» »

Glavni uradni nemski medij: Pretiravali smo pri priporocanju s korona virusom

Glavni uradni nemski medij: Pretiravali smo pri priporocanju s korona virusom

olegq ::

JA, PRETIRAVALI SMO, je izjavil glavni uradni nemški medij ARD!
Hm, to bi naj bila tolažba? Pa niti opravičilo ni. ARD je javna nemška televizija. Kot boste sami videli, počasi, ampak res zelo počasi na dan prihaja resnica. Posnetek je preveden v SLOVENŠČINO. Umirjeno, brez panike, brez senzacije, simpatično, brez pljuvanja po dosedanjih ukrepih, brez diskreditacij - a ni čudno gledati takšnega prispevka?

Sicer je prof. Hendrik Streek že ves čas opozarjal, da se številke gibajo tam nekje kot pri neki normalni ali srednje težki gripi. Naredil je tudi eno izmed prvih študij.- t.i. HEINSBERG ŠTUDIJO.
Ja, in mediji so ga raztrgali, ga blatili in diskreditirali.
Vendar. Prvi korak je narejen, zato ker je to objavila javna nemška televizija. Številni zdravniki so že zdavnaj spregovorili in še dvigujejo svoj glas. Sedaj je na vrsti še politika.

https://www.facebook.com/10101741492139...
  • zaklenil: Mavrik ()

Facebook dev ::

A bi šlo stisnit še vir, recimo od tega medija, ne pa nek fb link skupine primitivnežev?
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

kamiKaZaA ::

Facebook dev je izjavil:

A bi šlo stisnit še vir, recimo od tega medija, ne pa nek fb link skupine primitivnežev?

Saj pa ti piše medij ARD in je potem vseeno ali je dal link od YouTube, Facebook, Spletne strani... pomembna je vsebina in kdo stoji za to vsebino. Se ti ne zdi, da je tak?

nergac ::

Zakaj pa bi bil ARD Glavni Uradni nemški medij?

kamiKaZaA ::

nergac je izjavil:

Zakaj pa bi bil ARD Glavni Uradni nemški medij?

Če nebi toliko trolal po vseh temah, bi ti še odgovoril. Sem se pa odločil že pred dnevi, da tvoje komentarje samo preskočim.

nergac ::

Vem.

HappyPills ::

Na Nizozemskem bolnišnice brez nujne pomoči. Fletno

pirat ::

kamiKaZaA je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

A bi šlo stisnit še vir, recimo od tega medija, ne pa nek fb link skupine primitivnežev?

Saj pa ti piše medij ARD in je potem vseeno ali je dal link od YouTube, Facebook, Spletne strani... pomembna je vsebina in kdo stoji za to vsebino. Se ti ne zdi, da je tak?

Torej ne bos imel problema pokazati na ta prispevek na ARD uradni spletni strani:
https://www.ard.de/home/ard/ARD_Startse...
ali celo njihovi strani posveceni prav koroni:
https://www.tagesschau.de/inland/rki-ne...
?

olegq ::

Nemski ARD je nekaj takega kot pri nas RTVSLO na drzavnem nivoju. Posnetek je preveden v slovenscino in kot tak objavljen na fb pa tudi na youtube.

Ce bi kdo rad pogledal na youtube v slovenscini

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: olegq ()

kamiKaZaA ::

pirat je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

A bi šlo stisnit še vir, recimo od tega medija, ne pa nek fb link skupine primitivnežev?

Saj pa ti piše medij ARD in je potem vseeno ali je dal link od YouTube, Facebook, Spletne strani... pomembna je vsebina in kdo stoji za to vsebino. Se ti ne zdi, da je tak?

Torej ne bos imel problema pokazati na ta prispevek na ARD uradni spletni strani:
https://www.ard.de/home/ard/ARD_Startse...
ali celo njihovi strani posveceni prav koroni:
https://www.tagesschau.de/inland/rki-ne...
?

