» »

Nakup stvari iz tujine - Italija

Nakup stvari iz tujine - Italija

NSA Agent ::

Pozdravljeni,
iz Italije mislim kupit 3d tiskalnik (http://www.ac123dc.com/negozio/index.ph..., pa mi je prodajalec tole napisu:

"You can pay with bank transfer, I am from Italy, if you have a valid european vat number you can avoid paying the 21% VAT we have in Italy.

Best regards,
Marco Calegaro"

Zdaj pa me zanima kaj je VAT? davčna številka?

Pa kaj vse lahko povem preko interneta? Pač da nebi kdo prevzel mojo identiteto in z mojim bančnim računom počel kaj? (PayPala tak nimam)
Če povem številko bančnega računa (SI56 0637 .... .... ...) mi lahko kdo kaj naredi?
Kaj vse lahko sporočim na internetu?

Pa izraz "wire transfer" je "nakazilo" - to da v banki nakažeš denar na nek bančni račun?

robida ::

VAT = IVA = DDV

jat2406 ::

Napisal si, da misliš kupit!
Torej ne boš sporočal ničesar, kar se tiče bančnega računa.
VAT (value added tax) številka je kot je že napisano naša davčna številka.
Če kupuješ kot fizična oseba, potem se nimaš kaj ubadati z VAT/DDV... , ker ga plačaš v državi kjer kupuješ.

Bank transfer je nakazilo z enega na drug bančni račun v sistemu SWIFT.
Za to se uporablja običajni UPN (univerzalni plačilni nalog), lahko tudi preko elektronskega bančništva.
Prodajalec ti izda Predračun/račun, na katerme so vsi podatki (Podaki prodajalca, Banka, IBAN, SWIFT) po katerem plačaš.
Običajno gre pošiljka na pot, potem ko prodajalec prejme plačilo na swoj račun.

St235 ::

VAT (value added tax) številka je kot je že napisano naša davčna številka.

VAT ni DAVČNA ŠTEVILKA!!!! VAT je enako naš DDV.
Kar ti je on napisal je, da v priemru če kupuješ kot firma lahko spustiš plačevanje DDV v Italiji.

Torej ne boš sporočal ničesar, kar se tiče bančnega računa.

Prodajalcu nič ne sporočaš, bo pa vseeno videl tvoj TRR ko bo prejel sredstva. Z samim TRR si lahko bolj malo pomaga razen, če ti hočeš nakazat denar.

Bank transfer je nakazilo z enega na drug bančni račun v sistemu SWIFT.
Za to se uporablja običajni UPN (univerzalni plačilni nalog), lahko tudi preko elektronskega bančništva.

UPN se več ne uporablja, ampak se uporablja SEPA.

V bistvu največji riziko pri zadevi je da ti nakažeš denar, on ti pa nikoli ne pošlje izdelka.

nejcek74 ::

VAT number, skrajsano v tej komunikaciji nerodno na VAT = Identitetna stevilka za ddv, po domace davcna stevilka zavezancev za DDV in je v obliki XX-yyyyyyyy, kjer je XX koda drzave (SI za slovenijo) yyyyyyyy pa davcna stevilka
lahko jih preverjas tu:
VIES

Ce kupujes v tujini, bos vedno dobil tako sporocilo. Ce si zavezanec za DDV se lahko odlocis ali bos tega placal v drzavi nakupa in kasneje odbijal v Sloveniji ali pa ne.
Stevilke racuna niso vedno napisane v SWIFT(BIC) nacinu. Odvisno od (spletne) banke, ki jo uporabljas, moras vcasih vedeti tudi naslov banke kamor placujes. Tako, da je dobro vedeti cim vec podatkov.

St235 ::

You can pay with bank transfer, I am from Italy, if you have a valid european vat number you can avoid paying the 21% VAT we have in Italy


Torej se lahko izogne plačilu 21% davčne številke?

VAT v kontekstu o katerem govorimo je VALUE ADDED TAX oziroma pri nas DAVEK NA DODANO VREDNOST.

