» »

Sodisce razveljavilo nekatere korona ukrepe

Sodisce razveljavilo nekatere korona ukrepe

««
«
1 / 13
»»

olegq ::

Sodisce v Nemciji razveljavilo dolocene ukrepe. V Franciji pa senat predlagal izključitev pravice predsednika vlade, da naloži začasno zaprtje lokalov.

Sodisce v Berlinu je razveljavilo zaprtje barov in restavracij po 23. uri, ker ni očitno, da bi pomagalo v boju proti koronavirusu.
Sodisce je razsodilo, da bi bilo zaprtje lokalov nesorazmeren poseg v svoboščine.

https://www.dailymail.co.uk/news/articl...


Po ukazu francoskih oblasti, naj zaprejo restavracije, FRANCOSKI SENAT predlaga izključitev pravice predsednika vlade, da naloži začasno zaprtje ene ali več kategorij obratov, odprtih za javnost, ali prostorov za sestanke, z ohranitvijo le možnosti urejanja njihovega dostopa, ki jo predvideva prvi odstavek 2 ° I člena 1 zakona z dne 9. julija o organizaciji izstopa iz izrednega zdravstvenega stanja. Zunaj izrednega zdravstvenega stanja mora svoboda biti pravilo, prepoved pa izjema. V teh pogojih ni sprejemljivo nadaljevati možnosti, da javni organi izrekajo absolutne prepovedi. Nasprotno, treba bi bilo dati prednost individualiziranemu pristopu, ki bolj spoštuje svoboščine.

http://www.senat.fr/amendements/2020-20...
  • zaklenil: BigWhale ()

HappyPills ::

In zato je treba odpret novo temo?

mtosev ::

Corona teme na slo-techu so očitno njegov hobi glede kolk jih je že do sedaj odprl.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zmaugy ::

Za ruske trole je zdaj glavna sezona trolanja in covid glavna tema za sejanje razdora in destabilizacijo zahodnih demokracij.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

mojter ::

Pri nas pa nič

tikitoki ::

O buhuhu, o morete posedati po lokalih. Zgolj zato, da bi se upočasnilo širjenje okužb, o groza.

Utk ::

Sodisce v Berlinu je razveljavilo zaprtje barov in restavracij po 23. uri, ker ni očitno, da bi pomagalo v boju proti koronavirusu.
Sodisce je razsodilo, da bi bilo zaprtje lokalov nesorazmeren poseg v svoboščine.

Prikladno si izpustil, da je sodišče to razsodilo, ko so imeli tam okoli 50 okuženih na 100,000 prebivalcev v 14 dneh, pri nas so pa gostilne zaprli pri cca 400, zdaj gremo pa od 500 počasi proti 600.

HappyPills ::

No, sej vidno je da veje oblasti delujejo. Dobro. Tudi pri nas je v odločanju na US. Bomo videli kaj porečejo.

mojter ::

Nijz pravi da ni podatkov koliko ljudi se je okužilo v gostilni zato nobeno zapiranje ni strokovno utemeljeno.

olegq ::

tikitoki je izjavil:

O buhuhu, o morete posedati po lokalih. Zgolj zato, da bi se upočasnilo širjenje okužb, o groza.


Je ravno obratno. Sodisce je razveljavilo zaprtje, ker ni očitno, da bi pomagalo v boju proti koronavirusu. Senat pravi, da svoboda mora biti pravilo, prepoved pa izjema. V teh pogojih ni sprejemljivo, da javni organi izrekajo absolutne prepovedi.

Samael ::

A das v naslov vsaj 'Nemsko sodisce razveljavilo...' ker tole zdajle je samo se en click & bait bullshit...
Samael != Samuel

Utk ::

Nijz pravi da ni podatkov koliko ljudi se je okužilo v gostilni zato nobeno zapiranje ni strokovno utemeljeno.

Verjamem. Pa tudi če bi bili ti podatki, sigurno ne bi bilo podatka koliko se jih je okužilo med pitjem kave med 14:33 in 14:52, tako da je tudi zapiranje ob tej uri strokovno neutemeljeno. Pa tudi če bi imeli tudi ta podatek. Kaj pa če naročim kapučino?

olegq ::

Samael je izjavil:

A das v naslov vsaj 'Nemsko sodisce razveljavilo...' ker tole zdajle je samo se en click & bait bullshit...