;((
Pa ti res misliš, da bom sedaj jaz tebi iskal te članke? Če ne bi bilo to res, bi ARD tožil tistega, kateri širi laži. Imaš pa video nad mojim komentarjem, da za tem res stoji ARD.

Urbano#Desno ::

HappyPills je izjavil:

Na Nizozemskem bolnišnice brez nujne pomoči. Fletno


To je ziher samo zarota vlade ki želi nadvladati ljudstvo ;(( in ne posledica echo mehurčkov od raznih Dr. facebook, kamikazijev, votstokov in podobnih debilov.

Facebook dev ::

Dejte no, kakšno je to navajanje virov? Če je nekaj rekel/napisal ARD, potem dajte link do njihove strani in izjave.
Tukaj vsi obdelani facebook "prevedeni" video odpadejo. To je samo širjenje vaše sfaljene propagande. Sem skoraj gotov, da ARD ni nič takega izjavil oziroma je tale skupina "Maske dol" njihova izjavo vzela izven kontektsa in jo kompletno narobe uporabila.

Sej vem, da ste vsi intelektualci tukaj, dajte se še temu primerno obnašat. Če ARD nekaj reče, potem dajte vir do tega, kjer so to rekli.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Vice ::

Facebook dev je izjavil:

Sej vem, da ste vsi intelektualci tukaj....


Preberi naslov pa boš videl, da beseda "intelektualec" ne sodi v tvojo objavo.

Poldi112 ::

kamiKaZaA je izjavil:

pirat je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

A bi šlo stisnit še vir, recimo od tega medija, ne pa nek fb link skupine primitivnežev?

Saj pa ti piše medij ARD in je potem vseeno ali je dal link od YouTube, Facebook, Spletne strani... pomembna je vsebina in kdo stoji za to vsebino. Se ti ne zdi, da je tak?

Torej ne bos imel problema pokazati na ta prispevek na ARD uradni spletni strani:
https://www.ard.de/home/ard/ARD_Startse...
ali celo njihovi strani posveceni prav koroni:
https://www.tagesschau.de/inland/rki-ne...
?

;((
Pa ti res misliš, da bom sedaj jaz tebi iskal te članke? Če ne bi bilo to res, bi ARD tožil tistega, kateri širi laži. Imaš pa video nad mojim komentarjem, da za tem res stoji ARD.


Se pravi je verjetno fake.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SeMiNeSanja ::

Ne vem kaj blodiš o dvigovanju glasu zdravnikov in "prihajanju resnice na dan".

Vse kar jaz vidim, je interpretirane izjav v kontekstu butastih FB zarotniških skupin.

Podnapisov nisem bral, ker nemščino pač obvladam. V originalnem govorjenem besedilu pa ni prav nobenega sledu o kakršnemkoli 'povzdigovanju glasu'.
Tudi nisem še nikjer zasledil, da bi Streek-a kdorkoli kaj kritiziral - nasprotno: izredno radi ga povprašajo za njegovo mnenje in kdor je kaj spremljal zadeve (ne pa trgal iz konteksta), tudi ve, da se Streek, tako kot mi vsi, sproti 'uči' in naprej posreduje nova spoznanja o virusu in njegovem obnašanju.
Kdor zadevo spremlja, temu je tudi jasno, da se stvari spreminjajo in niso statične.

Definitivno pa ne boš nikjer našel enega samega posnetka, kjer bi Streek ali kateri drugi virolog trdil, da so nošenje mask, umivanje rok in socialna distanca povsem nepotrebni ukrepi. Točno to pa skušate bedaki tukaj med vrsticami podtakniti.