VAT NUMBER pa seveda je vse to kar ti ti poveda.

solatko ::

Na kratko ti sporoča, da lahko plačaš VAT v Italiji - 21% ali v SLO - 20%.
Delo krepa človeka

Furbo ::

Če si zavezanec za DDV OBVEZNO pošlji davčno številko da ne plačaš italijanski DDV.

Javiš lahko vse potrebne podatke o podjetju - in tudi moraš, za pravilen račun, ki ga boš lahko dal v stroške.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

NSA Agent ::

Furbo je izjavil:

Če si zavezanec za DDV OBVEZNO pošlji davčno številko da ne plačaš italijanski DDV.

Javiš lahko vse potrebne podatke o podjetju - in tudi moraš, za pravilen račun, ki ga boš lahko dal v stroške.

Ne nimam podjetja, sem kar fizična oseba torej mi ni treba poslat davčne številke?
Kaj pa to Italija ima davek 21% medtem ko pa mi imamo davek 25%? Lahka pride do kakih problemov?

Furbo ::

Mi imamo DDV 20%. Nobenih problemov ni, tudi če bi ga mi imeli 100%, iz EU kupuješ.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Go-ahead ::

Spletna stran na povezavi je milo rečeno problematična (v prenovi,...). Kdo je za to stranjo? Osebno jim do prevzema ne bi plačal nič.

NSA Agent ::

Reku mi je da naj počakam 10 dni, ker bo do tedi dobil bolšo tiskalno glavo.

"
sorry for the late reply, I will have to add the VAT anyway, the law require me to do so. If you find someone that has a valid European VAT it needs to pass this test:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/vi...
he will probably refund you the VAT money you need to pay to the Italian state.

I would rather have non toxic plastic. How much harder is to print
nontoxic plastic? (what is the difference? weight?, hardness?, ...)
it is PLA
Polylactic acid @ Wikipedia
at the beginning is a little harder to understand how it has to be used, but you do not need and hotbed to use it.

In 10 days, I will have a better hotend, and also the extrusion to make a prusa like the one I am attaching here, more robust. With the aluminium extrusion it costs 55 euro more, I can also add the aluminum pulleys with high resolution belts (highly recommended for printing quality) for another 35 euro.

My suggestion is to wait for the better hotend, no extra cost for it, but much better quality, they are machining them for me in this days.

Let me know if this can be ok with you.
Slow package for 55€
ok

Best regards
Marco
"

Študeram da bi počaku pa pol kupu ta tiskalnik s novo glavo.
Ker rad bi tisku s nestropeno PLA plastiko, ki ima višje tališče kot navadna ABS plastika.
Če maš glavo nareto iz ABS plastike, se ta lahko stopi če printaš PLA plastiko z njo.

Furbo ::

Saj veš da tudi pri nas že kdo ponuja 3D tiskanje, pa niti drago ni?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

NSA Agent ::

@Furbo ja vem v Ljublani eden to ponuja, sam jaz to delam zato ker me zanima kako to deluje.

Kdo pozna to firmo iz Italije? Poslali so mi račun tako, da bom jutri to plačal (prilagam samo nogo računa s podatki o podjetju)
 Noga računa

Noga računa

draciel ::

hmm .. nevem. Men se njihova stran zdi zelo sumljiva, na hitro narejena, nepregledna in še bi lahko našteval. Nevem no. Upam da veš v kaj se spuščaš..

Je pa res da Google ni našel nič o tem da bi kdo govoril da bi bila ta stran nategunska. Mogoče pa res ni..

NSA Agent ::

 vsebina prvega paketa

vsebina prvega paketa



Tole je bilo v 1 paketu ki je prišel danes, čez kak dan pa bo še eden ker je gospod Marco nekaj pozabu dodati v paket. Grelec za tiskalno glavo ker ga ne najdem.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

30% davek na zaslušek pri Amazonu?

Oddelek: Loža
4310304 (6002) tikitoki
»

Kaj je EU VAT?

Oddelek: Loža
224880 (4237) St235
»

Kupim v tujini, prodam v slo. Kot podjetje. Davek?

Oddelek: Loža
316667 (5458) darkolord
»

VAT številka

Oddelek: Pomoč in nasveti
77999 (7944) LoneWolf
»

VAT number - kaj je to?

Oddelek: Loža
1038940 (38581) perci

Več podobnih tem