» »

Wifi alarmna centrala

Wifi alarmna centrala

bastadu ::

Zanimam se za nakup brezžične alarmne centrale (da ne rabim vleči kablov za senzorje), zaenkrat bi potreboval samo 3 PIR senzorje, kasneje bi dodal še kakšnega. Dobro bi bilo sistem, da podpira še ostale vrste senzorjev (zaznavanje dima, izliva vode, odprtje okna, itd.). Zadeva mora imeti možnost online dostopa ter konfiguracije, preko telefona in web-a. Recimo en primeren sistem mi zgleda JABLOTRON 100, ampak ni nikjer objavljenih cen zato predvidevam, da zadeva ni ravno poceni. Kaj priporočate za nek normalen denar in dober price/performance?

Uporabnik ::

Kot prvo verjento senzorji niso wifi. Jaz imam ful slabe izkušnje z dometom teh senzorjev. Če bi obstajali res wifi senzorji bi bilo top ker se da pač pokritost povečat. Če je kdo našel že kaj takšnega (razen shelly ker nima pir senzorja) se priporočam.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

RockyS ::

Shelly senzor bo kmalu na voljo
https://shelly.cloud/ifa-2020-products/

starfotr ::

Zahteveza alarmno napravo, ki jo želi OP so povsem zgrešene.

Wifi in varnost ne gresta skupaj.

Ravno tako ne online dostop in konfiguracijo. Takih zadev se ne obeša na internet.

Priporočam paradox alarmne centrale. Jablotron je bolj en meh.

bastadu ::

Ni nujno, da je wifi, samo naj bodo brezžični senzorji. Kar se tiče izjave, da se teh zadev ne obeša na internet pa, v katerem stoletju pa ti živiš? Me zanima kako si potem banke upajo dostop do računov omogočati preko interneta ...

bauci ::

Imam Jablotron wifi alarmni sistem že cca 4 leta.
Centrala + številčnica + 5 senzorjev + zunanja sirena + notranja sirena + senzor s kamero (za fotke ne video) + 2 daljinca + 4 kljucki (prisloniš k številčnici, da ni treba tipkat kode). Vse wifi - nobenih kablov (centrala na SIM kartico), senzorji in sirene na baterije (zdrzijo cca 2 leti). Če se prav spomnim sem dal cca 1.100EUR. Vse lahko kontroliraš preko interneta. Zelo zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bauci ()

Uporabnik ::

bauci je izjavil:

Imam Jablotron wifi alarmni sistem že cca 4 leta.
Centrala + številčnica + 5 senzorjev + zunanja sirena + notranja sirena + senzor s kamero (za fotke ne video) + 2 daljinca + 4 kljucki (prisloniš k številčnici, da ni treba tipkat kode). Vse wifi - nobenih kablov (centrala na SIM kartico), senzorji in sirene na baterije (zdrzijo cca 2 leti). Če se prav spomnim sem dal cca 1.100EUR. Vse lahko kontroliraš preko interneta. Zelo zadovoljen.


Kakšen je pa domet senzorjev, jaz imam eno, pa sta 2 steni že preveč, kaj šele nadstropje?

RockyS je izjavil:

Shelly senzor bo kmalu na voljo
https://shelly.cloud/ifa-2020-products/


Hehe, me zaima kakšna bo cena. Še vedno jih nimajo v trgovini.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnik ()

bauci ::

Centrala v pritličju, najbolj oddaljen senzor v pritlicju cca 10 metrov 3 zidane stene, v mansardi trije senzorji in ena sirena na balkonu (betonski strop, 2 zidane stene), v brunarici senzor oddaljen cca 15 metrov. Vse dela bp.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2477425500 (4712) matobeli
»

Vlamljanje in zaščita (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16422628 (8712) kamiKaZaA
»

Kateri alarmni sistem in video nadzor

Oddelek: Pomoč in nasveti
104533 (4130) LeQuack
»

Alarm

Oddelek: Kaj kupiti
91632 (1160) matobeli
»

Alarm v oddaljenem prostoru

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
92259 (1970) Yacked2

Več podobnih tem