Prav na jetra mi gre, ko se obnašate, kot da bi vsi morali že prvi dan vse vedeti o virusu, kako se bo širil in kateri so pravi ukrepi za spopasti se z njim. Dejstvo je, da nihče ni vedel ničesar. Najprej se je gledalo, kaj so počeli Kitajci, potem pa skušalo stvari reševati kakor so vedel in znali. A vedel in znal ni nihče prav veliko. Bolj so eksperimentirali z ukrepi, saj drugega ni preostalo ob nepredvidljivem virusu in še bolj nepredvidljivem prebivalstvu. Ravno slednje, inmed njim še zlasti 'koronaskeptiki' so situacijo še dodatno poslabševali, saj se požvižgajo na vse ukrepe. Naprej naredijo sranje, ker je treba žurat na veliko, potem pa jamrajo čez ukrepe, ki morajo slediti.
Če mene vprašaš, bi jaz sprejel drakonske kazni za vse, ki širijo laži v zvezi z virusom, ki spreobračajo izjave strokovnjakov izven konteksta, na koncu pa se še udeležujejo raznih množičnih zabav.

Mogoče pa nebi bilo slabo, če bi 'zanikovalci' nosili npr. fluorescentno zelene rutke, da bi se jim lahko drugi že na daleč ognili? Ste kdaj razmišljali o tem? Nekateri pa ne želimo biti okuženi od nekih bedakov, ki kljub kužnosti hodijo naokoli in kvasijo, da vse skupaj ni nič huje kot ena gripica. Nekateri imamo doma starejše osebe, ki spadajo v rizične skupine in jim res ne želimo nečesa prinesti domov. Zakaj nam potem ti bedaki od zanikovalcev ne dovolijo tega, da bi lahko varovali svoje domače? Zakaj nam vsiljujejo svoje teorije zarot, ko pa nekdo dejansko zboli, se pa riti poskrijejo, namesto da bi prevzeli odgovornost!

Ne razumem, kaj ima zdaj veze, če so morda kaj pretiravali pri ukrepih. Kot kaže niso pretiravali, saj se je število okužb v času 'lockdown-a' bistveno znižalo.
Problem pa so bedaki, ki so mislili, da je po 14 dneh konec 'problemov, ki niso nikoli obstajali' in so s svojim obnašanjem povzročili ponovno rast okužb, ki smo jim danes priča.

Že res, da ni toliko hospitaliziranih in mrtvih, kot v prvi rundi - toda vprašanje, če bo to tudi tako ostalo, če bo zdaj vse več okuženih spet med starejšo populacijo.
Tudi ne velja enačiti Nemške razmere po bolnicah z našimi. Če imajo pri njih še dovolj prostih kapacitet v intenzivnih enotah, to vse manj velja za naše bolnice.
Pa ne gre se zgolj za Covid paciente. Problem so vsi ostali pacienti, ki zaradi Covid-a niso deležni obravnav, terapij in operacij. Tasta bi morali ta teden operirati... pa je prestavljeno za nedoločen čas. Pa je bila kvazi nujna operacija.

Potem se pa najdejo eni seronje, ki obračajo besede znanega virologa.... Saj bi rekel, da naj jih bo sram, a kaj, ko ti osebki ne poznajo nobenega sramu, sicer takih izjav nikoli od sebe nebi dajali!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

HappyPills ::

Vsak si lahko poiše informacije o trenutni situaciji po Evropi. Nizozemsko si poglejte. Niso več daleč, ko bo na voljo le še nujna pomoč pa še ta ne povsod. Italija je to že doživela. Klical si rešilca in ga ni bilo.

hr_natakar ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Definitivno pa ne boš nikjer našel enega samega posnetka, kjer bi Streek ali kateri drugi virolog trdil, da so nošenje mask, umivanje rok in socialna distanca povsem nepotrebni ukrepi. Točno to pa skušate bedaki tukaj med vrsticami podtakniti.

Prav na jetra mi gre, ko se obnašate, kot da bi vsi morali že prvi dan vse vedeti o virusu, kako se bo širil in kateri so pravi ukrepi za spopasti se z njim. Dejstvo je, da nihče ni vedel ničesar.


Tvoji podatki so netocni. Ce ti nisi uspel na uradnih straneh nicesar najt, je za to verjetno kriva cenzura. Obstajajo stevilni strokovnjaki, celo nobelovi nagrajenci za viruse, ki so opozarjali, da je covid 19 umetno ustvarjen in da se dokaze umika skupaj z znanstvenimi studijami vec skupin znanstvenikov. To se seveda ne sme objavljat v medijih, zato, ker je prepovedano sirit nasprotne informacije, kot jih razlaga svetovna zdravstvena organizacija. Povsod se cenzurira, vse kar ni v skladu z uradnim staliscem WHO, celo stroka.

