» »

Pretvornik voltov

Pretvornik voltov

klva ::

Preko Amazona sem kupila destilator vode z amariško vtičnico. Doma sem že imela pretvornik, vendar nisem bila pozorna, da je moč pretvornika bila le 200W, saj bi za destilator potrebovala 750W. Ko sem destilator priklopila na električno omrežje preko tega pretvornika, je začel delati vendar je trokiral. Z ugotovitvijo, da je pretvornik prešibek, sem preko Amazona naročila nov pretvornik za 1500W. Ko sem destilator priklopila preko taga pretvornika, je v trenutku vrglo varovalko ven (verjetno je prišlo do kratkega stika).

Nato sem priklopila na novi pretvornik (1500W) sokovnik, za katerega sem do sedaj uporabljala šibkejši pretvornik(200W) in je lepo delal.

Mi lahko kdo pomaga? Kaj naj naredim, da bo destilator delal? Zakaj mi meče varovalko ven?
Hvala.

Zimonem ::

Reklamiraj izdelek. Ali sokovnik. Ali pretvornik. Ali starše.

Nazz ::

Kupi 230V destilator.

A. Smith ::

230V destilator sploh ni slaba ideja glede na prebrano. Daj linke, da vidimo, kaj si kupila in kakšne moči imajo zadeve.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zimonem ::

A. Smith je izjavil:

230V destilator sploh ni slaba ideja glede na prebrano. Daj linke, da vidimo, kaj si kupila in kakšne moči imajo zadeve.

Čakej mal gre za navaden grelec.... Še tisti 50-60hz ni problem. Trolčka na ibr

klva ::

A. Smith je izjavil:

230V destilator sploh ni slaba ideja glede na prebrano. Daj linke, da vidimo, kaj si kupila in kakšne moči imajo zadeve.


To je ta destilator in pretvornik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klva ()

Vuli ::

se pravi je pretvornik v kurcu, če ti metje varovalko ven.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

klva ::

Vuli je izjavil:

se pravi je pretvornik v kurcu, če ti metje varovalko ven.


Če pa sokovnik normalno dela.

All ::

Tele trafoti majo blazno zopr zagon, tako da varovalke vn rade vn mecejo (sploh instalacijski odklopniki).

klva ::

Kaj bi morale biti močnejše varovalke?

Prilagam še sliko z zadnje strani pretvornika.
 pretvornik-zadaj

pretvornik-zadaj


Ne vem kaj pomeni CIRCUIT BREAKER.

bluefish ::

klva je izjavil:

Ne vem kaj pomeni CIRCUIT BREAKER.
Varovalka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

klva ::

Hvala, bluefish :)

Highlag ::

To je avtomatska varovalka.
Tile pretvorniki so super kvalitetna roba...
Drugič kupuj z Amazona, ki je v EU. amazon.de tudi prodaja tele destilatorje. Samo so verjetno za 230V. (Nič ne piše..)
Never trust a computer you can't throw out a window

klva ::

Saj sem iskala v EU, ker bi bila tudi poštnina cenejša, pa ni bilo nobenega s stekleno posodo.:(

Badwolff ::

nimam pojma, ampak a ne bi to moralo delat na 220V?

Scer pa, a je to tole?

https://www.amazon.de/-/en/Professional...

FrRoSt ::

klva je izjavil:

Preko Amazona sem kupila destilator vode z amariško vtičnico. Doma sem že imela pretvornik, vendar nisem bila pozorna, da je moč pretvornika bila le 200W, saj bi za destilator potrebovala 750W. Ko sem destilator priklopila na električno omrežje preko tega pretvornika, je začel delati vendar je trokiral. Z ugotovitvijo, da je pretvornik prešibek, sem preko Amazona naročila nov pretvornik za 1500W. Ko sem destilator priklopila preko taga pretvornika, je v trenutku vrglo varovalko ven (verjetno je prišlo do kratkega stika).

Nato sem priklopila na novi pretvornik (1500W) sokovnik, za katerega sem do sedaj uporabljala šibkejši pretvornik(200W) in je lepo delal.

Mi lahko kdo pomaga? Kaj naj naredim, da bo destilator delal? Zakaj mi meče varovalko ven?
Hvala.

Nekareri/re imate neverjezen čut za kpmpliciranje. Ponavadi tiste, ki se nič ne spoznajo na tehniko in vedo vse o zdravju. :))

Zdaj pa: kateto jebeno varovalko ti meče ven!???

Na pretvorniku ali v električni omarici!???
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

klva ::

FrRoSt je izjavil:



Zdaj pa: kateto jebeno varovalko ti meče ven!???

Na pretvorniku ali v električni omarici!???


V električni omarici.

FrRoSt ::

Potem imaš premočni pretvornik/mašino 1500W!!
Oziroma prešibko varovalko!!

