski crap (pralne sobe spredaj so default). Ce je avto kar preskocim. No thanks.
:D


Kaj pa je narobe s xenonom? Da imam avto 8 let in še enkrat ni bilo problema?

Utk ::

c3p0 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Lol. Prvo kaj pogledam pri nakupu rabljenega avta je to ce ima frdaman xenonski crap (pralne sobe spredaj so default). Ce je avto kar preskocim. No thanks.
:D


Kaj pa je narobe s xenonom? Da imam avto 8 let in še enkrat ni bilo problema?

Če on kupi avto s katerim prvi lastnik 12 let ni imel problema, je logično, da bo imel kak problem.

Valvoline ::

Utk je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Lol. Prvo kaj pogledam pri nakupu rabljenega avta je to ce ima frdaman xenonski crap (pralne sobe spredaj so default). Ce je avto kar preskocim. No thanks.
:D


Kaj pa je narobe s xenonom? Da imam avto 8 let in še enkrat ni bilo problema?

Če on kupi avto s katerim prvi lastnik 12 let ni imel problema, je logično, da bo imel kak problem.

Zgodnje xenonske varijante so imele kopico tezav, mogoce se je danes izboljsalo, vseeno jaz bi ee temu izogibal. Crkovali so trafoti (balasti) ter zarnice kot po tekocem traku, zarnice so vcasih bile drage ko zafran, ranga 50e, trafoti tudi po 500e kos (originalni). Drug problem k so jih fejst kradli (se vedno jih). Enemu znancu so vkradli zaromete za p507, ce se prav spomin je placal cca 1000e za oba + montaza in nastavitev. Poznam se par podobnih primerov, za golfa, mondeota itn. Raje mam navadnih k da mam avto 24 urno tarco za *zbiralce delov po narocilu*.

sunshine403 ::

Se absolutno strinjam. Ce gres kjerkoli po mestu, vidis vec kot polovico avtomobilov brez zarometov. Stvar je prisla celo tako dalec, da vecina ljudi zvecer, odmontira zaromete in jih odnese v stanovanje. :))

Valvoline ::

sunshine403 je izjavil:

Se absolutno strinjam. Ce gres kjerkoli po mestu, vidis vec kot polovico avtomobilov brez zarometov. Stvar je prisla celo tako dalec, da vecina ljudi zvecer, odmontira zaromete in jih odnese v stanovanje. :))

Marsikdo sploh ne ve da ima xenonk noter, izve sele po *operativnem posegu odstranitve* in predracuna za popravilo. Lahka ti gratis sfukajo se odbijac, pokrov, mehanizem za odpiranje itn.
;((:D

m0LN4r ::

Amerika
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PINki ::

Lahko ti tudi zazgejo avto. Najboljse ga niti imet stari.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova ali stara Octavia? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11817700 (13763) solatko
»

Nov VS rabljen avto (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45490118 (75105) Red_Mamba

koliko za nov avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13728470 (23489) dzinks63
»

Kupci kupujejo kilometre in ne avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12224088 (19014) bond007

Več podobnih tem