Svoje nasprotovanje so kljub kaznim kot so prepoved delovanja zravniskega poklica, vseeno nekateri uspeli izjavit svoje nasprotovanje, zdravniki po vsem svetu, nemcija, slovenija, hrvaska, nizozemska, belgija so samo nekatere evropske drzave. Na hrvaskem so sklicali sestanek, kjer so prisli vsi glavni hrvaski mediji. zsSicer so jih mediji posneli, ampak noben izmed medijev ni smel objavit. So pa posnetki na voljo na internetu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

HappyPills ::

Res je. Ard je na svoji strani cenzuriral lasten prispevek in ga objavil raje na alternativnih medijih!

hr_natakar ::

ARD je samo na previden nacin povedal, da so pretiravali s porocanjem. Ampak vseeno jih je facebook cenzuriral. Doloceni uporabniki so se pritozevali, da so jim brisali objave s tem posnetkom.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

49106 ::

Ja, ARD je povedal ekskluzivno za skupino maske dol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

HappyPills ::

Haha keri patetični poizkusi no. Kaj tam v tej skupini maske dol prodajajo. Zih en neki prodaja. Al fila skupino, da jo bo pol monetiziral. Ker to sploh ni slaba ideja, ta folk bo vse poklikal kar jim vržeš to bo convertalo k crazy.

SeMiNeSanja ::

hr_natakar je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:


Definitivno pa ne boš nikjer našel enega samega posnetka, kjer bi Streek ali kateri drugi virolog trdil, da so nošenje mask, umivanje rok in socialna distanca povsem nepotrebni ukrepi. Točno to pa skušate bedaki tukaj med vrsticami podtakniti.

Prav na jetra mi gre, ko se obnašate, kot da bi vsi morali že prvi dan vse vedeti o virusu, kako se bo širil in kateri so pravi ukrepi za spopasti se z njim. Dejstvo je, da nihče ni vedel ničesar.


Tvoji podatki so netocni. Ce ti nisi uspel na uradnih straneh nicesar najt, je za to verjetno kriva cenzura. Obstajajo stevilni strokovnjaki, celo nobelovi nagrajenci za viruse, ki so opozarjali, da je covid 19 umetno ustvarjen in da se dokaze umika skupaj z znanstvenimi studijami vec skupin znanstvenikov. To se seveda ne sme objavljat v medijih, zato, ker je prepovedano sirit nasprotne informacije, kot jih razlaga svetovna zdravstvena organizacija. Povsod se cenzurira, vse kar ni v skladu z uradnim staliscem WHO, celo stroka.

Svoje nasprotovanje so kljub kaznim kot so prepoved delovanja zravniskega poklica, vseeno nekateri uspeli izjavit svoje nasprotovanje, zdravniki po vsem svetu, nemcija, slovenija, hrvaska, nizozemska, belgija so samo nekatere evropske drzave. Na hrvaskem so sklicali sestanek, kjer so prisli vsi glavni hrvaski mediji. zsSicer so jih mediji posneli, ampak noben izmed medijev ni smel objavit. So pa posnetki na voljo na internetu.

Ja, tako kot tisti Nemški zdravnik, ki je trobil naokrog, da sta dva otroka umrla zaradi nošenja mask.
Ko so ga konfrontirali z policijskim poročilom, da v navedenem kraju ni noben otrok umrl, se je popravil, da je bilo to v München-u (večje mesto, večja verjetnost, da je kakšen otrok umrl v navedenem času?) - pa še potem je motovilil, da kao nikoli ni izjavil, da sta otroka umrla ZARADI maske...

Take in podobne umobolne primerke pa potem bedaki vlačite na plano in kot papagaji ponavljate njihove 'resnice'.

