» »

Javni razpis - dilema

Javni razpis - dilema

1
2
»

showsover ::

Ko jaz svojega prenosnika poženem, nek dobi razpokico, teš pa bolj črno pokadi.

nekikr ::

Tudi punca je že jambrala nad novimi prenosniki v šoli. Sicer ga še nisem videl, je pa rekla da baterija zdrži do največ pol ure.

Laže. Noben nov prenosnik ne zdrži samo pol ure worda.

A 5 let nazaj so z istimi programi kot sedaj lahko prenosnike uporabljali s klasičnimi diski, danes pa teh istih programov ne morejo več? Word 2013-2016 danes ne deluje več na HDD? Je bil vmes popravek, če je zaznan klasični disk, da pokaže error in se ugasne? Chrome in Explorer tudi?
Da ne bo pomote, SSD je nujen za luksuzno delo, pa tudi stane danes tako malo, da to ni več noben problem in se ga lahko ali kupi ali naknadno vgradi pa je. Ampak trditi, da se s klasičnim diskom ne da narediti ničesar, ker so baje ti osnovni programi (iste verzije kot 5 in več let nazaj) po novem z novimi popravki tako sprogramirani, je pa....ne vem kaj. Kretensko.

c3p0 ::

nekikr je izjavil:


Sicer imajo pa tisti za 500€ že lepo 256GB SSDje notri in so povsem dovolj dobri, tudi če ga nimajo, da lahko ena učiteljica odpre en word file.


Na prostem trgu ja, v raznih razpisih pa se lahko naroča tudi stara roba po premium ceni. Ker so določeni interesi zadaj.

240GB SSD dobiš že za piškavih 30€, ravno zadnjič sem bližnji osebi s tem nadgradil že star AIO in glede Office ipd. zdaj dela kot raketa.

UganiKdo ::

Ja, v prvi vrsti interesi kot jih podpira OP v uvodnem postu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

DePalmo ::

nekikr je izjavil:

Tudi punca je že jambrala nad novimi prenosniki v šoli. Sicer ga še nisem videl, je pa rekla da baterija zdrži do največ pol ure.

Laže. Noben nov prenosnik ne zdrži samo pol ure worda.

A 5 let nazaj so z istimi programi kot sedaj lahko prenosnike uporabljali s klasičnimi diski, danes pa teh istih programov ne morejo več? Word 2013-2016 danes ne deluje več na HDD? Je bil vmes popravek, če je zaznan klasični disk, da pokaže error in se ugasne? Chrome in Explorer tudi?
Da ne bo pomote, SSD je nujen za luksuzno delo, pa tudi stane danes tako malo, da to ni več noben problem in se ga lahko ali kupi ali naknadno vgradi pa je. Ampak trditi, da se s klasičnim diskom ne da narediti ničesar, ker so baje ti osnovni programi (iste verzije kot 5 in več let nazaj) po novem z novimi popravki tako sprogramirani, je pa....ne vem kaj. Kretensko.

Bom prej verjel njej kot pa naključnemu obiskovalcu foruma.

Včasih smo se zajebaval z defragmentacijo, po možnosti vsak večer. Pa več rama, pa prefetch, pa hitrejšimi diski, pa tune-upi in ccleanerji, pa različnimi nastavitvami in optimizacijami, pa s swap fajli, po možnosti na drugem disku. S tem da so včasih bili programi bolj prijazno pisani za počasne diske, sedaj hočejo različne korporacije vedeti vse o tebi še preden ti veš, in to porablja resource. In včasih smo bili vajeni da je vse delalo kakor pač je. Sedaj je pa druga doba in če program rabi več kot 1.352 sekunde da se zalaufa, je računalnik počasen.

nekikr ::

Tako lažeš, da najbrž res že sam sebi verjameš.
Včasih so bili programi...? Kakšni programi? Word 2013-2016 dela brez problema na HDD, tudi explorer se bo normalno odprl. Ne nakladaj. Kaj pa še učiteljica rabi?
A učiteljice, da so rabile defragmentacijo vsak večer, in še kopico drugih programov, medtem ko so spisale 2 word dokumenta, 1 ppt in nekaj delale v explorerju? Hihihi.
No, lepo, da si v zadnjem stavku zaokrožil svojo laž. Samo percepcija je druga. Če se word odpira 5 sekund namesto 1 (pri čemer je potem tako ali tako odprt naslednjo uro in pol) je v bistvu vseeno. Učiteljice niso neke hude multitask programerke in lahko s HDDjem normalno shajajo.
Partnerka je učiteljica, vem kaj uporablja in kaj dela. Še 5400rpm disk bi bil prehiter. Tiste 5 sekund pa pač lahko počaka, da se program odpre.

Utk ::

Sej ravno zato je prenosnik za 500 evrov brez ssd metanje denarja skozi okno. Ker učiteljica ne bo poganjala treh virtualk. Ne rabi strašno dober procesor, niti veliko rama. Rabi ssd za 50 evrov. Kdor je tisto nabavil nima pojma, to je dejstvo.
Če bi bilo vse na minimumu, bi vsaj lahko rekli, da je pač poceni. Za 500 evrov se pa dobi dober prenosnik. Če znaš kaj rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

nekikr ::

Se strinjam s tem 500%.