Koliko amperska je varovalka v omarici!??

16A!??
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Vuli ::

sorry, spregledal. Ta je čudna..
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

klva ::

Badwolff je izjavil:



Scer pa, a je to tole?

https://www.amazon.de/-/en/Professional...


Ja, to je to. Zdaj se spomnim, da sem tudi tega imela odprtega med zavihki, vendar tukaj ni bilo nikjer slike od kabla oz. vtikača, da pa je .de, pa nisem bila pozorna, zato sem šla raje na ziher čeprav dražjo varijanto. :( Mora si drugič vzeti več časa in biti bolj pozorna.


FrRoSt je izjavil:



Koliko amperska je varovalka v omarici!??

16A!??


Ja, 16A.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klva ()

bucket ::

Saj nočem bit nesramn ampak... dala si 150USD za destilator in pol, ko ti ni delal še 90USD, da ti bo mogoče delal?
Se ti to zdi vredu?

Vrni čimprej in kupi primerno napravo. Brez debate. Pa tudi če nima steklene posode...

energetik ::

klva je izjavil:

Preko Amazona sem kupila destilator vode z amariško vtičnico. Doma sem že imela pretvornik, vendar nisem bila pozorna, da je moč pretvornika bila le 200W, saj bi za destilator potrebovala 750W. Ko sem destilator priklopila na električno omrežje preko tega pretvornika, je začel delati vendar je trokiral. Z ugotovitvijo, da je pretvornik prešibek, sem preko Amazona naročila nov pretvornik za 1500W. Ko sem destilator priklopila preko taga pretvornika, je v trenutku vrglo varovalko ven (verjetno je prišlo do kratkega stika).

Nato sem priklopila na novi pretvornik (1500W) sokovnik, za katerega sem do sedaj uporabljala šibkejši pretvornik(200W) in je lepo delal.

Mi lahko kdo pomaga? Kaj naj naredim, da bo destilator delal? Zakaj mi meče varovalko ven?
Hvala.
Ali ti varovalko vsakič vrže ven?
Ali imaš ob vklopu pretvornika že vštekan in prižgan destilator?

Najprej preizkusi, kako je s pretvornikom, parkrat ga vklopi brez bremena. Če varovalka drži, vštekaj kakšen manjši fen in spet preizkusi. Kot je bilo že omenjeno, gre morda samo za vklopni pojav pri vklopu 1500VA trafota.

Badwolff ::

bucket je izjavil:

Saj nočem bit nesramn ampak... dala si 150USD za destilator in pol, ko ti ni delal še 90USD, da ti bo mogoče delal?
Se ti to zdi vredu?

Vrni čimprej in kupi primerno napravo. Brez debate. Pa tudi če nima steklene posode...


150 + 130 poštnine/davkov + 84 + 14 poštnine...
Isti na .De je pa 89
Vedno kupuj na amazon.de, oz nekje v EU, če se le da

vrnt v US zna bit kar drago...
Od kje so ti pa poslali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

klva ::

energetik je izjavil:


Ali imaš ob vklopu pretvornika že vštekan in prižgan destilator?

Najprej preizkusi, kako je s pretvornikom, parkrat ga vklopi brez bremena. Če varovalka drži, vštekaj kakšen manjši fen in spet preizkusi. Kot je bilo že omenjeno, gre morda samo za vklopni pojav pri vklopu 1500VA trafota.


Če priklopim samo pretvornik, se na njem prižge zelena lučka, ko pa vanj vštekam še destilator pa vrže varovalko v omarici ven. Destilator pa nima stikala za vklop in izklop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klva ()

Badwolff ::

Kaj se pa zgodi, če na destilatorju priklopiš 220V stikalo in vtakneš direkt?

FrRoSt ::

klva je izjavil:

energetik je izjavil:


Ali imaš ob vklopu pretvornika že vštekan in prižgan destilator?

Najprej preizkusi, kako je s pretvornikom, parkrat ga vklopi brez bremena. Če varovalka drži, vštekaj kakšen manjši fen in spet preizkusi. Kot je bilo že omenjeno, gre morda samo za vklopni pojav pri vklopu 1500VA trafota.


Če priklopim samo pretvornik, se na njem prižge zelena lučka, ko pa vanj vštekam še destilator pa vrže varovalko v omarici ven. Destilator pa nima stikala za vklop in izklop.

Seveda IMA stikalo!! Vsi ga imajo!! Morda ima še kakšne stopnje!?
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

janezvalva ::

lahko menjaš varovalko. vzameš počasno "C", za el. motorje, mogoče bo bolje.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

klva ::

Badwolff je izjavil:


vrnt v US zna bit kar drago...
Od kje so ti pa poslali?

Destilator je iz ZDA, pretvornik pa iz Nemčije.

