» »

Sodisce razveljavilo nekatere korona ukrepe

Sodisce razveljavilo nekatere korona ukrepe

««
2 / 13
»»

Zmajc ::

          je izjavil:

Povej ženi, da na urgenci zdravi plačane igralce!


Ja, bom ji rekel, naj reče poštarju Stipetu ki je lani prišel iz Srbije, danes pa leži privezan na dihalne aparate, naj se neha pretvarjat. Celi ekipi zravstvenega osebja, ki tam dela pa, da so kreteni ker verjamejo izvidom, ki so jih dobili pri sprejemu. Ja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

olegq ::

Zmajc je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Ni treba zakurit nikoga, boš pač nekaj časa ob večerih sedel doma, get Netflix ali si kupi igralno konzolo / PC.


To je tako ignorantska izjava, da me peče glava.


Glej, žena dela na urgenci in ti lahko iz prve roke pove da COVID ni "izmišlnjotina za zatiranje množic" in "način da uvedejo totalno kontrolo nad populacijo in ukinejo vse svoboščine". Če pa si ti paranoik pa ti itak noben ne more pomagat.

Mi lahko razlozis, kako ve, da ima prav? Vprasaj zeno, ce se ji PCR test zdi primeren za iskanje pozitivnih okuzb. Ce rece ne, je vso strasenje z okuzbami nepotrebno. Ce rece da, potem verjetno ni prebrala opozorila znanstvenikov in prebrala celo mainstream clanke o tem, da PCR niso primerni iskanje covid okuzb.

sheeshkar ::

olegq je izjavil:

Mi lahko razlozis, kako ve, da ima prav? Vprasaj zeno, ce se ji PCR test zdi primeren za iskanje pozitivnih okuzb. Ce rece ne, je vso strasenje z okuzbami nepotrebno. Ce rece da, potem verjetno ni prebrala opozorila znanstvenikov in prebrala celo mainstream clanke o tem, da PCR niso primerni iskanje covid okuzb.

Pa jebo vas PCR testi. Problem je naraščanje hospitalizacij ter pacientov na intenzivni. PCR testi s tem nimajo nobene veze, ker pozitiven PCR test (lažno ali resnično) te ne pošlje v bolnico - to naredi hujši potek Covid-19, ki pa je lažen samo še za največje kretene.

hr_natakar ::

Zmajc je izjavil:

          je izjavil:

Povej ženi, da na urgenci zdravi plačane igralce!


Ja, bom ji rekel, naj reče poštarju Stipetu ki je lani prišel iz Srbije, danes pa leži privezan na dihalne aparate, naj se neha pretvarjat. Celi ekipi zravstvenega osebja, ki tam dela pa, da so kreteni ker verjamejo izvidom, ki so jih dobili pri sprejemu. Ja...


za ventilatorje je najbolj priznan strokovnjak iz bivse jugoslavije, zdaj v penziji, dejal, da respiratorji niso primerni za zdravljene bolnikov s kovid 19 in da je vec moznosti da umre, ce je kdo na respiratorju kot brez. Delal je 10 do 15 let samo na respiratornih infekcijah. Poleg tega je imela jugoslavija zelo razvito infektologijo, celo francija jim zavida, kako nimamo taksno infektologijo kot bivsa jugoslavija. Link tukaj

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: K0l1br1 ()

olegq ::

sheeshkar je izjavil:

olegq je izjavil:

Mi lahko razlozis, kako ve, da ima prav? Vprasaj zeno, ce se ji PCR test zdi primeren za iskanje pozitivnih okuzb. Ce rece ne, je vso strasenje z okuzbami nepotrebno. Ce rece da, potem verjetno ni prebrala opozorila znanstvenikov in prebrala celo mainstream clanke o tem, da PCR niso primerni iskanje covid okuzb.

Pa jebo vas PCR testi. Problem je naraščanje hospitalizacij ter pacientov na intenzivni. PCR testi s tem nimajo nobene veze, ker pozitiven PCR test (lažno ali resnično) te ne pošlje v bolnico - to naredi hujši potek Covid-19, ki pa je lažen samo še za največje kretene.