Jaz bi vas vse kaznoval, da bi morali po 30 dni delat v klinikah, kjer se zdravijo Covid bolniki. Bi vas hitro minilo kvasenje bedarij!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

hr_natakar ::

HappyPills je izjavil:

Haha keri patetični poizkusi no. Kaj tam v tej skupini maske dol prodajajo. Zih en neki prodaja. Al fila skupino, da jo bo pol monetiziral. Ker to sploh ni slaba ideja, ta folk bo vse poklikal kar jim vržeš to bo convertalo k crazy.


Po tej tvoji logiki ima farmacija veliko vec zasluzka s prodajo kot pa ena majhna skupina na fb. Drugac pa saj vidite, da na posnetku pise ARD Extra, sej lahko preverite, ce so voditelji iz tega medija.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

49106 ::

Ban

feryz ::

Seveda bo kmalu na voljo samo nujna pomoč. Soseda je medicinska v zdravstvenem domu. Pošteno pove, da ji še nikoli ni bilo tako fajn v službi kot letos. Takoj podpiše da se korona klati naokrog vsaj do njene penzije.
Aja, tudi denarja ni še nikoli dobila toliko. Niti blizu temu ne, kar dobi sedaj.

HappyPills ::

Sosedo bodo kmalu premestili v covid bolnico delat, kjer bo švicnila kot še nikoli.

darkolord ::

A je sploh kdo pogledal tisti video ali samo prvih nekaj sekund?

Nemčija ima na voljo 30.000 postelj na intenzivni negi.

NO SHIT da se jim trenutno ni treba še bati, da se bodo kapacitete napolnile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

telexdell ::

feryz je izjavil:

Seveda bo kmalu na voljo samo nujna pomoč. Soseda je medicinska v zdravstvenem domu. Pošteno pove, da ji še nikoli ni bilo tako fajn v službi kot letos. Takoj podpiše da se korona klati naokrog vsaj do njene penzije.
Aja, tudi denarja ni še nikoli dobila toliko. Niti blizu temu ne, kar dobi sedaj.

Je meni podobno spomladi govoril sosed zaposlen v medicini. Takrat smo bili med regijami, katere so imele najmanj okuženih. Sedaj pa, ko je naša regija v samem vrhu pa je nekam tiho. Čeprav bi sam (pa verjetno večina drugih) videl, da bi se še naprej hvalil, kako malo dela ima in kako dobro plačan je za to.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

feryz ::

HappyPills je izjavil:

Sosedo bodo kmalu premestili v covid bolnico delat, kjer bo švicnila kot še nikoli.
Se ti zdi, da tam hitijo in delajo kot sužnji? Ali so zgolj tam?
Pojdi na urgenco v Ljubljano, če te spustijo noter. Lani je bila norišnica. 2x sem z mulcem, kao nujno, čakal po 6 ur. Letos planejo po vsakem, ki pride noter. Vrst praktično ni. Kar je, v bistvu, fascinantno. Izgleda da folk tudi po štengah ne pada več, kar je korona.

SeMiNeSanja ::

Ne vem kdaj bodo bedaki razumeli, da svoboda govora ni "pravica do širjenja laži".
Nekje mora biti meja, ko laž postane tako škodljiva, da moraš odgovarjati za svoje izjave.

Včasih je veljalo, da so bedaki s svojimi lažnimi izjavami pogumni zaradi anonime interneta.
Corona kriza je vso stvar postavila na glavo - na površje je naplavila tako veloko številne opranoglavcev, ki se medsebojno spodbujajo in tekmujejo, kdo bo 'razkril' hujšo 'zaroto', da se bedaki tudi skrivajo ne več.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

3p ::

"Pretiravali smo pri priporocanju s korona virusom" - A to je slovenski prevod?

---
Glej, različni mediji v duhu "etičnega vsegliharstva" in tako želenega "uravnotežanja" vabijo v goste razlčnih vrst patrone. Ne vem, bi me čudilo, če naši še niso imeli strica, ki vse prebere iz glavic čebule, nevemkakomuježeime, ki ga tako radi vabijo.

