» »

nakupovanje v tujini

nakupovanje v tujini

alexribic ::

mi lahko kdo pove, če kaj kupim online iz tujine, anglija, amerika...so še kakšni stroški? razen poštnine? VAT je ddv? torej se gleda cena z tem, razen za pravne osebe.

profii ::

Uvozne dajatve, če kupuješ izven EU.
že miljonkrat prežvečena tema.

celje ::

Glej eu trgovine. Iz us (in ostalih ne eu) bos nad dolocenim zneskom placal se carino. Pozoren bodi na moznost placila. Pri meni odpadejo v startu vse, ki nimajo moznosti paypal placila.

Kupujes pa kot fizicna? Torej z davkom, oziroma tisto ceno, ki jo vidis.

alexribic ::

ne razumem. če naročim iz anglije bom npr. cena z VAT je 1.000€ plačal še dodatno carino za prenosnik? kolk je pa ta carina?

steev ::

Anglija je se vedno v EU
:|

UganiKdo ::

alexribic je izjavil:

ne razumem. če naročim iz anglije bom npr. cena z VAT je 1.000EUR plačal še dodatno carino za prenosnik? kolk je pa ta carina?


DDV se plača za izdelke nad 22 EUR, carina za izdelke nad 150 EUR. Se pa DDV in carina posebej plača zgolj ob uvozu izven EU. Če kupuješ v EU (UK je še najmanj do novega leta del notranjega trga) potem plača DDV (oziroma VAT) v državi nakupa in ni dodatnih stroškov. DDV je standardnih 22% oziroma 9,5%. Višina carine je odvisna od tega kaj uvažaš, tam od 0% do 5%.

Če kupiš izven EU, pa se ob uvozu zaračuna DDV in carina (odvisno od zneska). Lahko pa v tem primeru zahtevaš povračilo DDV (VAT) v izvorni državi, če ta to omogoča. Kdaj in pod kakšnimi pogoji je to možno je odvisno od države do države.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

mailer ::

Kolikor vem se je iz določenih delov Anglije tudi zaračunavala carina.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mikhaair ::

To so bili neki otoki, kao davčne oaze.

alexribic ::

@uganikdo..... nisem razumel...... kaj to pomeni...kupujem pc v angliji,cena je 1000€ + 200€ je VAT... moram še kaj plačat, razen teh 1200€???

UganiKdo ::

alexribic je izjavil:

@uganikdo..... nisem razumel...... kaj to pomeni...kupujem pc v angliji,cena je 1000EUR + 200EUR je VAT... moram še kaj plačat, razen teh 1200EUR???

Ce nisi razumel kar sem napisal, me resno skrbi kaj si narocil in kako te bodo nategnili.

Uk je del skupnega tga EU (z izjemo par otockov) vsaj se do konxa decembra. Tako da poleg izdelka in uk vat bos placal samo se potnino. Mi je pa cudno da bibbila cena pcja v angliji v eurih.

mailer je izjavil:

Kolikor vem se je iz določenih delov Anglije tudi zaračunavala carina.


Ne bo drzalo, anglija kot taka je del skupnega EU trga.

Kjer lahko pride do razlic so razni protektoriati uk (cezoceanski otoki ali pa t.i. self-governing British Crown dependency territory). Tam je treba pogledat kam sodijo, ker niso ne tic ne mis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Kvinta ::

Kaki pc pa je to da se ga more iz Uk naročit :O
A.C.A.B

celje ::

Pomoje pa gleda cene v funtih

Ales ::

Ali pa gleda štacuno na Guernseyu. >:D

alexribic ::

@uganikdo, torej za prenosnik iz Londona, plačam 1200€ + poštnina. to je vse?
hvala

Ales ::

A ti ni bilo že 3x povedano v tej temi in 1000x v drugih, kaj bi še rad?

To te vprašam zato, ker če rabiš toliko držanja za roko, potem je skoraj sigurno bolje, da ne lotevaš takega kupovanja. Kaj boš če naletiš na kakršen koli problem?

Če bi rad konkretno pomoč, ki jo očitno rabiš, daj link na ta prenosnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13839986 (35767) Tilen
»

Nakup stvari iz tujine - Italija

Oddelek: Pomoč in nasveti
153160 (2652) NSA Agent
»

carina iz amerike

Oddelek: Loža
288066 (7095) darkolord
»

Nakup prenosnika v ZDA

Oddelek: Pomoč in nasveti
295272 (4709) Gandalfar
»

Naročanje iz ZDA po netu (1700+ T-bred)

Oddelek: Kaj kupiti
293921 (3456) Tarzan

Več podobnih tem