Kaj res? Prejsnjo sezono gripe niso nic delal paniko iz tistih 160 umrlih v treh mesecih od januarja do aprila.

Fritz ::

olegq je izjavil:


Kaj res? Prejsnjo sezono gripe niso nic delal paniko iz tistih 160 umrlih v treh mesecih od januarja do aprila.

Od včeraj so zabeležili 8 umrlih zaradi Covid-19. Če se bo dnevno število umrlih gibalo med 5 in 10, koliko časa misliš, da bo potrebno da bomo prišli do 160 mrtvih?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

olegq ::

Boljse je ce pogledate smrtnost od zacetka pandemije ne pa napovedovat kot baba vanga in dajete pretirane napovedi kot so 90.000 mrtvih na zacetku, kar se je izkazalo za strasenje. Kovid je bil tukaj ze v sezoni gripe, tako da lahko oba primerjate v tistem casu.

sheeshkar ::

olegq je izjavil:

Kaj res? Prejsnjo sezono gripe niso nic delal paniko iz tistih 160 umrlih v treh mesecih od januarja do aprila.

Kaj zdaj, PCR testi niso več problem, smo že pri drugem slamnatem možu?

Prav, pa pretepimo še tega - Covid-19 NI gripa, je vsaj 5x bolj smrtonosen za hospitalizirane paciente (klik), povprečna hospitalizacija Covid pacienta je cca. 16 dni (gripe cca. 5 dni), v sezonah gripe na intenzivni ena oseba povprečno oskrbuje malenkost več kot enega pacienta, (trenutno je razmerje zaradi Covida ena na 5 pacientov) in pa primerjati sezono gripe, kjer ne potrebujemo tako strogih ukrepov (vendar to ne pomeni, da pri gripi nimamo ukrepov), s trenutnim stanjem, kjer je skoraj cel svet v lockdownu, je idiotsko.

Zgodovina sprememb…

olegq ::

Vsi vasi argumenti nimajo trdnih temeljev, niti zanesljivost PCR testov, niti stevilo smrti ni bistveno drugacna kot smrtnosti pri gripi. Niti argument, ces povej to tistim, ki so na respiratorju. Strokovnjak na tem podrocju je povedal, da je verjetnost za smrt vecja na respiratorju kot brez, ker ni primeren za kovid zdravljenje. Podobno je povedal najboljsi slovenski zdravnik na tem podrocju, da nabavljeni respiratorji niso primerni, v oddaji tarca na slo tv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: olegq ()

vostok_1 ::

CDC smrtnosti so podobne gripi. Je malo večja možnost zapletov pri hospitalizaciji, perhaps.
To o 5x je pač neko karikiranje.
Še vedno govorimo o virusu, ki je bolj podoben gripi kot pa čemu drugemu. Tudi če ni ISTI.

In ponavljam. Če bi se res šlo za neko pandemijo, to kar počnemo je bullšit. Predstavil sem boljši plan, ki ne zahteva 1984 syle prijeme.
Vlade se dobesedno odločajo za najslabše možnosti...kot, da bi se zmenile.

Oh wait...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Zmajc ::

Ja, vse to je res Vostok, je pa virus tudi dosti bolj nalezljiv od gripe, kar obremenitev zravstvenega sistema poveča exponencialno, čez vzdržno raven. To je vse.

mojter ::

Who podatki, cdc podatki, nijz podatki,.. (zaupajmo stroki a ne) vsi kažejo da korona ljudem pod 75 (oziroma 65) ni blazno nevarna. Če se že koga zapira, naj se zapre njih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Fritz ()

arnecan1 ::

Utk je izjavil:

Sodisce v Berlinu je razveljavilo zaprtje barov in restavracij po 23. uri, ker ni očitno, da bi pomagalo v boju proti koronavirusu.
Sodisce je razsodilo, da bi bilo zaprtje lokalov nesorazmeren poseg v svoboščine.

Prikladno si izpustil, da je sodišče to razsodilo, ko so imeli tam okoli 50 okuženih na 100,000 prebivalcev v 14 dneh, pri nas so pa gostilne zaprli pri cca 400, zdaj gremo pa od 500 počasi proti 600.