Če pa hoče kdo orgazmirati okoli teh zarot, pa naj si pogleda Studi City od tega ponedeljka. Tak da, ja, tudi RTVSlo "je imela" take izjave. Pa ne prvič, seveda.

hr_natakar ::

darkolord je izjavil:

A je sploh kdo pogledal tisti video ali samo prvih nekaj sekund?

Nemčija ima na voljo 30.000 postelj na intenzivni negi.

NO SHIT da se jim trenutno ni treba še bati, da se bodo kapacitete napolnile.


To ni bistvo. Povedali so, da se ni bati absolutne stevilke okuzenih, ker vecina teh ne zboli. Povedali so tudi, da bi marsikaj morali povedati javnosti, recimo stevilo bolnih na intenzivni negi kot pa samo to koliko jih je testirano pozitivno. Ker ce si pozitiven na kovid 19 se ne pomeni, da bos bolan. Povedali so tudi da je zadnje case zelo malo umrlih zarad kovid 19.

SeMiNeSanja je izjavil:

Ne vem kdaj bodo bedaki razumeli, da svoboda govora ni "pravica do širjenja laži".
Nekje mora biti meja, ko laž postane tako škodljiva, da moraš odgovarjati za svoje izjave.


Mi lahko razlozis, kako so lahko znanstveni dokazi s strani vec skupin znanstvenikov lahko laz. Dokaz je zate laz, medijske novice pa so ocitno cista resnica, pri tem dokazov ni potrebno dajat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

HappyPills ::

feryz je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Sosedo bodo kmalu premestili v covid bolnico delat, kjer bo švicnila kot še nikoli.
Se ti zdi, da tam hitijo in delajo kot sužnji? Ali so zgolj tam?
Pojdi na urgenco v Ljubljano, če te spustijo noter. Lani je bila norišnica. 2x sem z mulcem, kao nujno, čakal po 6 ur. Letos planejo po vsakem, ki pride noter. Vrst praktično ni. Kar je, v bistvu, fascinantno. Izgleda da folk tudi po štengah ne pada več, kar je korona.


Se pravi če te spustijo noter planejo po teb? Torej spuščajo notri le še nujne primere?

no comment ::

hr_natakar je izjavil:


To ni bistvo. Povedali so, da se ni bati absolutne stevilke okuzenih, ker vecina teh ne zboli. Povedali so tudi, da bi marsikaj morali povedati javnosti, recimo stevilo bolnih na intenzivni negi kot pa samo to koliko jih je testirano pozitivno. Ker ce si pozitiven na kovid 19 se ne pomeni, da bos bolan. Povedali so tudi da je zadnje case zelo malo umrlih zarad kovid 19.

Te informacije nam MSM servirajo VSAK dan, 5x na dan. Če ne bi svojega izobraževanja v celoti zaupal FB in YT lunatikom, bi to vedel in bi imel vse te informacije.

In, še enkrat, povej kako enormne kapacitete zdravstva niso bistvo?! Nemčija ima očitno na prebivalca 3x več postelj za INTENZIVO kot pa Slovenija navadnih postelj za covid paciente. Torej ca. 15x večje kapacitete na prebivalca!

darkolord ::

hr_natakar je izjavil:

darkolord je izjavil:

A je sploh kdo pogledal tisti video ali samo prvih nekaj sekund?

Nemčija ima na voljo 30.000 postelj na intenzivni negi.

NO SHIT da se jim trenutno ni treba še bati, da se bodo kapacitete napolnile.


To ni bistvo. Povedali so, da se ni bati absolutne stevilke okuzenih, ker vecina teh ne zboli. Povedali so tudi, da bi marsikaj morali povedati javnosti, recimo stevilo bolnih na intenzivni negi kot pa samo to koliko jih je testirano pozitivno. Ker ce si pozitiven na kovid 19 se ne pomeni, da bos bolan. Povedali so tudi da je zadnje case zelo malo umrlih zarad kovid 19.
Ja, je bistvo. Dokler je število tistih na intenzivni daleč od kapacitet, ni take hude panike.