Francija gre ocitno tudi po tej poti, pa verjetno se kaksna druga drzava, zato se nisem zelel omejevat zgolj na eno drzavo.

mojter ::

Utk je izjavil:

Nijz pravi da ni podatkov koliko ljudi se je okužilo v gostilni zato nobeno zapiranje ni strokovno utemeljeno.

Verjamem. Pa tudi če bi bili ti podatki, sigurno ne bi bilo podatka koliko se jih je okužilo med pitjem kave med 14:33 in 14:52, tako da je tudi zapiranje ob tej uri strokovno neutemeljeno. Pa tudi če bi imeli tudi ta podatek. Kaj pa če naročim kapučino?

Potem naj bo pa odprto, kdor misli da se bo okužili ima vedno možnost, da gostilne (oziroma česarkoli) ne obišče.

Utk ::

Pa je tebi jasno, da sorazmernost pomeni, da je odvisno od situacije. Ne pa da se nikoli ne sme zapret gostiln.
In pri nas je situacija bila 8x hujša kot v Nemčiji. Ko se poslabša v Nemčiji, se komot tudi sodišče premisli.

mojter je izjavil:

Utk je izjavil:

Nijz pravi da ni podatkov koliko ljudi se je okužilo v gostilni zato nobeno zapiranje ni strokovno utemeljeno.

Verjamem. Pa tudi če bi bili ti podatki, sigurno ne bi bilo podatka koliko se jih je okužilo med pitjem kave med 14:33 in 14:52, tako da je tudi zapiranje ob tej uri strokovno neutemeljeno. Pa tudi če bi imeli tudi ta podatek. Kaj pa če naročim kapučino?

Potem naj bo pa odprto, kdor misli da se bo okužili ima vedno možnost, da gostilne (oziroma česarkoli) ne obišče.

Ja, pa dajmo jim še možnost, da si potem zdravljenje sami plačajo. In vsem, ki jih okužijo. Pa ne samo da plačajo, tudi zdravnike naj priskrbijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Samael ::

olegq je izjavil:

Samael je izjavil:

A das v naslov vsaj 'Nemsko sodisce razveljavilo...' ker tole zdajle je samo se en click & bait bullshit...

Francija gre ocitno tudi po tej poti, pa verjetno se kaksna druga drzava, zato se nisem zelel omejevat zgolj na eno drzavo.

Daj ne nabijaj. Vecina, ki nas to klikne, klikne v domnevi, da se novica o razveljavitvi nanasa na nase sodisce, tako je pa zgolj se en bullshit click & bait naslov od posta, ki bi ga komot objavil v katerih prejsnih na korono se nanasajocih tem.
Samael != Samuel

olegq ::

Ima kdo dokaz, da je situacija hujsa, razen PCR testov? Pa veste, da PCR test ne more z zagotovostjo ugotovit, ce je kdo resnicno okuzen.

HappyPills ::

mojter je izjavil:

Utk je izjavil:

Nijz pravi da ni podatkov koliko ljudi se je okužilo v gostilni zato nobeno zapiranje ni strokovno utemeljeno.

Verjamem. Pa tudi če bi bili ti podatki, sigurno ne bi bilo podatka koliko se jih je okužilo med pitjem kave med 14:33 in 14:52, tako da je tudi zapiranje ob tej uri strokovno neutemeljeno. Pa tudi če bi imeli tudi ta podatek. Kaj pa če naročim kapučino?

Potem naj bo pa odprto, kdor misli da se bo okužili ima vedno možnost, da gostilne (oziroma česarkoli) ne obišče.


Ni problem, da se obiskovalico okužijo, problem je da ti okužijo potem vse doma.
Sploh pijančkom je to dosti vseeno, če že vozi pijan bo pa še okužen.

olegq je izjavil:

Ima kdo dokaz, da je situacija hujsa, razen PCR testov? Pa veste, da PCR test ne more z zagotovostjo ugotovit, ce je kdo resnicno okuzen.


Itak imam fizični dokaz. Na voljo je v UKC. Greš lahko pogledat. Ja kar sam pejt, na lastne oči no. Ne bit prpa.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

olegq je izjavil:

Ima kdo dokaz, da je situacija hujsa, razen PCR testov? Pa veste, da PCR test ne more z zagotovostjo ugotovit, ce je kdo resnicno okuzen.

Sprehodi se v kak dom starejših pa boš dobil dokaz. K riti na kavč ti ga ne bo nihče prinesu.

olegq ::

Recimo za gripo, ce jo kdo dobi ponavad ostane doma, pije caj in vzame vitamine. Ponavad taksni ne hodijo ven ampak z vrocino prelezijo doma dokler se ne pozdravijo. Zakaj bi zarad tega zapirali vse po vrsti? Vsak z zdravim razumom, ce zboli, se bo sam izoliral.