Prvotni post se ni postaral glih dobro;((

olegq je izjavil:

Vsi vasi argumenti nimajo trdnih temeljev, niti zanesljivost PCR testov, niti stevilo smrti ni bistveno drugacna kot smrtnosti pri gripi. Niti argument, ces povej to tistim, ki so na respiratorju. Strokovnjak na tem podrocju je povedal, da je verjetnost za smrt vecja na respiratorju kot brez, ker ni primeren za kovid zdravljenje. Podobno je povedal najboljsi slovenski zdravnik na tem podrocju, da nabavljeni respiratorji niso primerni, v oddaji tarca na slo tv.

Aja? Kateri to?

sheeshkar ::

olegq je izjavil:

Vsi vasi argumenti nimajo trdnih temeljev, niti zanesljivost PCR testov, niti stevilo smrti ni bistveno drugacna kot smrtnosti pri gripi. Niti argument, ces povej to tistim, ki so na respiratorju. Strokovnjak na tem podrocju je povedal, da je verjetnost za smrt vecja na respiratorju kot brez, ker ni primeren za kovid zdravljenje. Podobno je povedal najboljsi slovenski zdravnik na tem podrocju, da nabavljeni respiratorji niso primerni, v oddaji tarca na slo tv.

Od PCR testov, na število smrti in sedaj na respiratorje - kmalu boš pretepel vse slamnate može. Niti ena izmed teh stvari ne kontrira mojemu argumentu (ki je hkrati že od začetka pandemije tudi argument stroke po celem svetu) - že od začetka je po celem svetu (ja, tudi na Švedskem) vse odvisno predvsem od hospitalizacij ter števila pacientov na intenzivni.

mojter je izjavil:

Who podatki, cdc podatki, nijz podatki,.. (zaupajmo stroki a ne) vsi kažejo da korona ljudem pod 75 (oziroma 65) ni blazno nevarna. Če se že koga zapira, naj se zapre njih.

Že od začetka je po celem svetu (ja, tudi na Švedskem) vse odvisno predvsem od hospitalizacij ter števila pacientov na intenzivni.

V tem trenutku, ko nam število okuženih ter s tem posledično število hospitalizacij in število pacientov na intenzivni eksponentno narašča, nima veze, če se začnemo koncentrirati samo na omejevanje 75+, ker to ne bo magično ustavilo krivulje. Poleg tega so tako Angleži, kot Švedi, ki so šli po tej poti, hitro ugotovili, da se tega ne da izvesti (Angleži so zato po dveh tednih opustili taktilo, Švedi pa pomorili veliko več babic in dedkov od predvidenega).

Zgodovina sprememb…

mojter ::

Pa jih pomorimo še mi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

sheeshkar ::

vostok_1 je izjavil:

CDC smrtnosti so podobne gripi. Je malo večja možnost zapletov pri hospitalizaciji, perhaps.
To o 5x je pač neko karikiranje.
Še vedno govorimo o virusu, ki je bolj podoben gripi kot pa čemu drugemu. Tudi če ni ISTI.

V tem linku imaš študije, ki dokazujejo, da je Covid 5x bolj smrtonosen od gripe (poleg ostalih argumentov, zakaj Covid NI gripa).

Ampak ker ti to ne odgovarja, zamahneš z roko in puf, raziskave lažejo. Vostok čuti na vodi.

HappyPills ::

Kaj pol. Čajček pa dobra knjiga pravte. Zarotniki itak ne sproducirajo nič novega tak da je že mal dolgčas. Edin na Billa zadnje čase pozabljajo. Se mi kar smili.

vostok_1 ::

sheeshkar je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

CDC smrtnosti so podobne gripi. Je malo večja možnost zapletov pri hospitalizaciji, perhaps.
To o 5x je pač neko karikiranje.
Še vedno govorimo o virusu, ki je bolj podoben gripi kot pa čemu drugemu. Tudi če ni ISTI.

V tem linku imaš študije, ki dokazujejo, da je Covid 5x bolj smrtonosen od gripe (poleg ostalih argumentov, zakaj Covid NI gripa).