Ja, se strinjam z bucketom. Naredila sem veliko neumnost. Če se bo dalo bi probala to rešit, če ne pa bom vse skupaj vrnila in kupila tega na .de.

Badwolff je izjavil:

Kaj se pa zgodi, če na destilatorju priklopiš 220V stikalo in vtakneš direkt?

Ne moreš, ker je ameriška vtičnica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klva ()

FrRoSt ::

Nimaš sedaj nič za komplicirat!

Stvar je potrebno samo usposobiti!!! To je vsa umetnost!

Saj destilator ima tam elektronske komande!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

bbbbbb2015 ::

klva je izjavil:

Preko Amazona sem kupila destilator vode z amariško vtičnico. Doma sem že imela pretvornik, vendar nisem bila pozorna, da je moč pretvornika bila le 200W, saj bi za destilator potrebovala 750W. Ko sem destilator priklopila na električno omrežje preko tega pretvornika, je začel delati vendar je trokiral. Z ugotovitvijo, da je pretvornik prešibek, sem preko Amazona naročila nov pretvornik za 1500W. Ko sem destilator priklopila preko taga pretvornika, je v trenutku vrglo varovalko ven (verjetno je prišlo do kratkega stika).

Nato sem priklopila na novi pretvornik (1500W) sokovnik, za katerega sem do sedaj uporabljala šibkejši pretvornik(200W) in je lepo delal.

Mi lahko kdo pomaga? Kaj naj naredim, da bo destilator delal? Zakaj mi meče varovalko ven?
Hvala.


Poskusi na pretvornik 1500W priklopiti kaj drugega, za začetek žarnico.

Moje mnenje je, da si destilator poškodovala s poddimenzioniranim pretvornikom do te mere, da je nekje kratko sklenjen ali pa potegne nenormalen tok, kar sploh ne bi smel.

Zamenjaj destilator na reklamacijo. Ko dobiš drugega, ga poskusi ponovno priklopiti na 1500W pretvornik.

Zdaj obstaja možnost, da si tudi pretvornik (kar je v bistvu transformator) tudi poškodovala s kratkostičnim destilatorjem. Samo najverjetneje ga nisi, če dela npr. žarnica.

Drugače pa ja, kupuj na amazon.de, ampak vseeno vedno pazi, če piše evropska voltaža pri izdelku.

Obstaja pa možnost, da je bil destilator defekten že ves čas. Namreč, prešibek transformator bi samo pomenil, da se ogreva počasneje, kot bi se sicer. Ne vem sicer, kako destilator vklaplja/izklaplja. Dvomim, da je kaka huda elektronika, lahko je samo termometer in bimetalno stikalo.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

klva je izjavil:

Badwolff je izjavil:


vrnt v US zna bit kar drago...
Od kje so ti pa poslali?

Destilator je iz ZDA, pretvornik pa iz Nemčije.

Ja, se strinjam z bucketom. Naredila sem veliko neumnost. Če se bo dalo bi probala to rešit, če ne pa bom vse skupaj vrnila in kupila tega na .de.

Badwolff je izjavil:

Kaj se pa zgodi, če na destilatorju priklopiš 220V stikalo in vtakneš direkt?

Ne moreš, ker je ameriška vtičnica.


Destilator si podrobneje oglej. Na taki krami dostikrat piše 110V ~ 230V, t.j. zadeva prenese in ameiško in evropsko elektriko. Ima sicer ameriški vtikač. Za Evropo pa delajo samo z drugim vtikačem. Potem samo kupiš adapter za tip vtičnice. Feni in podobna navlaka imajo dostikat to enako rešeno. Samo je treba zelo pazit.

Kolega je 10+ let nazaj delal na IT firmi in so sestavljali PCje. Nekako se je zgodilo, da so vgradili *fiksen* 110V power supply. Danes imajo to vsi napajalniki autosense, starejši pa so imeli eno rdeče stikalo.

Zakurilo mu je napajalnik, da je plamen sikal ven.

klva ::

bbbbbb2015 je izjavil:



Drugače pa ja, kupuj na amazon.de, ampak vseeno vedno pazi, če piše evropska voltaža pri izdelku.

Obstaja pa možnost, da je bil destilator defekten že ves čas. Namreč, prešibek transformator bi samo pomenil, da se ogreva počasneje, kot bi se sicer. Ne vem sicer, kako destilator vklaplja/izklaplja. Dvomim, da je kaka huda elektronika, lahko je samo termometer in bimetalno stikalo.


Se strinjam in vedno preverim na .de strani in ni nikjer omenjena voltaža in tudi slike z vtičem ni. Samo če prodajajo v Nemčiji potem bi morala biti EU vtičnica. A ne?