Miki N ::

Po svoje čudno, da že ves čas "zaznavamo" te okužbe iz naslova druženj nimamo pa niti najosnovnejših statistik.

Ali pa tista včeraj - Gantar: zdravstveni delavci, ki imajo dnevno po cele dneve opravka s COVID bolniki se ne okužujejo statistično zelo izstopajoče od teh bolnikov ampak v zasebnih druženjih.

WTF? Kje se to vidi? In zakaj ravno oni?

Gantar: Ja zato. Primer zaključen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

gozdar1 ::

tikitoki je izjavil:

O buhuhu, o morete posedati po lokalih. Zgolj zato, da bi se upočasnilo širjenje okužb, o groza.

Ker vsi samo posedamo pred lokali, nihče ne počne nič pomembnejšega.

HappyPills ::

olegq je izjavil:

Recimo za gripo, ce jo kdo dobi ponavad ostane doma, pije caj in vzame vitamine. Ponavad taksni ne hodijo ven ampak z vrocino prelezijo doma dokler se ne pozdravijo. Zakaj bi zarad tega zapirali vse po vrsti? Vsak z zdravim razumom, ce zboli, se bo sam izoliral.


Ni res.

olegq ::

gozdar1 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

O buhuhu, o morete posedati po lokalih. Zgolj zato, da bi se upočasnilo širjenje okužb, o groza.

Ker vsi samo posedamo pred lokali, nihče ne počne nič pomembnejšega.


Ja, vam, placanim trolom kar verjamem. :)

mojter ::

Utk je izjavil:

Pa je tebi jasno, da sorazmernost pomeni, da je odvisno od situacije. Ne pa da se nikoli ne sme zapret gostiln.
In pri nas je situacija bila 8x hujša kot v Nemčiji. Ko se poslabša v Nemčiji, se komot tudi sodišče premisli.

mojter je izjavil:

Utk je izjavil:

Nijz pravi da ni podatkov koliko ljudi se je okužilo v gostilni zato nobeno zapiranje ni strokovno utemeljeno.

Verjamem. Pa tudi če bi bili ti podatki, sigurno ne bi bilo podatka koliko se jih je okužilo med pitjem kave med 14:33 in 14:52, tako da je tudi zapiranje ob tej uri strokovno neutemeljeno. Pa tudi če bi imeli tudi ta podatek. Kaj pa če naročim kapučino?

Potem naj bo pa odprto, kdor misli da se bo okužili ima vedno možnost, da gostilne (oziroma česarkoli) ne obišče.

Ja, pa dajmo jim še možnost, da si potem zdravljenje sami plačajo. In vsem, ki jih okužijo. Pa ne samo da plačajo, tudi zdravnike naj priskrbijo.

Ok, zmenjeno. Vrnite ljudem vse kar smo do zdaj vplačali za zdravstveno zavarovanje in si bomo sami plačevali.

tikitoki ::

mojter je izjavil:

Nijz pravi da ni podatkov koliko ljudi se je okužilo v gostilni zato nobeno zapiranje ni strokovno utemeljeno.


Tudi ni podatkov koliko ljudi bi umrlo, ce bi se ukinilo zakonodajo, ki uravnava npr. proizvodnjo prehrambenih izdelkov. Pa bi zgolj idiot tredil, da je to pametno.

gozdar1 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

O buhuhu, o morete posedati po lokalih. Zgolj zato, da bi se upočasnilo širjenje okužb, o groza.

Ker vsi samo posedamo pred lokali, nihče ne počne nič pomembnejšega.


V tem primeru te ne moti, da so jih zaprli in pocnes pomembnejse stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

mtosev ::

Me zanima kolk dolgo bo še zdržala tema, ker mislim da bo tudi ta šla v lockdown.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

HulkHogan ::

zmaugy je izjavil:

Za ruske trole je zdaj glavna sezona trolanja in covid glavna tema za sejanje razdora in destabilizacijo zahodnih demokracij.



Nedemokratično je ko zmagaš na volitvah in ne deši rdeči drhali.

PacificBlue ::

HulkHogan je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Za ruske trole je zdaj glavna sezona trolanja in covid glavna tema za sejanje razdora in destabilizacijo zahodnih demokracij.



Nedemokratično je ko zmagaš na volitvah in ne deši rdeči drhali.