GupeM ::

@nekkir, učiteljica mogoče res rabi samo Word, PowerPoint in Internet explorer. Mora Pa odpret tudi ogromno docx, pptx, doc, pdf, itd fajlov, ki jih dobi od učencev. Vse to pa običajno gre z diska. In ravno otroške naloge so ponavadi naloadane s slikami, tako da zadeve niso najmanjše.

In ja, tudi jaz lahko brez problema programiran na HDDju, ko imam enkrat IDE odprt, source fajli pa niso ravno veliki.

Še ne dolgo nazaj sem na prenosniku iz leta 2008 občasno kaj programiral. Šlo je za C2D. In skoraj sem ga že vrgel v smeti, pa sem vseeno imel en odvečen SSD in sem ga dal noter za probat. Mi je še letos spomladi prišel prav. Preden sem mu dal SSD je bil pa res neuporaben. Boot je trajal več kot 10 minut. Bog ne daj, da so bile še kakšne posodobitve. Z SSDjem se je dalo normalno delat.

DePalmo ::

Sem dolgo delal na C2D z SSDjem in 4 GB rama ter Windows 7, je zadeva bila čisto spodoba in uporabna. Če sem pa dal notri HDD in isto Windows 7, je pa rabil 5 minut da se je postavil in še nato je bil praktično neuporaben.

nekikr je izjavil:

Tako lažeš, da najbrž res že sam sebi verjameš.
Včasih so bili programi...? Kakšni programi? Word 2013-2016 dela brez problema na HDD, tudi explorer se bo normalno odprl. Ne nakladaj. Kaj pa še učiteljica rabi?
A učiteljice, da so rabile defragmentacijo vsak večer, in še kopico drugih programov, medtem ko so spisale 2 word dokumenta, 1 ppt in nekaj delale v explorerju? Hihihi.
No, lepo, da si v zadnjem stavku zaokrožil svojo laž. Samo percepcija je druga. Če se word odpira 5 sekund namesto 1 (pri čemer je potem tako ali tako odprt naslednjo uro in pol) je v bistvu vseeno. Učiteljice niso neke hude multitask programerke in lahko s HDDjem normalno shajajo.
Partnerka je učiteljica, vem kaj uporablja in kaj dela. Še 5400rpm disk bi bil prehiter. Tiste 5 sekund pa pač lahko počaka, da se program odpre.

Očitno živiva v dveh različnih svetovih, zato ti bom podal še zadnji odgovor, potem pa trobi svoje dalje. Pred SSDji, si imel ali počasen računalnik na katere smo bili vsi vajeni ker nismo poznali hitrejšega, ali pa si se zajebaval s tistim (in še verjetno sem na kaj pozabil) kar sem napisal zgoraj. Včasih je bilo normalno da so se Windowsi zbujal okoli ene minute, normalno da si čakal na različne aplikacije po 5-10 sekund (da ne govorim o Officu!), danes je pa to nepredstavljivo. Če si se igral, si lahko prišel na čas zbujanja Windowsov okoli 30-45 sekund. Pa to so bili Windowsi ME in XP kateri so bili občutno manjši in manj požrešni kar se tiče vsega: procesorja, rama, diska. Isto so bili spisani vsi ostali programi, manj požrešni. Danes pa ker imamo i7 in i9 ter SSD, je lahko program hudo neoptimiziran in bo še vedno se zagnal hitro. In ja, tudi učiteljice so rabile defragmentacijo, ampak ker niso za to vedele, so imele počasne računalnike. Oz. za tisti čas normalno "hitre".

Si pa tudi čuden tip, če svoji partneki ne privoščiš enega SSDja oz. da naj čaka računalnik! Saj nismo v letu 1990!!

MIHAc27 ::

Glede javnih razpisov imam tudi jaz kup zgodbic.

Od ponudbe, kjer ni šans, da prideš na pozitivno nulo (naša nabavna cena višja kot njihova ponudba)
Do pregleda kaj je bilo dobavljeno. Notri v računalniku pa 9 let star napajalnik, os. plošča itak najcenejša možna.

Javnih razpisov se probajo vsi izognit če le gre. Stare tiskalnike, ki so samo za v kanto bi še kar servisirali.

Pa enkrat... zmočen prenosnik, gre plošča. Cena nove 1200€, prenosnik stane pa 1400€. Smo jih komaj pregovoril, da nabavijo drugega. Z čim je bil zmočen pa raje ne bi :D

poweroff ::

Tej zgodbi jaz čisto verjamem. Sem jih nekaj imel priložnost videti tudi osebno.

V enem primeru je kolega dal nekajkrat nižjo ceno od konkurenčne - on bi še vedno zaslužil mastno - pa so ga zavrnili, češ, da se gre dumping.

Jim je poslal svoje specifikacije, nabavne cene, svoje ure (res visoke) in reference (podoben projekt je že uspešno izvedel za komercialnega naročnika) - pa se niso dali. Zavrnjen kot dumping.
sudo poweroff
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poslanci, ki kradejo. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12226112 (20210) otago
»

Načelo ekonomičnosti

Oddelek: Loža
4212537 (11242) alexa-lol
»

Prenosniki za DZ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44551598 (42502) enadvatri
»

Vložena pobuda za revizijo in preučitev suma konflikta interesov in korupcije pri pos (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
9632124 (29470) Markoff

Več podobnih tem