Ampak ker ti to ne odgovarja, zamahneš z roko in puf, raziskave lažejo. Vostok čuti na vodi.


CDC podatki bodo zaenkrat kar ok. So iz prakse.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

sheeshkar ::

vostok_1 je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

CDC smrtnosti so podobne gripi. Je malo večja možnost zapletov pri hospitalizaciji, perhaps.
To o 5x je pač neko karikiranje.
Še vedno govorimo o virusu, ki je bolj podoben gripi kot pa čemu drugemu. Tudi če ni ISTI.

V tem linku imaš študije, ki dokazujejo, da je Covid 5x bolj smrtonosen od gripe (poleg ostalih argumentov, zakaj Covid NI gripa).

Ampak ker ti to ne odgovarja, zamahneš z roko in puf, raziskave lažejo. Vostok čuti na vodi.


CDC podatki bodo zaenkrat kar ok. So iz prakse.

COVID-19 truly is more deadly than the flu — patients hospitalized with COVID-19 were five times more likely to die than those with the flu, according to a new study from the Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

Če bi dejansko odprl link, bi videl, da o tem govori ravno CDC. Pa saj ne moreš verjeti. :))

mojter ::

Ah lani je 160 ljudi umrlo od gripe. Pa recimo da covid19 ni 5x bolj nevaren ampak 100x. To je še vedno samo 16000, se pri dveh milijonih ne pozna.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

sheeshkar ::

mojter je izjavil:

Ah lani je 160 ljudi umrlo od gripe. Pa recimo da covid19 ni 5x bolj nevaren ampak 100x. To je še vedno samo 16000, se pri dveh milijonih ne pozna.

Malce sociopatsko, ampak ok, itak gre za slamnatega moža.

Miki N ::

Ma sociopat je Janša. Niti teden ni še od strožjih ukrepov in zaprtja lokalov, dva dni od policijske... pa že snuje nove kolektivne kazni. Ja vse se vrti okrog krivde in kazni. Discipliniranje. Prej dojamete, bolje bo. Zdaj razen, če ima tudi on jajca v šraufštuku od EU? Pri tej pandemiji je vse skoraj kvantno prepleteno po celi EU ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

ahac ::

Miki N je izjavil:

Ma sociopat je Janša. Niti teden ni še od strožjih ukrepov in zaprtja lokalov, dva dni od policijske... pa že snuje nove kolektivne kazni. Ja vse se vrti okrog krivde in kazni. Discipliniranje. Prej dojamete, bolje bo. Zdaj razen, če ima tudi on jajca v šraufštuku od EU? Pri tej pandemiji je vse skoraj kvantno prepleteno po celi EU ...

Njemu je važno samo, da lahko krivi nekoga drugega, kdaj sedaj nonstop počne. Če bodo ukrepi vsaj malo uspešni (kar seveda bodo, če bo vse zaprto) se bo pa hvalil kot veliki zmagovalec nad virusom.
Verjetno že pripravljajo rumenomodre plakate za oglaševalsko akcijo!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

tikitoki ::

Se niste zmogli drzati osnovnih ukrepov, bomo pa sedaj fasali res zoprne ukrepe.

mojter ::

ukrepi so ker jih bebci podpirate

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

tikitoki ::

mojter je izjavil:

ukrepi so ker jih bebci podpirate


Bebec si ti, ker si zelis sesutje zdravstvenega sistema in nato visok porast stevila smrti. Ravno idioti, ki vam je bilo pod cast se drzati osnovnih navodil, ste krivi za trenutno situacijo.

mojter ::

pridno umivaj roke, možgane imaš pa že oprane bebček

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

D3m ::

mojter je izjavil:

ukrepi so ker jih bebci podpirate


Ti o fentanilu.

Tebi 9mm luger v tilnik.