Zahodne demokracije trenutno teptajo lastne vrednote..oh the irony.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

mojter ::

tikitoki je izjavil:

mojter je izjavil:

Nijz pravi da ni podatkov koliko ljudi se je okužilo v gostilni zato nobeno zapiranje ni strokovno utemeljeno.


Tudi ni podatkov koliko ljudi bi umrlo, ce bi se ukinilo zakonodajo, ki uravnava npr. proizvodnjo prehrambenih izdelkov. Pa bi zgolj idiot tredil, da je to pametno.


Proizvodnja prehranskih izdelkov ni prepovedana, ker bi zaradi njih mogoče lahko kdo zbolel. Še več. Znano je da so nekateri prehranski izdelki lahko zdravju škodljivi in vseeno niso prepovedani.

vostok_1 ::

Kako se bojujemo proti virusu z prepovedjo potovanja po državi in policijsko uro, mi morate korona-teroristi še povedati, ampa ok...naj se vam ne mudi.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

HulkHogan ::

mojter je izjavil:

Znano je da so nekateri prehranski izdelki lahko zdravju škodljivi in vseeno niso prepovedani.


Mi smo ravno včeraj na čiku razglabljali kako si lahko ljudje sploh drznejo biti brez maske.

olegq ::

mtosev je izjavil:

Me zanima kolk dolgo bo še zdržala tema, ker mislim da bo tudi ta šla v lockdown.


Seveda, to je tudi cilj placanih trolov, da potrolajo temo, delajo meglo, zmedo in upajo, da se tema zapre.

Urbano#Desno ::

HulkHogan je izjavil:

mojter je izjavil:

Znano je da so nekateri prehranski izdelki lahko zdravju škodljivi in vseeno niso prepovedani.


Mi smo ravno včeraj na čiku razglabljali kako si lahko ljudje sploh drznejo biti brez maske.


Moraš probat povlečt čik pol pa dat masko gor in izdihnit. Full boljši efekt in izraba cigareta. :))

olegq ::

HappyPills je izjavil:

No, sej vidno je da veje oblasti delujejo. Dobro. Tudi pri nas je v odločanju na US. Bomo videli kaj porečejo.

Trenutno kaze, da delujejo samo v Nemciji. :D Kaj pa druge drzave? Po tvoji logiki ne deluje? Ne kaze dobro za trenutni sistem.

Slopek ::

Urbano#Desno je izjavil:

HulkHogan je izjavil:

mojter je izjavil:

Znano je da so nekateri prehranski izdelki lahko zdravju škodljivi in vseeno niso prepovedani.


Mi smo ravno včeraj na čiku razglabljali kako si lahko ljudje sploh drznejo biti brez maske.


Moraš probat povlečt čik pol pa dat masko gor in izdihnit. Full boljši efekt in izraba cigareta. :))

točno to, je počela ena penzionistka, ki sem jo gledal iz balkona...po mestu z masko na obrazu, v roki čik. Maska dol, poteg čika in maska takoj nazaj gor. Ampak glavno, da jaz znam nosit masko, pa da je zaščitena pred mojim oblakom....svašta :)))

tikitoki ::

mojter je izjavil:

tikitoki je izjavil:

mojter je izjavil:

Nijz pravi da ni podatkov koliko ljudi se je okužilo v gostilni zato nobeno zapiranje ni strokovno utemeljeno.


Tudi ni podatkov koliko ljudi bi umrlo, ce bi se ukinilo zakonodajo, ki uravnava npr. proizvodnjo prehrambenih izdelkov. Pa bi zgolj idiot tredil, da je to pametno.


Proizvodnja prehranskih izdelkov ni prepovedana, ker bi zaradi njih mogoče lahko kdo zbolel. Še več. Znano je da so nekateri prehranski izdelki lahko zdravju škodljivi in vseeno niso prepovedani.


Ne morem pomagati, ce ne poznas zakonodaje, ki ureja podrocje. Brez skrbi, za tvojo varnost so marsikaj prepovedali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

mojter ::

Ja, recimo za mojo varnost so prepovedali alkohol pa cigarete a ne?

Zmajc ::

Cigarete in alkohol ne prenašajo nalezljive bolezni, ki se hitro širi in overloada zravstvenega sistema v zelo kratkem času z velikim številom obolelih.

mojter ::

Zmajc je izjavil:

Cigarete in alkohol ne prenašajo nalezljive bolezni, ki se hitro širi in overloada zravstvenega sistema v zelo kratkem času z velikim številom obolelih.