Pri nas smo pa že zelo blizu. In število bolnikov na intenzivni se tudi poroča dnevno pri nas.

martincek1 ::

hr_natakar je izjavil:



To ni bistvo. Povedali so, da se ni bati absolutne stevilke okuzenih, ker vecina teh ne zboli. Povedali so tudi, da bi marsikaj morali povedati javnosti, recimo stevilo bolnih na intenzivni negi kot pa samo to koliko jih je testirano pozitivno.


Kdo je povedal? Nek teoretik zarote, ki v intervjuju, ali zdravnik? Ime?

Sicer pa ja - ravno to je bistvo. Ni se za bati avsolutne številke okuženih, ker jih od vseh okuženih skupaj le okrog 1-2% konča na intenzivni. Če bi imeli vsak dan toliko primerov kot zdaj (7-8k), bi za zapolnitev mest na intenzivni porabili 200 dni. Tukaj seveda upoštevam, kot da so vse postelje prazne, kar seveda niso. Ampak lahko primerjaš s Slovenijo. Imamo 171 postelj, kar pomeni, da pri trenutnem narastu (+5 včeraj) zdržimo dober mesec. Seveda tu prav tako ni upoštevana eksponentna rast, ampak za neko osnovnošolsko primerjavo pa je.

hr_natakar ::

Facebook dev je izjavil:

Dejte no, kakšno je to navajanje virov? Če je nekaj rekel/napisal ARD, potem dajte link do njihove strani in izjave.
Tukaj vsi obdelani facebook "prevedeni" video odpadejo. To je samo širjenje vaše sfaljene propagande. Sem skoraj gotov, da ARD ni nič takega izjavil oziroma je tale skupina "Maske dol" njihova izjavo vzela izven kontektsa in jo kompletno narobe uporabila.

Sej vem, da ste vsi intelektualci tukaj, dajte se še temu primerno obnašat. Če ARD nekaj reče, potem dajte vir do tega, kjer so to rekli.


Tukaj imas posnetek. Zacne pri 11 minut in 33 sekund.

https://www.ardmediathek.de/daserste/vi...

feryz ::

A si mogoče pozabil, da po 14 dneh ni več prirastka? Ker se prejšnji pomikajo proti izhodu? Seveda ni upoštevana eksponentna rast, ampak za neko osnovnošolsko primerjavo pa je.

kopriwa ::

darkolord je izjavil:

hr_natakar je izjavil:

darkolord je izjavil:

A je sploh kdo pogledal tisti video ali samo prvih nekaj sekund?

Nemčija ima na voljo 30.000 postelj na intenzivni negi.

NO SHIT da se jim trenutno ni treba še bati, da se bodo kapacitete napolnile.


To ni bistvo. Povedali so, da se ni bati absolutne stevilke okuzenih, ker vecina teh ne zboli. Povedali so tudi, da bi marsikaj morali povedati javnosti, recimo stevilo bolnih na intenzivni negi kot pa samo to koliko jih je testirano pozitivno. Ker ce si pozitiven na kovid 19 se ne pomeni, da bos bolan. Povedali so tudi da je zadnje case zelo malo umrlih zarad kovid 19.
Ja, je bistvo. Dokler je število tistih na intenzivni daleč od kapacitet, ni take hude panike.

Pri nas smo pa že zelo blizu. In število bolnikov na intenzivni se tudi poroča dnevno pri nas.

Dvomim da bodo opranoglavci/maloumneži to doumeli čez nekaj dni, ko bo "en mal gužve" v bolnišnicah. Oh ja, v nekem drugem svetu bi vsi zanikovalci morali podpisati dokument, da se jih ne zdravi za covid, če pride do zapleta. In, da se jih markira, da lahko preostali naredimo 5m obvoz.

SeMiNeSanja ::

@Natakar - KAJ je bilo rečeno? TO kar si TI trdil, namreč v tem prispevku NI BILO REČENO.