Bo ok?
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Premilo, nej se zadavi v lastnih izbljuvkih, kot privosci ostalim.

vostok_1 ::

Kam je zginla druga tema?
Pa glih sedaj pred totalnim lockdownom.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Senior Dev ::

Saj bo, saj bo. Ne se preveč sekirat, vidim da ste eni že z živci na koncu. Na psiho vam je šla tale koronca večinoma, pljuča so čista.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Slopek ::

vostok_1 je izjavil:

Kam je zginla druga tema?
Pa glih sedaj pred totalnim lockdownom.

Deleted!

mojter ::

Senior Dev je izjavil:

Saj bo, saj bo. Ne se preveč sekirat, vidim da ste eni že z živci na koncu. Na psiho vam je šla tale koronca večinoma, pljuča so čista.

Saj bo kmalu počilo in se bo sesul zdravstveni sistem. Pa ne zaradi korone.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Aston_11 ()

vostok_1 ::

sheeshkar je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

sheeshkar je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

CDC smrtnosti so podobne gripi. Je malo večja možnost zapletov pri hospitalizaciji, perhaps.
To o 5x je pač neko karikiranje.
Še vedno govorimo o virusu, ki je bolj podoben gripi kot pa čemu drugemu. Tudi če ni ISTI.

V tem linku imaš študije, ki dokazujejo, da je Covid 5x bolj smrtonosen od gripe (poleg ostalih argumentov, zakaj Covid NI gripa).

Ampak ker ti to ne odgovarja, zamahneš z roko in puf, raziskave lažejo. Vostok čuti na vodi.


CDC podatki bodo zaenkrat kar ok. So iz prakse.

COVID-19 truly is more deadly than the flu — patients hospitalized with COVID-19 were five times more likely to die than those with the flu, according to a new study from the Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

Če bi dejansko odprl link, bi videl, da o tem govori ravno CDC. Pa saj ne moreš verjeti. :))


Not exactly. Ampak if true, je to še vedno for hospitalised patients.
Saj nisem rekel da je covid isto kot gripa. Ampak in general ima gripa like številke. V povprečju gledano je znotraj reda gripe. Ni to apokalipsa. Smrtnost za večji del populacije je v istem rangu od gripe.
Hospitaliziranih ljudi je skoraj gotovo med starejšimi.
Zato pa predlagam focused lockdown, ne to neumnost ki počnemo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Slopek ::

mojter je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Saj bo, saj bo. Ne se preveč sekirat, vidim da ste eni že z živci na koncu. Na psiho vam je šla tale koronca večinoma, pljuča so čista.

Saj bo kmalu počilo in se bo sesul zdravstveni sistem. Pa ne zaradi korone.

Mojter, daj se obnašaj...teme ne samo zapirajo, jih brišejo. Predvsem zaradi tvojega žaljenja.
Ne vem sicer, zakaj samo tebe ne bananajo, ampak jim že tako paše.

vostok_1 ::

mojter je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Saj bo, saj bo. Ne se preveč sekirat, vidim da ste eni že z živci na koncu. Na psiho vam je šla tale koronca večinoma, pljuča so čista.

Saj bo kmalu počilo in se bo sesul zdravstveni sistem. Pa ne zaradi korone.


Sicer pa samo za info.
Po zadnji ekonomski krizi je tako ZDA kot EU sprejela nek nov mehanizem reževanja bank. Sam ga sicer ne razumem, ampak the gist of it je, da bo po novem...bail in bank in ne bail out.
Z drugimi besedami, sem naratorja razumel, da vse kar je na računu banke (torej vašem TRRju na banki) je že avtomatsko last banke za primere krize. Kako se to izide z government guaranteed 100k€ ne vem, ampak sem poslušal nedolgo nazaj par analitikov.
Vaš denar lahko iz TTRja izgine povsem legalno za namene reševanja ekonomije.