Stikalo ::

@klva edina prava rešitev je, da kupiš destilator za EU trg.

ta imaš inverter za rezistivni grelec je norost. Pa tudi ne moreš imeti inverjerja na mizi, ko kuhaš to vodo. To je NO-GO.

Ja na .de boš dobile EU reč, če pa naročaš iz .com USA boš dobila USA 110 V vitikač. Kupi novega na .de in zaključi stvar. Ostalo prodaj na bolhi.

klva ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Destilator si podrobneje oglej. Na taki krami dostikrat piše 110V ~ 230V, t.j. zadeva prenese in ameiško in evropsko elektriko. Ima sicer ameriški vtikač. Za Evropo pa delajo samo z drugim vtikačem. Potem samo kupiš adapter za tip vtičnice. Feni in podobna navlaka imajo dostikat to enako rešeno. Samo je treba zelo pazit.


Sokovnik sem skoraj skurila, ker sem kupila samo tak adapter. To pride v poštev samo za kakšne manjše aparate.

Stikalo je izjavil:

@klva edina prava rešitev je, da kupiš destilator za EU trg. Kupi novega na .de in zaključi stvar.


Se strinjam, sem že sprintala kode za vračilo paketov.
Hvala vsem za pomoč :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klva ()

FrRoSt ::

klva je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Destilator si podrobneje oglej. Na taki krami dostikrat piše 110V ~ 230V, t.j. zadeva prenese in ameiško in evropsko elektriko. Ima sicer ameriški vtikač. Za Evropo pa delajo samo z drugim vtikačem. Potem samo kupiš adapter za tip vtičnice. Feni in podobna navlaka imajo dostikat to enako rešeno. Samo je treba zelo pazit.


Sokovnik sem skoraj skurila, ker sem kupila samo tak adapter. To pride v poštev samo za kakšne manjše aparate.

Stikalo je izjavil:

@klva edina prava rešitev je, da kupiš destilator za EU trg. Kupi novega na .de in zaključi stvar.


Se strinjam, sem že sprintala kode za vračilo paketov.
Hvala vsem za pomoč :)

Imaš vsa ta jajca tudi pri nas, vtipkaš destilator vode v google in dobiš rezultate... ti ni potrebno kupovati v ameriki!

Toliko za prihodnjič!! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

showsover ::

Ima se, može se...

bbbbbb2015 ::

klva je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:



Drugače pa ja, kupuj na amazon.de, ampak vseeno vedno pazi, če piše evropska voltaža pri izdelku.

Obstaja pa možnost, da je bil destilator defekten že ves čas. Namreč, prešibek transformator bi samo pomenil, da se ogreva počasneje, kot bi se sicer. Ne vem sicer, kako destilator vklaplja/izklaplja. Dvomim, da je kaka huda elektronika, lahko je samo termometer in bimetalno stikalo.


Se strinjam in vedno preverim na .de strani in ni nikjer omenjena voltaža in tudi slike z vtičem ni. Samo če prodajajo v Nemčiji potem bi morala biti EU vtičnica. A ne?


Načeloma ja. Samo preveri, od kod roba prihaja. Za kakšne računalniške zadeve ti amazon.de zlista ponudbe iz EU, se pa zgodi, da kaj pade notri iz Amerike, sploh če je kakšna odpiljena (nizka) cena. Tako da, karkoli kupuješ, vedno nekako preveriš, kakšen vtikač, oz. elektriko ima.

mirator ::

FrRoSt je izjavil:

Potem imaš premočni pretvornik/mašino 1500W!!
Oziroma prešibko varovalko!!

Koliko amperska je varovalka v omarici!??

16A!??

Saj veš, da je njen pretvornik voltov transformator?
Tok skozi transformator pa narekuje breme na sekundarni strani.
Zanimivo je, da ji ne prekinja varovalka v pretvorniku ampak varovalka v el. razdelilniku, še bolj zanimivo je, da varovalka pregori pri porabniku z nižjo močjo. Jaz mislim, da je preklopno stikalo na pretvorniku nastavila namesto na 230 V na 110 V (čeprav bi v tem primeru morala pregoreti varovalka tudi pri priklopu močnejšega porabnika). V tem primeru je na drugi strani dobila napetost 480 V. Pa še, ker so ameriške naprave, je potrebno upoštevati tudi frekvenco.
Vsekakor se mi zdi, da je problem v OP, ker se ne spozna na elektrotehniko in se strinjam, da je potrebno nabavljati el. opremo za uporabo v Evropi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim poganjati pumpo za centralo ob izpadu električne energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10410934 (1864) deco16
»

Katere varovalke za hišo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4226563 (21402) mirator
»

Pretvornik iz 12V DC na 220V AC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
368849 (7867) Okapi
»

Posoda za vodo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
433224 (2441) burkiburke
»

Destilacija alkohola s PC-jem

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
93485 (3485) madmitch

Več podobnih tem