ALI je treba znati Nemško RAZUMETI....
IN še potem je treba tudi HOTETI razumeti, kar je bilo povedano.

Bojim se, da pri tebi hudo šepa na obeh frontah.
Izrečene besede si prilagajaš prosto po prešernu, kakor ravno paše v tvojo lastno zarotniško teorijo / negacijo dejstev.

Pojdi za en dan delat na infekcijsko kliniko. Če se boš prijavil kot prostovoljec za praznjenje kahel te bodo morda vzeli.
Po enem dnevu dela tam ne boš več kvasil bedarij o tem, kako "nihče ne zboli za Covid-om" - ampak boš samo še presran in cvikal, da ga nebi slučajno TI fasal, ker ga ni na svetu, ki bi ti lahko jamčil, da boš 'brez težav' prebolel zadevo!

Pa ko se tako obešaš na Nemške medije - poglej si včerajšnji SternTV (če seveda obvaladaš vsaj osnove nemščine) - ti bo jasno, da se je tudi pri njih v nekaj dnevih premaknila stvar iz ležernega "bomo že" v "tole pa ne bo dobro, če bo šlo tako naprej!".
A kaj to koristi govoriti tistim, ki vse zanikajo. Te 'razsvetli' šele ko sami, ali kakteri njihov najbližji zboli in faše ta hudo varianto. Pa še takrat so potem vsi drugi krivi, ki so lagali in niso dovolj glasno poudarjali 'pravo resnico'... sami pa nič niso krivi, ker so hoteli verjeti laži in jih potem še sami širili naprej.
Če pa po nekem srečnem naključju zbolijo za lažjo obliko, pa bedakom ni jasno, da so imeli presneto srečo - zanje je to potem zgolj potrditev, da je vse okoli Covid-a ena sama velika laž.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

olegq je izjavil:

Nemski ARD je nekaj takega kot pri nas RTVSLO na drzavnem nivoju. Posnetek je preveden v slovenscino in kot tak objavljen na fb pa tudi na youtube.

Ce bi kdo rad pogledal na youtube v slovenscini


Sem pogledal in poslušal in se strinjam z uporabnikom SeMiNeSanja. Tvoje navedbe so lažnive in zavajajoče. ARD ni nikjer izjavil, da so pretiravali pri poročanju o Covid-19. Povprašali so nekaj strokovnjakov, ki so se strinjali, da v Nemčiji, ob njihovem zelo dobrem zdravstvenem sistemu, do sedaj niso imeli večjih težav z obvladovanjem epidemije.

Seveda pa to ne pomeni, da težav ne bodo imeli samo zato, ker še niso imeli takšne izkušnje. Imajo 80 mio. prebivalcev in v zadnjem času jim število okuženih zelo hitro narašča, zato se lahko zelo hitro zgodi, da bodo tudi ti strokovnjaki nehali teoretizirati in se bodo morali ukvarjati s konkretnimi ukrepi kako zajeziti epidemijo.

Kakor kaže bomo imeli tudi v Sloveniji kmalu konkretne težave zaradi Covid-19 ampak mati idiotov in darwinistov, ki širijo laži, dezinformacije in niso sposobni logičnega sklepanja je vedno noseča.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

hr_natakar ::

Cisto na zacetku so pokazali posnetke razlicnih nemskih medijev, ki porocajo o kovid 19 in pretiravajo senziacionalisticno in bombasticno. Potem so nastopili posamezniki iz stroke in na previden nacin opozorili, da je taksno porocanje neprimerno. Povedali so tudi na kasen nacin bi bilo potrebno porocat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OstaniZdrav - slovenska aplikacija za sledenje stikom (II) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
36445928 (30860) darkolord

Statistika in COVID-19 (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1663103147 (76157) BigWhale

Nekdo je slisal uradno osebo, ki govori o nacrtih za lockdown preden so se zgodili (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1099742 (7781) vostok_1
»

Pandemija koronavirusa je velika priložnost za robote

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
245583 (4145) Invictus

Več podobnih tem