Zapiranje overload prestavi za nekaj časa. Se bo treba pač sprijaznit da bo nekaj ljudi umrlo.

zmaugy ::

mojter je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Cigarete in alkohol ne prenašajo nalezljive bolezni, ki se hitro širi in overloada zravstvenega sistema v zelo kratkem času z velikim številom obolelih.

Zapiranje overload prestavi za nekaj časa. Se bo treba pač sprijaznit da bo nekaj ljudi umrlo.

In oni imajo rajše, da pobere tebe kot njih...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zmajc ::

Problem so in vendo bojo ... ljudje. Ljudje lažejo, se ne držijo pravil in jih na splošno b**i k***c. Tudi če vejo, da so okuženi hodijo okoli in širijo bolezen. Edina stvar, ki (delno) lahko to prepreči je pač policijska ura in zapiranje gostiln.

mojter ::

zmaugy je izjavil:

mojter je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Cigarete in alkohol ne prenašajo nalezljive bolezni, ki se hitro širi in overloada zravstvenega sistema v zelo kratkem času z velikim številom obolelih.

Zapiranje overload prestavi za nekaj časa. Se bo treba pač sprijaznit da bo nekaj ljudi umrlo.

In oni imajo rajše, da pobere tebe kot njih...

Očitno bo treba zakurit vse

Zmajc ::

Ni treba zakurit nikoga, boš pač nekaj časa ob večerih sedel doma, get Netflix ali si kupi igralno konzolo / PC.

vostok_1 ::

Zmajc je izjavil:

Ni treba zakurit nikoga, boš pač nekaj časa ob večerih sedel doma, get Netflix ali si kupi igralno konzolo / PC.


To je tako ignorantska izjava, da me peče glava.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

          ::

olegq je izjavil:

Recimo za gripo, ce jo kdo dobi ponavad ostane doma, pije caj in vzame vitamine. Ponavad taksni ne hodijo ven ampak z vrocino prelezijo doma dokler se ne pozdravijo. Zakaj bi zarad tega zapirali vse po vrsti? Vsak z zdravim razumom, ce zboli, se bo sam izoliral.


Zato, ker je korona samo uvod. Med elito je že znano kaj pride naslednje leto: menda nas čakajo ubijalske čebele. Seveda ne prave, le medijo bodo o njih napledli zgodbo. Poleg medijev in svetovnih vlad so menda že podkupili vse čebelarje, ki bodo pomagali pri širjenju preplaha med neukimi ljudmi.

Zmajc ::

vostok_1 je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Ni treba zakurit nikoga, boš pač nekaj časa ob večerih sedel doma, get Netflix ali si kupi igralno konzolo / PC.


To je tako ignorantska izjava, da me peče glava.


Glej, žena dela na urgenci in ti lahko iz prve roke pove da COVID ni "izmišlnjotina za zatiranje množic" in "način da uvedejo totalno kontrolo nad populacijo in ukinejo vse svoboščine". Če pa si ti paranoik pa ti itak noben ne more pomagat.

          ::

Povej ženi, da na urgenci zdravi plačane igralce!

mojter ::

Zmajc je izjavil:

Ni treba zakurit nikoga, boš pač nekaj časa ob večerih sedel doma, get Netflix ali si kupi igralno konzolo / PC.

Ne bom. Vsak od nas ima dolžnost da se proti (nesmiselnim) ukrepom bori tako da jih ne upošteva. Ko bo dovolj ljudi to storilo, bo vsega konec.

vostok_1 ::

Zmajc je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Zmajc je izjavil:

Ni treba zakurit nikoga, boš pač nekaj časa ob večerih sedel doma, get Netflix ali si kupi igralno konzolo / PC.


To je tako ignorantska izjava, da me peče glava.


Glej, žena dela na urgenci in ti lahko iz prve roke pove da COVID ni "izmišlnjotina za zatiranje množic" in "način da uvedejo totalno kontrolo nad populacijo in ukinejo vse svoboščine". Če pa si ti paranoik pa ti itak noben ne more pomagat.


Povej ženi, da zaradi slabe organizacije in množične panike mora delati 2x več kot bi običajno.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21
««
«
1 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Covid-19 cepljenje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31625042 (20841) BigWhale

sezona gripe 750 hospitaliziranih, Zdaj zarad Covid pa 200 in panika (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22724329 (22432)          

Statistika in COVID-19 (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1663100699 (73709) BigWhale

Je vzpodbujanje nenošenja maske v (zaprtih) javnih prostorih kaznjivo? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46347438 (42543) vostok_1

Več podobnih tem