Naj me kdo bolj ekonomsko vešč popravi če ni res.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

mojter ::

Večina evropskih držav drastično zaostruje ukrepe, s katerimi upajo na zaustavitev širjenje koronavirusa, na Švedskem pa s 1. novembrom zvišujejo število obiskovalcev na javnih prireditvah. Doslej je bila omejitev športnih in kulturnih dogodkov pri 50 obiskovalcih, po novem pa bo dovoljeno 300 ljudi. Švedska ministrica za šport in kulturo Amand Lind je sporočila, da ob spoštovanju zahtev ni nevarnosti za širjenja okužb. Organizatorji morajo zagotoviti , da vsi obiskovalci sedijo, razdalja med stoli pa mora biti najmanj meter in pol. Osebi, ki sta iz istega gospodinjstva, lahko sedita bližje. Istočasno pa bodo stopili na prste zabavljačem v nočnih klubih. Ti morajo zapreti svoja vrata, saj se, kot je povedal švedski premier Stefan Löfven, prevečkrat niso držali pravil o fizični razdalji in številu oseb v zaprtih prostorih. »Konec zabave za nočne klub, zaprti bodo tako dolgo, kolikor bo potrebno,« je bil oster Löfven. Od današnjega dne na Švedskem veljajo enaka priporočila za starejše nad 70, kot za mlajše državljane. Po velikem številu umrlih v domovih za starejše ob začetku pandemije spomladi, so namreč starejšim nad 70 svetovali, naj povsem omejijo stike z ljudmi, ki ne živijo v istem stanovanju. Na Švedskem je sicer v zadnjem tednu povprečno na dan okuženih okoli 1000 prebivalcev, število oseb na intenzivnih oddelkih ostaja nizko.

vostok_1 je izjavil:

mojter je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Saj bo, saj bo. Ne se preveč sekirat, vidim da ste eni že z živci na koncu. Na psiho vam je šla tale koronca večinoma, pljuča so čista.

Saj bo kmalu počilo in se bo sesul zdravstveni sistem. Pa ne zaradi korone.


Sicer pa samo za info.
Po zadnji ekonomski krizi je tako ZDA kot EU sprejela nek nov mehanizem reževanja bank. Sam ga sicer ne razumem, ampak the gist of it je, da bo po novem...bail in bank in ne bail out.
Z drugimi besedami, sem naratorja razumel, da vse kar je na računu banke (torej vašem TRRju na banki) je že avtomatsko last banke za primere krize. Kako se to izide z government guaranteed 100k€ ne vem, ampak sem poslušal nedolgo nazaj par analitikov.
Vaš denar lahko iz TTRja izgine povsem legalno za namene reševanja ekonomije.

Naj me kdo bolj ekonomsko vešč popravi če ni res.

A dolgove mi bodo tudi zaplenili 8-)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: K0l1br1 ()

vostok_1 ::

mojter je izjavil:

Večina evropskih držav drastično zaostruje ukrepe, s katerimi upajo na zaustavitev širjenje koronavirusa, na Švedskem pa s 1. novembrom zvišujejo število obiskovalcev na javnih prireditvah. Doslej je bila omejitev športnih in kulturnih dogodkov pri 50 obiskovalcih, po novem pa bo dovoljeno 300 ljudi. Švedska ministrica za šport in kulturo Amand Lind je sporočila, da ob spoštovanju zahtev ni nevarnosti za širjenja okužb. Organizatorji morajo zagotoviti , da vsi obiskovalci sedijo, razdalja med stoli pa mora biti najmanj meter in pol. Osebi, ki sta iz istega gospodinjstva, lahko sedita bližje. Istočasno pa bodo stopili na prste zabavljačem v nočnih klubih. Ti morajo zapreti svoja vrata, saj se, kot je povedal švedski premier Stefan Löfven, prevečkrat niso držali pravil o fizični razdalji in številu oseb v zaprtih prostorih. »Konec zabave za nočne klub, zaprti bodo tako dolgo, kolikor bo potrebno,« je bil oster Löfven. Od današnjega dne na Švedskem veljajo enaka priporočila za starejše nad 70, kot za mlajše državljane. Po velikem številu umrlih v domovih za starejše ob začetku pandemije spomladi, so namreč starejšim nad 70 svetovali, naj povsem omejijo stike z ljudmi, ki ne živijo v istem stanovanju. Na Švedskem je sicer v zadnjem tednu povprečno na dan okuženih okoli 1000 prebivalcev, število oseb na intenzivnih oddelkih ostaja nizko.

vostok_1 je izjavil:

mojter je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Saj bo, saj bo. Ne se preveč sekirat, vidim da ste eni že z živci na koncu. Na psiho vam je šla tale koronca večinoma, pljuča so čista.

Saj bo kmalu počilo in se bo sesul zdravstveni sistem. Pa ne zaradi korone.


Sicer pa samo za info.
Po zadnji ekonomski krizi je tako ZDA kot EU sprejela nek nov mehanizem reževanja bank. Sam ga sicer ne razumem, ampak the gist of it je, da bo po novem...bail in bank in ne bail out.
Z drugimi besedami, sem naratorja razumel, da vse kar je na računu banke (torej vašem TRRju na banki) je že avtomatsko last banke za primere krize. Kako se to izide z government guaranteed 100k€ ne vem, ampak sem poslušal nedolgo nazaj par analitikov.
Vaš denar lahko iz TTRja izgine povsem legalno za namene reševanja ekonomije.

Naj me kdo bolj ekonomsko vešč popravi če ni res.

A dolgove mi bodo tudi zaplenili 8-)


Glede švedske imam še par asev v rokavu ko bo to minilo. Pa ne samo švedske. Let's see.
Kolikor sem gledal, na švedskem še zdaleč niso tako dosledni glede noženja mask



Guys, it's not the apocalypse.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Senior Dev ::

mojter je izjavil:

Senior Dev je izjavil:

Saj bo, saj bo. Ne se preveč sekirat, vidim da ste eni že z živci na koncu. Na psiho vam je šla tale koronca večinoma, pljuča so čista.

Saj bo kmalu počilo in se bo sesul zdravstveni sistem. Pa ne zaradi korone.

Lepo globoko dihaj in se umiri. Vse bo ok.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

HappyPills ::

Tega mojtera Oz suzeja bo še infarkt

mojter ::

HappyPills je izjavil:

Tega mojtera Oz suzeja bo še infarkt

Boljse da me čimprej, dokler je še prostora v bolnišnicah

Aston_11 ::

Dejansko suzeta meče korona. Bogi bogi suze. Masko ti dam. Masko. Ne da si bedak, revček suze.

olegq ::

Ok, ampak odgovora ocitno nimas?

Aston_11 ::

olegq je izjavil:

Ok, ampak odgovora ocitno nimas?

Na bedarije ga niti nočem imeti. Pojasnila, zakaj tako vprašanje, pa itak ne bom dočakal v 100 letih.

olegq ::

Seveda, nimas dobrega odgovora potem pa isces razne izgovore. Tudi zmerjanje ne stejem kot argument.

Aston_11 ::

olegq je izjavil:

Tudi zmerjanje ne stejem kot argument.
Koga sem še zmerjal? Razen bedaka suzeja drugega nisem zmerjal.

olegq ::

Malo ste zasli iz teme. Dajmo se vrnit. Torej ce lahko kdo primerja kovid zrtve in zrtve zarad gripe. Zakaj se strasi samo s posameznimi kovid zrtvami v medijih. Medtem ko se o zrtvah gripe nic ni strasilo, pa jih je bilo kar dost, v 3 mesecih 160.

HappyPills ::

Vbistvu se je.

Aston_11 ::

olegq je izjavil:

Torej ce lahko kdo primerja kovid zrtve in zrtve zarad gripe.
Primerjaj ti. Zberi podatke in jih prilepi. Zakaj bi se drugi matrali namesto tebe?

olegq ::

HappyPills je izjavil:

Vbistvu se je.

lahko kaksen clanek iz rtvslo ali 24ur. Tam sem bral kar nekaj clankov o zrtvah kovid medtem ko za gripo se nisem zasledil. Morda zato, ker se o kovid vsak dan pise. O gripi pa redko kdaj.
««
2 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Covid-19 cepljenje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31625045 (20844) BigWhale

sezona gripe 750 hospitaliziranih, Zdaj zarad Covid pa 200 in panika (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22724334 (22437)          

Statistika in COVID-19 (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1663100712 (73722) BigWhale

Je vzpodbujanje nenošenja maske v (zaprtih) javnih prostorih kaznjivo? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46347446 (42551) vostok_1

Več podobnih tem